Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: AgaW
Nie 25 Lis, 2012
Odszkodowanie powypadkowe i pooperacyjne
Eva 

Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 37
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 32
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 25 Lis, 2012   Odszkodowanie powypadkowe i pooperacyjne

Czy ktoś z was korzystał może z pomocy prawnika lub firmy zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań z PZU? Moja choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych jest następstwem wypadku samochodowego, któremu uległam w wieku 11 lat. W chwili obecnej pobieram dość śmieszną rentę z PZU z tytułu zwiększonych potrzeb, dlatego postanowiłam zawalczyć o jej zwiększenie. Chciałabym skorzystać z pomocy kogoś, kto ma już doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. W chwili obecnej mam podpisaną umowę z kancelarią, która pobiera prowizję 20% plus VAT. Wydaje mi się jednak, że jest to dość dużo. Czy ktoś z was miał jakieś pozytywne doświadczenia z firmami zajmującymi się odszkodowaniami i mógłby mi takową polecić?
 
     
vlodeck 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 17 Lip 2014
Posty: 8
Skd: Łódź
Wysany: Wto 28 Pa, 2014   :P

Czy wstawienie endoprotezy całkowitej w wyniku nieszczęśliwego wypadku jest to poważny uraz czy nie? Bo właśnie dostałem odpowiedź z firmy w której jestem ubezpieczony że to nie jest poważny uraz... Może ktoś miał podobnie ze swoim ubezpieczycielem..? A może wstawienie endoprotezy jest traktowane jako zwykłe skaleczenie? Może jest tu jakiś prawnik...?
_________________
zaniedbasz, to stracisz....
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 28 Pa, 2014   

vlodeck Wszystko zależy od tego jaką miałeś formę ubezpieczenia, co było w niej zawarte. Czasem jest tak, że płaci się najniższe ubezpieczenie i jest w niej tylko kilka opcji za co należy się odszkodowanie. Musisz przejrzeć umowę, przeczytać dokładnie od czego konkretnie byłeś ubezpieczony - czasem dostaje się tylko za pobyt w szpitalu i nic więcej.
W sumie w/g norm ubezpieczycieli wstawienie endo to nie jest poważny uraz - do takich zalicza się zawał, udar, nowotwór. Ja dostałam odszkodowanie za operację, za uszczerbek na zdrowiu, za pobyt w szpitalu. Dodam, że moja ''przygoda'' z biodrami to też efekt wypadku komunikacyjnego czyli następstwo NW. Wtedy nawet za pobyt w szpitalu są płacone wyższe stawki. Na szczęście byłam ubezpieczona w zakładzie pracy męża i były to ubezpieczenia grupowe a takie zwykle są najbardziej korzystne, jest kilka dobrych opcji do wyboru.
Jeśli u Ciebie też był wypadek komunikacyjny to należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy.
Nie wiem czy w czymś pomogłam, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz tu lub na pw - postaram się pomóc w razie możliwości.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
vlodeck 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczy: 17 Lip 2014
Posty: 8
Skd: Łódź
Wysany: Wto 28 Pa, 2014   

Dzięki za odpowiedź, w umowie mam ubezpieczenie obejmujące poważny uraz a Firma Generali uznała że to jest tylko złamanie, zresztą każdy lekarz z którym rozmawiałem mówi że to była poważna operacja a co za tym idzie jest to poważny uraz. Chyba bez sądu się nie obejdzie.
_________________
zaniedbasz, to stracisz....
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 28 Pa, 2014   

vlodeck, oddaj sprawę do sądu. Na pewno jest to poważny uraz mający wpływ na jakość dalszego życia
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 01 Lis, 2014   

Ja też na twoim miejscu bym się odwołał bo to jedna z najcięższych operacji ortopedycznych z dużą ingerencja do organizmu i co z tego że jesteś zdrowy po kilku miesiącach ,pacjenci onkologiczni bardzo często też
 
     
ewiwii 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 02 Mar 2015
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 26 Mar, 2015   

Proszę o pomoc
w połowie kwietnia mam termin u lekarza orzecznika w sprawie odszkodowania
co powinnam więcej wiedzieć,z góry dziękuję za rady
Ewa
_________________
W rękach dob­re­go le­karza i wo­da sta­je się lekarstwem.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 27 Mar, 2015   

ewiwii komisja jak każda inna. Zabierasz dokumentację choroby czyli historię, rtg, tk czy co tam jeszcze masz. Lekarz Cię zbada, obejrzy papiery, wypyta i już.
Ja trafiłam na bardzo miłego orzecznika - byłoby pięknie jakby wszyscy byli tacy mili i po prostu ludzcy.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
ewiwii 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 02 Mar 2015
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 27 Mar, 2015   

aga.t.,
Dziękuje za odpowiedz ,mam nadzieję ,że też trafie na miłego lekarza ,9-kwietnia mam wezwanie na komisje w sprawie orzeczenia o niepełnosprawność, za pierwszym razem dali mi ten najniższy ,bez prawa parkowania ,odwoływałam się
,zobaczymy co mi powiedzą ,
pozdrawiam Ewa
_________________
W rękach dob­re­go le­karza i wo­da sta­je się lekarstwem.
 
     
BEA41 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 31 Maj 2013
Posty: 9
Skd: łódzkie
Wysany: Pon 20 Kwi, 2015   

Witam
Po przebytej operacji i pobycie w Szpitalu ,Axa odmówiła mi wypłaty z powodu "wady wrodzonej tzn. dysplazji "za Szpital i operacje.
Czy macie doświadczenie w dochodzeniu swoich roszczeń przez Sąd ,czy to bez sensu???
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie

Wysany: Pon 20 Kwi, 2015   

Zależy jak miałaś skonstuowaną umowę ubezpieczeniową-są zawierane na różnych warunkach.
Napisz więcej o tym co obejmuje Twoje ubezpieczenie w temacie pobytu szpitalnego i operacji chirurgicznych, będzie nam łatwiej coś podpowiedzieć.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 21 Kwi, 2015   

AgaW ma racje to zależy od tego jakie masz ubezpieczenie i jakie opcje Jak rozumiem to miałaś operacje planowana skoro dysplazja i nie był to wypadek to ewentualnie jak byś miała w ubezpicznieu za operacje płatne i za pobyt w szpitalu to wtedy raczej powinno ci się należeć tylko za to ale nie widziałem tego ubezpieczenia to ci nie powiem Też podobnie jak ci nie wiele dostałem po pierwszym zabiegu w pzu tylko za pobyt w szpitalu teraz po drugim zabiegu mam niby płatne za operacje chirurgiczne i jest tam ich sporo ale akurat nie ma tam endoprotezy biodra i też na wile nie liczę Ja bym ci radził dobrze się zoriętować się co masz ewentualnie zapytać kogoś co się na tym zna żeby poczytał a nóż widelec coś ci się należy Wiadomo nikt nie chce tej kasy i tej protezy no a jak już się tak stało to trzeba o to się dopominać
 
     
BEA41 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 31 Maj 2013
Posty: 9
Skd: łódzkie
Wysany: Wto 21 Kwi, 2015   

Agent dobierał polise dla mnie wiedząc o planach operacji oraz Szpitalu (jakieś 3 lata temu)
a tu takie zaskoczenie,tym bardziej że prowadząc działalność byłam i jeszcze jestem zupełnie wyłączona z pracy przez co i stratna.
Jak radzicie zasięgne porad bardziej zaznajomionych z tematem. :roll:
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Wto 21 Kwi, 2015   

BEA41 napisa/a:
prowadząc działalność byłam i jeszcze jestem zupełnie wyłączona z pracy przez co i stratna.
ja wzięłam zwolnienie lekarskie, dostałam zasiłek chorobowy.
bebe14 napisa/a:
dostałem po pierwszym zabiegu w pzu tylko za pobyt w szpitalu teraz po drugim zabiegu mam niby płatne za operacje chirurgiczne i jest tam ich sporo ale akurat nie ma tam endoprotezy biodra
mam w polisie LS -leczenie szpitalne, jednak obowiązuje przy wypadkach a nie przy planowanych operacjach. A tez mówiłam, że czeka mnie operacja. Nic nie dostałam z PZU.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
Ostatnio zmieniony przez esca Wto 21 Kwi, 2015, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie

Wysany: Wto 21 Kwi, 2015   

BEA41 napisa/a:
Agent dobierał polise dla mnie wiedząc o planach operacji oraz Szpitalu (jakieś 3 lata temu)

Bea-w takim razie musisz porozmawiać z agentem, pokazując mu swoją umowę-niech Ci wszystko wyjaśni. Napisz o efektach rozmowy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.