Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Tylko chwila historia Małego
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 02 Sie, 2013   Tylko chwila historia Małego

Witam jestem Maciek mówią mi tez Mały , moja historia zaceła się rok temu poniewaz wtedy a dokładnie dzień po dniu dziecka.Miałem wypadek samochodowo skuterowy wina wypadku była po stronie mojej jak i kierującego samochodem.W wypadku tym ucierpiałem ja najbardziej po nie waż spadłem ze skutera a w chwili upadku bez władnie wykonałem obrót odbiłem się od auta i wylądowałem centralnie na lewym pośladku .Wskutek ce go doznałem złamania całej lewej strony miedniczy (kość krzyżowa biodrowa kulszowa łonowa ) jak i tez złamanie stropu panewki biodrowej z krwiakami i zmiazdzeniami mięśni uda co równiez przyczyniło się do niedokrwienia głowy kości udowej w której zaceła rozwijać się martwica.Na początku karetką przetransportowano mnie do najblizszego szpitala , gdzie zrobiono mi zdjęcie rtg wyglądało jakby ktoś zucił szybe na ziemie która rozbija się na mniejsze i większe kawałki.Konsultacja lekarzy odrazu dostałem cewnik abym nie miał problemów z oddawaniem moczu , dostawałem tez przeciw bólowe 1 w karetcze druga dawka w szpitalu które działały chwile .Po rozebraniu i załozeniu cewnika trafiłem na oddział ortopedii gdzie byłem cały czas monitorowany jak i tez umieszczony na hamaku z obciązeniem 12 kg, podano mi tez z tego co mówiła pielęgniarka najśilniejszy lek na ból na bazie narkotyków który pomugł wreście.Monitoring odbywałem się przez sprawdzanie pulsu ciśnienienia jak i co godzine była pobierana krew ponieważ , miałem krwotok i z tej racji miałem podane 3 jednostki krwi w godzina południowych 1 dnia pobytu po wypadku.W 1 szpitalu spędziłem 14 dni ,gdzie oprócz rtg zrobiono mi tomograf z kontrastem przewoząc do innego szpitala .Lekarze mając wyniki tomografu zaczeli szukać specjalistycznego szpitala który podjoł by się leczenia ,z tego co mówili odmówił jako pierwszy szpital z mielca kolejny był otwock nie wiem czy był kontakt z piekarami .Leczenia mojego przypadku podjoł się szpital Rydygiera w Krakowie , gdzie byłem przetransportowany karetkom w szpecjalnych noszach prózniowych oczywiście na sygnale .Po przyjęciu w tym szpitalu na oddziale ortopedii i neuroortpedii ordynator P. Kłosiński zaządził aby wykonać komplet badań które trwały kolejny tydzień wraz z decyzjami .
Decyzja taka ze operacyjnie nie uda się pomuc ze względu na rozległe złamania kości z przemięsczeniamiami krwiakami zaotrzewnowymi krwiakami mieśni.Zadecydowano o załozeniu wyciągu który był wyciągiem ostrym załozonym w narkozie wraz z monitorowaniem za szyjke kości udowej pręty steimana za który oto wyciąg lekarze planowali zawieśić wage uciągu 20 kg ale ostatecznie pozostało na 15kg
http://img577.imageshack.us/img577/7420/u3gt.jpg po wybódzeniu kolejny raz ból jak w chwili wypadku nawet silniejszy gdzie otrzymałem maxymalną dawke morfiny.Na wyciągu tym byłem miesiąc ,a co tydzień były robione zdjęcia rtg kontrolne zmiana opatrunków, jak i tez za na mową lekarza pielęgniarek ćwiczyłem zdrową noge.równiez przez pierwsze dnia dostawałem morfine poniewaz kazdego dnia przez około tydzień była zwiększana waga wyciągu .W czasie leczenia odwiedzał mnie kśiądz komunia rodzina, jak i tez aby uniknąć odlezyn smarowałem się maścią zelem przeciwodlezynową która pomogła po niewaz lezałem 57 dni na plecach prawie w jednej pozycji znikomy ruch.Trzy dnia przed wyjściem za cołem ćwiczyc noge pod nadrzorem fizjoterapeuty , po czym zacołem chodzić przez dwa dni z balkonikiem gdzie chorą noga się tylko odpychałem dotykałem podłogi jak i tez te , pierwsze dni chodzenia były nie poradne poniwaz noga była jak belka cięzka zastana.W dzień wyjscia była nauka chodzenia o kulach.....
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 02 Sie, 2013   

Cały pobyt w szpitalach trwał 2 miesiące po wyjściu stawiałem się na kontrole , az do maja tego roku , w grudniu dopiero zrobiłem pierwsze kroki od wypadku bez kul balkonika (w czerwcu wypadek).W tym czasie tez miałem wiele rehabilitacji a nawet przebywałem w C R Tukan .Rok po wypadku miałem konsultacje lekareską ordynator mój lekarz ogladając rtg i tomograf 3D stwierdzili bral panewki stawu jak i martwice kości udowej wskaza endoproteza gdzie termin operacji to marzec 2014.Teraz czekając na endo jezdze na rowerze co pomaga ból jest ale nie wielki da się z nim zyć gorsze jest ograniczenie ruchomości nogi bo bya ze czasem nie moge nie umie ubrać skarpetki...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 02 Sie, 2013   

Mały sporo już przeszedłeś, ale chyba najgorsze za Tobą
marzec i blisko i daleko - zawsze możesz złożyć pismo o przyspieszenie terminu operacji. Chyba, że ze względów medycznych mogą zrobić zabieg dopiero w marcu.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 03 Sie, 2013   

Tak Kinga najgorsze za mną , a co do terminu zabiegu to jak na razie wytrzymuje .Da się żyć normalnie no chyba ze przeciązam pracą w domu bo rodzice mają gospodarstwo, a ja mam charakter ze nie usiedzę bez ruchu jak i pamięć o szpitalu tym czasie jeszcze bardziej mnie nakręca.Co do terminu był jest on pierwszym wolnym w terminarzu jaki tylko mieli i wiem że nie jestem tylko ja chory , chodź dalsza rodzina już mnie namawiała na szybszy zabieg w piekarach np. ,z czego zrezygnowałem .Zrezygnowałem z takiej propozycji szansy ponieważ gdyż jak widzisz byłem w kiepskim stanie mało który szpital chciał się mną zająć i chcę po prostu zakonczyć leczenie w tym szpitalu .Udzielili mi fachowej dobrej pomocy a dlaczego tak uważam: ponieważ po takim złamaniu zyję normalnie aż , nieraz myślę że czytają również posty innych osób czy ja potrzebuje endo .Jak i też chce dokończyć leczenie w tym szpitalu ponieważ wiedzą jak leczyć mój przypadek, ordynator mój przypadek miał jako 4 w swej kadencji lekarskiej a nie jest młodym człowiekiem jak i też co powiedział na moim przypadku historii choroby będą uczyć się studenci, może któryś z nich napisze pracę doktorską .Ponieważ mój przypadek jest rzadko spotykany, w dodatku przeżyłem i chodzę co dla niejednego lekarza jest zdziwieniem, a dla mnie radością, cudem, darem od Boga .A co do stanu zdrowia to z tego co czuje to czuje się dobrze a stan zdrowia według lekarzy i z tego co widziałem na tomografie bo był 3D głowa kości udowej jakby ją ktoś młotkiem potraktował: dziury, wgłębienia a panewki podobno juz nie ma co jeden lekarz drugiemu pokazywał na konsultacji.Szczerze mówią myśle i uważam, że Bóg czuwa nade mną czego wszystkim życzę i pozdrawiam.....



ps. przepraszam za błędy jak i interpunkcję proszę o wyrozumiałość
Ostatnio zmieniony przez AgaW Nie 04 Sie, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Nie 04 Sie, 2013   

maaly-22, ważne jest to, że masz pozytywne nastawienie do dalszego leczenia. Szpital, do którego masz zaufanie.
Życie pisze nam różne scenariusze. Bóg doświadcza, ale również czuwa nad nami - więc na pewno wszystko będzie dobrze ;-)
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 04 Sie, 2013   

Pozytywne nastawienie było od samego wypadku i jest do dziś .Tak bo jakby nie ból to bym wstał i poszedł ale ból mnie użiemnił więc ściągłem kask i telefon do rodziny.Hmmm pozytywne myślenie ,pamiętam słowa kuzynki gdy byłem lezałem na wyciągu kuzynka po wizycie na pisała mi sms Maciek ty czy na wózku czy o kulach to będziesz chodził bo ty juz dziś chcesz .Pozytywnego nastawienia życze kazdemu i wiary w lepsze jutro i Boga...
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
drupinka 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 66
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 420
Skd: Górny Śląsk
Wysany: Nie 04 Sie, 2013   

Mały, naprawdę miałeś szczęście w tym nieszczęściu... Trzymam kciuki, żebyś już teraz miał z górki, pozdrawiam :)
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Nie 04 Sie, 2013   

Z całego serca dziękuje i Tobie zycze wszystkiego co dobre.Widocznie lubią mnie tam na górze
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Czw 17 Pa, 2013   

Dziś dostałem polecony list ze szpitala ze " w związku z wyczerpaniem kontraktu zawartego pomiędzy szpitalem a nfz dot. inplantacji na rok 2013 wykonanie musi ulecz zmianie terminu" .Termin zabiegu miał być marca 2014 teraz przełozyli na 8 pazdziernik ,myśle o napiszaniu prośby o przyszpieszenie mieśiąc dwa wcześniejbyło by super....... :-(
_________________
" nie smuć się nie warto ciesz się życiem i kazdą jego chwilą".....» Wieloodłamowo złamana miednica, lewa kończyna krótsza o 4 cm
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 18 Pa, 2013   

maaly-22, koniecznie napisz jak najprędzej takie pismo. Niektórzy forumowicz napisali i dostali pozytywną odpowiedź, więc może i Tobie się uda. Czego z całego serducha Ci życzę.
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 18 Pa, 2013   

Z całego serca dziękuje, taki post buduje i daje siłę i wiarę że będzie OK. Dziś napisałem i wysłałem list polecony, teraz zostało czekać na odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie...
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 18 Pa, 2013   

Trzymam kciuki za pomyślną odpowiedź :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Pi 18 Pa, 2013   




Dziękuje Wam Dziewczyny Pasiflora, Aga i wszystkim za wsparcie i dobre słowo....
 
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 18 Pa, 2013   

Mały będzie dobrze, zobaczysz. Trzymam oba kciuki.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
maaly-22 
3.6.12 29.7.14 11.8.
Gigantus Bioderkus




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 42
Doczy: 13 Lip 2013
Posty: 976
Skd: Muszyna
Wysany: Sob 19 Pa, 2013   

Wieze i tak mysle poniewaz czytając sledzac forum o terminach w innych placówkachwidze ze moja informuje odrazu , wracajac pamiecia do wcześniejszych wydazen z oddziału nie obiecywali nic wrec przeciwnie mówili co najgorsze a nie co najlepsze.Dlatego wieze temu oddziałowi i szpitalowi bo lecza super jak najlepiej i nie obiecuja gruszek na wiezbie..wszystki dziekuje za wszparcie i dobre słowo Z serca......


http://imageshack.us/photo/my-images/534/pr52.jpg/ tego doświadczyłem i doświadczam tu kazdego dnia cego kazdemu zycze....
Ostatnio zmieniony przez kinga Sob 19 Pa, 2013, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.