Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Jazda samochodem po operacji biodra
madziulaklb 
22.05.2013
Bioderkus!!!




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 31
Doczya: 03 Wrz 2012
Posty: 213
Skd: Opole
Wysany: Wto 09 Lip, 2013   

elba napisa/a:
Przy wysiadaniu odsuwam jednak fotel ,żeby było wygodniej.
Ja tak samo, myślę, że dość, że wygodniej to też bezpieczniej :)
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. :)
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 10 Lip, 2013   

Na pewno bezpieczniej :)
Ja tylko tak z strony mechanicznej - czasem pomagając sobie w wysiadaniu z auta chwytamy się za drzwi. Bezpieczniej chwytać za dach po pierwsze dlatego, że można podciągając się za górną krawędź drzwi przytrzasnąć sobie palce..... pewnie boli, po drugie po jakimś czasie drzwi wymagają regulacji zamka, bo jak to ładnie nazywają mechanicy drzwi się "obwiesiły", czyli nie domykają się/skrzypią/nie otwierają się.
Lepiej najpierw odsunąć fotel do tyłu, obrócić się zupełnie bokiem do kierownicy wyciągając nogi na zewnątrz i wstać (oczywiście przynajmniej na początku), to bardzo bezpieczny ale powolny sposób. Choć wiadomo że, gdzie się człowiek spieszy, tam......
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Sro 10 Lip, 2013   

Wendy napisa/a:
...po drugie po jakimś czasie drzwi wymagają regulacji zamka, bo jak to ładnie nazywają mechanicy drzwi się "obwiesiły", czyli nie domykają się/skrzypią/nie otwierają się...


wskutek wieszania się na drzwiach przesuwają się one na zawiasach mających większe otwory od śrub mocujących pozwalające na regulację http://allegro.pl/zawias-...3320359906.html

więc jeżeli coś jest z zamykaniem drzwi nie tak, pierwsze regulujemy na zawiasach.
regulacja na zamkach zamiast na zawiasach może doprowadzić do tego, że drzwi będą ocierały o karoserię niszcząc lakier i zabezpieczenie antykorozyjne, aż w końcu rdza zeżre nam progi (bo zwykle drzwi idą w dół).
 
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 10 Lip, 2013   

A!!! No właśnie, myślałam o zawiasach, a napisałam o zamku.... blondynki tak mają ;-)
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
danielm21 
Daniel
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 38
Doczy: 03 Lis 2013
Posty: 30
Skd: Ostrzeszów
Wysany: Wto 28 Sty, 2014   Jazda samochodem

Witam
Dzisiaj mija 11 dzień od zabiegu, nie czuje bólu w domu prowadzę mała rehabilitacje(zalecenia lekarza)
4 nacięcia już sa powoli zagojone, martwi mnie jednak ze na 1 wizytę i zdjęcie szwów jadę dopiero w pon (17 dni po zabiegu)gdyż mój lekarz ma akurat wolne-tez człowiek.


Ale nie w tym rzecz

Jest temat o jeździe samochodem ale jak patrzyłem dotyczy głownie osoby po endoprotezach a jak się ma to do osób po artroskopii, kiedy wy wchodziliście za kolko??

Pozdrawiam
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 12 Lut, 2014   

danielm21, chyba po artroskopii nie mają prawa jazdy he he Bioderka po artro proszę o podpowiedź koledze.
 
     
danielm21 
Daniel
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 38
Doczy: 03 Lis 2013
Posty: 30
Skd: Ostrzeszów
Wysany: Sro 12 Lut, 2014   

Hehe masz racje ale na szczęście już za kołkiem. To ja opowiem troszkę wiadomo na swoim przykładzie
Po 17 dniach bylem na kontroli i mój ortopeda widząc w jakim jestem stanie stwierdził ze nie ma żadnych przeciwwskazań do prowadzenia samochodu. Kurcze jak ja nie lubię siedzieć po prawej stronie;)
Pozdrawiam
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 12 Lut, 2014   

danielm21, Twoje doświadczenia na pewno przydadzą się bioderkom po artroskopii.
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Czw 09 Pa, 2014   Re: RE: samochod

Kris napisa/a:
po pierwszej endo jezdzilem po 5ciu tygodniach, po drugiej po 8 dniach:)
po pierwszej operacji nie pamiętam kiedy wsiadłam za kierownicę.
Za to po drugiej :arrow: właśnie dziś :!: :!: :!:

Jestem ponad 6 tyg od zabiegu. Bioderko nic nie boli i za kierownicą czułam się świetnie. Pojechałam coś załatwić niedaleko.
Na rehabilitacji ćwiczyłam z wielką piłką "wciskanie" w ścianę. Teraz nóżka pracowała podobnie.

Jestem bardzo zadowolona. :jupi: :jupi:
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Czw 09 Pa, 2014   

esca napisa/a:
Jestem ponad 6 tyg od zabiegu. Bioderko nic nie boli

Bardzo się cieszę!
Pozdrowionka
_________________
Beata8
 
     
ela1974 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 01 Wrz 2014
Posty: 5
Skd: Podkarpacie
Wysany: Sro 15 Pa, 2014   :D

Ja wsiadłam za kierownicę równo 6 tygodni po operacji czyli od dwóch tygodni staram się normalnie funkcjonować. Ze względu na stan przedoperacyjny już wcześniej nauczyłam się wsiadać "pupą" i obracać w stronę kierunku jazdy a wsiadanie z odsuniętym siedzeniem do tyłu było dla mnie już wówczas normalnością. Mam ten komfort, że mogę dysponować trzema różnymi samochodami z różnym ułożeniem siedzeń ale odważyłam się wsiąść i do sportowego coupe. Pomaga mi w tym poduszka położona na siedzisko i druga na oparcie więc przy odchyleniu fotela jazda nie jest problemem. Pierwsza jazda była fatalna- zastane mięśnie i ścięgna (odzwyczajone od jazdy) dały nieźle popalić, ale nie odczułam żadnego bólu w biodrze więc następnego dnia odważyłam się zrobić kilkudziesięcio kilometrową trasę. Niestety odczuł to mój kręgosłup i (o dziwo) pośladki, które wręcz zdrętwiały. Po dwóch tygodniach jazdy za kółkiem jestem w stanie jasno orzec: da się!
_________________
"If you even dream of beating me you'd better wake up and apologize."
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Sro 15 Pa, 2014   

ela1974 napisa/a:
Pierwsza jazda była fatalna- zastane mięśnie i ścięgna (odzwyczajone od jazdy) dały nieźle popalić,
mnie fizjo kazał posiedzieć w aucie i po prostu "deptać" pedały. Mięśnie wyćwiczyły się.
pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
rafal1974 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 31 Pa 2014
Posty: 33
Skd: polana
Wysany: Sob 22 Lis, 2014   

Ja wrocilem sam po operacji endo z Warszawy niby automatem ale miałem operowanom prawą nogę tak ze automat wielce nie pomógł z perspektywy była to głupota po przyjeździe do domu wyciągali mnie z auta 20 min. Nie polecam nikomu samemu jechać na autostradzie tempomat byl bardzo pomocny a w miastach i korkach była tragedia
 
     
karolina23 
karolina23
Bioderkus!!!



Status: Inne
Wiek: 33
Doczya: 15 Gru 2013
Posty: 213
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Wto 05 Maj, 2015   

..
Ostatnio zmieniony przez karolina23 Czw 19 Lip, 2018, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
ewiwii 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 02 Mar 2015
Posty: 25
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 06 Maj, 2015   

karolina23,
Witaj
Miałam operację w Radomiu ,karetka tam mnie zawiozła po wypadku i po wstawieniu protezy byłam osobą leżącą, wiec transport miałam za darmo,po tygodniu zdjęcie szwów i tez mnie karetka z przychodni zawiozła i przywiozła do domu.Trzeba dowiedzieć się w szpitalu pozdrawiam Ewa
_________________
W rękach dob­re­go le­karza i wo­da sta­je się lekarstwem.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.