Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 16 Lip, 2012
Oddział rehabilitacyjny Piekary Śląskie
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 10 Lut, 2014   

drupinka, faktycznie milusio było. Grace jest jeszcze na rehabilitacji w Piekarach.

Podczas pobytu dowiedziałam się, że pacjent na oddział ma się dostawać od razu po operacji. Okres pobytu jest uzależniony od wielu czynników i ma być od 2 do 6 tygodni. Jest to ukłon w stronę pacjenta ( w końcu).

Wiele rzeczy zmieniło się na oddziale rehabilitacyjnym. Zero przepustek, jest szafa w pokoju, drugi prysznic na oddziale, superaśna bieżnia. Najważniejsze się nie zmieniło, a w zasadzie cały czas idzie ku lepszemu praca fizjoterapeuty Jakuba. Trzeci raz miałam okazję z nim się rehabilitować podczas swojego pobytu w tym szpitalu i ślę wielki ukłon dla Kuby.
Spędziliśmy wiele czasu nad ćwiczeniami, wiele rozmawialiśmy i jestem pewna, że walczył swoją wiedzą o mój poprawny chód. Czułam, że mu zależy, a dla mnie to mega ważne.
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Pon 10 Lut, 2014   

pasiflora napisa/a:
pacjent na oddział ma się dostawać od razu po operacji.

naprawdę, nie trzeba będzie walczyć o skierowanie? i czekać rok (jak ja) albo dwa (jak Grace)?
To super :)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 10 Lut, 2014   

drupinka, Grace była już któryś raz po operacji (chyba drugi) i wtedy odstęp pomiędzy jednym a drugim pobytem musi być rok. Te nowinki przekazała mi pani doktor z-ca ordynatora.
 
     
lukrecja 

Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 2
Doczya: 27 Lip 2013
Posty: 19
Skd: Śląsk
Wysany: Pi 14 Lut, 2014   

pasiflora napisa/a:


Podczas pobytu dowiedziałam się, że pacjent na oddział ma się dostawać od razu po operacji. Okres pobytu jest uzależniony od wielu czynników i ma być od 2 do 6 tygodni. Jest to ukłon w stronę pacjenta ( w końcu).


Chciałabym by tak było jak piszesz, ja już czekam od 6 miesięcy na rehabilitację. Wstępnie termin mam ustalony na marzec, operację miałam we wrześniu. Oczywiście dzwoniłam kilkakrotnie na oddział. Sama już nie wiem jak to jest. W związku z tym też rozpoczęłam rehabilitację prywatnie. Najgorsze jest to, że kończy się już moje zwolnienie, muszę wracać do pracy. Liczyłam na to, że może jeszcze skorzystam z tej szpitalnej rehabilitacji dodatkowo. W praktyce nie wygląda to tak różowo. Jestem ciekawa jakie miałaś ćwiczenia, czy zabiegi, poza wspominanymi, a zwłaszcza bieżnią. Pozdrawiam  :-)
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Pi 14 Lut, 2014   

w Piekarach trzeba dzwonić, dzwonić ustalić i potem jeszcze raz zadzwonić upewnić się, że nic się nie zmieniło. Moje doświadzenie jest takie, że jak się nie upomnisz (i to nie raz tylko regularnie, nawet co tydzień), to nikt o Tobie nie będzie pamiętać, a tzw. kolejka żyje tam swoim życiem.
Po kilku miesiącach przesuwania terminów "na za tydzień" zrezygnowałam z tego szpitala. W sumie straciłam półtora roku na czekaniu tam w kolejce.
Cóż z tego, że operują tam świetni fachowcy jak czekanie i wieczna niepewność wcześniej człowieka wykończy. Dobrych achowców można na szczęście znaleźć też gdzie indziej.
W Krakowie na NFZ rehabilitację mi zaproponowano na listopad (a operacja w styczniu), poszłam prywatnie i w listopadzie to ja już zapomniałam o tym, że miałam operację.
Przykre realia naszego systemu.
 
     
tinapl 



Status: Endo x 1
Doczya: 13 Sty 2012
Posty: 125
Skd: Jastrzębie-Zdrój
Wysany: Pi 14 Lut, 2014   

Ja też ciągle czekam na termin....miałam iść w lutym, ale czuję że coś ten luty nie wypali.....w poniedziałek mam znowu do oddziałowej zadzwonić. Najgorsze że pod koniec lutego minie rok od mojej operacji i nie wiem co z wizytą kontrolną, bo powiedziano mi że będzie ona po odbyciu rehabilitacji na oddziale......tylko ciekawe kiedy mnie tam przyjmą....
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 14 Lut, 2014   

Kochani nie dzwońcie pod koniec lutego bo od 1 marca zmienia się oddziałowa i myślę,że lepiej jak od razu z nią ustalicie to.
Z tą kolejką to faktycznie różnie bywa.
lukrecja napisa/a:
Jestem ciekawa jakie miałaś ćwiczenia, czy zabiegi, poza wspominanymi, a zwłaszcza bieżnią.
Miałam podwieszki z których ani razu nie skorzystałam, a ponad to masaż klasyczny na kręgosłup, tensa też na kręgosłup, basen, bieżnia i indywidualne ćwiczenia z rehabilitantem ok 45 min.
 
     
Necia 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 11 Sty 2014
Posty: 18
Skd: Dęblin
Wysany: Sob 15 Lut, 2014   

Ja zapisałam się w piątek na rehabilitację na oddzialł i zostałam zapisana za rok zgroza :shock:
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Nie 16 Lut, 2014   

A mnie właśnie niedawno p. oddziałowa kazała dzwonić pod koniec lutego...
tinapl, daj znać kiedy będziesz coś wiedziała :)
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pon 17 Lut, 2014   

Od 24 .02 zamykam się na oddziale rehabilitacyjnym w Piekarach na dwa tygodnie :-D , tak więc zamiast kolejnego telefonu pojechałam osobiście bo pewnie znowu bym była przesunięta ;-)
_________________
Edi
 
     
tinapl 



Status: Endo x 1
Doczya: 13 Sty 2012
Posty: 125
Skd: Jastrzębie-Zdrój
Wysany: Wto 18 Lut, 2014   

Ja dzwoniłam wczoraj do Piekar, oraz dzisiaj i udało się, 24 lutego mam się stawić na 2 tygodniowy turnus :) . Cieszę się, że od tego roku zrobili krótsze pobyty :) . Te dwa tygodnie może jakoś przeżyję .....
Drupinka dziś podobno listę zamykali, ale ile w tym prawdy......tak więc ja w Piekarach siedze od poniedizałku :)

Edi może dało by się zrobić żeby nas do jednego pokoju ulokowali??? Może jak która z nas będzie wcześniej to powie, że chciałybyśmy być razem w pokoju jak się da....?
Na którą tam jedziesz????
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 20 Lut, 2014   

Czy teraz wszędzie na oddziałach rehabilitacyjnych będą turnusy dwutygodniowe czy tylko tak jest w Piekarach? Czy to spowodowane jest długą kolejką oczekujących?
Oczywiście odwiedzam Was we wtorek :)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Sro 26 Lut, 2014   

Teraz obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia, które określa maksymalną długość pobytu stacjonarnej rehabilitacji ogólnoustrojowej na 6 tygodni (minimalnej NIE określa). Poprzednie określało pobyt minimalny na 3 tygodnie. Widocznie tak się szuka oszczędności... moim zdaniem pozornych...
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Sro 26 Lut, 2014   

drupinko .
Czy znasz numer Dziennika Ustaw dotyczącego tych zmian . Byłam wielokrotnie operowana i nie wiem jakie były dawniej przepisy , ale po jednej z moich operacji też miałam rehabilitację w wymiarze dwóch tygodni , innym razem sześć tygodni .
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Sro 26 Lut, 2014   

Wiesiu, tu jest link do załącznika do rozporządzenia: http://www2.mz.gov.pl/www...0131107zal1.pdf
inf. o czasie pobytu jest na stronie 27

a całe rozporządzenie tu: http://www2.mz.gov.pl/www...y=767&ma=032864

Na stronie NFZ (O. Śląski) wciąż wisi informacja o czasie trwania rehabilitacji od 3 do 6 tygodni. Teraz zniknął ten zapis o 3 tygodniach...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.