Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Warszawa - Centrum Medyczne GAMMA
MartaR 
....
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Pa 2009
Posty: 35
Wysany: Wto 19 Lis, 2013   Warszawa - Centrum Medyczne GAMMA

CM Gamma – bardzo nowoczesna klinika (m.in. ortopedyczna) z pełno profilowym szpitalem posiadającym wszelką niezbędną diagnostykę, oddział i sale operacyjne oraz świetnie wyposażonym zapleczem rehabilitacyjnym.

Kontakt:
Centrum Medyczne Gamma, Przychodnia – Szpital – Rehabilitacja Sp. z o.o.
ul. Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa
tel.: 22 273 90 00
fax: 22 465 24 91

www.cmgamma.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek - godz. 08:00-20:00
sobota - godz. 8:00-15:00

Rehabilitanci specjalizujący się zarówno w chorobach narządu ruchu oraz rehabilitacji kardiologicznej, leczeniu otyłości i chorób cywilizacyjnych:

Rehabilitacja ortopedyczna:
Prowadzenie Pacjentów z chorobami narządu ruchu – zarówno po urazach, jak i po zabiegach operacyjnych, jak również specjalistyczną opieką nad Pacjentami po zabiegach na stawach, mięśniach i nerwach.
Używane wyłącznie metody o skuteczności potwierdzonej badaniami naukowymi.

Rehabilitacja kardiologiczna:
Oferowana fachowa pomoc w powrocie do zdrowia Pacjentom z dolegliwościami ze strony układu krążenia i po incydentach kardiologicznych oraz osobom pragnącym wrócić do formy lub zrzucić zbędne kilogramy bez ryzyka wystąpienia takich dolegliwości. Schemat rehabilitacji jest opracowywany indywidualnie, z dostosowaniem do potrzeb i możliwości Pacjenta. Program rehabilitacji kardiologicznej realizowany jest przez wielospecjalistyczny zespół, w skład którego wchodzą lekarz, fizjoterapeuta, pielęgniarka i dietetyk.

CM Gamma współpracuje z wieloma innymi ośrodkami rehabilitacyjnymi. I przykładowo – lekarz weryfikuje i zaleca oraz dobiera właściwego rehabilitanta do konkretnego przypadku medycznego. Jeżeli okaże się ze klinika nie posiada własnego specjalisty w określonym zakresie, samodzielnie poszukują najlepszego ośrodka i tam kierują pacjenta na rehabilitację.

POLECAM ;-)
_________________
Osteo. Ganza lewego biodra 11.12.2009 r.
Ostatnio zmieniony przez kinga Wto 19 Lis, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 19 Lis, 2013   

Napisz coś więcej o stosowanych metodach rehabilitacji w tym ośrodku.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Wto 19 Lis, 2013   

tylko prywatnie?
 
     
MartaR 
....
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Pa 2009
Posty: 35
Wysany: Czw 21 Lis, 2013   

AgaW napisa/a:
Napisz coś więcej o stosowanych metodach rehabilitacji w tym ośrodku.


Głównie rehabilitują pracując bezpośrednio z jedną ub dwiema osobami. Głównie pracują rękoma i przy pomocy ćwiczeń. Rzadko i niewiele stosują zabiegów z grupy fizykoterapii (ktore np mnie osobiscie w ogole nie pomagały). Skupiają się na mobilizacji i ćwiczeniu siły mięśniowej zgodnie z tzw. biomechaniką stawu czy wykonanej operacji czyli to co jak juz doswiadczeni bioderkowicze wiedza - jest najwazniejsze. Rehabilitację kontroluje i zleca lekarz, nie można dostać się ot tak bezpośrednio z ulicy. Najpierw weryfikują to co z pacjentem się dzieje.
_________________
Osteo. Ganza lewego biodra 11.12.2009 r.
 
 
     
MartaR 
....
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Pa 2009
Posty: 35
Wysany: Czw 21 Lis, 2013   

asia567 napisa/a:
tylko prywatnie?


z tego co wiem, prywatnie lub w ramach ubezpieczenia, informacja na ten temat jest na stronie internetowej klinikiw zakładce partnerzy.
_________________
Osteo. Ganza lewego biodra 11.12.2009 r.
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 22 Lis, 2013   

MartaR napisa/a:
Skupiają się na mobilizacji i ćwiczeniu siły mięśniowej zgodnie z tzw. biomechaniką stawu czy wykonanej operacji czyli to co jak juz doswiadczeni bioderkowicze wiedza - jest najwazniejsze.

To akurat nie jest najważniejsze i dobrze wiedzą o tym doświadczeni bioderkowiecze.Najważniejszy jest nie sam staw ale podejście całościowe do pacjenta.
Pytałam o stosowanie metod typu pnf? terapia powięziowa?cyriax?mulligan?kaltenborn?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
MartaR 
....
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Pa 2009
Posty: 35
Wysany: Pi 22 Lis, 2013   

AgaW napisa/a:
MartaR napisa/a:
Skupiają się na mobilizacji i ćwiczeniu siły mięśniowej zgodnie z tzw. biomechaniką stawu czy wykonanej operacji czyli to co jak juz doswiadczeni bioderkowicze wiedza - jest najwazniejsze.

To akurat nie jest najważniejsze i dobrze wiedzą o tym doświadczeni bioderkowiecze.Najważniejszy jest nie sam staw ale podejście całościowe do pacjenta.
Pytałam o stosowanie metod typu pnf? terapia powięziowa?cyriax?mulligan?kaltenborn?


w moim przypadku (a jestem doswiadczonym bioderkowiczem) najwieksze problemy sprawialy niestety mięsnie wiec razem z moim terapeutą pracowalismy mocno nad ich mobilizacją i wzmocnieniem - biorąc pod uwagę moje mozliwości w odniesieniu do stawu czyli reasumując - podejscie calościowe...;-)

a co do pytania o metody - wszystkie powyzej wymienione poza metodą Cyriax'a
_________________
Osteo. Ganza lewego biodra 11.12.2009 r.
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 22 Lis, 2013   

To super, napewno Twoje uściślenie pomoże pacjentom czytającym ten temat dokonać wyboru gabinetu w Wa-wie :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 24 Lis, 2013   

MartaR napisa/a:
Rehabilitację kontroluje i zleca lekarz, nie można dostać się ot tak bezpośrednio z ulicy. Najpierw weryfikują to co z pacjentem się dzieje.

Napisz jaki problem funkcjonalny został u Ciebie określony przed rozpoczęciem terapii i jakie efekty osiągnięto po jej zakończeniu?

Fizkom
 
     
MartaR 
....
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 42
Doczya: 11 Pa 2009
Posty: 35
Wysany: Sro 04 Gru, 2013   

Ja do Centrum Medycznego GAMMA trafiłam tak naprawdę z bólem kręgosłupa – z polecenia osoby, która była wcześniej zadowoloną pacjentką jednego z lekarzy z tej kliniki. I tak – ja również dołączyłam do grona zadowolonych pacjentów i zapewne, gdy zajdzie taka potrzeba, będę wracać.
Świetna lokalizacja (vis a vis przystanku tramwajowego przy Pl Grunwaldzkim - Zoliborz), wszystko w jednym miejscu (nie musiałam raz jechać gdzieś do lekarza, później szukać rtg, później czekać na kolejną wizytę do lekarza, a później czekać tygodniami na wolne miejsca na rehabilitację…), bardzo dobre wyposażenie sali do ćwiczeń, naprawdę zaangażowani specjaliści, póki co – dogodne terminy zapisów – w innej klinice proponowano mi zajęcia z fizjoterapeutą, które wypadały średnio raz na 2 tygodnie… bez sensu ;-( ciężko to wówczas nazwać „terapią” - przynoszącą oczekiwane skutki …

Jaki problem funkcjonalny? Ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Mam pracę siedzącą i dużo siedzę – oczywiście nie zawsze w odpowiednich pozycjach... miałam jakieś przeciążenia, napięte mięśnie i coś z miednicą co razem powodowało naprawdę silny i uciążliwy ból.

Podczas badania lekarz ortopeda, poza kwestią kręgosłupa, zbadał kontrolnie operowane dawno temu biodro. Sam staw jest w porządku ale pojawił się problem właśnie ze stabilizacją miednicy (tj. lekko inaczej stawiałam nogę – tzn. jakbym ją jakoś podświadomie odciążała) i napięciem powięzi mięśniowych.
Zrobiono mi kontrolne RTG i zlecono kompleksową rehabilitację –zajęcia z terapeutą- ćwiczenia indywidualne połączone przede wszystkim z odciążaniem napięć mięśniowych z zastosowaniem metod pnf. I po kilku wizytach ból zmniejszył się diametralnie. Miednica tez juz ustabilizowana i odciążona.
Jestem naprawdę zadowolona z opieki i efektów i stąd mój post na forum… może komuś się przyda…
_________________
Osteo. Ganza lewego biodra 11.12.2009 r.
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sro 04 Gru, 2013   

MartoR, kilka moich uwag i rad:
MartaR napisa/a:
Jaki problem funkcjonalny? Ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
To nie jest problem funkcjonalny. To jest objaw tego problemu.

MartaR napisa/a:
Sam staw jest w porządku ale pojawił się problem właśnie ze stabilizacją miednicy (tj. lekko inaczej stawiałam nogę – tzn. jakbym ją jakoś podświadomie odciążała) i napięciem powięzi mięśniowych.
Należy szukać przyczyny niestabilnej miednicy i napięć powięziowo-mięśniowych. Oczywiście pracować nad stabilnością miednicy ale przede wszystkim szukać przyczyny tej niestabilności. Pytanie DLACZEGO "lekko inaczej stawiasz nogę" jest jak najbardziej na miejscu.
MartaR napisa/a:
Podczas badania lekarz ortopeda, poza kwestią kręgosłupa, zbadał kontrolnie operowane dawno temu biodro
Aby móc postawić diagnozę dotycząca bólu pleców, należy wziąc pod uwagę całe ciało. Cały organizm. Kręgosłup i staw biodrowy to dwie tylko jego poszczególne części.

MartaR napisa/a:
zlecono kompleksową rehabilitację i zajęcia z terapeutą- ćwiczenia indywidualne połączone przede wszystkim z odciążaniem napięć mięśniowych z zastosowaniem metod pnf.
Metoda PNF polega na budowaniu napięć mięsniowych w celu likwidacji hypertonusu reaktywnego (nadmiernych napięć).

MartaR napisa/a:
I po kilku wizytach ból zmniejszył się diametralnie. Miednica tez juz ustabilizowana i odciążona.
Dopytaj fizjoterapeuty czy miednica jest stabilna i masz nad nią kontrolę. Zważywszy, że automatyzm ruchu zachodzi po wykonaniu 5-8 tys. prawidłowych powtórzeń to nie wydaje mi się aby tak było w Twoim przypadku. Likwidacja bólu nie oznacza likwidację niestabilności …….

Powodzenia,
Fizkom
 
     
Ewcik 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Doczya: 20 Cze 2013
Posty: 3
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 19 Sie, 2014   

Ja do CM GAMMA trafiłam z polecenia .Nic nie ujmując ich profesjonalizmowi uważam ich za wybitnych czyściciel portfela. Może i są specjalistami, ale myślę,że jak na obecną chwilę mocno nastawieni na robienie kasy. Jest wielu równie dobrych specjalistów, którzy pracują za mniejsze pieniądze. Nie dajcie się naciągać. Ja się dałam i gdzie nie pójdę z moją ilością badań i zdjęć , wszyscy pytają kto mi to zrobił.
Uważajcie na CM GAMMA.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.