Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Renta z tytułu niezdolności do pracy
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Czw 05 Lut, 2015   

Taka ta Polska ;-) niestety. Ale cóż próbować trzeba a nóż się uda.
_________________
Monika
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Pon 23 Lut, 2015   

Słuchajcie :-) mam pytanie właśnie wróciłam z komisji w zusie i... zostałam skierowana na badanie do ortopedy po kolejną opinię (dla zusu), lekarz przyjmuje u mnie w mieście. Czy miał ktoś z Was coś takiego?? Czy to dobrze czy zle, że w takiej formie?
_________________
Monika
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 23 Lut, 2015   

Orzecznik sam nie jest w stanie podjąć decyzji i prosi o dodatkowe konsultacje Mogło też tak być że trafiłeś na lekarza o innej specjalizacji niż ortopeda i pewnie ta dodatkowa konsultacja będzie miała kluczowe znaczenie ,nie skreślił cię ale tez na razie nic nie przyznał Powodzenia
 
     
gnom 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 31
Doczya: 27 Gru 2013
Posty: 6
Skd: Warszawa, Rzeszów
Wysany: Czw 05 Mar, 2015   

Hej! :->

Mam taki problem. 17 marca kończy mi się zasiłek rehabilitacyjny(roczny) i 18 marca teoretycznie powinnam być w pracy, jednak nadal jestem do niej niezdolna. Złożyłam papiery o rentę ale nie mam wystarczająco okresów składkowych i nieskładkowych żeby ją dostać.
Co zrobić w takiej sytuacji?? Proszę o pomoc :-|
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 05 Mar, 2015   

Naprawdę nie dasz rady wrócić do pracy? Może zmiana stanowiska na lżejsze (ja tak zrobiłam).
Inne wyjście to chyba renta socjalna.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
gnom 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 31
Doczya: 27 Gru 2013
Posty: 6
Skd: Warszawa, Rzeszów
Wysany: Czw 05 Mar, 2015   

Naprawdę. Tylko z tym znalezieniem innej pracy jest problem bo nie mam zbytnio doświadczenia. Na bezrobocie się nie zapiszę, gdyż nie otrzymam zaświadczenia od lekarza, że jestem zdolna do pracy. Także jestem w kropce, nie wiem co zrobić :cry:
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Czw 05 Mar, 2015   

gnom
Potwierdzę to co doradziła esca, jeżeli nie dajesz rady ,żeby wrócić do pracy
a nie spełniasz warunków do przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy ,
złóż dokumenty o rentę socjalną .
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 05 Mar, 2015   

Złóż na grupę jak dostaniesz umiarkowany to znalezienie pracy to żaden problem no i będziesz miała skrócony czas pracy Jesteś młoda to masz prawo nie mieć jeszcze doświadczenia i dużego stażu pracy bo i skąd
 
     
gnom 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 31
Doczya: 27 Gru 2013
Posty: 6
Skd: Warszawa, Rzeszów
Wysany: Czw 05 Mar, 2015   

Stopień niepełnosprawności mam ustalony - umiarkowany.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi! ;)
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Wto 10 Mar, 2015   

Ja właśnie dostałam pismo z Zusu odnośnie renty z tyt. z tytułu niezdolności do pracy i.. dowiedziałam się, że do pracy zdolna jestem bo tak orzekł lekarz współpracujący z zus-em utykanie (4 cm różnicy w długości kończyn i obecnie problemy z kręgosłupem itd.) i inne rzeczy nie są istotne jupii mogę sobie iść do pracy z której mnie zwolnili ze względu na operację :-> pisać odwołanie? ma to jakiś sens?
_________________
Monika
 
     
Danuta Kokott 
Danka55



Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 18 Kwi 2012
Posty: 17
Skd: Poznań
Wysany: Wto 10 Mar, 2015   odwołanie

Koniecznie napisz odwołanie. Masz na to tylko 14 dni od daty otrzymania orzeczenia. Mnie po 12 latach od wypadku komuikacyjnego, na skutek którego miałam złamaną kość piszczelową i strzałkową lewej nogi oraz porażenie nerwów strzałkowego i piszczelowego, a dolegliwości spowodowane tym wypadkiem odczuwam coraz bardziej mimo stałej rehabilitacji i ćwiczeń w domu i po 10 latach pobierania renty, orzecznik uznał za zdolną do pracy w pełnym wymiarze czasu pracy, mimo wieku 59 lat. W latach 2012 i 2013 miałam operacje endo obu bioder, a teraz czekam niestety jeszcze 2 - 3 lata na endo lewego kolana. Napisałam odwołanie i Komisja ZUS wnikliwie przeanalizowała moje odwołanie oraz dokumenty z leczenia szpitalnego, pobytów w sanatoriach, zaświadczenia z rehabilitacji, zdjęcia rtg jakie przyniosłam na posiedzenie Komisji i przyznała rentę bezterminowo, a dotychczas zwykle dostawałam rentę na 2 - 3 lata.
Jeżeli Komisja nie przyzna Ci renty, to możesz odwołać się jeszcze do Sądu. Trzeba wykorzystać wszystkie możliwości.
Życzę cierpliwości i wytrwałości.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 13 Mar, 2015   

gnom, a niepełnosprawność kiedy nastąpiła? Jeżeli udokumentujesz że przed 18-tym r.ż. lub przed ukończeniem nauki lecz nie przekraczając 25 lat, to staraj się o rentę socjalną. Rozumiem że zasiłek pielęgnacyjny masz? Jesteś młoda, więc może kontynuacja nauki? Można starać się o różne dotacje.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 13 Mar, 2015   

Rok po wstawieniu endoprotezy jest ciężko dostać rentę ,jeszcze w takim wieku oczywiście jak niema komplikacji Jak ma się grupę to faktyczne można zrobić studia za fri ,sam się zastanawiam czy nie zrobić jeszcze jakiś podyplomowych Pytałem się i jest tak możliwość zrobić za darmo, no i z orzeczeniem dużo łatwiej znaleźć prace oczywiście trzeba szukać adekwatna do swoich możliwości
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Nie 22 Mar, 2015   

A jak wygląda komisja w zus po odwołaniu?? ja już złożyłam pismo i czekam na ich odpowiedz w międzyczasie dostałam orzeczenie z orzecznictwa o stopniu niepełnosprawności
_________________
Monika
 
     
ciemen 
Popularus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 61
Doczy: 10 Kwi 2014
Posty: 51
Skd: małopolska
Wysany: Nie 22 Mar, 2015   

monika1111, Wzywają Cię na komisje lekarską,która składa się z trzech lekarzy specjalistów.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.