Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Skierowanie na rehabilitację
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   Skierowanie na rehabilitację

Jak to jest z fizjoterapią PNF. Chciałam się umówić, żeby fizjoterapeuta mnie przebadał, zobaczył jak może mi pomóc przed endo. Pani z rejestracji powiedziała, że muszę mieć skierowanie do lekarza ogólnego, lekarza rehabilitacji lub ortopedy, że taka rehabilitacja jest wskazana.
No to teraz jestem w kropce, nie wiem, czy lekarka ogólna da mi takie skierowanie, bo może stwierdzić, że się na tym nie zna. Do lekarza ortopedy też nie pojadę, bo to kilkaset kilometrów (prof. Czubak), o lekarzu rehabilitacji nie wspomnę, bo kolejki do takowego to kilka miesięcy czekania.
Trochę mnie zdziwiła konieczność takiego skierowania, mimo, że rehabilitacja całkowicie prywatna miałaby być. Czy to normalna praktyka w takim przypadku?
_________________
Pozdrawiam
Elka
Ostatnio zmieniony przez kinga Sob 22 Mar, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Jeśli to jest zupełnie prywatny gabinet, to skierowanie nie jest wymagane i nikt go nie może żądać.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Nie i to jest dziwne
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Też mnie to zdziwiło. Bo przecież fizjoterapeuta powinien przebadać i ocenić w jaki sposób pomóc pacjentowi - tak wywnioskowałam z czytanych tutaj informacji. A tu mam mieć skierowanie/zaświadczenie o tym, że wskazana jest taka rehabilitacja. Przecież parę osób tutaj wypowiadało się, iż ortopeda stwierdził, że nie potrzeba przed zabiegiem, że to nic nie da, że po zabiegu i owszem. Moja lekarka ogólna może mi powiedzieć, że nie da mi takiego skierowania/zaświadczenia, bo nie jest specjalistą.

Takie stwierdzenie padło, gdy przekazana została informacja, że chodzi o przygotowania do zabiegu wstawienia endo. Chyba poszukam innego miejsca.
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Najlepiej będzie tak zrobić, a tak szczerze to coś mi tu smierdzi. Chyba na zasadzie zabezpieczenia sobie pleców jak coś zchrzanią to mogą zwalić winę na lekarza za wystawienie takiej zgody mi się wydaje że o to tu chodzi. Chyba że mają podpisany kontrakt z NFZ to w tym przypadku o taką zgodę lekarza muszą prosić i o skierowanie na rehabilitację Mój terapeuta pracuje w placówce prywatnej i nie wymagał ode mnie takiego zaświadczenia. Owszem wipisy że szpitala i RTG mu zawiozłam bo o to prosił. I badanie ustalenie terapii było w jego gestii
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Nic nie śmierdzi. Taka praktyka jest np w prywatnych Gabinetach w Trójmieście.
Dzwoniłam do kilku wszędzie chcieli skierowanie od lekarza. W końcu uprosiłam jedną lekarkę i wystawiła mi to skierowanie, ale zaraz dodała, że robi to z sentymentu do Zakopanego, bo tam była w podróży poślubnej (inaczej na pewno by mi nie dała).
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Porządny rehabilitant nie potrzebuje skierowania, bo po zbadaniu pacjenta sam będzie wiedział, co trzeba zrobić, jaką terapię zastosować.
A ci, co wymagają skierowań, to pewnie nie wiedzą, co robić i czekają na zlecenie od lekarza.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

kinga, ciekawe jak już dostanie się skierowanie na PNF to czy rehabilitant, który otrzyma je będzie ćwiczył z pacjentem tylko tą metodą? Jeżeli tak to ... D@@pa nie specjalista!!!
Albo nie! Potem wyśle po skierowanie na rehabilitację X, następnie Y, i więcej latania po lekarzach niż samej rehabilitacji :roll:
 
     
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Nie zrozumiałyśmy się.
Im nie chodziło o metody rehabilitacji a tylko o stwierdzenie, że nie ma przeciwwskazań do reha np. ktoś po bajpasach, abo ma rozrusznik. Tak jak Bonia napisała, asekurują się.
_________________
operacja 13.09.2011
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Dziewczyny mi sie wydaje że obie macie rację szczerze gdyby mój terapeuta wymagał skierowania od lekarza i jeszcze poinstruowania co ma że mną robić przez w/w osobe to na pewno bym więcej tam nie poszła. Bo ewidentne terapeuci z tej placówki chyba nie bardzo wiedzą co mają sami z pacjentem ćwiczyć. A skierowania na PNF nie wystawi żaden lekarz bo po pierwsze sami lekarze nie bardzo znają ten termin i ten sposób rehabilitacji. A po wtóre ta rehabilitacja jest z górnej półki. I na NFZ nie jest ddostępna. Przykre ale prawdziwe. Miałam okazje się o tym niestety nie jednokrotnie przekonać.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Pi 21 Mar, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

elkar napisa/a:
... że muszę mieć skierowanie do lekarza ogólnego, lekarza rehabilitacji lub ortopedy, że taka rehabilitacja jest wskazana.
Dorka ja odpowiadałam na ten post. Choć i tutaj nie jest jasno napisane, że na skierowaniu musi być napisane "rehabiltacja PNF wskazana"
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sob 22 Mar, 2014   

Miałam zlecenie na 3 zabiegi na nfz od neurologa, skierowanie było wypisane bardzo nieczytelne. W dniu zabiegów okazało się, że mam jakieś prądy, zaznaczyłam że ze względu na endo tego zabiegu przyjąć nie mogę (lekarzowi też o tym wspominałam, jednak wypisał). Młoda rehabilitantka skonsultowała to z kierownikiem O/R i obie stwierdziły, że tego zabiegu nie powinnam mieć. Poprosiłam o zamianę np na pole magnetyczne, które czasami miewałam.
Odpowiedź brzmiała, że jest to skierowanie od specjalisty i one same nie mogą zmienić, muszę udać się do lekarza, który zlecił zabiegi. Poszłam, neurolog bez słowa zamienił na pole magnetyczne.
Niby proste a ile zachodu.
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Sob 22 Mar, 2014   

dorka napisa/a:
Nic nie śmierdzi. Taka praktyka jest np w prywatnych Gabinetach w Trójmieście.


Dokładnie tak, chodzi o gabinet w Trójmieście. I widzę, że w prawie każdym tak jest. No i jestem w kropce. W jednym nawet proponują wizytę u swojego lekarza rehabilitacji. A to już mi zahacza o dobrowolny przymus. I kolejny lekarz na mojej liście lekarzy.

pasiflora napisa/a:
elkar napisa/a:
... że muszę mieć skierowanie do lekarza ogólnego, lekarza rehabilitacji lub ortopedy, że taka rehabilitacja jest wskazana.
Dorka ja odpowiadałam na ten post. Choć i tutaj nie jest jasno napisane, że na skierowaniu musi być napisane "rehabiltacja PNF wskazana"


Informacja była taka: potrzebne jest skierowanie/zaświadczenie, że wskazana jest rehabilitacja przed zabiegiem wstawienia endoprotezy.
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 24 Mar, 2014   

Na pierwszą wizytę do prywatnego gabinetu brałam całą dokumentację mojej choroby, zdjęcia rtg. W trakcie wywiadu opisywałam i zaznaczałam na na narysowanej postaci wszystkie miejsca, które mnie bolą (nawet te, które na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego z biodrem). Nie potrzebowałam żadnego skierowania.
Bonia napisa/a:
A skierowania na PNF nie wystawi żaden lekarz bo po pierwsze sami lekarze nie bardzo znają ten termin i ten sposób rehabilitacji. A po wtóre ta rehabilitacja jest z górnej półki. I na NFZ nie jest ddostępna. Przykre ale prawdziwe. Miałam okazje się o tym niestety nie jednokrotnie przekonać.

I pod tym się podpisuję.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
elkar 
x
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 17 Sty 2013
Posty: 71
Skd: Stąd
Wysany: Pon 24 Mar, 2014   

Ja się też pod tym podpisuję, ale co z tego. Okazuje się, że w Trójmieście trzeba mieć. Można nie nazywać tego skierowaniem a zaświadczeniem o tym, że jest to wskazane. Sprawdzałam w kilku miejscach i wizja, którą roztacza się tutaj na forum legła mi w gruzach. Jakby fizjoterapeuci z Trójmiasta byli z innego świata.
No i jeden z gabinetów, to ten polecany tutaj na forum.
Na razie kończę pobyt w sanatorium, traktuję to bardziej jako SPA. Dzięki forum nie daję się już podwieszać i machać bez sensu nogami. Po powrocie będę czekać na telefon w sprawie wstawienia pierwszej endo. A rehabilitacja dopiero po zabiegu.
_________________
Pozdrawiam
Elka
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.