Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Miesiączka a operacja/ a ból bioder
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 21 Mar, 2013   

Pozostaje nam więc trzymać kciuki że natura sama przesunie Ci okres...zawsze jest nadzieja że nawet taki np. stres zrobi swoje i nie dostaniesz okresu na przyjęcie do szpitala ( a takie rzeczy się zdarzają ). Oby Ci się udało :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Czw 21 Mar, 2013   

mprzepiora ja też mam podobny problem, a na dodatek z regularnością okresu jest już u mnie kiepsko. A może tak się złoży ,że jak będzie można to się zamienimy terminem skoro jestem do przyjęcia tydzien po Tobie?
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
Nawojka 
Nawojka

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 45
Doczya: 20 Pa 2010
Posty: 56
Skd: Katowice
Wysany: Czw 21 Mar, 2013   

mprzepiora napisa/a:

Tak więc - jestem w punkcie wyjścia. jeśli teraz termin mojej operacji przez miesiaczkę odwlecze się na kolejne miesiące :-( Nie chcę nawet o tym mysleć.


Kobieto, tylko spokojnie. Po pierwsze na chwilę obecną nic nie wiesz. Po drugie, czasami nie odkładaj terminu operacji z powodu miesiączki, najważniejsze to znaleźć się na Oddziale.
Przy pierwszej operacji, okres dostałam na 2 godziny przed operacją... chodzi mi jak w zegarku, ale pewności nie miałam, więc nie odwoływałam terminu. Oczywiście byłam operowana, nikt mnie nie przesunął, pomimo, iż poinformowałam o tym lekarza. Później okazało się, że 2 panie, które leżały ze mną na sali, miały identyczną sytuację.. Podobno - clexane, które dostajesz w brzuch, na noc, przed operacją, bardzo często przyspiesza okres, na co nie masz wpływu...
Przed drugą operacją chciałam się zabezpieczyć, wiec u dr (też Twojego), pytałam się czy należy przestać brać tabletki antykoncepcyjne i czy one mogą powodować zakrzepice - wyśmiał mnie:)
Na szczęscie - nieszczęscie termin drugiej operacji miałam przesuwany 10 razy, więc się udało:)

Pozdrawiam Cie serdecznie
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pi 22 Mar, 2013   

elba napisa/a:
mprzepiora ja też mam podobny problem, a na dodatek z regularnością okresu jest już u mnie kiepsko. A może tak się złoży ,że jak będzie można to się zamienimy terminem skoro jestem do przyjęcia tydzien po Tobie?


bardzo dziękuję. Pomysł jest dobrze, tylko w razie czego czy w szpitalu się na to zgodzą.

Nawojka, ja dzwoniłam do Piekar i pytałam czy jeśli będę mieć okres będę mogła być operowana. Siostra oddziałowa odpowiedziała, że absolutnie nie!!! W takim przypadku od nowa trzeba z lekarzem ustalać termin.
A gdzie Ty byłaś operowana? że miesiączka nie miała wpływu na operację?
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 22 Mar, 2013   

mprzepiora Nawojka też była operowana w Piekarach, u tego samego lekarza.
Przepraszam, że odpowiadam w imieniu Nawojki ale ostatnio rzadko zagląda na forum więc nie chcę, żebyś czekała na odpowiedź. Jak się tu zjawi to może jeszcze coś więcej napisze.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
elba 

Bioderkus!!!



Status: Osteo. + Endo
Wiek: 61
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 176
Skd: opolszczyzna
Wysany: Pi 22 Mar, 2013   

Cytat:
mprzepiora Nawojka też była operowana w Piekarach, u tego samego lekarza.


W takim razie może nie ma się czym martwić ? :-)
_________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni !
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pi 22 Mar, 2013   

Dziewczyny dziękuję za wsparcie i odpowiedzi. Postaram się nie martwić, jednak to trudne. Będę teraz przez te 6 tygodni żyć nadzieją, że jakoś się to ułoży i w końcu mnie zoperują.
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Nie 24 Mar, 2013   

mprzepiora, tak jak radzi nawojka ,nic nie mów dostaniesz to nikt Cię nie wygoni ze szpitala najwyżej poczekasz ,ale łóżko w 13 już będzie Twoje ;-) ....ja jestem też po operacji i wiem ,ze następnym razem jak już dostanę termin to nikt i nic mnie nie wygoni .
_________________
Edi
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 24 Mar, 2013   

Zgadzam się z Edi w 100% :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 24 Mar, 2013   

Ja też zgadzam się z tym co napisała Edi i tak właśnie bym zrobiła, bo to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. W najgorszym wypadku okres może przecież wystąpić wcześniej i nie mogłaś tego przewidzieć. Tylko przemilcz w szpitalu to że jest ryzyko wystąpienia ;-) Szansa jest duża że nie wystąpi w najgorszym momencie.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Tara78 
Popularus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 45
Doczya: 18 Sty 2013
Posty: 37
Skd: Legionowo
Wysany: Nie 24 Mar, 2013   

Ja używam Nuova Ring i moja ginekolog zaleciła mi nie robienie przerwy 7 dniowej gdyby termin operacji przypadał na czas krwawienia. Dodam, że ten środek jest podobno lepszy od tabletek gdyż nie obciąża wątroby tak jak tabletki. Zapytaj może swojego ginekologa o ten rodzaj antykoncepcji. Zakładasz krążek(pierścień) raz na 21 dni po tym czasie go wyjmujesz i w ciagu 7 dniowej przerwy powinno wystąpić krwawienie i później od nowa. Eliminujesz problem z codziennym pamiętaniem o pigułce. Byłam sceptycznie do niego nastawiona ale po 1 użyciu jestem zwolenniczka właśnie tej metody antykoncepcji. Niestety nie jest tania - 56zł za opakowanie 1szt.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam.
 
     
mprzepiora 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 47
Doczya: 31 Gru 2011
Posty: 643
Skd: okolice Nowego Sącza
Wysany: Pon 25 Mar, 2013   

U mnie najprawdopodobniej (tak wygląda z mojego kalendarzyka), że okres dostanę jakieś dwa dni przed przyjęciem do szpitala. Więc udać, że nie wiedziałam iż z okresem można zgłosić się do szpitala?

Tara78, teraz już boję się eksperymentować z krążkami, nigdy tego nie używałam.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 25 Mar, 2013   

mprzepiora napisa/a:
okres dostanę jakieś dwa dni przed przyjęciem do szpitala

Ty to wiesz, a oni nie.Jesteś pewna że jak w zegarku dostaniesz okres na 2 dni przed? możesz dostać wcześniej i być po wszystkim na termin. A jeśli trzeba to czasem trzeba skłamać w swoim interesie, gdy będą przesuwać Ci termin bo powiesz że lada chwila dostaniesz okres to nie będą mieć skrupułów.
Zrobisz jak uważasz, ja trzymam kciuki że zwyczajnie okres się przesunie ze stresu i będziesz mieć ten kłopot z głowy.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
madziulaklb 
22.05.2013
Bioderkus!!!




Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 32
Doczya: 03 Wrz 2012
Posty: 213
Skd: Opole
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

Mam problem z miesiączką, choć może bardziej z cyklem :)
Zawsze u mnie wszystko chodziło książkowo, dosłownie jak w zegarku co 28 dni wieczorem wiedziałam czego się spodziewać, bez względu na to, czy byłam na tabletkach czy nie... przed operacją wszystko było jeszcze idealnie (akurat miałam jakoś 1,5 tygodnia przed operacją), ale po już nie było tak ładnie.. kolejna @ pojawiła się po 36 dniach, ale tłumaczyłam to sobie dużą stratą krwi podczas operacji i tabletkami Cyclo 3 Fort, które musiałam brać, ale teraz też się spóźnia już drugi dzień.. i tak sobie myślę, czy operacja/znieczulenie mogło spowodować to rozregulowanie cyklu? Zauważyłyście coś podobnego u siebie?
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. :)
 
     
biedronne 




Status: Endo x 1
Wiek: 39
Doczya: 15 Sie 2010
Posty: 432
Skd: Kraków
Wysany: Nie 21 Lip, 2013   

a masz zastrzyki / tabletki przeciwzakrzepowe?
poza tym stres i duże obciązenie organizmu gojeniem i budowaniem mięśni.
2 dni to lajcik... jakby to był tydzień lub dwa to bym poszła do gina na wszelki wypadek.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.