Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Sob 25 Sty, 2014
10-letnia córka, spastyczne tetraparesis, wymaga pilnej oste
Oluś 
Ola
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 22 Sie 2013
Posty: 7
Skd: Lębork/Pomorskie
Wysany: Sob 04 Sty, 2014   

witam wszystkich. ostatnio długo mnie nie było. zaganiana itd na necie tylko najpotrzebniejsze sprawy jak opłacanie rachunków ha ha niestety.
po konsultacji w sierpniu u profesora jedziemy wkońcu z 6 letnia córką Kingą 7 stycznia do Otwocka na operacje bioderek. Ma mieć nacinane ścięgna przy bioderkach (prawe bioderko całkowicie zwichnięte, lewe też w nie najlepszym stanie spowodowane dużą spastyką) tak wstępnie jest zalecane ale wszystko okaże się na miejscu.
Boję się jak to przebiegnie, co potem...itd najbardziej boję się o bóle córki po operacji. Jedziemy tam pierwszy raz. :-|
 
     
Oluś 
Ola
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 22 Sie 2013
Posty: 7
Skd: Lębork/Pomorskie
Wysany: Sob 25 Sty, 2014   

Witajcie. przepraszam, że pisze dopiero teraz. 9 stycznia moja 7-letnia córeczka Kinga chorująca na niedowład spastyczny czterokończynowy (mpd) miała pierwszy zabieg w Otwocku. Prawe bioderko zwichnięte, lewe podwichnięte z powodu bardzo silnego napięcia przywodzicieli (krzyżowanie nóg) czego skutkiem była operacja uwolnienia wielopoziomowego tkanek miękkich. Jesteśmy już 2 tygodnie w gipsie, teraz 28-go we wtorek jedziemy na kontrole i dalej gips na m-c. Z wstępnych rozmów wynika, że czekają Kingunię jeszcze dwie operacje kostne. Boję się tych operacji kostnych, bo jak wszyscy przed operacjami mam wiele wątpliwości...niedopowiedzeń... nie wiem co będzie dalej, czy nie będzie Kinga odczuwać później tej operacji, jakiegoś bólu.... czy Kinga wogóle stanie na nóżki, czy będę mogła ją pionizować itd...wiem te wszytkie pytania nie do was.... :-( ale do prof. ..
Kingunia dzielnie znosi gips...pierwsze trzy doby po operacji były ciężkie ale na szczęście są odpowiednie leki, które pomogły...Kingunia 9 godzin po operacji pierwszy raz się uśmiechnęła i to takim małym półśmieszkiem..ale jaka byłam szczęśliwa, ponieważ Kinga jest na ogół pomimo swojej choroby bardzo radosnym dzieckiem...a tu nic po operacji poważna...skupiona..a tu taki prezent ..UŚMIECH :-D Teraz w domku jak już wszystko przestało widocznie boleć Kingunia pozwala sobie na małe wariację z nogami... noce i poranki są jeszcze czasami bolesne...Kingunia albo nie może zasnąć bo napina ciało i wtedy ciągną nóżki, albo gdy sie budzi rano ma skurcze nóg-wtedy pomocne są leki obniżające napięcie...podawane już w szpitalu... ogólnie dzielna z Niej dziewczynka!!!! :-)
trzymajcie się zdrowo, pozdrawiamy
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Nie 26 Sty, 2014   

Oluś, Trzymamy kciuki za Was i jak najlepsze efekty. Czekamy na dalsze informacje, koniecznie odezwij się po konsultacji u Profesora.
Pozdrawiam!!!
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Tina 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Doczya: 15 Pa 2013
Posty: 8
Skd: Ukraine
Wysany: Pon 27 Sty, 2014   

Szanowny Ola! Niestety moja córka nie może być obsługiwany przez dr Czubak, bo jej sytuacja jest bardzo trudna, ale słyszałem tak wiele komentarzy od ludzi, którzy mieli operację z dr Czubak i wiem, że jesteś w bardzo dobrych, doświadczonych rękach! Cieszę się, że pierwsza operacja twoja córka jest ponad, i życzę Tobie i Twojej córki cierpliwości, nadziei, mniej bólu i pozytywny postęp. Mam nadzieję, że jutro będzie badania pokazują tylko dobre wyniki! To niewiarygodne, jak bardzo nasze dzieci może znieść i jak silne są naprawdę! Życzę tylko pozytywne rzeczy w tym roku. Najlepsze życzenia, Tina i rodziny.
 
     
Oluś 
Ola
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 22 Sie 2013
Posty: 7
Skd: Lębork/Pomorskie
Wysany: Nie 02 Lut, 2014   

Wenty i Tina dziękuję Wam za wsparcie i dobre słowo. Teraz 28-go byliśmy na kontroli w przychodni u dr Przybysza, ale miała Kinga tylko wymieniany gips. Wszystko dobrze się goi. Jeszcze miesiąc w gipsie i 4 marca na ściągnięcie, wtedy też zrobią zdjęcia i będziemy rozmawiać co dalej. Tina masz rację, że dzieciaczki potrafią dużo znieść, ja myślę, że więcej niż dorośli... to chyba ich radość życia....
Skurcze przez ostatnie dwie noce dają się we znaki Kingusi, ale dajemy radę...ba Kinga daje radę-to ona odczuwa ból ja mogę jej tylko ulżyć w jakiś sposób...
 
     
Oluś 
Ola
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 22 Sie 2013
Posty: 7
Skd: Lębork/Pomorskie
Wysany: Nie 02 Lut, 2014   

Tina, dziękuję za słowa wsparcia. Pozdrawiamy z Kingunią całą Waszą rodzinkę, a szczególnie Sofię. Życzymy dużo zdrówka. Tina napisz w skrócie czemu Twoja córka nie może być operowana w Otwocku u dr Czubaka?
 
     
Oluś 
Ola
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 22 Sie 2013
Posty: 7
Skd: Lębork/Pomorskie
Wysany: Nie 02 Lut, 2014   

Kochani mam pytanko, w jaki sposób można umówić się na konsultację do prof Czubaka w klinice w Otwocku? czy jest taka możliwość, ponieważ wiem, że profesor ma nawał ludzi, pacjętów. Czy z marszu będąc np na kontroli w przychodni można prof. złapać? porozmawiać z nim?
 
     
Tina 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Doczya: 15 Pa 2013
Posty: 8
Skd: Ukraine
Wysany: Wto 04 Lut, 2014   

Szanowny Olu!
Niestety, kiedy zobaczył Sofijka dr Czubak, zdecydował, że operacja się spodziewamy (osteotomii biodrowego) zrobi jej więcej szkody, niż pożytku (z wielu powodów - bo jest niski funkcjonujący (poważne opóźnienie fizyczne i poznawcze - i pooperacyjne rehabilitacja musi być aktywny, pasywny rehabilitacji wykonywane przez rodziców nie wystarcza), nie-ambulatoryjnych i żadnej nadziei na spacery, wysoki spastyczność w nogach (wysokie prawdopodobieństwo, że w ciągu kilku lat jej biodra znów się przesunie), itd. itp. itd. . Zamiast tego dr Czubak zaproponował resekcję stawu biodrowego (do piłki usuwania jej stawu biodrowego), aby usunąć ból Sofii - rozumiemy logiki dr Czubak, ale to było zbyt radykalne i nieoczekiwane dla nas, więc miał czas na przemyślenie. Ale to jest nasza sprawa - rzeczywiście bardzo trudne, a ja nie chcę, żebyś się zniechęcać - wiem, że dr Czubak traktuje bardzo złożonych spraw, jeśli myśli, że może pomóc, więc, jeśli zaakceptuje dziecko do leczenia, to znaczy, nadziei życzę! Powodzenia i wszystkiego co najlepsze dla dziecka!
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 04 Lut, 2014   

Oluś napisa/a:
Kochani mam pytanko, w jaki sposób można umówić się na konsultację do prof Czubaka w klinice w Otwocku? czy jest taka możliwość, ponieważ wiem, że profesor ma nawał ludzi, pacjętów. Czy z marszu będąc np na kontroli w przychodni można prof. złapać? porozmawiać z nim?


Oluś profesor Czubak od czasu objęcia nowych obowiązków w klinice nie przyjmuje juz pacjentów w przychodni. Robią to inni lekarze z jego zespołu, ale już nie osobiście profesor. Jeśli zalezy Ci na wizycie konkretnie u niego warto udac się do którejś z prywatnych przychodni w Warszawie. Wszystkie potrzebne Ci informacje wraz z numerami telefonów znajdziesz w Dziale Polecanych Lekarzy w wątku nt prof. Jarosława Czubaka.
Powodzenia!
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 16 Kwi, 2014   

Kochani, nasza mała dzielna pacjentka z Ukrainy nadal walczy o szanse na leczenie. Tym razem w Niemczech. Dzielna rodzina i my prosimy o wsparcie na poczet operacji. Każdy eurocent jest na wagę złota bo może przyczynić się, by Sofia wreszcie przestała cierpieć. Dziewczynka choruje na bardzo skomplikowaną chorobę stawów biodrowych i nie tylko. Poznajcie jej historię i pomóżcie dziecku. Może dzięki Wam Sofia będzie miała choć trochę łatwiejsze życie bez codziennego bólu?
http://www.gofundme.com/78kap0
Wejdźcie na podany link. Poznacie bliżej niesamowitą i waleczną dziewczynę oraz jej serdecznych rodziców, z którymi bardzo się zaprzyjaźniliśmy.
 
     
kasiatka 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Doczya: 16 Maj 2014
Posty: 1
Skd: olsztyn
Wysany: Pon 19 Maj, 2014   

Olu, szukam kontaktu z Tobą, gdyż mój synek z mpd będzie szedł taką sama drogą jak twoja Kingunia, mamy pierwszy zabieg w październiku, czy możesz się odezwać na mego e-maila? Byłabym bardzo wdzięczna
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.