Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Ulgi na własną działalność gospod. dla niepełnosprawnych
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 26 Sty, 2015   Ulgi na własną działalność gospod. dla niepełnosprawnych

Czy ktoś w Was mających orzeczenie o niepełnosprawności korzysta z ulg (jakie?) prowadząc własną działalność gospodarczą? (samozatrudnienie). Ostatnio pytało mnie o to kilka osób, zapewne wiele osób zastanawia się jak to wygląda w praktyce.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 26 Sty, 2015   

No na zus np. przy umiarkowanym jest refundacja składki 60% o ile pamiętam ,na pewno jest łatwiej dostać kasę na działalność zarówno z perfonu jak i urzędu płacy Jak ktoś ma dobry pomysł to można starać się o dotacji do tego te zwroty z na zus A i jeszcze ważne jak ktoś dodatkowo ma rente to wiem że zus oblicza sobie dochody jakiś nawet jak nic nie zarabiamy i trzeba pilnować zęby kwot nie przekroczyć bo czasem sa takie sytuacji że mimo tego że nic nie zarobiłaś to np. musisz kasę oddać do zus bo ci policzyli że przekroczyłaś limit zarobków mimo tego że tak nie było Tak naprawdę to temat rzeka sa naprawdę duże możliwości
 
     
mioda 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 18 Kwi 2014
Posty: 32
Skd: śląsk
Wysany: Wto 27 Sty, 2015   

Witam, ja korzystam z dofinansowania na ubezpieczenie społeczne - wystarczy wypełnić formularz Wn-U-G zgłoszeniowy i wysłać go do PFRON-u bezpośrednio da Warszawy, potem co miesiąc wysyłasz miesięczną refundację % - w zależności od stopnia niepełnosprawości. Najlepiej wybrać formę elektroniczną przekazów wtedy kasa jest max do 5 dni po wysłaniu formularza. Jeśli wybierzemy papierową wysyłkę - czekamy na zwrot ok 2 tygodni. Należy pamiętać, że to tzw. pomoc publiczna i dostajemy co miesiąc odpowiednie zaświadczeni, które przetrzymujemy 10 lat;-). Poniżej link do strony z informacją. Gdyby ktoś był zainteresowany szerszą informacją zapraszam na prv.
http://www.pfron.org.pl/p...-spoleczne.html

pzdr
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Pon 05 Lis, 2018   

Tutaj znalazlam troszke aktualnych materiałów dotyczacych tematu, ponieżej mamy dofinansowanie z pefronu:
https://www.x-reh.pl/PFRO...przedsiebiorcow

A tutaj jak wygladaja skladki np.w zusie:
https://dlabiznesu.org/dzialalnosc-gospodarcza/

Informacji w internecie jest b.dużo, sama niestety jeszcze nie mam wlasnego doswiadczenia :)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.