Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Poznań- Sławomir Marszałek
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 02 Mar, 2011   Poznań- Sławomir Marszałek

Polecamy świetnego terapeutę funkcjonalnego i jednego z najlepszych osteopatów w kraju - Sławomira Marszałka z Poznania.

Pan Sławomir konsultuje po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie:

+48 602 482837

pod adresem:

Gabinet Fizjoterapii SANUS
dr Sławomir Marszałek
ul. Jarochowskiego 28
60-238 Poznań


http://marszalek-osteopatia.pl/34812.html
e-mail: marszaleksl@wp.pl

A poniżej kilka słów na swój temat Sławomira Marszałka:

Cytat:
Jestem fizjoterapeutą oraz dyplomowanym osteopatą z kilkunastoletnią praktyką zawodową. Jestem również nauczycielem akademickim Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz trenerem lekkiej atletyki.
Specjalizuję sie w leczeniu wszelkiego rodzaju dolegliwości mięśniowo-szkieletowych, takich jak dyskopatia, bóle pleców, szyi, kończyn, kontuzji, przeciążeń, urazów sportowych i niesportowych oraz zaburzeń pooperacyjnych.
Leczenie, które prowadzę odbywa się według modelu holistycznego, dlatego kładę w nim nacisk na ocenę całego organizmu ludzkiego. Podczas indywidualnej terapii wykorzystuję dostępną wiedzę medyczną starając się przede wszystkim leczyć przyczyny problemu związanego z narządem ruchu, z którym zgłasza się pacjent. Ponadto jako aktywny biegacz amator oraz trener lekkiej atletyki staram się optymalnie zrozumieć genezę powstawania przeciążeń poszczególnych tkanek narządu ruchu, stosować celowaną terapię oraz nauczać właściwych ćwiczeń w autoterapii.
Szczegółowy wywiad, zapoznanie się z badaniami obrazowymi takimi jak RTG, RM, TK, USG (jeżeli są dostępne), bardzo dokładna biomechaniczna oraz palpacyjna diagnostyka osteopatyczna pozwala zwrócić mi uwagę na cały narząd ruchu, nie tylko na chory staw, czy mięsień, czy na inną strukturę anatomiczną. Wykorzystując m.in. zasady biotensegracji oraz funkcjonalnych łańcuchów mieśniowo-powięziowych traktuję nasze ciało jako jednorodną strukturę zbudowaną z wielu powiązanych ze sobą funkcjonalnie elementów. Oznacza to, że pojawienie się bólu w danym miejscu ciała może być przyczyną lub skutkiem problemu w zupełnie innym miejscu. Przykładowo: zaburzenie w obrębie stopy, czy kolana może powodować ból w obrębie miednicy oraz kręgosłupa lędźwiowego i na odwrót. Dlatego terapia powinna opierać się na myśleniu przyczynowo-skutkowym, poczynając od wywiadu, badania, przez planowanie terapii, aż po wykonywanie wybranych technik leczniczych.

Taka diagnostyka pozwala optymalnie zastosować osteopatyczne manualne leczenie oraz nauczyć pacjenta celowanych ćwiczeń pozwalających na przyspieszenie procesu leczenia oraz na unikanie w przyszłości ponownego pojawienia się problemu.

Ponadto specjalizując się ww problemach narządu ruchu jako kierownik realizuję badawczy grant naukowy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i tym samym wprowadzam wraz z zespołem lekarzy z Wielkopolskiego Centrum Onkologii autorski program fizjoterapii po operacjach onkologicznych w obrębie głowy i szyi. Ponadto prowadzę i rozwijam w praktyce oraz w badaniach naukowych zagadnienia związane z fizjoterapią i osteopatią w onkologii. Ukierunkowana terapia pozwala pacjentom zmniejszać dysfunkcje i zaburzenia narządu ruchu powstałe po onkologicznym leczeniu operacyjnym oraz po leczeniu uzupełniającym (radioterapia, chemoterapia, brachyterapia).


Kontakt polecany i sprawdzony przez kilku pacjentów Bioderka, w tym Katję.
Polecamy ten adres.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 02 Mar, 2011   Re: Poznań- Sławomir Marszałek

pasiflora napisa/a:
Kontakt polecany i sprawdzony przez kilku pacjentów Bioderka, w tym Katję.
Polecamy ten adres.


Zgadza się, Pan Sławomir to wysokiej klasy specjalista z wieloletnim doświadczeniem, po wielu kursach i szkoleniach z szczególnym ukierunkowaniem na osteopatię. Osobiście korzystałam kiedyś z doraźnej z pomocy Pana Sławomira , który pomógł mi w podbramkowej sytuacji bólowej biodra.
Polecam :-D
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 02 Mar, 2011   

Również mój rehabilitant bardzo poleca pana Sławomira :mrgreen:
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 03 Mar, 2011   

Supre człowiek osobiście go nie znam ale w rozmowie z nim wyczułam ciepło i zangarzowanie gdy dzwoniłam podłamana bo nie mogłam znaleść terapeuty dzięki Panu Sławomirowi trafiłam do Pana Wilkosza.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Paulina 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 28
Doczya: 13 Sie 2012
Posty: 11
Skd: Iłowo-Osada
Wysany: Pi 17 Sie, 2012   zwichnięte stawy biodrowe

widzę,że naprawdę jest to świetny rehabilitant:)
tylko nie rozumiem tu czegoś ..(pewnie dlatego,że się nie znam i nie wiem co trzeba robić)
gdybym miała operację w Otwocku to po operacji miałabym jakieś rehabilitacje ze strony szpitala ? czy od razu po operacji muszę mieć własnego opłaconego rehabilitanta, który od razu po operacji mógłby się mną zająć...??
bo nie wiem właśnie jakby to miało wyglądać.. słyszałam,że w Otwocku po operacji jest rehabilitacja robiona ze ze strony szpitala.....
_________________
Z dnia na dzień dzięki wam nabieram lepszej pewności siebie :* **
dziękuję :* ***
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 17 Sie, 2012   

Tak, Paulino jest. Jeśli to można nazwać rehabilitacją. Ja bym nie nazwała :)
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 17 Sie, 2012   

Paulina Rehabilitacja szpitalna a prywatna to często - niestety - dwie różne rzeczy. Warto już teraz skorzystać z pomocy polecanego tutaj gabinetu.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Paulina 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 28
Doczya: 13 Sie 2012
Posty: 11
Skd: Iłowo-Osada
Wysany: Pi 17 Sie, 2012   

NO TAK WIEM,ŻE W SZPITALU REHABILITACJA A PRYWATNIE TO DWIE RÓŻNE RZECZY..
..... tylko,że najpierw muszę iść tu bliżej do nas do ortopedy żeby mnie pokierował dalej.. właśnie do otwocka do szpitala.. jak już to będę miała załatwione to wtedy będę załatwiała sprawę z rehabilitantem..
( w sumie jestem zielona nie wiem co najpierw mam zrobić... co po kolei ) :(
ale z wasza pomocą będę wiedziała co najpierw....
Z góry bardzo dziękuję :) )))
_________________
Z dnia na dzień dzięki wam nabieram lepszej pewności siebie :* **
dziękuję :* ***
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 17 Sie, 2012   

Paulino, dla inwestycji w swoje zdrowie gorąco polecam robic Ci to jednocześnie. Odwiedź dr Sławomira Marszałka niech Cie zbada i okresli co od strony rehabilitacji jest Ci potrzebne - jeszcze przed jakakolwiek operacją (warto!), a niezależnie od tego działaj z ortopedą.
Więcej na ten temat przeczytasz w Kąciku Rehabilitacji - zapraszam Cię tam :)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.