Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Operacja stawów biodrowych u dwuletniego dziecka
Albertyna 
dziecko z dysplazją
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 18 Pa 2014
Posty: 5
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon 10 Lis, 2014   Operacja stawów biodrowych u dwuletniego dziecka

Mój synek ma stwierdzoną dysplazję stawów biodrowych z obustronnym zwichnięciem. Był leczony szelkami Pavlika i poduszką Frejki przez okres czterech miesięcy - bez skutku. Zaczął chodzic w wieku półtora roku. Tydzień temu byliśmy na konsultacji u prof. Czubaka, decyzja o leczeniu operacyjnym. Mamy się nastawiać na pierwszą operację pierwszego biodra na wiosnę, sekretarka profesora poinformuje nas telefonicznie o wyznaczonym terminie. Po operacji założą gips na 6 tygodni, po zdjęciu rehabilitacja i zaniedlugo druga operacja drugiegi bioderka, gips rehabilitacja. Przeraża mnie to wszystko. Moje dziecko będzie miało skończone 2 lata w chwili operacji. Jest żywiołowym dzieckiem, w ciągłym ruchu (jak każdy rówieśnik) jak on wytrzyma unieruchomienie przez tyle tydodni? Przed operacją chcę wybrać się do psychologa dzicięcego po poradę, jak w tej sytuacji postepować. Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami, doradzcie, jak to wszystko wygląda? Jak funkcjonować w gipsie, jak zmieniać pieluchy, jak myć, jak karmić, czym zajmować. Jak będzie wyglądała rehabilitacja po zdjęciu gipsu, czy to prawda, że kładą na wyciąg? Po jakim czasie wyciąga się druty/blachy? Czy operacja zawsze się udaje, czy zdarzają się jakieś powikłania? I na ile taka operacja wystarczy mojemu dziecku, czy nawet dożywotnio? Poszłabym za niego pięć razy na te operacje, żeby tylko on nie cierpiał.
 
     
michas 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 41
Doczya: 28 Lip 2014
Posty: 10
Skd: chorzów
Wysany: Pon 17 Lis, 2014   

ehh to jak dobrze pojdzie sie w Otwocku spotkamy. niestety :(
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 17 Lis, 2014   

Albertyno-poczytaj historię w tym dziale napisaną przez Jolantę454, ona miała podobną sytuację-teraz już po wszystkim Jola rzadko wchodzi na Forum. Może jeśli czegoś nie doczytasz z jej historii to napisz do niej?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Albertyna 
dziecko z dysplazją
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 18 Pa 2014
Posty: 5
Skd: Olsztyn
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

michas opisz swoją historię.
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Czw 20 Lis, 2014   

Witam Albertyna byliście na konsultacji prof .Czubaka najważniejsza jest diagnoza i decyzja
operacji taką już macie .Czas oczekiwania na wiosnę to krótki okres .
Jestem z wrodzeniową dysplazją w dziecinstwie w 2 roku życia operowana obecnie dorosła
osoba .Czy prof Czubak przekazał jaką metodą operacyją osteotomi będzie dziecko operowane ,
czy coś mówił o rehabilitacji przed operacją .
Na forum jest zapewne historie dzieci ale różne są metody operacji rekonstrukcji chrząski stawowej.
Przekaz wieęcej informacji może coś podpowiemy historia choroby z dzieciństwa w posiadaniu . :roll:
 
     
Albertyna 
dziecko z dysplazją
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 18 Pa 2014
Posty: 5
Skd: Olsztyn
Wysany: Pi 21 Lis, 2014   

AgaW dziękuję za namiar, przeczytałam historię Jolanty. :-)


grazynamackowiak moj synek będzie miał operację polegającą na skróceniu kości udowej i umieszczeniu jej fragmentu w miednicy. Osteotomia ale ktora metoda to nie wiem. Rehabilitacji przed operacją profesor nie zalecał, po operacji będzie rehabilitacja w szpitalu i ja poszukam czegoś w swoim mieście. Grazynko a jaka Ty miałaś operację w dzieciństwie? Jak teraz z Twoimi bioderkami?
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Wto 25 Lis, 2014   

Albertyna napisz nam gdzie będzie dziecko operowane więcej informacji prw
pozdrawiam wytrwalości w zdrowieniu dziecka
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.