Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
JANTAR - Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej NZOZ
Maciej 
Maciej
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 58
Doczy: 08 Sty 2013
Posty: 7
Skd: Gdańsk
Wysany: Sro 13 Mar, 2013   JANTAR - Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej NZOZ

Chciałbym się podzielić wrażeniami z pobytu w tym ośrodku (w miesiącu lutym).. 2.5 miesiąca po wstawieniu endoprotezy. A więc:
1. Warunki socjalne: są pokoje dwu- i trzy- osobowe (z jednym pokojem zamykanym oddzielnie) + WC oraz domki cztero- osobowe . W każdym pokoju TV 32 calowy z 30 kanałami (HBO) . SUPER!!!
2. Jedzenie: śniadanie + kolacja full-wypas z bufetem szwedzkim (raczej nie schudniemy). Obiady natomiast już porcjowane. trzeba dużo wysiłku aby schudnąć
3. Basen - zasługuje na oddzielny opis. Jest duży (25m) z jakuzi solankowym i niezłym wysokociśnieniowym prysznicem działającym jak bicze szkockie. Istnieje możliwość zapisu na rowerki..podwodne :) ..jakby ktoś chciał popedałować pod wodą (niestety odpłatnie)
4. Zabiegi - wydaje mi się, że jest wszystko co człowiek wymyślił w kwestii rehabilitacji. Ja osobiście miałem następujące zabiegi:
a-basen + kąpiel solankowa
b- platforma srt (taka trzęsąca nogami :) )
c-minivector - ćwiczenie pod obciążeniem na mięsień (prostowanie i zginanie nogi)
d - ćwiczenia w podwieszeniu (to chyba standard)
e- masaż kręgosłupa (odcinek lędźwiowy) aquavibro (napędzany wodą).Poprosiłem o ten zabieg później bo mnie plecy bolały po dłuższym chodzeniu
Efekt : przyjechałem chodząc o dwóch kulach a już po tygodniu kule odrzuciłem i chodziłem bez ..(a więc równo 2 miesiące po operacji). tak lekarz tam powiedział mi abym próbował chodzić bez kul. W szpitalu Kolejowym w Gdańsku lekarz powiedział że bez obciążenia dopiero po 3 miesiącach powinienem chodzić. No cóż ....:). Trochę zdziwiony byłem bo mój współlokator z tym samym schorzeniem miał trochę inne zabiegi.
5. Dyskoteki tzw "fivy" - niestety nie było ...kawiarenka tylko do 21 czynna ale za to z niezłym "asortymentem" :) . Więc po zabiegach spacer na plaże pozostaje tylko.. albo do sklepu ..czyli trochę nuda ( niestety to był luty)
6. Obsługa: SUPER !!! bardzo miłe i profesjonalne dziewczyny ...wszystko wytłumaczą i poświęcą czas jak trzeba
7. Koszty: skierowanie ze szpitala miałem. Zabiegi miałem za darmo ale wyżywienie musiałem zapłacić 50 zł za dzień. Jak trzeba lekarz może przedłużyć pobyt jeśli np zabiegi zbyt powolny efekt dają.
8. OGÓLNIE - SUPER!!! POLECAM WSZYSTKIM !
_________________
Maciej
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Sro 13 Mar, 2013   

Maciej napisa/a:
Zabiegi - wydaje mi się, że jest wszystko co człowiek wymyślił w kwestii rehabilitacji. Ja osobiście miałem następujące zabiegi:
a-basen + kąpiel solankowa
b- platforma srt (taka trzęsąca nogami :) )
c-minivector - ćwiczenie pod obciążeniem na mięsień (prostowanie i zginanie nogi)
d - ćwiczenia w podwieszeniu (to chyba standard)
e- masaż kręgosłupa (odcinek lędźwiowy) aquavibro (napędzany wodą).Poprosiłem o ten zabieg później bo mnie plecy bolały po dłuższym chodzeniu

hmm
nie widzę tu terapii manualnej, pracy z blizną, ćwiczeń koncepcji PNF, terapii powięziowej...
więc nie ma wszystkiego, co człowiek wymyślił w kwestii rehabilitacji :wink:

ale dziękujemy za opinię :)
 
     
Maciej 
Maciej
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 58
Doczy: 08 Sty 2013
Posty: 7
Skd: Gdańsk
Wysany: Pi 15 Mar, 2013   

Czy to oznacza , że mnie bardzo "skromnie potraktowali"? Mając na myśli "wszystko" chodziło mi o techniczne urządzenia ( krio, laser, itp). Natomiast co do terapii to przyznam, że nie wiem czy prawidłowo mnie potraktowali. Może powinienem jeszcze jakieś zabiegi dostać Ale chodzę i się z tego cieszę.
Dodam jeszcze, że każdy mógł iść do lekarza i poprosić o zmianę jeśli mu coś nie odpowiadało. I zwykle zmieniano rodzaj zabiegu.
Dodam jeszcze , że oprócz ludzi z endoprotezami było dużo pacjentów po wylewach i oni najwięcej to mieli właśnie indywidualne ćwiczenia z rehabilitantami .
_________________
Maciej
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 16 Mar, 2013   

Maciej napisa/a:
b- platforma srt (taka trzęsąca nogami )
Czy aby "trzepanka" jest dobra dla protez?
Nie mam odpowiedniej wiedzy na ten temat, ale na chłopski rozum tego bym na sobie nie próbowała.
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 16 Mar, 2013   

pasiflora napisa/a:
Maciej napisa/a:
b- platforma srt (taka trzęsąca nogami )
Czy aby "trzepanka" jest dobra dla protez?
Nie mam odpowiedniej wiedzy na ten temat, ale na chłopski rozum tego bym na sobie nie próbowała.

Mnie rehabilitant wręcz zabronił takiej "zabawy" strasząc obluzowaniem endoprotez.
_________________

 
 
     
Maciej 
Maciej
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 58
Doczy: 08 Sty 2013
Posty: 7
Skd: Gdańsk
Wysany: Sob 16 Mar, 2013   

zaufałem fachowcom. Ale dużo osób z endoproytezą miało ten zabieg...więc chyba wiedzą co robią
_________________
Maciej
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 17 Mar, 2013   

Maciej napisa/a:
Ale dużo osób z endoproytezą miało ten zabieg...więc chyba wiedzą co robią

Tylko w jakim celu? to się ma nijak do terapii na tkankach i nauki chodu. Nie mam protezy ale gdybym miała to nie zgodziłabym się na coś takiego. Cały ten "cyrk" z zlecaniem zabiegów to tylko wprowadzanie pacjentów w błąd że na tym polega rehabilitacja. Cóż...chory system na którym tracą najwięcej pacjenci...
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
becia73 
becia

Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 50
Doczya: 10 Lis 2010
Posty: 96
Skd: Krakow
Wysany: Nie 17 Mar, 2013   

AgaW, pięknie to ujęłaś, cyrk i udawanie, ja już nigdy nie pójdę na rehabilitację NFZ, bo szkoda na to czasu i zdrowia. Wolę profesjonalną rehabilitację u osoby która dba o dobro pacjenta a nie udaje że leczy
 
     
Maciej 
Maciej
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 58
Doczy: 08 Sty 2013
Posty: 7
Skd: Gdańsk
Wysany: Nie 17 Mar, 2013   

"profesjonalną rehabilitację"??? a mogłabyś mi wyjaśnić co masz na myśli? i jakie zabiegi?
_________________
Maciej
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Nie 17 Mar, 2013   

Maciej napisa/a:
"profesjonalną rehabilitację"??? a mogłabyś mi wyjaśnić co masz na myśli? i jakie zabiegi?

Zapraszam do zgłębienia się w Forum :)
Na każdym kroku piszemy o TEJ PROFESJONALNEJ rehabilitacji.
Praktycznie cały KĄCIK REHABILITACJI jest temu poświęcony.
A TUTAJ możesz poczytać o metodach fizjoterapeutycznych :)
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 17 Mar, 2013   

Poczytaj dokładnie dział "kącik rehabilitacji" a będziesz wiedział o czym pisze Becia i jak to jest dalekie od zabiegów i tego co najczęściej nam wciska nfz.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.