Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
endo w wieku 18
gosiak 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 30
Doczya: 25 Lip 2012
Posty: 6
Skd: małopolska
Wysany: Czw 26 Lip, 2012   endo w wieku 18

Witam wszystkich:) hmm no wiec wszystko zaczelo sie od tego,że w wieku 11 lat mialam złuszczenie głowy kosci udowej w prawym stan przedzluszczeniowy a lewe bardzo zluszczone, duzo czasu minelo zanim lekarze rozpoznali ta chorobe do tego okazalo sie ze mam zapalenie tego stawu i bolerioze gdyz ugryzl mnie kleszcz.W dniu operacji okazalo sie ze mam angine co tez opoznilo operacje o kolejny tydzien. W koncu zoperowano mi oba biodra naraz(polegalo to na zadrutowaniu drutami Kirschnera). Po roku okazalo sie ze w lewym cos jest nie tak z tymi drutami i trzeba poprawic. Po ponad 2 latach wyciagnieto mi druty. z prawym biodrem bylo i jest wszystko wporzadku jednak ta lewa noga bolala mnie i mialam duze ograniczenia ruchomosci tego biodra, a także ta noga byla krotsza. Oczywiscie caly czas rehabilitacja, fizykoterapia ale to nie pomagalo.. z czasem dolegliwosci sie nasilaly> Juz kiedy mialam 16 lat lekarze mowili ze kiedys kiedys tam trzeba bedzie nalozyc kape. Na poczatku tego roku skonczylam 18 lat, kolejka na edno to jakies 2-3 lata dlatego pisalam do dyrektora szpitala z prosba o przyspieszenie. zostalam wezwana na komisje. Lekarze stwierdzili ze najlepsza pora na operacje dla mnie to wakacje( poniewaz chodze do szkoly). I tak wlasnie od miesiaca mam endo, narazie chodze o kulach, ale chyba jest dobrze bo nie boli:) To w skrocie o mnie:)
 
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Pi 27 Lip, 2012   

gosiak, dobrze by było żebyś zaczęła rehabilitację bo szybciej wrócisz do sprawności.Jak pisałaś to przed operacją miałaś rehabilitację wiec teraz poradzisz sobie bez problemu.

Pozdrawiam ciepło ;-)
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
gosiak 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 30
Doczya: 25 Lip 2012
Posty: 6
Skd: małopolska
Wysany: Pi 27 Lip, 2012   

Jeśli chodzi o rehabilitacje to narazie tylko te cwiczenia w domu:) za 2 tyg mam kontrole wiec moze wtedy dowiem sie wiecej na ten temat :-> Pozdrawiam :-)
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 27 Lip, 2012   

gosiak napisa/a:
Jeśli chodzi o rehabilitacje to narazie tylko te cwiczenia w domu:) za 2 tyg mam kontrole wiec moze wtedy dowiem sie wiecej na ten temat Pozdrawiam

Zapraszam do czytania KĄCIKA REHABILITACJI na naszym forum :)
zerknij, poszukaj, poczytaj - zobaczysz jak bardzo potrzebna i przydatna jest odpowiednia rehabilitacja :)
 
     
gosiak 
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 30
Doczya: 25 Lip 2012
Posty: 6
Skd: małopolska
Wysany: Nie 29 Lip, 2012   

zastanaiwam sie tylko jaka dokladnie mam to endo, wiem ze krotkotrzpieniowa a na wypisie pisze tylko alloplastyka calkowita m ESOP czy ktos wie o co chodzi??
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.