Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: pasiflora
Sro 28 Wrz, 2011
Komórki Macierzyste
Darekocur 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 10 Sie 2014
Posty: 4
Skd: Gdańsk
Wysany: Pon 11 Sie, 2014   

Jak wspomniałem sprawdzali manualnie czy nie ma napięć: w kręgosłupie, miednicy, kończynach. I nic nie było.
Po pracy, przed trenowałem, dużo chodziłem, ale to obuwie wywołało mechaniczne uszkodzenia w strukturze ścięgna w miejscu przyczepu, i potwierdził to ortopeda.
W tym obuwiu się jeszcze w wolnych chwilach rozciągałem.
Wiem i często spotkałem się, że fizjoterapeuci mówili coś zupełnie innego niż chirurg.
W pracy miałem obuwie typu desantowego tzw. opinacze, to było jeszcze obuwie najgorszego gatunku, twarda podeszwa nieizolowana pod spodem tak że stopy zimą marzły, twarde zapiętki.
Te buty nadawały się dla statysty a nie kogoś, kto chodził po twardej nawierzchni placu budowy.
Prawie rok temu wchodziłem do pomieszczenia stawałem na stopień prawą nogą, a lewa była na zewnątrz, wiał wiatr i próg drzwi uderzył mi w tył lewej pięty, coś lekko chrupnęło ból taki, że musiałem się zwinąć i przez kilka sekund tak stałem.
Ale to przeszło, potem uwagi na to nie zracałem jakiś czas nic się nie działo.
Może też się przyczyniło.
Ale trochę optymizmu poczułem dziś, bo udało mi się stanąć na palcach na tej nodze, ból jest ale inny, jednak czuje że po ostrzyknięciu czynnikami wzrostu ścięgno się wzmocniło.
Jestem jednak ostrożnym optymistą (nie pesymistą), oszczędzać nogę zamierzam do pełnego wygojenia.
Widzę z doświadczenia że z Achillesem nie jak z kolanem, gdy można było przy poprawie dodawać stopniowane obciążenia, odwrotnie -w przypadku ścięgna musi być trwały wzrost.
 
     
pico1979 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczy: 09 Lip 2013
Posty: 6
Skd: Nowa Dęba
Wysany: Czw 04 Wrz, 2014   

U mnie zabieg pomógł na jakieś 3-5 miesięcy, niestety potem zaczęło się pogarszać. Dziś byłem na wizycie i czekam w kolejce na zabieg wszczepienia protezy stawu. Poniżej zdjęcia z przebiegu choroby. Lekarz powiedział, że są duże szanse przy wczesnym wykryciu choroby, gdy zmiany są już widoczne na zdjęciach to raczej tylko odciąganie terminu wymiany stawu.
Aha zabieg miałem robiony ze wszczepieniem komórek macierzystych pozyskanych ze szpiku pobranego z miednicy.

 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 05 Wrz, 2014   

Pico, możesz też umieścić zdjęcia w albumie adjęć rtg (zakładka pod layout strony)-tam będą czytelniejsze.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pico1979 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczy: 09 Lip 2013
Posty: 6
Skd: Nowa Dęba
Wysany: Sob 06 Wrz, 2014   

Dzięki za info, zamieściłem.
Pozdrawiam.
 
 
     
wojtek65 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Kapo
Wiek: 59
Doczy: 12 Gru 2011
Posty: 31
Skd: podkarpackie
Wysany: Sro 08 Pa, 2014   

Minęło już 7 miesięcy od przeszczepu komórek macierzystych pobranych z tkanki tłuszczowej
i niestety nie widzę efektów. Po sześciu powinienem odczuwać poprawę. Mam już dosyć kuśtykania grając w koszykówkę czy w tenisa. Brakło mi cierpliwości, zapisałem się na listopad br. u M. Mielnika na kapoplastykę w ,,Skanmedzie” w Krakowie.
Dokładniej opisałem wszystko w temacie: inne choroby stawu biodrowego - historie
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 27 Pa, 2014   

Przed chwilą na TVP1 w programie "Świat się kręci" gościem był dr Marek Krochmalski i dziewczyna której komórkami macierzystymi wyleczył biodro.
Bardzo dobrze się wypowiadała na ten temat, a jej rentgen przed nie był za piękny :roll: Ciekawe, czy to działa, czy nie :?:
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 27 Pa, 2014   

pasiflora, Pod publikę można wszystko. Póki co to nie ma wiarygodnych danych na ten temat.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 28 Pa, 2014   

pasiflora,
Program do obejrzenia:

http://swiatsiekreci.onet.pl/#!/video/4244
_________________
Beata8
 
     
magdalenaa 
pytająca
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 59
Skd: Krk
Wysany: Wto 25 Lis, 2014   

Witam wszystkich Bioderkowiczow :)

chcialam nazwiazac do zabiegow ratowania stawow komorkami macierzystymi, czego dokonuje rzekomo dr Krochmalski z Lodzi.

Otoz, zachecona programem, do ktorego link podala moja poprzedniczka, napisalam do kliniki, w ktorej ow lekarz pracuje. Do maila dolaczylam opisy RM, RTG i TK obu bioder jak i kregoslupa ledzwiowego (mam uogolnione problemy z narzadem ruchu), no i po 2 tygodniach dostalam info, ze ustalaja dla mnie termin indywidualnej konsultacji z lekarzem. Zadzwonilam do managera (telefon byl w mailu), od ktorego dowiedzialam sie, ze zabiegi sa rewelacynie skuteczne i ze skoro dostalam info o kwalifikacji do konsultacji, tzn. ze moje liczne schorzenia doktora nie przerazaja. No i dowiedzialam sie, ze konsultacja kosztuje 200 zl, a sam zabieg ... no, nie wiadomo ile, w kazdym razie od 15000 zl wzwyz.

Kolejny automatyczny list, ktory dostalam dzien po rozmowie z managerem, poinformowal mnie, ze: "Odpowiadając na liczne telefony, uprzejmie proszę nie dzwonić w sprawie terminu konsultacji. Kontakt z Państwem mający na celu ustalenie terminu będzie z naszej strony."

Jednym slowem poczulam sie nieco zlekcewazona. Moja sytuacja zdrowotna nie jest prosta, mam wrazenie, ze raczej nie dla mnie te komorki (zbyt duze zniszczenie kosci i stawu, liczne osteofity, obrzek szpiku, wysieki + liczne schorzenia samego kregoslupa itp), dlatego chcialam nawiazac kontakt osobisty z operatorem przez telefon. Mysle, ze jesli lekarz powaznie mysli o swoich przyszlych pacjentach, nie powinien uciekac od tego typu kontaktow, tym bardziej, ze cale leczenie jest oplacane z naszej kieszeni i stanowi dla niego niezly zysk. A poza tym nigdzie nie moge znalezc zadnych naukowych artykulow na temat efektow jego dzialania. Przeciez gdyby faktycznie efekty jego pracy byly tak spektakularne, byloby o tym glosno. Tak wiec, reasumujac, mam wrazenie, ze klinika w ktorej dr Krochmalski przyjmuje, nastawila sie na maksymalny zysk minimalnym kosztem, co osiaga sie m.in. umawiajac ogromne ilosci pacjentow z calej Polski za 200 zl kazdy, z ktorych nieliczni decyduja sie na kontynuowanie...

Co Wy o tym sadzicie? Moze jednak sa jakies rzetelne, zweryfikowane publikacje na temat dzialalnosci lodzkiej kliniki? Czy ja sie nie uprzedzam? Plulabym sobie w brode, majac swiadomosc post factum, ze przegapilam szanse na cos b. skutecznego, a wystarczylo po prostu jechac w ciemno na te konsultacje za dwie stowy, a potem po prostu wziac kredyt...

pozdrawiam,

Magda
_________________
m.
 
     
dorotabeata 
2016r., 2017r.
Maximus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 64
Doczya: 21 Cze 2014
Posty: 476
Skd: lubuskie
Wysany: Wto 25 Lis, 2014   

magdalenaa,
Sorki,
Ja tylko podałam link, ale to nie było zachęcanie do podjęcia tego leczenia. Jak możesz przeczytać w moich postach, nie zamierzam się tam leczyć, bo to nie jest metoda, która wyleczyła określoną ilość osób. Podchodzę do tego z dystansem, i zdecydowałam się na endo.
Byłoby pięknie, ale może za ileś tam lat po wielu próbach i przy postępie medycyny będzie to metoda stosowana powszechnie, z dobrym skutkiem i nie za takie pieniądze. Oczywiście, że wolałabym swój staw, ale trzeba patrzeć realnie i stosować sprawdzone metody, które są teraz dostępne dla wszystkich.
Jeżeli mogę coś napisać od siebie, to Twoja sprawa kręgosłupa. Ja mam zmiany zwyrodnieniowe w różnych odcinkach ( m. in. przepukliny), nie pisałam o tym, bo to dodatek, z którym da się żyć (chodzić). Byłam dwa razy na terapii u Pana Piotra Fizkoma i efekty są rewelacyjne. Nie chcę do niczego zachęcać, ale może warto zaryzykować i sprawdzić, czy konsultacja może Ci pomóc. Ja mam bardzo daleko i dojazd do Warszawy (PKP) jest kiepski, ale dałam radę. Sama musisz zadecydować.
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Beata8
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 25 Lis, 2014   

magdalenaa, sądzę że swoją opinią powinnaś się podzielić z programem Świat się kręci. To oni zachwalali go a w efekcie chyba chodzi o nakręcanie kasy. Tu masz formularz kontaktowy http://swiatsiekreci.onet.pl/kontakt/. Niech wyjaśnią że tylko i wyłącznie za kasę prywatną takie leczenie wchodzi u nich w grę i to z niewiadomymi skutkami. Taki drobiazg jak kasa dla niektórych ma ogromne znaczenie. Ot, tak zapomnieli powiedzieć? Nie sądzę!
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 26 Lis, 2014   

pasiflora, ja już mówiłam wcześniej że coś mi tu śmierdzi. Wejdzcie w internet na stronę gdzie Klinika się reklamuje. Żadnych konkretówtylko normalnie spot reklamowy.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
magdalenaa 
pytająca
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 59
Skd: Krk
Wysany: Sro 26 Lis, 2014   

No co Ty, Pasiflora, wszak "pecunia non olet" :) :) :)
_________________
m.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 27 Lis, 2014   

magdalenaa napisa/a:
pecunia non olet
Oj niektórym pachną jak najdroższe perfumy świata i nigdy nie mają dość.
 
     
krycha 
krycha
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 80
Doczya: 18 Sty 2010
Posty: 56
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 04 Gru, 2014   [PYTANIE] czy ktos poddal sie leczeniu komorkami macierzysty

Witam!

Czy ktoś pod dal się leczeniu komórkami macierzystymi, jaka metoda, w którym ośrodku i z jakim skutkiem?
Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich.
_________________
krystyna
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.