Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Ból kręgosłupa po operacji
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 03 Sty, 2014   

Jeśli wiesz która noga jest krótsza to zastosuj jak możesz wkładkę do buta, co do kręgosłupa to rehabilitacja i leki myślę pomogą. Ja polecałbym jeszcze dobrego masażystę, podobnie ja Ty mam problem z tym miejscem w kręgosłupie a dokładnie przepuklinę dysku i żyję z tym. Dobry masażysta już parę razy postawił mnie na nogi gdzie prawie chodziłem na kolanach. Powiedział mi również, że wskazane jest bym raz na rok go odwiedził tak samo jak odwiedza się dentystę. Co do drętwienia też miałem nawet słabe czucie i siłę w jednej ręce po zastrzyku spuchł mi pośladek wyglądał 50% więcej pytając tego masażystę bo jest super od kręgosłupa a lekarze nic nie mówili powiedział że to obrona kręgosłupa i organizmu. TAK BYŁO U MNIE A WIADOMO KAŻDY ORGANIZM WYMAGA INDYWIDUALNEGO PODEJŚCIA, POZDRAWIAM.
 
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 03 Sty, 2014   

Z długością nóg to jest tak duża różnica, że nie ma problemu stwierdzić która jest dłuższa, ja mam mieć robioną tą co jest dłuższa czyli prawa a różnica jest naprawdę spora, kostki mam w całkiem innym miejscu i na zdjęciu kręgosłupa mam skrzywienie w lewo co ma też sens z racji tego że noga jest dłuższa. Co do wkładki polecali mi już lekarze i kolega co miał 2 endo robione, rehabilitacje też na kręgosłup miałem i we wtorek zaczynam znowu, do tego chodzę na basen, bicze wodne, jacuzzi, pływanie. Ciekaw jestem co będzie po operacji na endo z kręgosłupem lędźwiowym, na pewno będę też sporo wiedział po rezonansie ale na to muszę poczekać do końca lutego bo niestety u nas na cito czeka się prawie 2 miesiące.
 
     
Katharsis 
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Doczy: 21 Mar 2014
Posty: 3
Skd: Rzeszów
Wysany: Czw 29 Maj, 2014   

Również miałem problemy z kręgosłupem przez moją pracę. Na szczęście znalazłem ciekawą stronę, na której jest mnóstwo rozwiązań dotyczących ćwiczeń nawet w biurze ****
Naprawdę pomogło :)
Ostatnio zmieniony przez kinga Czw 29 Maj, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 29 Maj, 2014   

Katharsis, gwarantujesz że nikomu ćwiczenia z internetu nie zaszkodzą. Może je wykonać każdy?
Odpowiem od razu. BZDURA!


Wcześniej poleciłeś gabinet, teraz reklamujesz stronę w internecie. Jeżeli się zarejestrowałeś się dla dodawania reklam to dziękujemy.

Ps. Jeżeli ktoś chce sobie zaszkodzić to znajdzie tę Twoją fantastyczną stronę. Na pewno :)
 
     
Katharsis 
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Doczy: 21 Mar 2014
Posty: 3
Skd: Rzeszów
Wysany: Wto 03 Cze, 2014   

Dlaczego miałyby zaszkodzić?
Jak ćwiczę w domu, to też korzystam z ćwiczeń z internetu - nie chodzę na siłownię.
Lepsze chyba to, niż siedzenie w fotelu przed TV i nie robienie nic w tym kierunku...
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 03 Cze, 2014   

Katharsis napisa/a:
Lepsze chyba to, niż siedzenie w fotelu przed TV i nie robienie nic w tym kierunku...

Ćwiczenia z kartki i z internetu dla wszystkich potrzebujących? Niestety to nie działa a nawet jeśli to daje tylko chwilowe złudzenie powrotu do zdrowia.
Gimnastyka lecznicza to coś dużo więcej niż rozciąganie czy wzmacnianie. To przede wszystkim terapia oparta na właściwym rozpoznaniu i poparta precyzyjnym badanie. Bez tego pozostają ćwiczenia z internetu dla wszystkich czyli dla nikogo ……..

Fizkom
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Wto 03 Cze, 2014   

Katharsis napisa/a:
Jak ćwiczę w domu, to też korzystam z ćwiczeń z internetu - nie chodzę na siłownię.


Po prostu jesteś zdrowym człowiekiem i dlatego możesz sobie tak ćwiczyć dla przyjemności. Wolno Ci :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 03 Cze, 2014   

Fizkom napisa/a:
Gimnastyka lecznicza to coś dużo więcej niż rozciąganie czy wzmacnianie.

Zgadzam się w pełni z Fizkomem.
Wolę ćwiczyć coś czego jestem pewna że mi pomoże (bo w tym celu przecież się ćwiczy-ma się jakiś cel) niż iść w przypadkowym kierunku.
Myślę że dla osób będących w "grupie ryzyka biodrowego" zdawanie się na przypadkowy wybór ćwiczeń to po prostu strata czasu i szkoda zdrowia (bo skoro można mieć ćwiczenia odpowiednie dla siebie, swojego stanu zdrowia i przynoszące konkretne korzyści to czemu z tego rezygnować?).
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   [PYTANIE] Ból pleców po operacji endo

Witam Was !
Mam problem z ułożeniem od pierwszego dnia po zabiegu bolą mnie plecy....Czy leże na płasko,czy w pozycji poł-siedzącej...Ma ktoś jakieś sposoby na ból pupy i pleców?Czy istnieje jakiś sposób naciągnięcia się...ciągle mam wrażenie,ze plecy zwinęły mi sie w harmonijkę :( Tylko jak chodzę jet ok.Rozgrzewam sobie plecki elektryczną poduchą nawet trochę pomoga,ale szybko robi mi se gorąco :/ więc nie wyobrażam sobie całą noc tak spać.
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 19 Pa, 2016   

kotel, pod tyłek można podkładać kółko przeciwodleżynowe. Natomiast ból pleców znika po współpracy z fizjoterapeutą dość szybko.
Dlaczego nie chcesz jezdzić na rehabilitację do gabinetu prywatnego? Jesteś młoda na pewno dasz radę.
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Czw 20 Pa, 2016   

kotel, niech Ci rehabilitant pokaże jak spać na boku (najpierw zwykle na operowanym) i jak się obracać. Ja na plecach spałam tylko w szpitalu i też na samym początku, potem mi pokazała rehabilitantka jak się bezpiecznie odwrócić i było już górki.
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Pi 21 Pa, 2016   

Boję sie podejmować jakiekolwiek kroki samodzielnie...tym bardziej,jak w szpitalu nasłuchałam sie ,że trzeba na plecach ....Nie mam żadnego fizjoterapeuty,pytałam w jednym punkcie to mi powiedziano,że do czasu kontroli mam sama ćwiczyć to co w szpitalu mówili..Dziwne to dla mnie....
 
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Sro 24 Pa, 2018   

[quote="anita12"]stosował ktoś po operacji matę do spania ****************** moja sąsiadka (starsza Pani) twierdzi, że odkąd używa tej maty problemów z bólem kręgosłupa nie ma


A CO TO ZA MATA PIERWSZE SŁYSZĘ..MOGĘ PROSIC JAKIS LINK ?
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.