Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Wto 18 Mar, 2014
Jak przyspieszyć operację stawu biodrowego??
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 74
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Nie 23 Mar, 2014   

ane, otrzymałaś tu dużo różnych możliwych porad, jak z nich skorzystasz...???
Podrzucam Ci jeszcze możliwość wyboru innego szpitala, nie wiem z jakiego jesteś województwa, ale w załączonym linku możesz odnaleźć szpitale z całej Polski i podane w nich terminy oczekiwań na operacje - w linku są podane bardzo czytelne informacje jak dotrzeć do potrzebnych danych.

http://www.nfz.gov.pl/new...nr=1&artnr=1156

Powodzenia w wyszukiwaniu, może natrafisz na szpital z krótszą kolejką.
Ja miałam operację w szpitalu w mieście wojewódzkim ale znam osoby, które miały operację w szpitalach powiatowych i są zadowolone.
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
ane 
ane
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 18 Mar 2014
Posty: 18
Skd: Polska
Wysany: Nie 23 Mar, 2014   

Ok to zaczynam od jutra działać i tyle. Na razie muszę załatwiać co się da sama bo dziś kuzynka z dzieckiem wylądowała w szpitalu - zapalenie płuc :-(
Zerknęłam na listę NFZ i nasza szpital nie jest zły a w całym mieście powyżej roku jest, podobnie z drugim miastem.
Nie boimy sie do rzecznika, tylko nie chcemy wyjść na głupie jak się okaże, ze starczyło iść do tego lekarza lub zasięgnąć opinii innego ortopedy, a my zamiast z tego korzystać popędziłyśmy od razu do rzecznika.
_________________
Warto pomagać drugiemu człowiekowi, nie koniecznie finansowo :)
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 764
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 24 Mar, 2014   

29palms napisa/a:
...Kolejna sprawa, może zabrzmi to okrutnie, moim zdaniem słusznie, że chirurg podejmujący decyzję o terminie operacji...


prawda jest bardziej okrutna, w większości wypadków o terminie operacji nie decyduje lekarz, ale system.

dawanie terminu 3 lat oczekiwania osobie w wieku 83 lat, to termin na przeczekanie: może wcześniej umrze i problem sam się rozwiąże, dawanie terminu 10 miesięcy oczekiwania na rehabilitację po operacji to takie postawienie sprawy: i tak gość będzie zmuszony do korzystania z płatnej rehabilitacji, a może się przyzwyczai i będzie z głowy.

chodzi o to, że nasz system "opieki zdrowotnej" nie kieruje się ani względami medycznymi, ani logiką, ani względami ekonomicznymi (bo szybka operacja i szybka rehabilitacja, to szybszy powrót do zdrowia i duże prawdopodobieństwo zysków w postaci podatków płaconych przez uleczonego pacjenta).

cały nasz system przypomina mi Matrix, w którym pacjenci są pozbawionymi wolnej woli i wyboru żywicielami.
 
 
     
Iza 
... pod prąd ...
Maximus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 47
Doczya: 18 Gru 2011
Posty: 393
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pon 24 Mar, 2014   

Cyryl napisa/a:
chodzi o to, że nasz system "opieki zdrowotnej" nie kieruje się ani względami medycznymi, ani logiką, ani względami ekonomicznymi (bo szybka operacja i szybka rehabilitacja, to szybszy powrót do zdrowia i duże prawdopodobieństwo zysków w postaci podatków płaconych przez uleczonego pacjenta).

cały nasz system przypomina mi Matrix, w którym pacjenci są pozbawionymi wolnej woli i wyboru żywicielami.


Bardzo dobrze to ujęłeś cyryl. Pacjent to ostatnie ogniwo, ale najmniej się w tym wszystkim liczy. Niestety.
_________________
... na przekór wszystkiemu ...
 
 
     
Marek Roman 
Sumo
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 65
Doczy: 14 Lut 2010
Posty: 90
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 25 Kwi, 2014   

Cyryl,

Szacun.

Sam bym tego lepiej nie ujął :-)

Pozdrawiam.
_________________
Quiquid agis prudenter agas et respice finem...

Nie jesteś tu sam. Pamiętaj !
 
     
krzysiek 72 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczy: 19 Sie 2013
Posty: 6
Skd: łuków
Wysany: Pon 28 Kwi, 2014   

Cześć dzień dobry witam ja z zapytaniem jakieś opinie na temat siedlec i operacjach na biodro w otwocku zaliczyłem porażkę szukam bliżej będę wdzięczny :-)
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 45
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 29 Kwi, 2014   

krzysiek 72 napisa/a:
Cześć dzień dobry witam ja z zapytaniem jakieś opinie na temat siedlec i operacjach na biodro w otwocku zaliczyłem porażkę szukam bliżej będę wdzięczny :-)


Krzysiek72, osobiście nie mam żadnych informacji nt Siedlec. Nie znam żadnego operującego tam lekarza. Napisz czemu w Otwocku "zaliczyłeś" porażkę? Szpital ma dobrą renomę i dobrych specjalistów. Napisz w czym rzecz, co leczyłeś i czemu dalej musisz szukać pomocy? (chyba, że opisałeś to już gdzieś, to podaj link proszę do tematu).
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.