Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Pon 16 Lip, 2012
Ocena Ośrodków (Sanatoriów) Rehabilitacyjnych
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 10 Lis, 2011   

Krysiu, reklamujesz promocję ośrodka w dość komercyjny sposób a to jest niezgodne z regulaminem.
Dla nas z chorymi biodrami ważne są nie promocje, nie spa, ani zabiegi lecz dobra rehabilitacja funkcjonalna pod okiem doświadczonym fizjoterapeutów.
Reszta np. zabiegi to dodatki, które każdy zainteresowany może znaleźć w swojej okolicy i też dogadać się cenowo.
Nie opisujemy tu promocji, tylko konkretne sprawy związane z rehabilitacją przed i po operacyjną! Temu służy ten temat :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
basia19 
basia19
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 65
Doczya: 15 Sty 2010
Posty: 84
Skd: wielkopolska
Wysany: Sob 12 Lis, 2011   

Witajcie, wróciłam z rehabilitacji w Aleksandrowie Kujawskim. Ośrodek stary ale zadbany, jest to szpital kolejowy.Baza zabiegowa cała na terenie ośrodka łącznie z basenem i małą knajpka do tańców.Rehabilitanci bardzo mili i kompetentni, zabiegi super =ja miałam 5 dziennie=, jedzonko dobre , opieka medyczna też ok,
niedaleko do Ciechocinka i Torunia , polecam , warto
_________________
barbara
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 12 Lis, 2011   

basia19 napisa/a:
zabiegi super =ja miałam 5 dziennie
Mogłabyś nam przybliżyć jakie zabiegi tam miałaś ???
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 12 Lis, 2011   

basia19 napisa/a:
Witajcie, wróciłam z rehabilitacji w Aleksandrowie Kujawskim.

Szkoda, że wcześniej nie pisałaś o wyjeździe. Chętnie bym Cię odwiedziła. Ode mnie około 80 km. :(
Na pewno nie było rehabilitacji funkcjonalnej. Dowiadywałam się tam kiedyś co polecają, bo mogłam wybrac Ciechocinek albo Aleksandrów.
_________________

 
 
     
basia19 
basia19
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 65
Doczya: 15 Sty 2010
Posty: 84
Skd: wielkopolska
Wysany: Sob 12 Lis, 2011   

pasiflora, masaz uda, fotel z ciężarkami,gimnastyka w basenie, kąpiel wirowa i ozonowa, rowerek, magnetronik, gimnastyka indywidualna.

EDIT

Grażyna 1950, pisałam że jadę no szkoda że nie dogadałyśmy się, ja jestem zadowolona z wyjazdu .Teraz muszę szukać jakiegoś nowego ośrodka , może w przyszłym roku sie uda
_________________
barbara
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Sob 12 Lis, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
SSW 
Mikrus Bioderkus



Doczy: 22 Wrz 2011
Posty: 5
Skd: łódź
Wysany: Pi 18 Lis, 2011   

Wróciłem z rehabilitacji w Nowym Dworze i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Jest to raczej ośrodek dla wymagających, co tyczy się ośrodka, okolicy jak i jakości obsługi. Są zniżki z funduszu państwowego więc koszt można sobie jakoś obniżyć.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 18 Lis, 2011   

SSW napisa/a:
Jest to raczej ośrodek dla wymagających, co tyczy się ośrodka, okolicy jak i jakości obsługi
To napisz rodzaj ćwiczeń jakie wykonywałeś? Co Twoim zdaniem spełnia warunki dla wymagających?
Napisałeś w profilu że jesteś sympatykiem forum, więc rozumiem, że nic z bioderkowych spraw Ci nie dolega?
 
     
SSW 
Mikrus Bioderkus



Doczy: 22 Wrz 2011
Posty: 5
Skd: łódź
Wysany: Wto 22 Lis, 2011   

pasiflora napisa/a:
SSW napisa/a:
Jest to raczej ośrodek dla wymagających, co tyczy się ośrodka, okolicy jak i jakości obsługi
To napisz rodzaj ćwiczeń jakie wykonywałeś? Co Twoim zdaniem spełnia warunki dla wymagających?
Napisałeś w profilu że jesteś sympatykiem forum, więc rozumiem, że nic z bioderkowych spraw Ci nie dolega?
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to rozciąganie głównie i pilates, ale ćwiczenia dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta. Zabiegi- różne, głównie masaże wodne, akupresura i inne. Cierpię na zwyrodnienie biodra, Uważam, że w Polsce wymagający pacjent oczekuje indywidualnego podejścia, zaangażowania ze strony rehabilitantów, miłej atmosfery leczenia i profesjonalizmu.
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Wto 22 Lis, 2011   

SSW napisa/a:
Uważam, że w Polsce wymagający pacjent oczekuje indywidualnego podejścia, zaangażowania ze strony rehabilitantów, miłej atmosfery leczenia i profesjonalizmu.

Moim skromnym zdaniem KAŻDY pacjent wymaga takiego traktowania. Może nie każdy jest świadomy, że to powinien być standard. Inna rzecz, że leczenie na NFZ przeważnie wygląda inaczej, zwłaszcza jeśli chodzi o indywidualne podejście.
SSW napisa/a:
Są zniżki z funduszu państwowego więc koszt można sobie jakoś obniżyć.

Czy mógłbyś sprecyzować, na czym są te zniżki?
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
SSW 
Mikrus Bioderkus



Doczy: 22 Wrz 2011
Posty: 5
Skd: łódź
Wysany: Czw 24 Lis, 2011   

Nie chcę podawać Wam błędnych informacji bo osobiście nie zwracałem się o odszkodowanie, jednak pewna osoba, którą spotkałem w ośrodku otrzymała taki zwrot. Najpierw należy zapłacić za leczenie z własnej kieszeni, później zwrócić się do NFZ po zwrot pieniędzy za leczenie. NFZ zwraca jakąć część pieniędzy wtedy. Tutaj ciekawy artykuł na ten temat: http://www.gu.com.pl/inde...9874&Itemid=307


Co do tego jak POWINNO wyglądać traktowanie pacjenta w stosunku do tego jak FAKTYCZNIE jest traktowany nie będę się wypowiadał. Każdy z nas wie jak wygląda to w praniu.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 24 Lis, 2011   

SSW napisa/a:
ki zwrot. Najpierw należy zapłacić za leczenie z własnej kieszeni, później zwrócić się do NFZ po zwrot pieniędzy za leczenie. NFZ zwraca jakąć część pieniędzy wtedy.
Pewnie za pole magnetyczne, krio, laser i tym podobne fizykalne zabiegi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
SSW napisa/a:
Co do tego jak POWINNO wyglądać traktowanie pacjenta w stosunku do tego jak FAKTYCZNIE jest traktowany nie będę się wypowiadał. Każdy z nas wie jak wygląda to w praniu.
Masz rację! Niestety musimy niejednokrotnie przekonać się na własnej skórze, a szkoda :(
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 25 Lis, 2011   

SSW napisa/a:
Najpierw należy zapłacić za leczenie z własnej kieszeni, później zwrócić się do NFZ po zwrot pieniędzy za leczenie

Mało to prawdopodobne. Mozna uzyskać częściowe dofinansowanie za turnus rehabilitacyjny, ale trzeba spełnic wiele wymogów, aby sie "załapać". Przede wszystkim miec orzeczony stopien niepełnosprawności.
_________________

 
 
     
szmytowa 
poznanianka
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 77
Doczya: 04 Cze 2011
Posty: 8
Skd: poznan
Wysany: Pi 17 Lut, 2012   szpital uzdrowiskowy -opinie

dostalam skierowanie do szpitala uzdrowiskowego w kamieniu pomorskim mieszko czy ktos z bioderkowiczow moze sie wypowiedziec na temat tego szpitalabardzo zalezy mi na opiniach :-)
_________________
szmytowa
 
     
basia19 
basia19
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 65
Doczya: 15 Sty 2010
Posty: 84
Skd: wielkopolska
Wysany: Wto 07 Sie, 2012   

Witam dostałam skierowanie w ramach prewencji rentowej ZUS skierowanie do Ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego im prof, Degi do miejscowości Gościm
koło Drezdenka. Może ktoś tam był?
Pozdrawiam bioderkowiczów.

edit
Witam, zmienili mi termin i miejsce,
Bryza Dzwirzyno, może ktoś tam był?
_________________
barbara
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Czw 23 Sie, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wiesia187 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Doczya: 13 Lip 2009
Posty: 136
Skd: kujawsko-pomorskie
Wysany: Sro 22 Sie, 2012   

basia19
Byłam w ośrodku Bryza w Dźwirzynie , ale na turnusie rehabilitacyjnym .
Byli również pacjenci kierowani przez ZUS i byli zadowoleni .
Wiem , że w ośrodku jest na pewno basen i są ćwiczenia w basenie z terapeutą .
Wyżywienie bardzo dobre , do morza około 300 metrów .
Są dwa budynki , z jednego na zabiegi trzeba wyjść z budynku . Ciekawe , gdzie
Ciebie zakwaterują .
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.