Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 15 Wrz, 2014
prawdopodobne usunięcie stawu biodrowego
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 21 Lut, 2015   

nowy1, Podcięcie ścięgien to dosyć duży i drastyczny sposób na pozbycie się przykurczów mięśniowych, zwłaszcza, że są na to inne sposoby. Podcięcie ścięgien mięśni to takie pójście na łatwiznę. Praca na tkankach miękkich bez ich nieodwracalnego uszkodzenia (jak w przypadku operacji) jest bardziej długotrwała i żmudna, ale nie w późniejszym etapie procentuje, ponieważ mięśnie mogą wrócić do swojej funkcji. Natomiast po operacji blizna na skutek cięcia powoduje sztywność i ograniczenie pracy mięśni, a zmniejszenie przyczepu mięśnia (właśnie jego część odetną) upośledza siłę mięśniową i może prowadzić do znacznych przeciążeń w obrębie pozostałego przyczepu.
W skrócie: przykurcz jest do wyprowadzenia technikami mięśniowo - powięziowymi, trwa to dłużej ale nie pociąga za sobą konsekwencji.
Mam nadzieję że pomogłam, w razie pytań - pisz.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
nowy1 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczy: 13 Wrz 2014
Posty: 19
Skd: woj. mazowieckie
Wysany: Nie 22 Lut, 2015   

WENDY. Czy po takim zabiegu będzie możliwość w przyszłości korzystać z tej nogi?Rozumiem że będzie troche osłabiona.Rehabilitacja jak na razie
nic nie pomaga w uwolnieniu od przykurczu.Może za kiepska ta reh.?Nie wiem. Skłaniamy się ku " pójściu na łatwizne". Chodzi o to jak duży będzie to miało
wpływ na próby korzystania z tej nogi jak już przyjdzie na to czas. Jak wygląda reh. po takim zabiegu?
Dziękuje za wpis i pozdrawiam.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.