Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Po operacji- wskazówki i cenne rady
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 04 Maj, 2014   

magdalenaa napisa/a:
O rany, jeszcze takie schody do pokonania...


trzeba pamiętać, że na operację idziemy nie w celach doznań estetycznych. operacja endo, jak mi powiedział mój lekarz, to ingerencja w organizm porównywalna z otwartym złamaniem kości udowej.
tak jak do dentysty idziemy cierpieć w imię lepszej przyszłości, tak samo tutaj.

ale mogę Cię zapewnić, jako osoba która przeszła przez to, wszelkie niedogodności, cierpienie, ból, przejściowe, zrekompensuje Ci z nawiązką diametralna poprawa sprawności (przynajmniej w moim przypadku).

schody są nie przeczę, ale po nich ślizgawka jak w aquaparku.
 
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Pon 05 Maj, 2014   

magdalenaa napisa/a:
Tak, Modrzewiowa. Nie wiem, czy to dobrze, czy zle. Proby podejscia do innych, polecanych lekarzy (na NFZ oczywiscie) skonczyly sie niczym ze wzgl na kolejki :(


Zgadłem patrząc na podane terminy ;-) byłem tam operowany, mnie również pierwszy termin podali 4 lata, ale operację miałem wcześniej ze względu na wypadek. Ogólnie szpital polecam, endo mam wstawione idealnie, rehabilitacji z kolei szukaj gdzie indziej (zbyt duże obłożenie pacjentów w stosunku do ilości rehabilitantów)

Na Twoim miejscu spróbowałbym w Szpitalu Żeromskiego, z tego co wiem operują w ciągu roku i mają dobrych chirurgów, zarejestruj się do dr. Sosina - ma bardzo dobre opinie http://www.znanylekarz.pl...-chirurg/krakow
 
     
vlodeck 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 53
Doczy: 17 Lip 2014
Posty: 8
Skd: Łódź
Wysany: Nie 20 Lip, 2014   

Nie wiem czy to odpowiednie pytanie w odpowiednim miejscu na forum ale zaryzykuję... :-) Chodzi o to że miesiąc temu miałem operację wstawienia endoprotezy i od tamtej pory śpię tylko na wznak, taka pozycja spania już mnie męczy i bardzo chciałbym przekręcić się i spać na boku lub na brzuchu. Niestety przy każdej próbie ułożenia się w takiej pozycji że tak powiem czuję jak by mi coś w biodrze przeszkadzało a czasem nawet ból. Może mógłby ktoś mi podpowiedzieć czy można w miesiąc po operacji spać na którymś z boków...?
_________________
zaniedbasz, to stracisz....
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 20 Lip, 2014   

vlodeck napisa/a:
Może mógłby ktoś mi podpowiedzieć czy można w miesiąc po operacji spać na którymś z boków...?
To pytanie w pierwszej kolejności powinieneś zadać swojemu lekarzowi/ operatorowi oraz fizjoterapeucie.
Bezpieczniej jest zawsze leżeć na boku operowanym, przy kładzeniu się na brzuch bezpieczniejszy przewrót przez operowane biodro.

Przeczytaj ten wątek od początku. Temat spania był już poruszany.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Nie 20 Lip, 2014   

mogę mówić tylko za siebie: ja dość wcześniej spałem na brzuchu.
w zasadzie takie spanie niczym nie różni się od spania na wznak, jesteś tylko odwrócony o 180 stopni.
większy problem jak ułożyć się i jak zejść z łóżka.
ja to robiłem w ten sposób, że wchodziłem na łóżko od "nóg" na czworaka i opadałem na brzuch, schodziłem w ten sam sposób.

do kłopotów z biodrem nie potrafiłem inaczej spać jak na brzuchu, jednak w końcowym okresie gdy ból się wzmógł musiałem szukać innych pozycji, po operacji krótko na wznak i szybko wróciłem do swojego sposobu spania.
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 20 Lip, 2014   

Ja jestem 2 miesiące od operacji i już dawno śpie na brzuchu o niebo lepiej niż na plecach tez sporo spałem tylko na plecach a teraz już niema o tym mowy ,niema żadnego problemu z przewracaniem kładę się na plecy i przekręcam się przez nie operowane biodro w nocy wogle się nie zabezpieczam ,ale wiadomo każdy jest inny ja żałuje że aż prawie półtora miesiąca spałem na plecach teraz konfort jest o wiele większy czasem w nocy zaboli jak się zapomnę i jakiś większy ruch zrobię ale daje rade
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Nie 20 Lip, 2014   

Cytat:
w nocy wogle się nie zabezpieczam
tzn. śpisz bez poduchy między nogami? Nie boisz się, że przekroczysz kąt? Krótko jesteś po operacji.
Ja nie ryzykowałam. Zresztą bardzo dobrze tak mi się spało.
Pozdr
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 21 Lip, 2014   

esca napisa/a:
Cytat:
w nocy wogle się nie zabezpieczam
tzn. śpisz bez poduchy między nogami?...


może tu chodzi o coś zupełnie innego?
 
 
     
esca 
2000r i 2014r



Status: Endo x 2
Wiek: 65
Doczya: 29 Wrz 2012
Posty: 393
Skd: Polska zach
Wysany: Nie 07 Wrz, 2014   

Przy poprzedniej operacji wystarczyła poducha miedzy kolanami.
Teraz są inne standarty. Jak mówi nasza rehab to ma być prostokąt, długi :arrow: "od Penelopy do stopy" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A ja taki mam. Kupilam w Biedronce i trochę skróciłam.
Dzisiejszej nocy zebrałam się na odwagę. Ułożyłam poduchę i..... przeturlałam się na nieoperowany bok. Super. Od razu lepiej.
Na operowanym boku na razie się nie da. Chyba mam za twardy materac. Ale i tak jest suuuuuper. :mrgreen:
Pozdrawiam
_________________
Jeśli czegoś pragniesz, to cały świat działa potajemnie, aby udało ci się to osiągnąć.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 07 Wrz, 2014   

esca, ja też dość szybko wprowadziłam w życie przewroty. Ale trzeba to robić z głową Jak zachowuje się ostrożność to... Zielone światło na przewroty.
esca, Ty robisz "zdrowe" przewrotki.
 
     
kejpi77 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczy: 03 Kwi 2013
Posty: 141
Skd: z tamtąd
Wysany: Pon 08 Wrz, 2014   

ja chyba z 1,5 miesiąca leżałem tylko na plecach, myślałem że oszaleję...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 03 Pa, 2014   

Kejpi czasem trzeba dłuzej się pomenczyć na plecach bo dla zdrowia warto naprawde....
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
rafal1974 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczy: 31 Pa 2014
Posty: 33
Skd: polana
Wysany: Czw 06 Lis, 2014   

cześć bioderka mam do was prośbę jestem prawie tydzień po operacji endo i szczerze mówiąc leżenie na plecach mnie już męczy dajcie instruktarz jak fachowo obracać sie na bok z tym trójkątem miedzy nogami żeby czegoś nie popsuć
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Czw 06 Lis, 2014   

rafal1974 napisa/a:
cześć bioderka mam do was prośbę jestem prawie tydzień po operacji endo i szczerze mówiąc leżenie na plecach mnie już męczy dajcie instruktarz jak fachowo obracać sie na bok z tym trójkątem miedzy nogami żeby czegoś nie popsuć

1. Bardzo proszę o pisanie w odpowiednich tematach. Ten post był w wątku o powikłaniach.
2. Z trójkątem się nie obraca.
3. Przeczytaj ten temat od pierwszej strony (czasu masz sporo) i znajdziesz rady.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 06 Lis, 2014   

Rafał na necie to moim zdaniem nie znajdzies za duzo info a jak są tonie do końca sprecyzowane tu są historie osób po czytając je mozna się dowiedzieć co juz mozna po zabiegu..Nie bronie forum lecz pise to co myśle sam po wypadku szukałem informacji w necie az znalazłem forum gdzie opisałem swoją historie jak i tez wiele się dowiedziałem czytając historie innych czy pisąc z osobami . Jeśli jesteś w domu po szpitalu to zadbaj o rehabilitacje jesteś po zabiegu więc się ona nalezy i to w najszybsym czasie poniewaz jesteś po szpitalu ato jest najwazniejse.Pise o tym ze czytałem historie innych bo w kazdej są rady przezycia i wszkazówki a kazdy organizm jest inny ,a co do spania na boku to powoli niespiesz sie to dopiero tydzień czy dwa uwazaj na siebie badz cierpliwy pozdrawiam
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.