Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Artroskopia biodra
pawel 
pawel
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 03 Wrz 2010
Posty: 4
Skd: internet
Wysany: Wto 12 Mar, 2013   

Aleksandra29,

Witam - czy mozna wiedziec gdzie mialas robiona artroskopie biodra? Ja mialem usuwany konflikt w Otwocku pol roku temu i wydaje mi sie poki co ze malo skutecznie i dlatego szukam informacji o innych miejscach gdzie robia takie operacje.
 
     
Aleksandra29 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 27 Lip 2012
Posty: 6
Skd: Kędzierzyn-Koźle
Wysany: Wto 12 Mar, 2013   

Poznań w klinice Rehasport
 
     
Majki77 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczy: 12 Mar 2013
Posty: 5
Skd: Śląsk
Wysany: Wto 12 Mar, 2013   

Witajcie, chciałbym Was zapytać o objawy przed artroskopią. Ja mam planowany termin na wiosnę 2014, ale zastanawiam się nad zrobieniem artro wcześniej, ponieważ wskazanie mam do obydwu bioder. Byłem u kilku specjalistów i niestety potwierdza się wskazanie do artroskopii: konflikt udowo-panewkowy. U mnie prawdopodobnie spowodowany jest młodzieńczym złuszczeniem kości udowej, po której został pod główką "garb", który zniszczył obrąbek, a teraz niszczy chrząstkę. Moje objawy, to ból w obu pachwinach, ale też z tyłu poniżej kręgosłupa lędźwiowego. Po intensywnym ruchu np. nordic walking, ból obydwu bioder, a po jakimś czasie uczucie napięcia, obrazowo napiszę (uczucie ciasnych majtek). Proszę o jakieś informacje oraz opinie.
_________________
Artur
 
     
pawel 
pawel
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 03 Wrz 2010
Posty: 4
Skd: internet
Wysany: Sro 13 Mar, 2013   

Aleksandra29 napisa/a:
Poznań w klinice Rehasport


Rozważam udanie się tam na artroskopie i w zwiazku z tym chcialem sie podpytać - czymoglabys prosze napisac czy Ci to artro u jak rozumiem dr Piontka pomoglo? Jakie mialas objawy / ruchomosc przed a jakie po? Czy ta artroskopia cos zmieniła czyli czy wydaje sie skuteczna? Czy dawno mialas tą operacje?
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 13 Mar, 2013   

Majki, Paweł - o artroskopii więcej informacji znajdziecie w dziale z historiami związanymi z tą metodą tutaj
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pawel 
pawel
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 03 Wrz 2010
Posty: 4
Skd: internet
Wysany: Czw 14 Mar, 2013   

Dzieki Aga W, czytałem te różne historie i zależy mi na odpowiedzi na moje konkretne pytania i mam nadzieję, że Aleksandra29 odpowie. Pozdrawiam
 
     
Aleksandra29 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 27 Lip 2012
Posty: 6
Skd: Kędzierzyn-Koźle
Wysany: Sro 20 Mar, 2013   

Aleksandra 29 odpowie ;)
Jestem 3,5 miesiąca po artroskopii i na pewno nie czuję bólu uda, które jest jeszcze osłabione. Podstawa to dobra rehabilitacaja. Właśnie jestem w Poznaniu na rehabilitacji i tu faktycznie rehabilitacja bardzo pomaga. Zakres ruchu stopniowo się zwiększa, ale u mnie to trochę skomplikowana sprawa gdyż diagnoza u mnie była tak nietrafiona przez pierwsze 3 lata, że moje mięśnie są znacząco osłabione. Rehabilitant jednak tu w Rehasport uspokoił mnie, że to praca nad mięśniami przyniesie efekty w dłuższej perspektywie, a staw jest już zdrowy. Sporadycznie odczuwam ból pachwiny. Mam problem jednak po artroskopii z kolanem, wciąż nie wróciło mi całkowite czucie nad tym stawem i pojawiło się dziwne chrupanie, co może być efektem słabego mięśnia czworogłowego uda. Na następnej wizycie, czyli za trzy tygodnie zobaczę co powie lekarz. Ogólnie było warto, choć były i czasem nadal bywają gorsze chwile bo nic nie jest białe, albo czarne. Po prostu jak trzeba to zrobić to trzeba, a potem jeszcze raz podkreślę dobra i profesjonalna rehabilitacja. Pozdrawiam
 
     
pawel 
pawel
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 03 Wrz 2010
Posty: 4
Skd: internet
Wysany: Wto 26 Mar, 2013   

Aleksandra29,
Fajnie że Aleksanda odpowiedziała;) A czy można wiedzieć ile o kulach chodziłaś po artro? Czy miałas konflikt typu CAM czy Pincer czy obydwa? Czy doktor działał też na panewce? Dopytuję bo się przymierzam i chciałem sie zorientować na ile miałaś podobny przypadek. A co u Ciebie z drugą nogą? W jednym z postów napisałaś, że miałaś tenotomię ścięgna biodrowo-lędźwiowego chyba - hmm ja z tego co wiem mam przykurcz jakiejś tam obręczy biodrowo-piszczelowej i np nie moge zalozyc nogi na noge bo ta obrecz jakby trzyma i tez byly pomysly zeby to przeciąć - czy takie objawy brzmią znajomo dla Ciebie? Jak samopoczucie obecnie? Pozdrawiam
 
     
nitra 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 25 Kwi 2013
Posty: 1
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: Czw 25 Kwi, 2013   cena

Hej,

Jest ktoś w stanie powiedzieć ile kosztuje artroskopia stawu biodrowego przy FAI ??? Będę ogromnie wdzięczna :-)
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Pi 24 Maj, 2013   Cennik zabiegów artroskopia

Rodzaj zabiegu Cena
[PLN/brutto]
Artroskopia lecznicza stawu kolanowego- wycięcie części łąkotki, opracowanie uszkodzeń chrząstki, usunięcie fałdów błony maziowej, usunięcie osteofitów itd 3 200
Artroskopia lecznicza stawu kolanowego - synowectomia,uwolnienie przykurczów stawu, capsulotomia, szycie uszkodzenia łąkotek bez uzycia imlantów , niestabilność rzepki metodą artroskopową, leczenie kolana skoczka itd 3 400
Artroskopowe szycie masywnego uszkodzenia łąkotki, szycie obu łąkotek 4 000
Artroskopia operacyjna z rekonstrukcją więzadła pobocznego strzałkowego lub piszczelowego 6 500 - 7 000
Rekonstrukcja rogu tylno - bocznego kolana z rekonstrukcją więzadła pobocznego strzałkowego metodą La Prade 7 500
Artroskopia + rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego 6 800
Artroskopia kolana z artroskopowym leczeniem choroby Osgood - Schlattera 3 800
Artroskopia kolana z osteotomią wg Fulcersona 4 200
Osteotomia wg Fulcersona mini open 3 200
Rekonstrukcja MPFL + artroskopia (boczne uwolnienie itd) 5 000
Rekonstrukcja MPFL + MPTL + Elmslie - Trillat + artroskopia 7 500 - 8 700
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego z użyciem śrub tytanowych po wcześniejszych procedurach wieloetapowych 6 200
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego z użyciem endobuttona (bez artroskopowego leczenia innych schorzeń) + artroskopia 6 500 - 7 000
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego z użyciem śrub biowchłanialnych 6 900
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego z podwójną stabilizacją w kanale piszczelowym 8 000
Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego z podwójną fiksacją w kanale piszczelowym i udowym 8 500
Artroskopowa rekonstrukcja rewizyjna (powtorna) jednoetapowa wiezadła tylnego w zależności od rodzaju implantów 9 000 - 9 500
Artroskopowa rekonstrukcja rewizyjna (powtorna) jednoetapowa wiezadła krzyżowego przedniego w zależności od rodzaju implantów 7 500 - 8 500
 
     
Aga123 
Aga123
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 24 Lis 2013
Posty: 2
Skd: Radom
Wysany: Wto 03 Gru, 2013   

Cześć,
jestem dwa tygodnie po artroskopii stawu biodrowego. Piszę, ponieważ trafiłam do świetnego specjalisty i myślę, że warto o tym wspomnieć. Operował mnie dr Mazek w klinice Ortopedica w Warszawie. W dalszym ciągu pomagam sobie kulami i boli trochę udo po wewnętrznej stronie, ale ból, który odczuwałam przed zabiegiem poszedł (mam nadzieję) na zawsze w zapomnienie. Szczerze polecam dr Mazka - bardzo kompetentny ortopeda
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 12 Gru, 2013   

Aga123, witaj na naszym forum. Polecanych lekarzy mamy tutaj http://forumbioderko.pl/viewforum.php?f=8 Dopisz jak masz ochotę polecanego doktora.
 
     
janmarkus 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczy: 23 Sty 2014
Posty: 1
Skd: Poznań
Wysany: Czw 23 Sty, 2014   

Dopiszę do listy dobrego lekarza
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.