Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Terapia cranio-sakralna
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Wto 16 Cze, 2009   Terapia cranio-sakralna

System czaszkowo - krzyżowy można porównać do pasa transmisyjnego, którego osie obrotu stanowi z jednej strony czaszka z drugiej zaś kość krzyżowa (stąd nazwa terapii). Opona twarda, mająca swój bliższy przyczep w okolicy otworu wielkiego czaszki, a przyczep dalszy na kości krzyżowej łączy powyższe elementy oraz stanowi czuły transmiter napięć zstępujących w dół ciała z bieguna czaszkowego jak i wstępujących do góry z bieguna krzyżowego.

Mechanizmem napędowym tej kostnej konstrukcji jest pulsacyjny wypływ płynu mózgowo-rdzeniowego z komór bocznych mózgu, gdzie w splotach naczyniówkowych ów płyn powstaje. Rytm produkcji i absorpcji płynu mózgowo-rdzeniowego przebiega z częstotliwością 6 – 10 cykli/minutę. Jednak w przypadku wielu schorzeń rytm ten ulega zaburzeniu. Poprzez odpowiednie ułożenie rąk na ciele pacjenta możemy wyczuć rytm cranio-sakralny i wpłynąć na jego zwolnienie lub przyśpieszenie, czyli na jego normalizację. Prawidłowy ruch tego systemu jest nie tylko warunkiem zachowania równowagi w układzie nerwowym, trzewnym i hormonalnym, ale także warunkiem niezbędnym dla odnowy i regeneracji organizmu, gdyż system napięć w oponach czaszkowych przenosi się na system mięśniowo-powięziowy całego ciała.

Zabieg rozpoczyna się od rozluźnienia struktur poprzecznych, czyli powięzi w obrębie miednicy, przepony, górnego otworu klatki piersiowej i kości gnykowej. Następnie rozluźnia się struktury pionowe, czyli stawy krzyżowo-biodrowe, połączenie lędźwiowo-krzyżowe i szczytowo-potyliczne. Końcowym etapem jest rozluźnienie opony twardej rdzenia kręgowego i mózgu. Na pełną terapię składa się cykl zabiegów od 3 do 10. Zabiegi powinny być wykonywane w odstępach 3 – 5-dniowych aż do całkowitego rozluźnienia powięzi i uregulowania rytmu kranio-sakralnego.

Wskazania do zabiegu:
• Zespoły bólowe: bóle głowy, migreny, bóle pleców, stawów kończyn
• Zespoły neurologiczne: mrowienia i cierpnięcia kończyn, rwa kulszowa, udowa, ramienna
• Zespoły o charakterze psychicznym: zaburzenia koncentracji, trudności w uczeniu się, zaburzenia snu, nerwice, ogólne złe samopoczucie bez konkretnych przyczyn, nadmierna ruchliwość dzieci i dorosłych

Przeciwwskazania:
• Zapalenie opon mózgowych w stanie ostrym
• Urazy czaszki do chwili ich wygojenia
• Wstrząs mózgu
• Obrzęk mózgu
• Wylew krwi do mózgu
• Tętniaki
• Guzy mózgu
• Udary mózgu
 
     
mondey 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 47
Doczya: 11 Lut 2013
Posty: 114
Skd: K-Koźle
Wysany: Sob 16 Lut, 2013   

Moja rehabilitantka zastosowała u mnie cranio-byłam bardzo zadowolona.Na początku sceptycznie do tego podeszłam,ale jak ból się zmniejszył,a ruchomość stawu polepszyła to uwierzyłam, że jest to bardzo dobra terapia.Najciekawszą rzeczą było, kiedy rehabilitantka (nazwę to po swojemu) wyciągała mi szyję-uczucie z goła dziwne,ale dość przyjemne. Trzymała głowę, a ja miałam wrażenie,że szyja mi się wydłuża :-) Polecam tą terapię,nawet dla samego wyciszenia i błogiego uczucia relaksu,jakie się ma po tym zabiegu :-)
_________________
Life is like a box of chocolates - you never know, what you're gonna get...
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.