Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania dotycz. Ganza
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Rada jesli sami w środę nie zadzwonią zadzwoń sama i się upewnij co do terminu. Prof nie wystawia skierowań robi to lekarz rodzinny.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Ok czyli będąc teraz na wizycie u mojej internistki mam ją o takie skierowanie poprosić?? czy cos konkretnego powinno być na tym skierowaniu?? czy coś oprócz tego jeszcze powinnam mieć? i czy to normalne, że oni rzeczywiście dzwonią z Otwocka jakoś przed??
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

domi84 napisa/a:
Ok czyli będąc teraz na wizycie u mojej internistki mam ją o takie skierowanie poprosić?? czy cos konkretnego powinno być na tym skierowaniu?? czy coś oprócz tego jeszcze powinnam mieć? i czy to normalne, że oni rzeczywiście dzwonią z Otwocka jakoś przed??

Tak, lecisz do internistki po skierowanie do szpitala na oddział ortopedyczny, czy jaki tam jest w Otwocku. Czasem lekarze wpisują konkretną placówkę, czasem jest ogólnie.

A do Otwocka sama lepiej zadzwoń i zapytaj o potwierdzenie terminu.
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Dziękuję za cenne informacje:)
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Nie prawda, ja skierowanie dostałam na oddziale, od lekarza z przychodni z tego samego szpitala w dniu operacji. Każdy szpital jest inny.

I nie miałam skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.
Ostatnio zmieniony przez kinga Sob 01 Mar, 2014, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Mi do kliniki wystawiał lekarz rodzinny. Większości tu na forum również.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Ja dostałam skierowanie do szpitala na oddział ortopedii od swojego operatora .
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Na wszelki wypadek poproszę jednak internistę o takie skierowanie:)
 
     
Nena 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 07 Sty 2011
Posty: 107
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

domi84 napisa/a:
Molziwe ze to pytanie gdzies juz padlo wiec jesli sie powtarzam to przepraszam. Przeczytalam ze niektore szpitale wymagaja zasiwadczenia o stanie zdrowia od ginekologa i stomatologa... jak to jest z tym zasiwdaczeniem, bo Profesor nie powiedzial mi, ze cos takiego mam miec ze soba a zapytalam czy mam sie jakos przygotowac przed i cos ze soba miec. Powiedzial tylko o szczepieniu na WZW, ktorego juz pierwsza dawke przyjelam, za kilka dni kolejna.


Szpital w Otwocku prosi o zaświadczenie od ginekologa, stomatologa i jeszcze o wynik crp /ilościowe/. O ile z uzyskaniem zaświadczenia od stomatologa i wynikiem crp /dostałam skierowanie na badanie od lekarza rodzinnego/ nie miałam kłopotu, to takiego zaświadczenia nie chciała mi wystawić moja ginekolog -twierdziła, że nie ma takiego obowiązku. Dodam, że gina i dentystę odwiedzam co pół roku, bo przecież wiem jakie to ważne. Obawiając się, żeby z braku jakiegoś świstka nie odesłano mnie do domu, zwróciłam się z zapytaniem do NFZ, jak to powinno być. Dostałam odpowiedź, że przeprowadzenie badań jest w gestii Szpitala, który przyjmuje pacjenta a lekarz ginekolog nie ma obowiązku wystawiania takiego zaświadczenia. W chwili przyjmowania mnie na oddział poproszono mnie o zaświadczenie od ginekologa, więc zgodnie z prawdą odpowiedziałam to co usłyszałam od swojej lekarki. Pielęgniarka powiedziała tylko tyle: trafiła się jakaś nadgorliwa :roll: . Tak naprawdę wystarczyłby tylko wynik crp, bo on mówi o tym, czy w naszym organizmie jest jakiś stan zapalny a reszta to zbędna papierologia. Każdy pacjent oczekujący na operację powinien mieć świadomość, że musi mieć poleczone zęby a kobiety być pod regularną opieką ginekologa.
Skierowanie do Szpitala wypisał mi lekarz rodzinny.
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Dziękuję za obszerną odpowiedź. Chodzi mi o to czy jeśli pojadę bez żadnych zaświadczeń i wyników to mogą mnie odesłać?? dodam, że pewnie, jak każdy swoje na operację odczekałam...
 
     
Nena 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 50
Doczya: 07 Sty 2011
Posty: 107
Skd: warmińsko-mazurskie
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Zapomniałam jeszcze o szczepieniu i zaświadczeniu o ogólnym stanie zdrowia od lekarza rodzinnego . Moja lekarka wyśmiała taka prośbę, bo twierdziła, że Szpital powinien przeprowadzić ze mną wywiad na jakie choroby choruję, na co się leczę, itd ... Na odczepnego wystawiła mi zaświadczenie wpisując coś w stylu: że w dniu badania, pacjentka bez objawów infekcji :mrgreen:

Trudno mi odpowiedzieć, czy Szpital może odesłać pacjenta bez tych zaświadczeń. Z interpretacji NFZ wynika, ze nie - tylko kto chce z nas ryzykować po odczekaniu swojej dwu czy trzyletniej kolejki odesłanie do domu. Dlatego każdy zbiera te zaświadczenia, czy są potrzebne, czy nie.
 
     
domi84 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczya: 27 Lut 2014
Posty: 82
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 01 Mar, 2014   

Właśnie, nie po to tyle się czeka, by potem zostać odesłanym z takiego powodu... a nie wiem czy zdążę wszystko załatwić przed...:(
 
     
Kasia1975 
Kasia
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 48
Doczya: 06 Maj 2014
Posty: 11
Skd: Łódż
Wysany: Pon 25 Sie, 2014   [PYTANIE] Przygotowanie do operacji osteotomi wg ganza

Hej,
We środę mam druga wizytę prywatną u dr Czubaka w ORTO w W-wie (mamy ustalić termin operacji). Na pierwszej wizycie potwierdził diagnozę innych lekarzy: resztkowa dysplazja obydwu stawów biodrowych . Już na pierwszej wizycie po obejrzeniu rezonansu i wykonaniu USG lekarz zaproponował mi operację w szpitalu w Otwocku: osteotomia wg Ganza. Podobno jest konieczna a ja się kwalifikuję. Ma być przeprowadzona w ostatnim kwartale tego roku. (Mam 39 lat) Nie zlecił mi jednak żadnych badań a jedynie zlecił szczepienie przeciw żółtaczce. Tak też zrobiłam, jestem już po trzecim szczepieniu. Czytając to forum słyszę, że na operację czeka się długo 2 - 3 lata. Ogarnęły mnie wątpliwości czy to możliwe, że ja czekam tylko 6 - 8 miesięcy. Obawiam się, że być może ... termin operacji w tym roku, tak szybko jest fikcją. Poza tym co ze szczegółową diagnostyką, badaniami? Czy przed operacją wszystkie badania wykonywane są w szpitalu w Otwocku? Czy też może lekarz zleca je do wykonania w swoim zakresie? Jakiego rodzaju są to badania? Dlaczego lekarz zakwalifikował mnie do operacji bez szczegółowych badań?
_________________
kasia
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pon 25 Sie, 2014   

Kasia1975,
No dobrze. Napisz jednak najpierw z jakimi objawami zgłosiłaś się do ortopedów i prof. Czubaka.

Fizkom
 
     
Kasia1975 
Kasia
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 48
Doczya: 06 Maj 2014
Posty: 11
Skd: Łódż
Wysany: Pon 25 Sie, 2014   

Bole obydwu stawów biodrowych od 2 lat. Szczególnie nocą. Takze po spacerach, biegach, pływaniu żabką. Nawracające stany zapalne mięśni kretarzy stawów biodrowych. Zbyt częste przyjmowanie lęków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Ból po dluzszych spacerach. Obydwa biodra właściwie poza stawem.Dr obejrzał rezonans i sam wykonał usg. Na podstawie tego i wywiadu zakwalifikowal do osteotomii wg ganza ktora ma byc w tym roku.
_________________
kasia
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.