Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Moja historia - Nuta
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 17 Lip, 2012   

Kochane my z Tą miednicą mamy nie tak łatwo jestem tyle po zabiegu a żdża mi się stanąc krzywo i wtedy mam wrażenie że moja operowana noga jest krótsza co prawdą nie jest bo nogi to mam równe jak Sarenka Ewa mnie goni za takie krzywe stanie bez litości
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Mijka 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 73
Doczya: 21 Lis 2009
Posty: 763
Skd: W-M
Wysany: Sro 18 Lip, 2012   

Nuta napisa/a:
jestem na ostatniej prostej. I niech tak będzie. Postaram się złapać prawidłowe chodzenie.

Dużo się nacierpiałaś i wielką radością jest, że wychodzisz już na prostą :)
Powodzenia :ok:
_________________
Z zamartwianiem się lepiej poczekać. Może okazać się, że wcale nie jest potrzebne.
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Sro 18 Lip, 2012   

Dzięki Mijka, Boniu, chciałabym już znów być czynna, bo bezczynność nie leży w mojej naturze, ale wiem, że muszę poczekać i cierpliwie ćwiczyć.
Dziś zaczęłam z tej bezczynności pisać wierszowane bajki dla moich wnucząt z nimi w roli głównej i z rożnymi zwierzątkami. Oczywiście mistrz Brzechwa i Tuwim czuwali nad moją weną ;-) . Jutro Młodzi zilustrują, a ja zrobię kolekcję wierszyków i będziemy w trójkę ich autorami. Oprawimy i podpiszemy, ale zostawimy możliwość dołączania nieskończonej ilości nowych wierszyków pisanych przez każdego, kto zechce. I tak przyjemnie mija mi czas.
Pozdrawiam!
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Czw 19 Lip, 2012   

Nuta, Pozdrawiam Serdecznie
Dobrze ze wszystko jest ok a odpoczynek hmm nic w nim złego ale wiem jak to jest za długo robić NIC mordęga.
Dasz radę jak widać pomysłów na nudę kilka posiadasz koleżanko więc oby tak dalej.

Ćwicz i spokojnie wracaj do zdrówka Buziaki :-)
_________________
Nigdy nie jest równie daleko od celu,
jak wtedy, gdy nie wiesz,
dokąd zmierzasz.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 20 Lip, 2012   

Ale jesteś pomysłowa :ok: Taka babcia to prawdziwy skarb :)
Co do ćwiczeń-dasz radę ! Tylko nie poddawaj się :hug:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 20 Lip, 2012   

Nutko bardzo się cieszę że już po wracaj szybko do formy
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Nie 22 Lip, 2012   

Piedra, AgaW, Bonia - dziękuję!
Moim słabym punktem (dosłownie) jest blizna pooperacyjna. To nie punkt, a prosta o długosci jakiejś tam, czyli zbiór punktów (rany, matma sprzed 40 lat, jeszcze pamiętam :shock: )
Więc ta prosta, czyli blizna jest o.k. Sucha, nawet mało widoczna, ale ja nie lubię na nią patrzeć, z opowieści męża wiem, jak wygląda. Otóż ta blizna nie jest jeszcze mobilizowana przez Krzysia reh. bo ja ją sobie chronię lekkim opatrunkiem i nie pozwolę dotykać.
Tak mam z każdą blizną, nawet taką sprzed 40 lat - przy dotknięciu niewielkim czuję taki dyskomfort! To jest chyba przeczulenie, tylko nie wiem, czy to w mojej głowie, czy to ma związek z tkanką. Najchętniej bym te moje blizny obkleiła i zostawiła sobie, nie dotykała - niech są i już.
Moje prawe trzy blizny, właściwie jedna na drugiej, to była dla mnie jazda. Krzysiu reh. zawsze je mobilizował, a ja prosiłam, żeby nie, ale był nieustępliwy i te kilka minut musiałam wytrzymać zaciskając zęby. Jak pisałam - to nie ból, ale takie nieprzyjemne uczucie, którego nie potrafię opisać.
Jedyne, do czego się przymusiłam, to w obawie przed jakąkolwiek infekcją koliste delikatne namydlanie szarym mydłem - babcine sposoby - blizn po prawej stronie, ta nowa pozostaje dziewicza i obklejona :-|
Coś z tym muszę zrobić, pewnie Krzyś reh. mnie opamięta... ;-)
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Wto 24 Lip, 2012   

No to popróbowałam jazdy samochodem i muszę przyznać, że z prawym biodrem po endo było łatwiej. Noga praktycznie chodziła tylko w stawie skokowym, a lewa musi się nieco unosić, bo sprzęgło jest wyżej. No, trochę wysiłku trzeba i trochę wprawy. Pojeździłam nieco po mojej ulicy i starczy. Jutro kolejne ćwiczenie.
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
piedra32 

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Pa 2009
Posty: 505
Skd: Athlone-Ireland
Wysany: Czw 26 Lip, 2012   

Nuta,
Jazda autem :-) wszystko z "głową" bez pośpiechu.
Co do blizn hmm też mam kilka sztuk ale raczej się nimi nie przejmuje choć prawie codziennie chodzę na basen i czasami wzbudzają zainteresowanie.Skóra jest inna w tych miejscach, inaczej czuć ale po tych "przebojach" które przeszłaś kochana to chyba ostatnia rzecz z ważnych.
A paraca na bliżnie boli niestety.

Buziaki
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Sro 08 Sie, 2012   

Wiola, dzięki, dobrze ze wspomniałaś, że praca na bliźnie boli. Myślałam, ze to tylko ja tak mam. Mój reh. jest na wakacjach, więc też moje blizny mają wakacje. Ja je co najwyżej koliście i delikatnie szarym mydłem :mrgreen:
Jestem po kontroli u dr Czwojdzińskiego. Wszystko o.k. Jutro 6 tygodni minie - i to co zawsze powtarzam - czas działa na naszą korzyść. Jestem coraz bardziej sprawna.
Obciążam nogę, o kulach mam chodzić do końca miesiąca, wtedy odrzucę od razu dwie. Jak powiedział doktor, mam chodzić z kulami, a nie o kulach, żeby nabrać nawyku dobrego chodzenia i nie krzywić kręgosłupa.
Z moim reh. zdecydujemy, kiedy te kule odstawię, bo mam nierówną miednicę, ale myślę, że do września dam radę.
We wrześniu czeka mnie wesele drugiego syna i chcę być lwicą parkietu, bo lubię tańczyć.
Mam zalecony rowerek, basen, spacery, ćwiczenia i wszystko, co usprawnia, więc do dzieła.
Pozdrawiam wakacyjnie!
.
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Nie 23 Wrz, 2012   

Witam poweselnie!
Przetańczyłam całą noc! Mam dwie endoprotezy i szalałam bez wytchnienia, bo obiecałam sobie, że na weselu młodszego syna muszę być w formie! Dziś czuję jedynie lekkie zesztywnienie mięśni, ale mija, gdy się ruszam.

Piszę po to, żeby uzmysłowić wszystkim, którzy są przed operacją, że wiele mogą po. Owszem, wzbudzałam zainteresowanie tych z gości, którzy wiedzieli, że jedno endo ma rok, a drugie zaledwie dwa i pół miesiąca, bo tańczyłam dużo i szybko (ale ja lubię tańczyć). Niektórzy nie dowierzali, że tak można ze sztucznymi biodrami, więc śmiałam się, że ja mam wymienione i mnie nie bolą, a oni biedni mają już trochę zużyte, dlatego się męczą.
Myślę, że oprócz mojej determinacji w dążeniu do bycia zdrową, a tu jest dużo w naszych głowach, bardzo dobrze robią mi moje cotygodniowe wizyty u fizjoterapeuty Krzysia, który usprawnia mnie już od prawie dwóch lat. Nie wydaję na to dużych kwot. Gdybym paliła papierosy, a kiedyś paliłam, to wydawałabym na nie dwa razy więcej. Tak więc warto zadbać o mądra rehabilitację przed i po zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie!
Mama Weselna.
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Nie 23 Wrz, 2012   

Nuta napisa/a:
Niektórzy nie dowierzali, że tak można ze sztucznymi biodrami, więc śmiałam się, że ja mam wymienione i mnie nie bolą, a oni biedni mają już trochę zużyte, dlatego się męczą.

Nuta świetna odpowiedź :clap: - mnie by to do głowy nie przyszło :)
Zazdroszczę tych tańców ale może doczekam się na jakieś weselicho i też potańczę ;)
Nuta napisa/a:
Myślę, że oprócz mojej determinacji w dążeniu do bycia zdrową, a tu jest dużo w naszych głowach, bardzo dobrze robią mi moje cotygodniowe wizyty u fizjoterapeuty

Kolejna bardzo mądra rzecz i mam nadzieję, że Bioderka przed i po operacji wezmą je sobie do serca.
Tobie Mamo Weselna życzę dalszych sukcesów i równie miłych dni jak te na weselnej zabawie.
Pozdrawiam serdecznie !
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Nie 23 Wrz, 2012   

Nuta napisa/a:
Tak więc warto zadbać o mądra rehabilitację przed i po zabiegu.

Brawo Nuto za podejście :ok:
Gratuluję Ci formy, że mogłaś tego dnia potańczyć tak jak miałaś ochotę :ok:
A dla Młodej Pary przesyłam życzenia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pon 24 Wrz, 2012   

Nuta, super :mrgreen: po tym co napisałaś przypomniały mi się urodziny kolegi ,impreza była super,muzyka z lat mojej mlodości więc nogi same chodziły.
W pewnym momencie podszedł do mnie pan bardzo pokrzywiony (ktoś mu powiedzial ,że jestem po operacji)podziękował mi za pomoc w podjęciu decyzji o operacji on nie myślał,że z endo też można poszaleć ;-) nawet się ucieszyłam :)
No ale TY jesteś niemożliwa 2,5 mies. po :shock:
Bardzo się cieszę kurcze Mama weselna to bardzo ważna dla nas sprawa :mrgreen: pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i czekamy na fotki weselne.
_________________
Edi
 
     
Cyryl 
Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 763
Skd: Wrocław
Wysany: Pon 24 Wrz, 2012   

***
Ostatnio zmieniony przez Cyryl Nie 14 Pa, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.