Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] Dziwne zjawiska w operowanej nodze po endoprotezie
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   dziwne zjawiska w operowanej nodze po endo...

Według lekarza dyżurującego? Tak, mam jeszcze jedno pytanie jest to endo krótkotrzpieniowe czy istnieje zjawisko ubijania się endoprotezy bezcementowej w momencie obciążania nogi, to są słowa lekarza, polecił mi już obciążać nogę i powiedział że endoproteza się ,,ubije'' co trochę zmniejszy różnicę w długości
_________________
Monika
Ostatnio zmieniony przez monika1111 Wto 18 Mar, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   

Nie wiem o co chodzi z tym ''ubijaniem się protezy''...ale wiem, że na kolejnej wizycie koniecznie poproś o rtg aby upewnić się czy z protezą wszystko w porządku. Jeśli tak to postawiłabym na właściwą, dobrą fizjoterapię aby miednica prawidłowo się ustawiła i nie było problemów z różnicą w długości kończyn.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   dziwne....

Miałam robione rtg wczoraj, teraz mam kontrolną wizytę za 6tygodni
_________________
Monika
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   

Lekarz powiedział czy z endo wszystko w porządku? Jest osadzona prawidłowo?
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   

monika1111, skoro z endoprotezą wszystko jest dobrze, masz pozwolenie na obciążanie, to korzystaj.
Udaj się koniecznie do fizjoterapeuty !!! dobrego
I poczytaj TUTAJ o wrażeniu krótszej/ dłuższej nogi.
Może panu doktorowi chodziło o to, że z czasem zanika takie wrażanie i nazwał to dziwnie: ubijanie endoprotezy.
I pamiętaj - nie stresuj się :)
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   

Nie, ubijanie inaczej osadzenie się niżej lub głębiej endoprotezy odnosiło się do długości nóg która ma się zmniejszyć po rozpoczęciu obciążania operowanej nogi
_________________
Monika
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 18 Mar, 2014   

Jesteś trochę ponad miesiąc po operacji więc problem z ''nierównymi nogami'' jeszcze może trochę potrwać, sama pisałaś, że już po rehabilitacji ta różnica się zmniejszyła. Na prawidłowe ustawienie miednicy a co za tym idzie kończyn potrzeba cierpliwości, czasu i pracy z fizjoterapeutą znającym się na rzeczy.
Popieram Kingę: nie stresuj się tak. Tak jak pisałam wcześniej jeśli na rtg widać, że z endo jest wszystko dobrze to teraz po pora na kolejny etap :) Każdy z nas (lub większość) świeżo po operacji jest zestresowany - to normalna rzecz ale teraz już nie pora na to ;) Działaj i powodzenia życzę :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Ola foczka 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 44
Doczya: 28 Sty 2014
Posty: 25
Skd: Myslowice
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Dokładnie tak, ja jestem 7 tygodni po operacji i nadal mam wrażenie dłuższej nogi operowanej (przed operacją była krótsza od zdrowej ok 1,5cm, podczas zabiegu została wyrównana). Dwa dni temu miałam kontrolę i podobno nogi są teraz równiutkie, a uczucie dłuższej nogi z czasem zniknie (rehabilitacja itp.). Przed operacją lekarz uprzedził mnie, że noga zostanie wydłużona i będę przez kilka miesięcy nawet odczuwać różnicę długości (pomimo równych nóg), aż miednica i ogólnie cała postawa nie dostosuje się do nowej sytuacji (mam również dużą skoliozę). Muszę przyznać, że teraz uczucie dłuższej nogi jest znacznie mniejsze niż zaraz po operacji. Mnie również stuka/puka w biodrze o czym pisałam wcześniej, jak się okazało to nic groźnego, niektórzy z protezą ceramiczną tak mają i z czasem po wzmocnieniu mięśni to również ustąpi.
_________________
Ola
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 21 Mar, 2014   

Dziewczyny, nie martwcie się! Z reguły rehabilitacja załatwia problem krótszej nogi, ale bez pracy nie ma kołaczy.
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Wto 25 Mar, 2014   dziwne zjawiska w operowanej nodze po endoprotezie

U mnie chybaaa nie ustąpi, po kilku konsultacjach okazuje się, że endoproteza jest jednak zle osadzona ze względu na mocno zniszczoną kość udową, operacja która miała by poprawić tą sytuację daje mi tylko 5mm przesunięcia a dużo bólu, oraz bardzo dużą możliwość przebicia kości i kalectwo mam mocno przestawioną miednicę i już sama nie wiem, rehabilituje się, rehabilitacja pomogła mi zmniejszyć różnicę z 4cm do 2cm (albo 2,5cm)ale to zawsze 2cm, czekam jeszcze na kontrolę u operatora co on na to powie jak wytłumaczy. zastanawiam się jak to było u Was z opuchlizną kolana w operowanej nodze i bólem? mi doskwiera oprócz tego sama blizna przy dłuższym siedzeniu czy staniu jest w górkach i pagórkach
_________________
Monika
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Wto 25 Mar, 2014   

monika1111 i co dalej z Tobą, kochana? Ta operacja to jednak więcej za czy przeciw?
Co do różnicy w długości kończyn to już omawialiśmy - na to potrzeba czasu. Prosiłabym o potwierdzenie naszych forumowych fizjoterapeutów takiej rzeczy, o której kiedyś słyszałam: 1 cm w długości nóg jest dopuszczalny, taka anatomia - prawda to czy nie?
Co do bólu i opuchlizny w kolanie - oczywiście, że miałam. Opuchlizna stopniowo schodziła coraz niżej czyli do stopy i zwykle pojawiała się po dłuższym obciążeniu nogi. Podczas siedzenia najlepiej nogę operowaną oprzeć o coś.
Blizna po wygojeniu też wymaga odpowiedniej terapii - to jak ją masować powinien pokazać Ci fizjoterapeuta. Nad blizną też trzeba pracować tak jak nad każdymi naszymi mięśniami.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
monika1111 
monika
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 40
Doczya: 01 Lis 2013
Posty: 33
Skd: kołobrzeg
Wysany: Wto 25 Mar, 2014   

Dowiem się 10 kwietnia, ale na razie mam czekać, m,in co powie operator rehabilituje bliznę rehabilituję. Więcej jest przeciw bo wiele nie osiągnę, a mogę dużo stracić jeśli proteza wyjdzie kością na zewnątrz.
_________________
Monika
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

Witam, jestem ponad 7 miesięcy po operacji i od dwóch dni mam taki problem ,oprócz tykania czasami w biodrze ale to już było omawiane to podczas wkładania kozaka położyłam nogę na krześle i od tyłu chcialam, podciągnąć cholewkę.w pewnym momencie poczułam silny ból w okolicy pachwiny trwało to ok. 2/3 minut i powoli przeszło ale nie do konca lekki dyskomfort został a dzisiaj podczas chodzenia boli mnie w ok. panewki może nie tak mocno ale czuję czego wczesniej nie było.Martwię się bardzo co to może być .Przepraszam jeśli piszę nie w temacie lecz nie znalazłam nic podobnego.Bardzo proszę o odpowiedź:(
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

Być może za mocno ponaciągałaś mięśnie i z tąd te objawy powinno się uspokoić. za parę dni Jeśli jesteś pod opieką fizjo niech na wszelki wypadek to sprawdzi.Ale jeśli ból nie zniknie a będzie się nasilał konieczna będzie wizyta u lekarza.I moja rada nie ubieraj buta w ten sposób. Sama na początku ubierałam buta we wszelkich mozliwych kombinacjach a potem jak mnie bolało to umierałam że strachu szkoda nerwów. I narażania biodra.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
ania62 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 62
Doczya: 14 Lip 2011
Posty: 45
Skd: warm-maz
Wysany: Sro 19 Lis, 2014   

Dzięki Bonia,mam nadzieję ,że tak jest i przejdzie za kilka dni.Nie mam stałego rehabilitanta ale skontaktuje się z ostatnim który mnie rehabilitował niech zobaczy co się stało tym bardziej ,że jadę 2 grudnia do szpitala na rehabilitację na 3 tygodnie czekałam pół roku i nie chciałabym zrezygnować .Zawsze buty ubierałam za pomocą długiej łyżki ale zapomniałam zabrać na basen no i musiałam se jakoś poradzić. :cry:
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.