Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: Katja
Czw 27 Sie, 2009
Kapoplastyka - pytania
AGNIESZKA 
AGA85
Mikrus Bioderkus



Wiek: 39
Doczya: 27 Sie 2009
Posty: 1
  Wysany: Czw 27 Sie, 2009   Kapoplastyka - pytania

witam wszystkich ..... mam 24 lata i dosyć poważne zwyrodnienie stawów biodrowych .boje sie strasznie ale ból sięcoraz bardziej nasila czasem nie mogę już chodzić. Czy to prawda że kapoplastykę refunduje NFZ ...jak WYGLĄDA TEN CAŁY PROCES ABY SKORZYSTAĆ Z NFZ
_________________
OCZEKUJE Z NIECIERPLIWIENIEM NA KAPOPLASTYKA STAWU BIODROWEGO ;-( (
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 27 Sie, 2009   

Agnieszko Szpitale które mają umowe z NFZ o ile operuja biodra metoda kapoplastyki mają te operacje refundowane Tutaj podałam kilka adresów http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?p=1662#1662
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 15 Sie, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
KubaP. 
Popularus Bioderkus




Status: Przed
Doczy: 19 Cze 2009
Posty: 80
Skd: Kielce
Wysany: Pon 31 Sie, 2009   

Cześć AGNIESZKA. Wyluzuj. Każdy się boi, ale zobacz ile tu na forum mamy fajnych ludzi którzy na pewno pomoga oswoić Ci się z tematem! Odkąd tu zaglądam przestałem być cykorem i nie boję się już jeśli przyjdzie mi dac się pokroić (nawet na plasterki). A wcześniej na samą myśl o operacji włosy stawały mi w pionie!! Czytaj i pytaj. Każdy z nas Ci pomoże. No i uśmiechnij się! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Jak żyć - to na całego!
 
     
mala_klara 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 39
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 27
Skd: Cieszyn
Wysany: Czw 17 Wrz, 2009   

Cześć. Miałam nadzieję, na osteotomię sposobem Ganza u prof. Czubaka, ale moje biodra są za bardzo zdegradowane.. :-( Jest jeszcze nadzieja, że załapię się na kapoplastykę, choć też niewielka... mam duże zwyrodnienie :-( Proszę, powiedzcie mi jakie (wszytskie) należy zrobić badania aby dowiedzieć się o tzw. gęstość kości - ponoć to odpowie na pytanie czy mogę czy nie starać się o kapoplastykę. I gdzie to badanie mogę wykonać- czy tylko prywatnie a jeśli tak to za ile, czy da się na NFZ (KOLEJKI?)
Jeśli nie uda się z kapo... będe zmuszona do endoprotezy.. a mam tylko 25 lat... :-(
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 17 Wrz, 2009   

Mała Klaro - Cieszyn to duże miasto. Zadzwoń tu, do NFZ : http://www.cieszyn.pl/?p=...w&iAddress=1417 . Zapytaj, gdzie najbliżej możesz zrobić takie badanie. I dzwoń się umawiać ! Napewno gdzieś uda Ci się szybko je wykonać!
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Nika 
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 2
Wiek: 44
Doczya: 04 Lip 2009
Posty: 149
Skd: Wa-wa
Wysany: Czw 17 Wrz, 2009   

Klara, to badanie na gęstość kości to densytometria. Ale są różne rodzaje i to lekarz reumatolog lub ortopeda powinien zdecydować. Idź od razu do ośrodka leczenia osteoporozy. Są to również placówki mające podpisane umowy z NFZ. Wtedy lekarz pierwszego kontaktu da Ci skierowanie. Z kolejkami bywa różnie, ja czekałam ok. 3 tygodni (w Warszawie).
Badanie można zrobić też odpłatnie w prywatnych przychodniach, ale i tak musisz mieć skierowanie. Koszt różni się zależnie od badanego odcinka. Tutaj w Warszawie ceny są od 50 do 200 zł. Zabieg jest zupelnie bezbolesny, przypomina wykonywanie zdjęcia rtg. Nie trzeba specjalnie się przygotowywać.
Mi pobrano też krew na oznaczenie poziomu wapnia i fosforu.
Poza tym, nie wiem, co jeszcze należy sprawdzić w przypadku osób przed kapoplastyką.
Nie zamartwiaj się na zapas. Trzymamy kciuki za Ciebie :) Bardzo dobrych wyników Ci życzę! :)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 17 Wrz, 2009   

mala_klara, jeżeli pomyślnie przejdziesz badanie na gęstość kości to najszybciej Ci kapo wstawia w Tarnowie Natomiast gdy zdeklasyfikują cię ze względu na zbyt duże zwyrodnienie to pozostaje Ci jeszcze proteza, za pomocą której ja mam być operowana tzn BMHR. Mała Klaro nawet endoprotezy sa super obecnie na rynku Pozdrawiam i się nie załamuj Przecież jesteśmy silne kobietki :serducho:
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 17 Wrz, 2009   

mala_klara napisa/a:
roszę, powiedzcie mi jakie (wszytskie) należy zrobić badania aby dowiedzieć się o tzw. gęstość kości - ponoć to odpowie na pytanie czy mogę czy nie starać się o kapoplastykę. I gdzie to badanie mogę wykonać- czy tylko prywatnie a jeśli tak to za ile, czy da się na NFZ (KOLEJKI?)


Poruszyłam tę kwestię w: http://www.forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=291
Z tego co się orientuję, na to badanie możne skierować na pewno ortopeda oaz reumatolog, co do innych specjalistów się nie wypowiem.
Prywatnie za badanie trzeba zapłacić około 50 - 200zł w zależności od ilości przebadanych części ciała czy kości.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 15 Sie, 2012, w caoci zmieniany 3 razy  
 
 
     
Krzysztof34 
Krzysztof34

Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 49
Doczy: 15 Wrz 2009
Posty: 91
Skd: Sosnowiec
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Ciekaw jestem czy po zabiegu Kapoplastyki w metodzie BHR czy BMHR po 3 lub 4 miesiącach od takiego zabiegu już pomijając cały okres rehabilitacji...
Odczuwalne są jakiekolwiek dolegliwości w stawie operowanej kończyny?Pomijając oczywiście powikłania.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Krzysztof34, czytam sporo na ten temat, ale jeszcze się nie spotkałam. Myślę, że to jest podobnie jak z endoprotezą tyle, że czas przewidywany na średnie życie z kapoplastyką jest dłuższy tzn. ok 30 lat
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Nie wiem skąd się wzięło to 30 lat – same powierzchnie w tej metodzie kapa/panewka przeżyją każdego parę razy. Nie wiadomo, jak długo są w stanie wytrzymać nasze kości ubrane w takie kapy. Póki co kapy są zakładane od ok. 15 lat. Ciekawe by było wiedzieć ile pojawia się komplikacji u pacjentów, którzy np. mają kapę od10 lat i więcej.
Endoprotezy bazcementowe z małymi głowami, z wkładkami polietylenowymi wytrzymują maksymalnie 14/15 lat. Dłużej chyba nie mają szans, gdyż wkładka musi się w końcu wytrzeć.
Nie wiemy natomiast ile są w stanie wytrzymać współczesne endoprotezy z dużymi głowami typu meta/metal, czy też ceramiczne. Postęp w tej dziedzinie jest ogromny i sadzę, że taka endoproteza ma szansę tak samo długo nam posłużyć, jak kapoplastyka.
 
     
Magdzioshka 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 36
Doczya: 08 Sie 2009
Posty: 66
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Ostatnio czytałam w jednej z gazet wywiad z lekarzem, ortopedą, który twierdzi, że dzisiejsza medycyna poszła tak do przodu jeśli chodzi o wymianę stawów biodrowych, że obecne wszczepiane endoprotezy wytrzymują nawet 30 lat :shock: (wiadomo, że jest dużo czynników od których zależy długość przeżywalności endo).

Tak samo pamiętamy z dziewczyną, z którą leżałam w sali szpitalnej, że jak pokazywali nam jeszcze 3 lata temu rodzaj endo, który mieli nam wszczepić, to po prostu jakiś mutant był :shock: z porównaniem do tej, którą mamy obecnie wszczepianą :mrgreen:
Ponadto lekarz stwierdził, że jest duże prawdopodobieństwo tego, że jak będą nam wstawiać już nowe endo za kilkadziesiąt lat to będziemy mieć już jedną na całe życie :mrgreen:
_________________
"There is no greater sorrow than to recall happiness in times of misery."
 
 
     
Jupi 
Piwopij smakowity
Bioderkus!!!




Status: Inne operacje
Wiek: 52
Doczy: 24 Wrz 2009
Posty: 184
Skd: Dolnyśląsk
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Mi też jeden lekarz powiedział że teraźniejsze endo są na dużo lat, a technika ciągle idzie do przodu, są coraz nowsze materiały i mają coraz mniejszy współczynnik ścieralności, ale zawsze istnieje ryzyko że proteza może się obluzować...
_________________
Bioderkus paskudnikus
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Głównie chodzi o te duże głowy z tak niską ścieralnością i brak tych wkładek, które miały określoną żywotność. Duża głowa, to optymalniejsze rozłożenie obciążenia naszego stawu. Wyobraźcie sobie małą głowę wielkości głowy od szpilki – taka głowa to praktycznie obciążenie punktowe bardzo duże. Duża głowa, to większy zakres ruchu i mniejsza możliwość wywichnięcia protezy.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 27 Wrz, 2009   

Słyszałam ostatnio opinie z którą się zgodzę, że każda proteza na dzień dzisiejszy nas przeżyje. Prawdą jest, że z reguły to powikłania są najczęstszymi przykładami ich wymiany. Więc nadal wolę coś pomostowego najpierw, gdyż nie jestem pewna co mój organizm powie za kilka lat.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.