Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
IV Wierzejewskiego Sympozjum Stawu Biodrowego 24/25.10.2014
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 04 Lis, 2014   IV Wierzejewskiego Sympozjum Stawu Biodrowego 24/25.10.2014

Pomagamy w organizacji IV Wierzejewskiego Sympozjum Stawu Biodrowego

Jak może przeczytały już niektóre osoby na naszej stronie www - niemal już tradycyjnie, bo 4 raz nasza Fundacja była współorganizatorem IV Wierzejewskiego Sympozjum Stawu Biodrowego, które odbyło się w dn. 24/25.10.2014 w warszawskim hotelu Mercure. Głównym organizatorem jak i pomysłodawcą imprezy był prof. Jarosław Czubak z otwockiej kliniki CMKP. Tematem przewodnim IV Sympozjum była dysplazja stawu biodrowego u dorosłych – leczenie z zachowaniem stawu i artroplastyka.

Obydwa zagadnienia odgrywają istotną rolę we współczesnej ortopedii. W środowisku lekarskim jest coraz większe zainteresowanie leczeniem oszczędzającym staw biodrowy i zrozumienie dla tego typu terapii. Celem Sympozjum było przedstawienie przez polskich i zagranicznych ekspertów z tej dziedziny, mających doświadczenie w leczeniu dysplazji z zachowaniem stawu i z jego wymianą, możliwości skutecznego leczenia tego schorzenia.
Członkinie Rady Programowej w osobach: Ewa Kasperska, Agnieszka Wołoszyn i Monika Przepióra pomagały w obsłudze logistycznej uczestników promując działalność Fundacji Bioderko. Z zainteresowaniem przysłuchiwałyśmy się wykładom oraz miałyśmy okazję rozmawiać z producentami protez na temat wszczepianych pacjentom produktów, oraz lekarzami na temat nowości w medynie i trendów w zakresie leczenia stawów biodrowych.
Dla wszystkich zainteresowanych podajemy link do strony internetowej nt. sympozjum, na której też znajduje się program konferencji: O SYMPOZJUM, szczegółowy program-w w ikonie pdf
Relacja foto: TUTAJ

Moje (zapewne nie tylko moje) wrażenia: jesteśmy bardzo zgranym zespołem, lubimy i potrafimy pracować razem, uczestnicy sympozjum na czele z Prof.J.Czubakiem (który kilkakrotnie serdecznie nam dziękował) byli bardzo zadowoleni z naszej wielogodzinnej pracy (w której nie brakowało ani profesjonalizmu ani uśmiechu) :)
Wykłady były bardzo ciekawe choć język medyczny jest bardzo trudny w odbiorze dla pacjenta, wciąż brakuje powiązania tematu leczenia operacyjnego z rolą rehabilitacji...
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.