Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
dysplazja III typu 13 tyg dzecka a podróż w foteliku
a-niaa 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 24 Sty 2014
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 10 Lut, 2014   dysplazja III typu 13 tyg dzecka a podróż w foteliku

Witam!!
Moja niespełna 2,5 miesięczna córeczka ma dysplazje III typu lewego bioderka. Chciałabym wyjechać z nią nad morze z Warszawy do Łeby. Czy podróż w foteliku samochodowym będzie bezpieczna dla jej kręgosłupa i bioderek???
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 10 Lut, 2014   

a-niaa, myślę że to zbyt poważne pytanie by forumowicze mogli Ci odpowiedzieć. Zapytaj ortopedę który leczy Twoją córkę. Tak będzie najbardziej pewnie, że malutkiej nic się nie stanie.
 
     
a-niaa 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 24 Sty 2014
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 12 Lut, 2014   

Niestety ortopeda stwierdził, że fotelik źle wpływa na kręgosłup dziecka i bioderka. Na każde pół godziny jazdy w foteliku powinna być godzina przerwy bez fotelika. Także jesteśmy uziemione :(
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sro 12 Lut, 2014   

a-niaa, najważniejsze jest zdrowie córeczki. Może jeszcze nadarzy się okazja do wyjazdu później lub na bliższą trasę.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 12 Lut, 2014   

a-niaa, tak zdrowie malutkiej najważniejsze. A może jakieś zaświadczenie by mała trasę nie spędziła w foteliku. Choć czy to bezpieczne?
 
     
a-niaa 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 24 Sty 2014
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 13 Lut, 2014   

Mandat za przewożenie dziecka bez fotelika to 150 zł. więc nie tak dużo, jednak boję się ryzykować i jechać z dzieckiem umieszczonym w gondoli (mam taka wyjmowaną z wózka) ale niestety nie da się jej przypiąć pasem w aucie :( Do tej pory (odpukać!) nie miałam stłuczki ani ja ani mój mąż ale nigdy nic nie wiadomo.. A zdrowie i bezpieczeństwo córci jest dla mnie najważniejsze.. Szkoda tylko, bo morskie powietrze też by dobrze wpłynęło na jej zdrowie, bo wiadomo jakie zanieczyszczone mamy w Warszawie.. :(
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sob 15 Lut, 2014   

a-niaa, nie do końca rozumiem stanowisko lekarza. Przecież głównym założeniem w walce z dysplastycznym biodrem u małych dzieci jest pieluchowanie maluchów w pozycji zgięcia i odwiedzenia - czyli dokładnie takiej jaką dziecko z pieluchą między nogami przyjmuje w foteliku samochodowym. Co do kręgosłupa, to też jest dla mnie niejasne. Z Twojego postu zrozumiałam że to bioderka mają dysplazję, a nie kręgosłup. Przecież inne dzieci w takim wieku podróżują w fotelikach nie uszkadzając sobie kręgosłupa, stąd moje pytanie: dlaczego Twoje maleństwo miałoby mieć odwrotnie skoro kręgosłup jest ok? Czy lekarz uzasadnił swoją odpowiedź? Jeśli nie, to dopytaj o to i przytocz powyższe argumenty.

Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
a-niaa 
Mikrus Bioderkus



Status: Sympatyk Forum
Doczya: 24 Sty 2014
Posty: 7
Skd: Warszawa
Wysany: Pon 17 Lut, 2014   

Moje dziecko ma założoną ortezę tubingen, musi ją nosić 23 godziny na dobę. Lekarz stwierdził, że podróż w ortezie jest dla dziecka bardzo niewygodna, mogą powstać otarcia lub przykurcz mięśni z czym mieliśmy wcześniej do czynienia przy szelkach pavlika. Więc pewnie chodziło bardziej o tą niewygodę dla dziecka. Co do kręgosłupa, to dziecko siedzi w foteliku w pozycji półsiedzącej i go bardzo obciąża.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.