Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Pytanie-wynik RTG stawu biodrowego-opis
marlod 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 49
Doczy: 06 Kwi 2013
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Pi 11 Pa, 2013   Pytanie-wynik RTG stawu biodrowego-opis

Wynik badania RTG stawu biodrowego:

Biodro prawe szpotawe, zmniejszony kąt szyjkowo-udowy. Przestrzeń stawowa stawu biodrowego zachowana. Niewielka sklerotyzacja podchrzęstna w bocznej części stropu panewki i niewielki osteofit na jej krawędzi. Zarysy powierzchni stawowych gładkie. Pojedyncze, drobne torbielki kostne w obrębie krętarza większego k. udowej.

Co mnie czeka? Powiem że dolegliwości wystąpiły jakieś 5 miesięcy temu... Kłucie, palenie w stawie, po ćwiczeniach na orbitreku (steperze).Nigdy wcześniej nie czułem problemów z biodrem.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 11 Pa, 2013   

marlod,
A skąd wiesz, że to kłucie i palenie pochodzi ze stawu biodrowego? To tylko Twoja interpretacja. Jestem pewien, ze nie potrafisz precyzyjnie określić gdzie dokładnie znajduje się jama stawowa.

Fizkom
 
     
marlod 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 49
Doczy: 06 Kwi 2013
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Pi 11 Pa, 2013   

Byłem u ortopedy, powiedział żeby się nie martwić bo to nic poważnego. Ruchomość w stawie jest zadowalająca.
Przestrzeń stawowa stawu biodrowego jest duża i nie ma zwężenia.
Niewielka sklerotyzacja podchrzęstna w bocznej części stropu panewki to poprostu wynik zużycia (prawdopodobnie u większości ludzi przed 40tką).
Pojedyncze, drobne torbielki kostne w obrębie krętarza większego k. udowej. Podobno występują u wielu osób i nie są powodem do zmartwień.Gorzej gdyby były to zmainy nowotworowe a podobno z RTG widać że nie są.

No bo wskazuje na umiejscowienie owego palenia i kłucia w okolicy biodra (lewa strona bardziej choć czasm trochę z przodu również). No i właściwie taki wyczuwalny stan zapalny. Podobno to od krętarza. Jak nie pomoże niesteroidowy lek przeciwzapalny i Cignon (kolagen z wit.C), to jeszcze jedna wizyta i może zastrzyk z sterydów w okolice krętarza.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sob 12 Pa, 2013   

marlod napisa/a:
No bo wskazuje na umiejscowienie owego palenia i kłucia w okolicy biodra
Pełna zgoda. Boli Ciebie okolica stawu biodrowego.
marlod napisa/a:
No i właściwie taki wyczuwalny stan zapalny.
Oznaką stanu zapalnego są: ból, ucieplenie okolicy, zaczerwienienie, obrzęk i podwyższony poziom białka CRP. Jak myślisz teraz, masz ten stan zapalny czy nie masz ....?
marlod napisa/a:
Podobno to od krętarza.
Podobno??!! Jeśli podobno to nie powinno się zaczynać jakiegokolwiek leczenia. Trzeba mieć pewność trafnej diagnozy czyli przyczyny Twoich problemów
marlod napisa/a:
Jak nie pomoże niesteroidowy lek przeciwzapalny i Cignon (kolagen z wit.C), to jeszcze jedna wizyta i może zastrzyk z sterydów w okolice krętarza.
A to akurat najgorsza droga wyeliminowania Twojego problemu. Im szybciej zrozumiesz, że ból i pieczenie to nie choroba tylko oznaka istniejącej patologii, tym lepiej dla Ciebie. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Trzeba tylko wiedzieć gdzie, jak i czego szukać aby ja odnaleźć ........

Wniosek: szukaj osteopaty/fizjoterapeuty, który zajmie sie poszukiwaniem przyczyn a nie leczeniem objawów. W przeciwnym wypadku będziesz się leczyć bez końca. Niekoniecznie okolicę stawu biodrowego

Powodzenia,
Fizkom
 
     
marlod 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 49
Doczy: 06 Kwi 2013
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Wto 15 Pa, 2013   Pytanie-wynik RTG stawu biodrowego-opis

Lekarz napisał: "Obraz rtg odpowiada wczesnym zmianom zwyrodnienowym. Zalecenia, jakie Pan otrzymał na wizycie (lek przeciwzapalny i kolagen) są właściwe. Prosze o ewentualną kontrolę w razie utrzymywania się dolegliwości po wypełnieniu zaleceń."

Póki co boli nadal w lewym biodrze (po dłuższym chodzeniu) . Biorę już od 4 dni jednorazowo dziennie DicloDuo. Mam zapisane 5X ultradźwięki na biodro oraz 5X lampę Solux. Zobaczymy co dalej.

Słyszałem że możliwe jest też USG oraz rezonans magnetyczny z podaniem kontrastu do stawu. To badanie dokładniej pokazuje obraz stawu. Generalnie jeden lekarz mówił żeby się nie przejmować bo biodro wygląda w miarę dobrze, przestrzeń stawowa jest zachowana, poza niewielką sklerozyzacją podchrzęstnej. Ale to podobno nie musi być przyczyną bólu.

Powiem tak: kilka miesięcy temu po ćwiczeniach na steperze-orbitreku wystąpił ból którego pozbyłem się ćwiczeniami mięsni pośladka (klęcząc w oparciu na łokciach, wyprostowywanie nogi i wywijanie do góry łydki i piety.Na jakiś czas pomogło. Jednak mimo wszystko ból wraca po dłuższym chodzeniu , jeździe na rowerze itp.O bieganiu na razie nie myślę. Obym kiedyś jeszcze mógł biegać...

Jak nie będą mieli pomysłu co jest przyczyną bólu , to może medycyna sportowa albo dobra fizjoterapia coś doradzi jeśli nie poradzi? W maju byłem na kilkukrotnych ćwiczeniach u fizjoterapeuty, powiem że po jednym-dwóch dniach ćwiczeń zapomniałem o biodrze. Ale wróciło znowu i pali-boli szczególnie po dłuższym chodzeniu lub rowerku.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Sro 16 Pa, 2013   

Otrzymałeś od nas właściwy kierunek postępowania. Leki p/zapalne nie rozwiążą Twojego problemu. Nie mam najmniejszych złudzeń. Im szybciej i Ty się ich pozbędziesz tym lepiej dla Twojego zdrowia, dla Ciebie, dla Twojego biodra. Leczenie objawów kończy się zawsze tak samo. Szkoda, że zrozumienie tego wymaga czasu i "końskiego zdrowia" .......

Fizkom
 
     
marlod 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 49
Doczy: 06 Kwi 2013
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Sro 16 Pa, 2013   

To radzisz wizytę u lekarza medycyny sportowej czy fizjoterapeuty? Czy iść do tego ortopedy i powiedzieć że lek p-zapalny łagodzi dolegliwości na pół dnia a po dłuższym chodzeniu nadal piecze i wewnętrznie boli. Nie jest to ból który jakoś uniemożliwia chodzenie, ale cały czas da się wyczuwać.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Czw 17 Pa, 2013   

Przeczytaj moje wcześniejsze posty.

Fizkom.
 
     
marlod 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 49
Doczy: 06 Kwi 2013
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Pon 11 Lis, 2013   

Byłem na 5 lampach Solux oraz na 5 ultradźwiękach. Po kilku dniach jakby się uspokoiło. Minęły 2-3 tygodnie od zabiegów.Właściwie zapomniałem o bioderku. Wsiadłem dziś na rower , przejechałem z 5-6km i znowu bioderko się odzywa. Pieczenie palenie, wewnętrzny ból. Ech chyba będzie trzeba pójść do osteopaty...
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pon 11 Lis, 2013   

po 5 km juz zle ,hmm ja ze swego dośswiadczenia po 20 km bym sięmartwił ale wiadomo kazdy jest diagnozowoany indywidualnie...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Wto 12 Lis, 2013   

marlod, wszystkie zabiegi fizykalne działają przede wszystkim przeciwbólowo. Nie spodziewaj się że wyleczą Twoje biodra. To tak samo jakbyś wziął 10 apapów i oczekiwał wyleczenia stawu. To dokładnie to samo, co działanie przeciwbólowe, nie ma nic wspólnego z leczeniem.
Co gorsza, tak potrafi znieczulić Twój staw, że jesteś w stanie na tym stawie wykonywać czynności, których nie byłeś w stanie wcześniej wykonać. To jeszcze bardziej uszkadza Twoje biodra. Przykład: jesteś w stanie trzymać rękę na włączonym żelazku po znieczulenia, ale czy to dla Ciebie zdrowe?
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
marlod 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 49
Doczy: 06 Kwi 2013
Posty: 10
Skd: Łódź
Wysany: Wto 12 Lis, 2013   

Czyli należy się przygotować do rezygnacji z rowerku na całe życie? Jak nie biegam ani nie jeżdże na rowerze, to mogę o biodrze zapomnieć. Czasem zapiecze, lekko przypomni o sobie. To co radzicie? Osteopata 80zł/ wizytę ?
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 12 Lis, 2013   

marlod napisa/a:
Osteopata 80zł/ wizytę

to tylko 80zł
chyba lepiej zainwestować i pozbyć się problemu, niż potem uskarżać się co chwilę na dolegliwości
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Wto 12 Lis, 2013   

marlod co jest wazniejsze zdrowie czy pieniądze??? pieniadze w dzisiejszych czasach sa dostepne na rózny sposub a zdrowie nigdy nie było dostepne.Zdrowie to diament dbaj o niego bo jak sie uszczerbi niczym tego nie naprawisz......
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 13 Lis, 2013   

marlod, to że pojawia się ból w pewnych aktywnościach, nie znaczy że to właśnie tych aktywności nie powinieneś robić. Znaczy to, że masz gdzieś jakiś problem, który jest tam cały czas, a jedynie objawy nasilają się w konkretnych sytuacjach. Znaczy to niestety również, że nie zniknie on samoistnie, co więcej takie "problemy" zachowują się jak kręgi na wodzie - raz zapoczątkowane, rozchodzą się po całym organiźmie na bazie powstałych kompensacji. Czyli za jakiś czas oprócz roweru i biegania nie będziesz mógł robić jakiejś innej czynności, a potem następnej, aż do momentu kiedy na wyciszenie tych kręgów będzie już za późno i będziesz się musiał położyć pod skalpel.... a co najgorsze nawet wtedy te kręgi nadal się będą rozchodzić jeśli się nie wyrehabilitujesz... Wniosek, jeśli patrzeć na to z ekonomicznej strony, tak jak Ty, to opłaca się mieć to już z głowy teraz, bo i tak Cię to czeka Pytanie tylko - kiedy?
Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.