Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Konsekwencje braku ustawy o zawodzie fizjoterapeuty
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 06 Wrz, 2013   Konsekwencje braku ustawy o zawodzie fizjoterapeuty

Dziś nasza Fundacja BIODERKO brała udział w ważnej i niecodziennej konferencji prasowej na temat: "Pacjenci w rękach pseudospecjalistów. Konsekwencje braku ustawy o zawodzie fizjoterapeuty". W siedzibie Polskiej Agencji Prasowej zebrali się przedstawiciele mediów oraz Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, które walczy o unormowanie zawodu fizjoterapeuty. Polska jest jedynym europejskim krajem, który nie posiada regulacji prawnych w stosunku do zawodu fizjoterapeuty (!) Konsekwencją tego są drastyczne przypadki praktykowania tego zawodu przez osoby nieprzeszkolone, bez specjalistycznych studiów, wiedzy i umiejętności. W takie pseudo-ręce my Polacy nieświadomie oddajemy nasze zdrowie. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem raportu przygotowanego przez SFP.
http://fakty.tvn24.pl/wolna-amerykanka,352206.html

Wkrótce więcej informacji i mamy nadzieję pełny raport - film, który włos na głowie jeży.
Jako Fundacja jesteśmy zdeterminowani by udzielić pełnego wsparcia Stowarzyszeniu Fizjoterapia Polska w walce o porządek i unormowanie tego jak ważnego dla nas pacjentów tematu.
 
     
ewunia123 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 74
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 110
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 06 Wrz, 2013   

Po obejrzeniu tego filmu,ktorego krotki fragment wyemitowala telewizja TVN, nie moglam uwierzyc,ze to co pokazano dzieje sie naprawde XXI wieku, ze wlos sie nam zjezyl na glowie to malo powiedziane,to poprostu zgroza.
Ludzie,ktorzy chca zdobyc zawod fizjoterapeuty" ida" na odpowiednie studia, ucza sie kilka lat, maja za soba setki godzin wykladow i wiele godzin praktyki, koncza studia, pracuja i wciaz sie doksztalcaja, tak przynajmniej sadzilam do dzisiejszego dnia,bowiem dzis dowiedzialam sie o znacznie "prostszej drodze"- wystarczy zalozyc dzialalnosc gospodarcza ,zaplacic jakies niewielkie pieniadze, isc na 4 godzinny "kurs",albo i nie i zamowic sobie tabliczke FIZJOTERAPEUTA,proste,prawda?
A potem? wrzucic ogloszenie do internetu, poczekac na pacjentow i... uda sie nie zrobic krzywdy albo sie nie uda!
Na dzien dzisiejszy takie sa niestety polskie realia i dopoki Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska nie wywalczy zapisu o zawodzie fizjoterapeuty( ze wszystkimi prawami i obowiazkami) kazdy z nas moze stac sie pacjentem takich domoroslych fizjoterapeutow,?!
Nie moge wprost pojac na co czeka nasze Ministerstwo Zdrowia??
_________________
Najwiekszym zwyciestwem nie jest brak porazek, ale podnoszenie sie po kazdej z nich
Konfucjusz
 
     
Wendy 
Bioderkus!!!




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 39
Doczya: 18 Cze 2009
Posty: 290
Skd: Warszawa
Wysany: Pi 06 Wrz, 2013   

Tak, ten film miałyśmy możliwość obejrzeć z AgąW już w zeszłym roku podczas konferencji Światowego Dnia Fizjoterapii, niestety dopiero rok później ktoś się zainteresował tematem. Film daje do myślenia i przeraża, a z drugiej strony pokazuje że pacjenci nie są zdani jedynie na takich szarlatanów i oszustów. Są terapeuci oddani całym sercem i duszą swojej pracy, doszkalają się latami za na prawdę duże pieniądze - tym samym rezygnując z własnych profitów, aby w pełni profesjonalnie i jak najlepiej móc leczyć. Dlatego tak ważne jest to Forum, aby pomagać rozróżnić dobrą i profesjonalną terapię od jakiegoś pseudo/masażo/leczenia. Ważne żeby pacjenci wspomogli swoim wsparciem tych, którzy chcą uczciwie i zgodnie z wytycznymi, etyką i zasadami sztuki tego zawodu pomagać i wciąż to robią.
Pozdrawiam.
_________________
Nie ma takiej burzy, która nie minie.
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 06 Wrz, 2013   

Nie zamierzam wiele pisać , ale po obejrzeniu tego filmu włosy mi dęba staneły. Ja dzięki naszemu Forum jestem pod opieką wspaniałego fachowca. A ilu ludzi może trafić na właśnie takich Psełdo Fizjoterapeutów!! To się normalnemu człowiekowi w głowie nie chce pomieścić. Zarobić jak najwięcej pieniędzy kosztem zdrowia pacjentów. Bo tym psełdo fizjoterapeutą na pewno nie zależy na dobru przyszłego pacjenta. Tylko na tym żeby sobie napchać kieszenie.


Z tym trzeba coś zrobić to jest po prostu skandaliczne!!!!!! że takim ludziom po 4 godzinnym kursie przyznaje się uprawnienia do wykonywania zawodu
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
Ostatnio zmieniony przez Bonia Pi 06 Wrz, 2013, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
     
asia567 
Bioderkus!!!



Status: Endo x 2
Doczya: 12 Lut 2013
Posty: 186
Skd: ...
Wysany: Pi 06 Wrz, 2013   

Na facebooku jest cały film na stronie fundacji bioderko. Naprawdę straszny.. Jak można dopuścić do czegoś takiego.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 07 Wrz, 2013   

asia567 napisa/a:
Jak można dopuścić do czegoś takiego.

No właśnie można...nasze prawo w tej chwili na to pozwala.
Liczę na to że w końcu to się zmieni to taki stan rzeczy to hańba dla państwa i zagrożenie dla pacjentów.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Sro 11 Wrz, 2013   

W naszym kraju niestety to co niewiarygodne i niedopuszczalne często staje się legalne. To bardzo przykre.
Walka o dobro i uczciwość często trwa latami. Czy uda się wygrać, kiedy najważniejsze jest dorabianie się nawet na ludzkiej krzywdzie?

My tutaj na Forum dzięki temu, ze mamy wiele osób dobrego serca chcących dzielić się swoją wiedzą, pomagać, uświadamiać nas pewnie nie trafimy w ręce pseudospecjalistów. Są jednak nieświadomi pacjenci - aż strach pomyśleć do czego może doprowadzić wizyta u takiego pseudoterapeuty.
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 13 Wrz, 2013   

no ale tak jest w większości zawodów, nic człowieka nie uchroni przed oszustami czy pseudofachowcami.
to tak jak kupowanie grzybów na bazarze.

dlatego tak ważna jest wiedza pacjenta, zasięgnięcie opinii, dowiedzenia się o tym co nas czeka i kto będzie nad nami sprawował opiekę.

ja uważam, że pójście do lekarza lub gabinetu fizjo bez wcześniejszego sprawdzenia w sieci opinii jest zaniedbaniem pacjenta.

jednak trzeba też powiedzieć, że zamieszaniu z gabinetami fizjo są po części winni sami fizjoterapeuci. jest to skutkiem podważania lub jasnego mówienia o fałszywych diagnozach innych gabinetów.

idę do renomowanego gabinetu fizjo, sprawdzam w sieci, są niby dobrzy, pytam kolegę siedzącego w tym zawodzie - również są OK, są wykształceni, mają dodatkowe kursy za granicą, ściany obwieszone dyplomami, certyfikatami itp. a potem słyszę z ust innego fizjoterapeuty, że ich diagnoza jest całkowicie fałszywa. nie trochę, ale właśnie całkowicie. taka rozbieżność diagnoz spotkała mnie trzy razy.

i co tu o tym sądzić?

to mniej więcej jak z warsztatami samochodowymi: jak mechanik otwiera maskę samochodu lub zagląda pod auto w kanale pierwsze jego słowa brzmią tak: "a co za kowal grzebał w tym aucie?"
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 13 Wrz, 2013   

Cyryl napisa/a:
idę do renomowanego gabinetu fizjo, sprawdzam w sieci, są niby dobrzy, pytam kolegę siedzącego w tym zawodzie - również są OK, są wykształceni, mają dodatkowe kursy za granicą, ściany obwieszone dyplomami, certyfikatami itp. a potem słyszę z ust innego fizjoterapeuty, że ich diagnoza jest całkowicie fałszywa. nie trochę, ale właśnie całkowicie.

Jesteś zdziwiony tym, a już idąc do kilku mechaników samochodowych - nie ?? Odpowiedz sobie, dlaczego z jedną usterką w aucie chodziłeś po kilku warsztatach? Jestem pewien, że korzystałeś z tych najlepszych. We wszystkich twierdzili to samo? I co decydowało o wyborze tego jedynego? Zawsze z naprawy (usługi) byłeś zadowolony? A jeśli tak/nie to kiedy dowiadywałeś się o tym? Dopiero po naprawie, prawda? Jak to dobrze, że był to tylko samochód ............

Fizkom

P.S. Zaczynam sobie coraz lepiej radzić w tematyce samochodowo-warsztatowej. Cyryl, pochwal mnie !!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 13 Wrz, 2013   

Kiedyś mój ex facet wymieniał co rusz jedną część. W końcu nie wytrzymałam i powiedziałam że to niemożliwe żeby non stop to samo wysiadało i żeby przyjrzał się/pomyślał co owe spustoszenie może powodować. I miałam rację !!!
Nasz organizm jest dokładnie taki sam. Musimy spojrzeć holistycznie. No ale jak "mechanik" do bani to nic się nie poradzi. Ja nie byłam fachowcem, a zwróciłam na nieprawidłowość w aucie. Tak więc i fizjoterapeuta źle patrząc może coś przeoczyć. Świadczy to o nim. Tylko dlaczego kosztem chorego.
 
     
MałaMi 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 31
Doczya: 23 Wrz 2013
Posty: 65
Skd: Kluczbork/Holandia
Wysany: Pon 23 Wrz, 2013   

Szczególnie głośno o pseudo-terapeutach było ostatnio w mojej okolicy, z powodu jednej osoby pojawiającej się w tym filmiku (Ewa W.). Świetna młoda kobieta, dobra weterynarka. Bardzo przykra była ta wiadomość kiedy rok temu zapadła w śpiączkę z powodu...no właśnie...TEGO problemu. A Pani która do tego dopuściła, nie raz wykonywała masaż na członku mojej rodziny. A biznes rzeczywiście dalej się kręci. I pomyśleć że nieszczęścia tak blisko... :-/ Pozdrawiam użytkowników!
_________________
There is no elevator to success,
you have to take the stairs.
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 23 Wrz, 2013   

MałaMi napisa/a:
A biznes rzeczywiście dalej się kręci.

i ta "cudowna" pani nadal pracuje? :shock:
 
     
MałaMi 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 31
Doczya: 23 Wrz 2013
Posty: 65
Skd: Kluczbork/Holandia
Wysany: Pon 23 Wrz, 2013   

kinga napisa/a:
i ta "cudowna" pani nadal pracuje? :shock:


Tak, już tam nie mieszkam ale z informacji od rodziny wynika że dalej można się u tej Pani ''leczyć''. No i na stronach można znaleźć to samo..

Tutaj nawet jest bardzo ciekawy artykuł - ah i przepraszam za błędne imię poszkodowanej. To Pani Katarzyna. :oops:

http://natemat.pl/74573,m...pseudoekspertow

natemat.pl napisa/a:
Osoba odpowiedzialna za uszkodzenie jej kręgosłupa do tej pory przyjmuje pacjentów. Policja i prokuratura praktycznie nigdy nie wszczyna postępowania w takich przypadkach, bo nie ma znamion przestępstwa. Pacjent sam się do eksperta zgłosił, bardzo często podpisał umowę, że godzi się na przeprowadzenie zabiegów wybranymi metodami.[Quote/]
 
     
Katarzyna658 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczya: 27 Wrz 2013
Posty: 2
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 27 Wrz, 2013   

Naprawdę ciężko w coś takiego uwierzyć. Słów brakuje po prostu.
_________________
Cogito ergo sum
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 24 Kwi, 2014   

Kochani Bioderkowicze,

walka o jakość leczenia i o ustawę o zawodzie fizjoterapeuty trwa. Dziś otrzymaliśmy informację od Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska o planowanej na 5 maja manifestacji w Warszawie w tej sprawie.
Dzielimy się z Wami informacją:

"W dniu 5 maja 2014r. od godz. 12:00 w Warszawie przed budynkiem Sejmu planowana jest Manifestacja Godności Osób z Niepełnosprawnościami, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie "Aktywne Życie". Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone przez Pacjentów do aktywnego udziału w tym wydarzeniu, a jednym z przedstawionych przez nich postulatów jest: „Natychmiastowe uchwalenie gotowej już Ustawy o zawodzie Fizjoterapeuty”. Zarząd Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska zdecydował, że nasze Stowarzyszenie będzie aktywnie uczestniczyć w manifestacji.
Do wzięcia udziału w manifestacji zaproszone są wszystkie osoby, których dotyczy problem niepełnosprawności. Chcielibyśmy zaprosić również Państwa. Manifestacja wydaje się być ostatnią szansą zwrócenia uwagi, polskiego rządu, na losy Pacjentów, którzy nawet rok czekają na rozpoczęcie fizjoterapii, która mówiąc delikatnie, w wydaniu NFZ, bardzo często odbiega od międzynarodowych standardów. Więcej informacji na temat manifestacji znajdziecie Państwo na naszej stronie http://www.fizjoterapeuci...a-protestacyjna "
Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.