Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Anna83 moja historia
ANNA83 
anna
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 40
Doczya: 07 Gru 2011
Posty: 3
Skd: Czestochowa
Wysany: Nie 17 Sie, 2014   Anna83 moja historia

Witam!
Mam na imię Ania i mam 30 lat, Moje problemy "bioderkowe" rozpoczęły się z chwilą narodzin.
Urodziłam się z dysplazja stawów biodrowych ,mimo szerokiego pieluszkowania , gipsów, wyciągów itp i tak w wieku 2 latekm trafiłam do szpitala w Otwocku i tam byłam operowana na prawe i lewe bioderko.
Kilkanaście lat było dobrze, choć nigdy nie byłam tak sprawna jak inne zdrowe dzieci, raz w roku jeździłam na kontrole do rożnych szpitali(byłam pacjentka w Otwocku , Piekarach Sl, oraz w Sosnowcu),za każdym razem słyszałam ze w przeszłości mam mieć endoprotezy ale żeby chodzić jak najdłużej na swoich stawach i najpierw rodzic dzieci. Urodziłam dwie córeczki :-) pierwsza ciąża przebiegła super rozwiązanie cesarskim cieciem, w drogiej już było bardzo ciężko nie mogłam już chodzić dużo, ból pojawiał się często, rozwiązanie również cesarskim cieciem.
pod koniec 2011 r miałam termin operacji w Sosnowcu ale gdy lekarz który miął mnie operować powiedział ze" nie wie jak się za to zabrać" wyszłam od niego z gabinetu z płaczem, pojechałam do domu i zaczęłam przeszukiwać internet w poszukiwaniu dobrego specjalisty i operacji trudnych bioderek i natrafiłam na wasze Forum na historie Matyldy i dzięki niej trafiłam do prof. Pawła Małdyka do którego poszłam na wizytę prywatna i dal mi nadzieje na życie bez bólu.
We wrześniu 2012 już miałam termin operacji w Instytucie Reumoortopedi w Warszawie, gdy inny lekarz z tego szpitala nastraszył mnie ze po operacji mogę jeździć na wózku ze może się nie udać , pomyślałam ze skoro jeszcze chodzę i jakoś sobie radze to jeszcze się wstrzymam . Oczywiście profesor Małdyk przekonywał mnie żebym się poddała operacji bo gorzej być nie możne i ze warto być zdrowa dla dzieci, powiedział tez ze skierowanie u nich leży i jak psychicznie dojrzeje to żebym dzwoniła to mnie zoperuje.
Wkoncu ból już był nie do zniesienia ze było mi już wszystko jedno i w czerwcu 2013 roku zostałam zoperowana biodro prawe operacja się udała , noga nie bolała i mogłam ja podnieść , choć nie było łatwo gdyż mięśnie mam strasznie osłabione i noga w obwodzie jest dużo chudsza ale rehabilitacje również w tym szpitalu postawiły mnie na nogi:) Wkoncu odżyłam mogłam prowadzać dzieci do przedszkola, chodzić z nimi na spacery itd ale coraz częściej dawało znać o sobie drugie biodro .
Dziś mija miesiąc od drugiej operacji jeszcze nie mogę powiedzieć ze jest super , gdyż czasem pobolewa ale od jutra zaczyna rehabilitacje wiec jestem dobrej myśli ze szybko dojdę do sprawności :)

To jest moja historia możne troszkę niezrozumiale napisana, ale nie jestem w tym najlepsza:)
chodzi o to ze Forum bardzo ale to bardzo mi pomogło :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 17 Sie, 2014   

ANNA83 napisa/a:
od jutra zaczyna rehabilitacje wiec jestem dobrej myśli ze szybko dojdę do sprawności

Bardzo miło, że nasze Forum było Ci pomocą gdy tego potrzebowałaś. Dobrze że masz to za sobą. Teraz pilnie rehabilituj się (polecam dz.o rehabilitacji do czytania) i już niedługo będziesz coraz sprawniejsza, co ułatwi Ci bycie matką bezbólowo aktywną. Pisz o postępach w powrocie do sprawności-to pomoże innych osobom czytającym Forum, na pewno wiele osób będzie za Ciebie trzymać kciuki jak i Tobie będzie łatwiej motywować się do systematycznych ćwiczeń :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pon 18 Sie, 2014   

ANNA83 napisa/a:
To jest moja historia możne troszkę niezrozumiale napisana, ale nie jestem w tym najlepsza:)
chodzi o to ze Forum bardzo ale to bardzo mi pomogło


Historia jak dla mnie jest zrozumiała ;) pewnie juz teraz będziesz sukcesywnie ja poszerzać i umieszczać posty z Twoimi kolejnymi sukcesami w rehabilitacji i w powrocie do sprawności.
Walcz o sobie i powiadamiaj nas jak Ci idzie :hug:
Ogromnie miło jest czytać, że po raz kolejny Forum pomogło :mrgreen:
 
     
ANNA83 
anna
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 40
Doczya: 07 Gru 2011
Posty: 3
Skd: Czestochowa
Wysany: Pon 18 Sie, 2014   

Jestem własnie po pierwszej wizycie u rehabilitanta, narzazie tylko przeprowadził ze mną wywiad, obejrzał rtg i wypisy ze szpitala, zbadał mi ruchomość w stawach siłę mięśni . Dal mi zestaw czwiczen do domu , następna wizyta w piątek .Pierwsze wrażenie wywarł na mnie bardzo dobre:)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 20 Sie, 2014   

ANNA83, a możesz zdradzić u kogo byłaś?
Pokazał Ci jak dokładnie wykonywać te ćwiczenia, byś w domu poprawnie wykonywała je?
Czy choć raz przećwiczył je z Tobą?
Napisz mi proszę na PW co dokładnie kazał Ci ćwiczyć.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.