Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
O wszystkim i o niczym
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sro 24 Cze, 2009   O wszystkim i o niczym

za Wikipedią:
"Hydepark - specjalny dział występujący na forach internetowych, czatach i innych serwisach internetowych, pozwalający na wolną dyskusję nie ograniczoną żadnym tematem przewodnim. Hydepark wziął swoją nazwę od Królewskiego Londyńskiego Parku o tej samej nazwie, który zawdzięcza swoje potoczne znaczenie - jako forum swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa - od Speakers' Corner, położonego w pobliżu Marble Arch, które jest tradycyjnym miejscem przemówień i debat.

Hydepark występujący na wielu forach internetowych (głównie specjalistycznych, poświęconych wąskiemu zagadnieniu), charakteryzuje się tym, iż nie jest ściśle moderowany. W miejscu tym zazwyczaj dopuszczone są wątki off-topic (czyli zagadnienia nie związane z profilem tematycznym forum)."

Nasz "Hyde Park" zakłada wolne rozmowy na każdy temat za wyłączeniem rozmów o naszych problemach zdrowotnych :-) Ta strefa to luźne posty, ciekawostki, miejsce gdzie bliżej możemy się poznać, opowiadać o swoich pasjach i zainteresowaniach, kochanej rodzince czy planach na przyszłość. W Hyde Parku każdy może założyć dowolny temat i puścić wodze swojej fantazji i potrzebom pisarskim.
Dział będzie pod skrzydełkami moderatora, który zadba o to, aby nie wymknął nam się spod kontroli ;-) Aczkolwiek znajdziecie w nim dużą swobodę wypowiedzi :-)
Rozpoczynamy zabawę!
Zapraszamy :-)
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Nie 29 Lip, 2012   

Moi drodzy może kogoś z Was zainteresuję tematem dzieci z Afryki.Wiem ze to dla większości z nas dalekie tereny ale są tam dzieciaki które potrzebują pomocy.

Poczytajcie prosze może ktoś z Was podejmie się "opieki na odległośc" lub jednorazową pomoc.

Ja z mężęm postanowiliśmy zostać „opiekunem na odległość”. Mamy pod "opieką" dziewczynkę ma na imię UWAMARIYA i jest sierotą wojeną.Będziemy pokrywać koszty wykształcenia i utrzymania przez 3,5 roku.Dla nas nie są to wielkie pieniądze 15euro miesiecznie a to dziecko może dzięki temu jeść i uczyć się w szkole.Po za tym jeśli dziecko przestanie się uczyć to my przestajemy płącić to jest warunek ustalony odgórnie.Jako ciekawostkę powiem ze utrzymuje sie kontakt listowy.

Fundacja nazywa się Watoto jest to ogromna organizacja działąjąca na całym świecie oto link:

http://www.dzieciafryki.org/

Jak macie chęci to trzeba naj zadzwonić do fundacji i oni podadzą dokłądne dane.

Zachęcam i Pozdrawiam ciepło
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Pon 30 Lip, 2012   

Czytałem o walkach jakie odbywały się w Rwandzie między plemionami Tutsi i Hutu...to były okropne rzezie...Po wygraniu wojny domowej, zwycięzcy Hutu dopuszczali się masowych masakr ludności Tutsi.

W ciągu stu dni zamordowano ponad osiemset tysięcy osób, jedną dziesiątą ludności Rwandy. Nie zabijano ich z broni maszynowej, żołnierze, urzędnicy, policjanci i sąsiedzi podburzani przez stacje radiowe, które przez dwadzieścia cztery godziny na dobę nadawały audycje szerząca nienawiść, używali maczet i pałek. Ocenia się także, że w czasie pogromu zgwałcono około siedemdziesięciu tysięcy kobiet, a trzysta pięćdziesiąt tysięcy dzieci było świadkami śmierci członków swojej rodziny :-(

15 euro miesięcznie to nie jest wielka kwota...niestety ja nie mogę sobie pozwolić (narazie)
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Pon 30 Lip, 2012   

Jupi, Dzięki kuzynie ze to napisałeś bo to okropna prawda.

Są ludzie którzy mogą sobie "pozwolić na luksus" utrzymania dziecka (w Afryce) ale nie mają hmm może odwagi ,chęci ,znieczulica?

Choć spotykam się nawet z obśmianiem problemu bo skoro jesteśmy daleko to co kogo to obchodzi?

Ale nie ważne ja robię swoje uważam że jeśli można to warto wtedy ten nasz szalony piękny świat będzie jeszcze fajniejszy ;-)

Jeszcze raz apeluję Watoto

http://www.dzieciafryki.org/
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 30 Lip, 2012   

Piedra, to wspaniałe co razem z mężem zdecydowaliście zrobić :brawo:
Może za jakiś czas i ja będę mogła mogła dołączyć się do takiej inicjatywy.
Na razie podziwiam wszystkich którzy i chcą i mogą w ten sposób pomagać :dajeserce:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 18 Sie, 2012   

Ahoj kochane Bioderka.
Właśnie przez przypadek znalazłam ciekawa stronkę związana z fotografią: http://takeitup.pl/
Nawet wzięłam udział w konkursie fotograficznym ;) na najlepsze zdjęcie freedivingowe :) (umieściłam 3 zdjęcia) Jeśli macie ochote dołączyć się do zabawy - śmiało.
Można dołączyć swoje zdjęcia (do odpowiednich działów i konkursów) i bawic się. Raczej chyba nie ma nagród. Chociaż w niektórych konkursach widziałam nagrody typu odbitki ze zdjęć czy bilety do kina. Niemniej w mojej kategorii (free) nie ma - przynajmniej na razie ;) Ale można sprawdzić czy nasze fotki podobają sie innym :mrgreen:
Fajna sprawa :)
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Sob 25 Sie, 2012   

Cyryl napisa/a:
dzisiaj wracałem z delegacji z Międzyrzecza


Cyrylu, czy wy tam może remontujecie most?
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Pon 27 Sie, 2012   

Cyryl napisa/a:
budowa S3.


To mi nic nie mówi......
Napisz czy to jest obok Strzegomia?
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
Dobra_Wrozka 
Karolina Knec
Bioderkus!!!



Status: Psycholog
Doczya: 30 Mar 2010
Posty: 168
Skd: Hamburg-Szczecin
Wysany: Pi 31 Sie, 2012   

dla Passiflory ktos napisal piosenke :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=nY7GnAq6Znw
_________________
Dobra_Wrozka
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 01 Wrz, 2012   

Dobra_Wrozka, milusio że dla mnie się znalazł kawałeczek aż mi się mordka rozweseliła w ten paskudny dzień.
Piosenka całkiem całkiem :*
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Pon 10 Wrz, 2012   

AgaW napisa/a:
Mijka napisał/a:
mnie jest lata żal...

Czemu?
Jesień jest taka piękna :) Te kolory, kiedy są pogodne dni :) Żadna pora roku nie ma takiego "zamyślonego" klimatu jak złota, kolorowa jesień :) Ja najbardziej lubię długie spacery właśnie jesienią, lasy w mojej okolicy są cudne. Już planuję wypad w jesienne Bieszczady-wtedy są najpiękniejsze :)


AgaW, masz rację, jesień ma swoje uroki, zima i wiosna też, ale nic nie zastąpi dla mnie tej lekkości, zwiewności lata, tych długich dni, ciepłych wieczorów i poranków, tych otwartych okien i drzwi, tego lekkiego ubrania, tych klapek na bosych nogach...no i tego kochanego słoneczka i plaży :)

Kilkanaście lat temu prawie cały maj spędziłam w Polańczyku w Bieszczadach - pamiętam te przecudne malownicze krajobrazy i tą przepiękną kolorystykę budzącej się przyrody :)
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pon 10 Wrz, 2012   

Mijka napisa/a:
nic nie zastąpi dla mnie tej lekkości, zwiewności lata, tych długich dni, ciepłych wieczorów i poranków

Zgadzam się, też uwielbiam ciepłe wieczory i noce :)
Mijka napisa/a:
prawie cały maj spędziłam w Polańczyku w Bieszczadach

Tak, maj jest też piękny w tamtych stronach. Jeśli będziesz mieć tylko możliwość to koniecznie zobacz jak tam jest jesienią,na tygodniu gdy jest mało ludzi,a liście drzew robią się kolorowe. Popływać łodzią po Zalewie Solińskim to coś naprawdę super :) Mogłabym od rana do nocy podziwiać krajobrazy, mało co mnie tak uspokaja :)
Niecierpliwie czekam na październikowy wyjazd, oby mi tylko pogoda dopisała, bo mam zamiar nie tylko się namaszerować ale też i wyleżeć ( dosłownie ) na połoninach i pofilozofować siedząc na skałkach :) W ubiegłym roku popadły mi dni tak ciepłe, że chodziłam w koszulce na szelkach i krótkich spodenkach, opaliłam się na brązowo :)
Może ktoś się też wybiera w październiku w tamte strony ?
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
becia73 
becia

Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 50
Doczya: 10 Lis 2010
Posty: 96
Skd: Krakow
Wysany: Pon 10 Wrz, 2012   

AgaW napisa/a:
[

Może ktoś się też wybiera w październiku w tamte strony ?


ja bym pojechała na początku października, ale nie wiem czy to dla mnie nie za wcześnie na bieszczadzkie spacery, ciągle jeszcze o kulach chodzę. Też mi się marzy jesień w Bieszczadach
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Wto 11 Wrz, 2012   

Otrzymałam dzisiaj od znajomej maila tej treści ( ona też go dostała od przychylnej osoby - więc informacja ta krąży już w internecie):

""OSTRZEZENIE!!!
Proszę, prześlij każdemu, kto ma dostęp do internetu!
Możesz dostać /na pierwszy rzut oka nieszkodliwy/ e-mail z prezentacją w Power Point pod
tytułem "Życie jest piękne" ("Life is beautiful"). "La vida es bella.pps".
Jeśli go otrzymasz, za żadne skarby nie otwieraj prezentacji i natychmiast
ją usuń!!! /shift + Del/
Jeśli ją otworzysz na twoim monitorze ukaże się wiadomość: "It is too late
now, your life is no longer beautiful." /Już jest za późno, teraz twoje
życie już nie jest piękne/. "Ahora es tarde, su vida no es mas bella".
Później stracisz wszystkie dane ze swojego komputera, a osoba która ci to
przysłała zyska dostęp do twoich danych, poczty mailowej i hasła.

To najnowszy wirus, który dostał się do obiegu w sobotę wieczorem. Żaden
antywirusowy program nie jest w stanie go zniszczyć. A stworzył go haker,
który nazywa siebie "life owner" i chce zniszczyć jak najwięcej domowych
komputerów. Proszę, prześlij tę wiadomość wszystkim swoim znajomym i
poproś, aby jak najszybciej posłali ją dalej!!!"


Ostrożności nigdy nie jest za dużo :)
A może ktoś już dostał taką fałszywkę :?:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Natalka22 
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 29 Sie 2012
Posty: 37
Skd: mazury
Wysany: Wto 11 Wrz, 2012   

ja nigdy nie otwieram obcych maili, ale dzięki za ostrzeżenia

najadłam się sałatki z kiszona kapustą i strasznie mnie suszy, idę po herbatkę, nalać komuś? :-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.