Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
(Pomocy! Rady!!) Po zabiegu:(
Cytryn 
Tata Honoratki
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 48
Doczy: 09 Lut 2013
Posty: 5
Skd: Jastarnia
Wysany: Sob 09 Lut, 2013   (Pomocy! Rady!!) Po zabiegu:(

Przed chwilą znalazłem to forum:) Wcześniej szukałem informacji na forach gazety i innych.
Zauważyliśmy niepokojące objawy u najmłodszej córki dopiero jak zaczęła chodzić. Pół roku temu w Gdańsku lekarz stwierdził obustronne zwichnięcie bioder, skierował nas do szpitala. Mieliśmy czekać miesiąc na przyjęcie a już po tygodniu zwolniło się miejsce na wyciągu (z powodu choroby inny pacjent zwolnił miejsce w kolejce) a po wyciągu operacja. Jak zadzwonił lekarz że możemy już przyjechać, odmówiłem, chociaż nie miałem w tedy innej alternatywy. Później trafiliśmy do Otwocka z jednym z lekarzy zostaliśmy umówieni w prywatnej klinice. Jak była moja radość, na ścianach opisy naturalnych metod leczenia, ...lekarz tylko wskazuje drogę do wyleczenia, tylko fizjoterapia. Wchodzimy do gabinetu, lekarz patrzy na rtg i w pierwszych słowach mówi: za pół roku operacja metodą Degi. ...Szok...szok.
Z rozmowy wyszło, że wyciąg bardziej szkodzi niż pomaga, ale operacja i tak jest konieczna!...?
Czy nie ma innych sposobów, czy słyszeliście o innych metodach, czy są jakieś inne kliniki ortopedyczne, jak uniknąć operacji?!!! Gdzie szukać pomocy, mam mało czasu, bo w najbliższy poniedziałek mam ustalić datę operacji, pomóżcie.
_________________
Piotr
Ostatnio zmieniony przez Cytryn Pi 10 Maj, 2013, w caoci zmieniany 2 razy  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

Cytryn napisa/a:
Czy nie ma innych sposobów, czy słyszeliście o innych metodach, czy są jakieś inne kliniki ortopedyczne, jak uniknąć operacji?!!! Gdzie szukać pomocy, mam mało czasu, bo w najbliższy poniedziałek mam ustalić datę operacji, pomóżcie.

Operacja może faktycznie być jedynym wyjściem. Termin można ustalić ale na Waszym miejscu zasięgnęłabym niezależnie konsultacji u najlepszych specjalistów od fizjoterapii dla dzieci. Są w kraju tacy specjaliści.
Czy mieliście taką konsultację?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Cytryn 
Tata Honoratki
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 48
Doczy: 09 Lut 2013
Posty: 5
Skd: Jastarnia
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   Pomocy! Rady!!

W zeszłym roku we wrześniu byliśmy w Warszawie na konsultacji i lekarz w pierwszych słowach zaordynował zabieg... jak dziecko będzie trochę starsze. Od tamtego czasu (5 miesięcy) ciągle jeździmy na masaże (200km 2 razy w tygodniu) i moim zdaniem jest poprawa.
Na pierwszych zdjęciach obydwa stawy były przesunięte, dziecko chodziło jak kaczka, nóżek nie można było rozwieść. Obecnie- po masażu, dziecko chodzi prosto, później zaczyna się bujać, jedna nóżka ma bardzo szeroki zakres ruchu, drugi staw jest w gorszym stanie, dziecko nie pozwala na pełne ćwiczenia, ale nie widać by sprawiało ból podczas masażu, po prostu dziecko się usztywnia.
Nasza rehabilitantka mówi, że na operację zawsze będzie czas, a ja nie chcę przespać odpowiedniej pory.
Mam pytanie, jaka jest skuteczność zabiegów operacyjnych, czy to prawda, że tylko opóźniają endoprotezy?
Poproszę o namiary do osiągalnych specjalistów.
_________________
Piotr
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 10 Lut, 2013   

Najczęściej tak właśnie jest, że kiedyś i tak trzeba wstawiać protezy.

Dobrze że dziecko ma masaże, ale masaż do końca nie załatwia sprawy bo to jest zbyt mało. Skoro po nim jest poprawa to byłaby naprawdę duża gdyby dziecko miało odpowiednie ćwiczenia funkcjonalne, umiejętną pracę na tkankach.
Czasem bardzo dobry terapeuta tak nauczy ćwiczyć rodzica, że nawet dojeżdżając daleko na konsultacje z fizjoterpii co jakiś czas można odnieść niesamowite efekty.
Skoro nie chcesz spieszyć się z operacją bo chcesz wykorzystać szansę jaką dają inne metody to daj szansę nowoczesnej fizjoterapii, potrzeba Wam mistrza w swoim zawodzie, który będzie umiał poprowadzić terapię i pomóc Wam.
Cokolwiek będzie dalej, bez względu na to czy operacja się odbędzie czy nie to rehabilitacja jest podstawą dającą naprawdę wielkie możliwości daleko wykraczające poza najlepszy nawet masaż, tak często niedoceniane przez lekarzy.
Warto spróbować, podpowiedź wysłałam Ci odpisując na Twoje PW.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Cytryn 
Tata Honoratki
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 48
Doczy: 09 Lut 2013
Posty: 5
Skd: Jastarnia
Wysany: Pi 10 Maj, 2013   Po abiegu.

Wczoraj moja córeczka (2l) miała w Otwocku pierwszy zabieg metodą Degi. Mam pytanie do forumowiczów, gdzie znajdę statystyki dotyczące skuteczności tej metody, jak długo wytrzymuje staw, czy jest szansa na pełne wyleczenie, na co zwrócić uwagę podczas rehabilitacji, jak zweryfikować poprawność i skuteczność podjętych działań? Widzę, że metoda Degi jest już leciwą metodą- czy wciąż najlepszą?
_________________
Piotr
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Pi 10 Maj, 2013   Operacja osteotomi metoda Degi

Witaj Cytryn. Jestem z wrodzeniową dysplazją biodra operowaną w dzieciństwie przez prof Degę osteotomią podkrętarzową metoda Degi, Klinika A M Poznań.Byłam pacjentką objętą przez prof Degę badaniami bilansowymi opisowym rtg badania wykazały, że metoda operacyjna wystarczy na 15 lat, w moim przpadku osteotomia wystarczala mi na 19 lat.Po upływie tego czasu następne osteotomie operacyjne obu bioder wystarczały na 15 lat póżniej były wszczepione endoprotezy w każdym przypadku tak jest. Wdrożyć nowoczesną rehabilitację o której pisała AGA, nie dopuścić do przykurczów skrótu kończyny, utykania, kontrolować na rtg.Ja uzyskałam zadowalające efekty leczenia i normalne chodzenie. Z doświadczenia całego życia tak naprawdę dużo zależy co zrobimy z problemem, sami ile włożymy pracy to daje efekty-mi się to udało, z obserwacji pacjentów różnie to jest.
 
     
Cytryn 
Tata Honoratki
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 48
Doczy: 09 Lut 2013
Posty: 5
Skd: Jastarnia
Wysany: Sob 11 Maj, 2013   

Grażyna, dziękuję za odpowiedź. Czekam jeszcze na odpowiedzi forumowiczów, bo lekarze twierdzą, że zabieg zapewnia funnkcje stawu na parędziesiąt lat!?

Piotr
_________________
Piotr
 
     
jana383 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 49
Doczya: 13 Wrz 2010
Posty: 7
Skd: podlaskie
Wysany: Wto 04 Cze, 2013   

Witaj! Mam nadzieję, że córeczka czuje się dobrze.
Ja miałam wrodzone zwichnięcie stawów biodrowych. Leczenie operacyjnie dopiero w wieku 2 lat. Nie wiem jaką metodą,ale wystarczyła mi na 36 lat. W tym roku będę miała wstawianą endoprotezę.
Myślę,że gdyby nie to, że drugie biodro jest zupełnie sztywne, pierwsze starczyłoby na dłużej.Po prostu było bardziej obciążone.
Nie zadręczaj się sytuacją córeczki, trafiła do dobrych specjalistów. Ja też byłam leczona w Otwocku i to tyle lat temu.
Wszystko będzie dobrze!
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.