Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
SCFE prosze o pomoc
anielka1977 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 46
Doczya: 18 Kwi 2014
Posty: 2
Skd: blanchardstown
Wysany: Sob 19 Kwi, 2014   SCFE prosze o pomoc

WITAM
zwracam sie do forum o pomoc i rade , obecnie mieszkam w i.e i ciezko mi tutaj z opieka medyczna i mam bardzo zle zdanie na ich temat , do tego dochodzi podejscie mojego partnera ze przesadzam i ze za duzo czytam na necie ,a wiec wyglada to tak :(
maj corke 3 letnia ktora urodzila sie skrainym wczesniakiem z bardzo rzadka choroba metaboliczna na dzien dzisiejszy sama jeszcze nie chodzi :( ( uczeszczamy na fizio i rabimy co w naszej mocy jej rozwoj psycho-ruchowy jest na poziomie niespelna rocznego dziecka chodzi tylko i wylacznie za raczki tz wsparciem ale do rzeczy w zeszlym tygodniu nagle przestala ruszac noga jesli stanela to tylko jedna robila kroczek ia druga nic , dziwilo mnie to strasznie bo jak siedziala tupala dwoma i jakby bylo wszystko ok a jak stanela to jedna noga nic, a ze niestety jeszce nie mowi nic nie wskazywalo ze boli albo sie cos dzieje zaczekalam do wieczora z mysla ze minie ale niestety nie i udalismy se na pogotowie tam po badaniu skierowano nas na rtg , a potem po zapoznaniu sie z przeswietleniem oznajmniono ze sie nic nie dzieje a ze jeszce dostaniemy wezwanie na wizyte , nie nartwilo mnie nic bo corka zaczela znow normalnie tuptac w tym tyg. bylismy na dwoch wizytach na pierwszej lekarz znow powiedzial ze nic sie nie dzieje i dal list do fizioterapelty ktory mnie strasznie zaniepokoil i po szukaniu w necie dowiedzialam sie ze najprawdopodobnie moja malutka na mlodziencze zluszczanie głowy kosci biodrowej :( zadzwonilam do szpiala spowrotem i powiedziano nam ze o 2 mamy nastepna wizyte ,po wejsciu do gabinetyu odrazu mielismy rozmowe z czy przyszlismy a po chwili ze dostalismy wizyte do chirurga a powinnismy sie znalesc u ortopedy , on jest chirurgiem i od kosci a nie od tego ,i ze wysle skierowanie na wizyte do ortopedy i ze do 6 tyg dostaniemy bylam strasznie oburzona ze 6 tyg, wiec na koniec pan doktor powiedzial zebym sie nie martwila ze to nic groznego i ze to nie jest przypadek emergency tz potrzebujacy pomocy teraz zalalam sie lzami i nadal to robie poniewaz sie strasznie boje o moja corke ona tak wiele juz przeszla w zyciu mozna powiedziec ze nie raz uciekla przed smiercia , jesli mowie ze czytalam to i to , to mowia ze skoro lekarz i fizo tak powiedzieli to tak jest
BŁAGAM O POMOC I RADE
tutaj jest list raport z rtg

limping right side
on the AP view covering of the proximal capital femoral epiphysis is only approximately 50%. Covering is much better and satisfactory on the lateral view.Normal hip joints otherwise.No other significant abnormality is seen.
orthopaedic opinion is advised


niewiem co dalej robic jak z nia postepowac czy chodzic dalej na fizo to wszystko mnie juz przerasta :( *
_________________
Anna
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 19 Kwi, 2014   

anielka1977, przeraża mnie takie lekceważenie pacjenta. Tym bardziej, że to trzyletnie dziecko.
Trochę dziwi mnie, że tak bagatelizują złuszczenie głowy kości udowej?!!!
Nie mamy kontaktów z lekarzami w Irlandii, ale może zdecydowałabyś się na wizytę u dobrego specjalisty u nas w kraju? Tutaj możemy Ci polecić naprawdę dobrego fachowca w tej dziedzinie. Odpowiednia rehabilitacja jest niezbędna. Tylko czy aby na pewno ten fachowiec wie co robi? Jaką metodą małą rehabilituje?
Trzymaj się.
 
     
anielka1977 
Mikrus Bioderkus



Status: Inne
Wiek: 46
Doczya: 18 Kwi 2014
Posty: 2
Skd: blanchardstown
Wysany: Sob 19 Kwi, 2014   

dziekuje ze ktos sie odezwal bo trace glowe :( tak jak pisalam moja corcia jest opozniona z rozwojem, za duzo tutaj fizo sie nie popisuje z cwiczeniami ,gdyz rehabilitacja i spora czesc lekarzy daje duzo do myslenia ,fizoterapelta cwiczy z nia na zasadzie zabawy jak i zreszta dzieci tu jest cos w rodzaju nic na sile nie chce to nie musi nie dzis to jutro nie jutro to za tydzien miesiac itp a nie to damy stander stander nie pomoze to damy wozek cos na takiej zasadzie ,ale oprocz niego fizo mozna powiedziec panstwowego przychodzi do nas dziewczyna ktora z nia cwiczy ale jaka metoda to w tej chwili nie moge powiedziec ,dwa razy bylismy na tunusie reh. w polsce i tam miala bardzo napiety grafik z cwiczeniami i wlasnie chcielismy wyleciec w maju na nastepny ale obawiam sie ze nadwyrezanie tego nie jest wskazane , jeszcze raz blagam o pomoc czy dobrze z raportu wyczytalam iz ma SCFE i to w przedziale prwie najwyzszym bo 50 %prosze o wytlumaczenie jak to naprawde wyglada i maniary na lekzy ktorzy zajma sie moja corka
_________________
Anna
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 24 Kwi, 2014   

anielka1977,
Nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania. Nie pracuję z dziećmi.
Jutro będę rozmawiał z moją koleżanką po fachu. To doświadczona fizjoterapeutka z 25 letnim stażem pracy. Zajmuje się dziećmi w wieku od 1 miesiąca do 3 roku. Zapytam o Jej zdanie w temacie. Jeśli tylko będę miał informacje, odpiszę.

Fizkom

EDIT:
29 kwietnia 2014; nie mam na tę chwilę odpowiedzi od mojej koleżanki
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.