Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Dziwny ból stopy po operacji nawiercania
Piotr_1964_64 
ABG II
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 59
Doczy: 25 Sty 2012
Posty: 17
Skd: k.Wrocławia
Wysany: Pi 05 Pa, 2012   Dziwny ból stopy po operacji nawiercania

Jestem 3 miesięce po operacji nawiercania głowy kości udowej.Zgodnie z zaleceniem lekarza nadal chodze o dwóch kulach byc może do 5-6 miesiąca.Od pewnego czasu, kiedy lekko staję stopą na podłodze ( tzn. lekko obciażam ją) odczuwam ból pod stopą w przedniej cześci jakby pod palcami.Nie wiem co o tym sądzić, czy jest to efekt, obecnego odciążania nogi po operacji, czy może to ma jakieś inne podłoże np. uklad krążenia.Stopa jest normalnie ciepła, na wieczór jakby lekko spuchnieta.Rano wszystko jest ok.Po kilkunastu krokach odczuwam juz ból. Czy ktos miał podobne problemy?
 
     
anulka 
anulka
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 42
Skd: kielce/warszawa
Wysany: Pi 05 Pa, 2012   

Wlasnie zbieralam sie do zasygnalizowania takiego samego problemu. Minelo 8 tygodni od wszczepienia endoprotezy. Duzo chodzilam, coraz bardziej obciazalam chora noge i nie wiadomo skad pojawil sie bol w stopie. Bardzo mnie to wkurzylo, bo z biodrem coraz lepiej sobie radze, a pzez ten bol stopy znowu wisze na kulach. Zaczelam grzebac w necie, porozmawialam z moja rehabilitantka i chyba wychodzi na to, ze mam plaskostopie popzeczne. Z lekarzem bede widziec sie pod koniec miesiaca, ale zeby jakos sobie radzic polecialam dzisiaj do sklepu i kupilam specjalne wkladki na plaskostopie poprzeczne. Jutro przetestuje.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Nie 07 Pa, 2012   

Piotr_1964_64,
Oczywiście bardzo trudno stwierdzić na podstawie Twojego postu co jest przyczyną bólu, o którym piszesz. Oczywiście może być spowodowany nieprawidłowym obciążaniem nogi, wyrazem nadmiernie napiętego rozcięgna stopy. Może być to Nerwiak Mortona ale tę ewentualność zostawiłbym na sam koniec. Jedno jest pewne, ból o którym piszesz ma charakter mechaniczny bo powstaje przy obciążaniu stopy.

Oczywiście zanim podejmiesz jakiekolwiek środki zaradcze (np. leki, wkładki, zabiegi fizykalne) potrzebna jest ocena przyczyny bólu czyli diagnoza. Bez niej próby zaradzenia to jak gra w Totka.

Fizkom
 
     
anulka 
anulka
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 42
Skd: kielce/warszawa
Wysany: Pon 08 Pa, 2012   

Fizkom, mam pytanie do Ciebie - czy cwiczenia, ktore wykonuje z rehabilitantka - przy lezeniu na wznak z prostymi nogami odginanie samej stopy na boki, moglo spowodowac bol w przedniej czesci stopy? W szpitalu zaraz po operacji kazano nam odginac stopy w przod i w tyl. Ja krecilam sobie koleczka i rehabilitant zwrocil mi uwage, zeby na boki nie wyginac.

W stopie operowanej nogi zaobserwowalam poczatki haluksow. Byc moze jest to plaskostopie, ale czy takie cwiczenia nie powoduja pogorszenia sprawy? Wczesniej czasem mnie stopa pobolewala, gdy nosilam buty z twarda podeszwa albo z waskimi noskami, teraz bol jest nie do wytrzymania i pojawil sie nagle.
Wkladki, ktore kupilam troche odciazaja stope, wiec latwiej sie chodzi, ale to oczywiscie jest pomoc dorazna. Zmienilam tez buty na takie z szerokimi noskami i na troche wieksze.
Podobno prawidlowo chodzilam o kulach i poprawnie ustawialam stopy, wiec o co tu chodzi?
 
     
Piotr_1964_64 
ABG II
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 59
Doczy: 25 Sty 2012
Posty: 17
Skd: k.Wrocławia
Wysany: Pon 08 Pa, 2012   

Fizkom. Może nie dokładnie opisałem swoje dolegliwości, więc je uszczegułowiam; w czerwcu br miałem zabieg nawiercania głowy kości udowej lewej. W zaleceniach po szpitalnych, odciażanie nogi co najmniej 12 tygodni, w zależności od gojenia sie. Do drugiej wizyty czyli tak ok. 15-20 września nic mnie nie bolało, gdyż chodziłem o dwóch kulach, a lewa noga (operowana) praktycznie w powietrzu, no nie całkiem, tak abym czuł podłogę.Po wizycie tej drugiej, ortopeda powiedział, że po tym czasie moge nieco obciażać nogę ( tak do ok 20-25 kg).Zrobiłem sobie test na wadze elektronicznej domowej, aby mieć na uwadze mniej więcej rozeznanie, co do tego ciężaru. Ot tego tez czasu odczuwam ból w stopie, jego umiejscowienie to początek za palcami podeszwy i promienujący do środka.Tak więc, jak zginam - środkowe palce u nóg to oczuwam ból. Występuje on tylko po środku. Duży i mały palec nie bolą. Po nocy jest dobrze.Ale jak zejde z łóżka i troche pochodzę po mieszkaniu ponownie sie pojawia.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pon 08 Pa, 2012   

Piotr_1964_64,
Niestety, bez obejrzenia tego nie mogę nic więcej powiedzieć. To może być wszystko i jednocześnie nic wielkiego. Jeśli będziesz potrzebował namiarów na dobrego terapeutę we Wrocławiu, to mam taki namiar. Ale to już może na PW.

Fizkom
 
     
Piotr_1964_64 
ABG II
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 59
Doczy: 25 Sty 2012
Posty: 17
Skd: k.Wrocławia
Wysany: Wto 09 Pa, 2012   

Dzięki Fizkom. W tej chwili wieczorem zacząłem moczyć noge w soli z apteki, beda to kontynuwał przez tydzień może 10 dni i zbobaczymy ? jak bedzie.
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Wto 09 Pa, 2012   

No cóż......
Gdyby to wszystko było takie proste to sól byłaby na wagę złota.

Fizkom
 
     
anulka 
anulka
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 42
Skd: kielce/warszawa
Wysany: Sob 20 Pa, 2012   

Teraz to juz przestraszylam sie nie na zarty. Stopa pod spodem bolala caly czas, ale obie rehabilitantki stwierdzily, ze to pewnie przeciazenie. Pare dni temu reh mocno pracowala nad stopa - wyginala ja i ugniatala. Nastepnego dnia stopa i palce (oprocz duzego i najmniejszego) spuchly troche z wierzchu, ale z kazdym dniem odczuwam wiekszy bol. Ulge na chwile przynosi okladanie lodem, dzisiaj smarowalam ja takze mascia Fastum zel. Az sie boje dzisiejszej nocy. Wizyte u lekarza mam dopiero w srode. Bol wytrzymam, mam tylko nadzieje, ze nie jest to cos powazniejszego, np. zakrzepica.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.