Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Sprzęt ortopedyczny -refundacja
bary110 
Piotr
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 61
Doczy: 27 Sty 2013
Posty: 15
Skd: Jelenia Góra
Wysany: Nie 27 Sty, 2013   

Witajcie !!

Dziś się zarejestrowałem i przedstawiłem w odpowiednim dziale.
Mam termin na endo na przełomie marzec/kwiecień. Jestem zielony w tych tematach, czy jak już idę do szpitala to muszę mieć swoje kule, czy kule dostaje się w szpitalu.
A jak swoje to można dostać jakiś rabat na nie ? czy to wystawia lekarz pierwszego kontaktu, czy lekarz prowadzący ( ortopeda ).?
Pozdrawiam.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 27 Sty, 2013   

bary110 napisa/a:
czy jak już idę do szpitala to muszę mieć swoje kule, czy kule dostaje się w szpitalu.

No tak dobrze, to nie ma. Trzeba mieć swoje. Można samemu kupić. Nie są drogiej. Nie wiem jak to jest z pożyczaniem sprzętu, czy ewentualnym dofinansowaniem.
A szczerze mówiąc, to ja mam kilka w dobrym stanie i mogę oddać. :) Część już rozdałam :)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Nie 27 Sty, 2013   

No i są wedrujące Anulka mnie pytała czy komuś je przekazać Uśmiechnij się do niej
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
madziulaklb 
22.05.2013
Bioderkus!!!




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 31
Doczya: 03 Wrz 2012
Posty: 213
Skd: Opole
Wysany: Nie 27 Sty, 2013   

Ja niedawno kupowałam nowe. Poszłam do sklepu ortopedycznego i przemiły pan dał mi dokument który należy wypełnić (właściwie on to zrobił za mnie) i zanieść lekarzowi, np. pierwszego kontaktu żeby dał pieczątkę i numer choroby. Wtedy płaci się pół ceny. Czyli tak jak moje kule normalnie kosztowały 60zł to zapłaciłabym 30.
Ale jeżeli jest się osobą niepełnosprawną (tak jak ja) to można wypełnić jeszcze jeden dokument (też dostałam od pana ze sklepu ortopedycznego, coś z PFRONu) i można mieć te kule za darmo (tzn. ja zapłaciłam początkowo te 30zł, ale po ok. 2 tyg dostałam je z powrotem na konto), ponieważ, osobie niepełnosprawnej raz na 3 lata należy się dofinansowanie na sprzęt ortopedyczny.
Oczywiście można też iść do sklepu i po prostu kupić je w normalnej cenie :D ale po co przepłacać skoro zwykła pieczątka od lekarza rodzinnego zniża cenę o połowę :)
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. :)
 
     
bary110 
Piotr
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 61
Doczy: 27 Sty 2013
Posty: 15
Skd: Jelenia Góra
Wysany: Sro 30 Sty, 2013   

madziulaklb napisa/a:
Ja niedawno kupowałam nowe. Poszłam do sklepu ortopedycznego i przemiły pan dał mi dokument który należy wypełnić (właściwie on to zrobił za mnie) i zanieść lekarzowi, np. pierwszego kontaktu żeby dał pieczątkę i numer choroby. Wtedy płaci się pół ceny. Czyli tak jak moje kule normalnie kosztowały 60zł to zapłaciłabym 30.
Ale jeżeli jest się osobą niepełnosprawną (tak jak ja) to można wypełnić jeszcze jeden dokument (też dostałam od pana ze sklepu ortopedycznego, coś z PFRONu) i można mieć te kule za darmo (tzn. ja zapłaciłam początkowo te 30zł, ale po ok. 2 tyg dostałam je z powrotem na konto), ponieważ, osobie niepełnosprawnej raz na 3 lata należy się dofinansowanie na sprzęt ortopedyczny.
Oczywiście można też iść do sklepu i po prostu kupić je w normalnej cenie :D ale po co przepłacać skoro zwykła pieczątka od lekarza rodzinnego zniża cenę o połowę :)


Dzięki za podpowiedz, jestem osobą niepełnosprawną, mam stopień "umiarkowany" pójdę do lekarza rodzinnego i wystawi mi kartę zaopatrzenia medycznego, i zadzwonię do PFRON-u i popróbuję. Dzięki :lol:
 
     
mondey 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 47
Doczya: 11 Lut 2013
Posty: 114
Skd: K-Koźle
Wysany: Pi 15 Lut, 2013   

Mam pytanie, czy rowerek może być refundowany?
_________________
Life is like a box of chocolates - you never know, what you're gonna get...
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Sob 16 Lut, 2013   

mondey napisał
Cytat:
Mam pytanie, czy rowerek może być refundowany?

Zapytaj w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie , ale na pewno możesz sobie odliczyć w rozliczeniu PIT .
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sob 16 Lut, 2013   

Wiesia187 napisa/a:
ale na pewno możesz sobie odliczyć w rozliczeniu PIT .

jeśli posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności :)
 
     
madziulaklb 
22.05.2013
Bioderkus!!!




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 31
Doczya: 03 Wrz 2012
Posty: 213
Skd: Opole
Wysany: Nie 17 Lut, 2013   

kinga napisa/a:
Wiesia187 napisa/a:
ale na pewno możesz sobie odliczyć w rozliczeniu PIT .

jeśli posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności :)
Nowości się dowiaduję :D A czy podlega temu wszelkiego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny?
 
     
mondey 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 47
Doczya: 11 Lut 2013
Posty: 114
Skd: K-Koźle
Wysany: Nie 17 Lut, 2013   

Wiesia187, jutro zadzwonię do PCPR i zapytam :-)
_________________
Life is like a box of chocolates - you never know, what you're gonna get...
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Nie 17 Lut, 2013   

kinga napisała:

Cytat:
jeśli posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności


Kinga , przepraszam ,że nie sprecyzowałam , ale miałam to na myśli .
 
     
Petro 
Mikrus Bioderkus




Status: Inne operacje
Wiek: 38
Doczy: 27 Mar 2013
Posty: 3
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 29 Mar, 2013   

Wiecie może czy można refundować sprzęt ortopedyczny kupiony w sklepie internetowym? Chodzi mi dokładnie o ten sklep - ...... Na stronie głównej placówki mają logo NFZ w sumie - ...... - ale jak to jest z zakupami przez internet?

Podłączam się do tematu, co by forum nie zaśmiecać ;)
_________________
„Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki”
Ostatnio zmieniony przez kinga Pi 29 Mar, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 29 Mar, 2013   

Petro napisa/a:
Wiecie może czy można refundować sprzęt ortopedyczny kupiony w sklepie internetowym? Chodzi mi dokładnie o ten sklep - ...... Na stronie głównej placówki mają logo NFZ w sumie - ...... - ale jak to jest z zakupami przez internet?

Najprostszym sposobem będzie przedzwonienie tam i zapytanie. Z pewnością uzyskasz potrzebne informacje.
Linki do sklepu zostały usunięte (zgodnie z Regulaminem Forum Bioderko).
 
     
rybka99 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 41
Doczya: 07 Sty 2013
Posty: 4
Skd: mazowsze
Wysany: Pon 07 Pa, 2013   

Ja proponuję przed zakupem udać sie do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pobrać wniosek o dofinansowanie i dopytać u nas jest tak ze nie można przyjść z faktura, xero zlecenia (oryginał zabiera sklep), orzeczeniem i zaświadczeniem i dochodach. A ważna rzecz cześć przedmiotów nie podlega pod NFZ (bo nie maja np tego w katalogu) wtedy pcpr kwalifikuje to pod sprzęt rehabilitacyjny a to juz inna procedura (u mnie w przypadku sprzętu rehabilitacyjnego nie można zakupić sprzętu przed podpisaniem umowy przyznającej dofinansowanie). Zapytajcie u źródła- pcpr. A tylko ze teraz pewnie nie maja już kasy.
_________________
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi :)
 
     
kotel 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 35
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 101
Skd: PRZEMYŚL
Wysany: Pon 05 Lis, 2018   

W 2016 roku staralam sie o takie dofinansowanie i dostalam je bez problemu kupilam sobie w tedy regulowane siedzisko do wanny,balkonik do podpierania sie w toalecie,nasadkę na toaletę. Niepamietam ile mialam sama doplacic ale nie byly to jakies wielkie pieniażki. Trzeba jedynie Pamietać że o takie dofinansowanie mozna prosic sie jedynie raz na 5 lat !
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.