Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Tylko chwila historia Małego
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Nie 20 Pa, 2013   

maaly-22, dasz radę stawić czoła problemom. Wierze w to. Trzymam kciuki za pozytywna odpowiedz :)
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 20 Pa, 2013   

Też w to wieżę Mprzepiora, były większe problemy i były pokonane z uśmiechem na twarzy gdzie był podziw i zdziwienie....Pozdrawiam serdecznie.
 
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Nie 20 Pa, 2013   

Trzymaj się, Mały! Czasem jest potrzebna przebojowość, a czasem cierpliwość. Najczęściej jedno i drugie...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 20 Pa, 2013   

prawda masz racje pozdrawiam...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 23 Lut, 2014   

Mineło troche czasu od mojego ostatniego posta tu w tym temacie jak i od czasu odpiszania na pismo ordynatora wrazz prośba o wcześniejszy termin niz pazdziernik.Cisza w tym temacie jest do dzis a wyszłałem poleconym i mam Prośbe do wasz Kochani Forumowicze Admini i Członkowie Fundacji poniewaz cisza z krakowa ze szpitala nawet niema dziekuje.Myśle o mielcu oco nawet piszałem do Biedronne bo miała tam zabieg co na początku wiadomo wizyta u ordynatora tez nato potrzeba czasu i szczeze mówiac nie wiem co robić zrobić brak myśli i ochoty do działania a biodro nie da zapomnieć o sobie i to ze noga krótsza.Pozdrawiam i z góry dziekuje za posty myśli podpowiedzi
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 23 Lut, 2014   

maaly-22 napisa/a:
Cisza w tym temacie jest do dzis a wyszłałem poleconym

Najlepiej pojedź tam, porozmawiaj na ten temat z osobą decyzyjną. Pytaj u żródła co z odpowiedzią-bo masz prawo wiedzieć jak się do pisma ustosunkowano. Wtedy będziesz wiedział co dalej.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 24 Lut, 2014   

maaly-22, myślę że Mielec to dobry wybór. Korzystaj z doświadczenia Biedronne, dopytuj ją o wszystko i działaj. Przecież to Twoje zdrowie! Walcz o nie! Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
Tak w ogóle to Duśka (nasz cichy moderato) nie ma dobrych doświadczeń również z Krakowem.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 26 Lut, 2014   

Posty, które nie dotyczyły historii Małego zostały przeniesione do HP.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 11 Kwi, 2014   

Kolejny raz jestem w "CR TUKAN" na szpitalnej rehabilitacji, lepsze to niż nic bo w domu ani dochodzącej rehabilitacji tego nie zrobię . Co do Mielca i zmiany szpitala wstrzymałem się po przeczytaniu Mijki, w którym był link http://kolejki.nfz.gov.pl/ o kolejkach do szpitali i w Mielcu jest większa niż w Krakowie. Nie wiem czy dobrze czy źle robię, czas pokaże. Wiem tylko jedno, że w Krakowie jestem już zakwalifikowany w Mielcu nie a to też wymaga trochę czasu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie z Nowego Sącza.
 
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pon 14 Kwi, 2014   

maaly-22 napisa/a:
Co do Mielca i zmiany szpitala wstrzymałem się po przeczytaniu Mijki, w którym był link http://kolejki.nfz.gov.pl/ o kolejkach do szpitali i w Mielcu jest większa niż w Krakowie. Nie wiem czy dobrze czy źle robię, czas pokaże.

maaly-22, na temat kolejek oczekujących była krótka wzmianka tu: http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=778

Czy coś się zmieniło na temat ich wiarygodności przez te sześć lat, nie wiem.
Jeszcze w 2008 r. (rok mojej operacji) była możliwość zapisów na operację w kilku szpitalach i to było głównym powodem niewiarygodności list.
Prawdopodobnie po peselach system miał wyłapywać dublujące zapisy - czy???

maaly-22, myślę, że najlepszym sposobem na upewnienie się jest telefon :) dzwoń, pytaj, to nie boli a wiele wyjaśnia.

Link o szpitalnych kolejkach umieściłam z myślą pomocy orientacyjnej a o szczegóły należy dopytywać się w odpowiednich szpitalach :)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 14 Kwi, 2014   

Z tego co tu czytałem na forum aby zmienić szpital trzeba wypisać z kolejki na zabieg tak tu na forum się dowiedziałem . Jak na razie to zapytałem o rehabilitacje i czekam na odpowiedz z krakowa , po wyjściu z Tukana zadzwonie zapytam . Mijka dziękuje za info i post pozdrawiam
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Wto 15 Kwi, 2014   

Mijka, częściowo tak jest, ale system wyłapie z automatu zapisanie w innej kolejce wewnątrz tej samej kasy chorych. W innych kasach chorych trzeba sprawdzać ręcznie i większość tego nie robi, więc ciągle mogą być dublujące się osoby w kolejkach jeśli ktoś zapisał się w różnych województwach.
Ja byłam w dwóch kolejkach naraz - w śląskiej i w podkarpackiej kasie chorych.
 
     
mariusz 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 51
Doczy: 15 Sie 2011
Posty: 256
Skd: Małopolska
Wysany: Czw 17 Kwi, 2014   

biedronne napisa/a:
Mijka, częściowo tak jest, ale system wyłapie z automatu zapisanie w innej kolejce wewnątrz tej samej kasy chorych. W innych kasach chorych trzeba sprawdzać ręcznie i większość tego nie robi, więc ciągle mogą być dublujące się osoby w kolejkach jeśli ktoś zapisał się w różnych województwach.
Ja byłam w dwóch kolejkach naraz - w śląskiej i w podkarpackiej kasie chorych.

Nie ma już takiej możliwości,teraz system wszystko wyłapie obojętne w jakiej jesteśmy kasie chorych,więc decydujemy się na jeden szpital,albo wypisujemy się z kolejki,i wpisujemy od nowa do innego szpitala.
 
     
bebe14 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczy: 20 Lip 2013
Posty: 281
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 17 Kwi, 2014   

Ja dostałem od razu telefon z samego rana bo wyskakiwało w systemie ze jestem w innym szpitalu i nawet dostałem telefon do tego szpitala gdzie byłem zapisany żeby się wypisac bo nie mogli mnie wpisać Wszystko szybko załatwiłem fakt straciłem 5 miechów na zaminie szpitala ale tak powinno być bo to było chore że ludzie byli zapisani w 3-4 kolejki i co najgorsze spora cześc była po zabiegu już i nie informowała nawet innych szpitalach o tym fakcie W końcu zrobili z tym pożadek bo to co było wcześniej to było chore Ale znajomy jak wpisał się na druga kolejke i tego nie wychwycili to dostał list że trzeba zdecydować Sam znam zasady NFZ i jest tak jak uda ci się nawet wpisać w 2 kolei dostajesz list z informacja ze w ciągu 2 tygodni musisz zdecydować jak nie odpowiesz zostajesz w miejscu gdzie ostatno cie wpisali i to jest wszystko na stronach funduszu a z innych jesteś z automatu wykreślany Szkoda ze dopiero od jakiegoś czasu to działa bo wcześniej ludzie jeździli i mieli po kilak szpitali i nawet nie raczyli nikogo o tym fakcie informować
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 19 Kwi, 2014   

Pisałem o rehabilitacji, na której jestem. Spotkałem tu wiele osób po zabiegu endoprotezy biodra i szczerze powiem - co nie raz było mówione i poruszane na forum - że REHABILITACJA JEST WAŻNA PO ZABIEGU. Piszę o tym ponieważ mam tu kontakt z osobami po endo, które rehabilitacje zaczęły od razu po zabiegu, są prosto ze szpitala i stan ich oraz ruchomość stawu jest na 99% osoby co zwlekały z rehabilitacja lub miały utrudniony dostęp bo bywają kolejki i te osoby mało ćwiczyły to mają problem z rozruszaniem stawu. Piszę o tym bo spotkałem się na forum nie raz z historią osób po endo, które po zabiegu myślały, że jak już jest endo to ma być ok, nawet raz dostało mi się od jednej osoby po głowie, że się wtrącam gdy zapytałem o rehabilitacje jak ona pisała że boli ze źle. Wiem sam jestem przed ale wiem, że aby pokonać ból, usprawnić nogę, staw to trzeba, nie pisze że każdy ból da się pokonać ćwiczeniami, bywa tak że trzeba wspomóc się lekami.....
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.