Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Kinesio Taping
dorka 
dorka

Bioderkus!!!




Status: Endo x 1
Wiek: 84
Doczya: 11 Pa 2010
Posty: 247
Skd: Zakopane/ Gdańsk
Wysany: Sob 02 Lip, 2011   

Od wielu, wielu lat mam obrzęk limfatyczny. Po drenażu limfatycznym zmniejsza się a po plastrach nawet nie drgnął. Stąd było moje pytanie.
A blog poczytam. Dzięki.
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 02 Lip, 2011   

Mnie plastry pomagają na ból kręgosłupa. Miałam też oklejone blizny pooperacyjne.
_________________

 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 02 Lip, 2011   

dorka, technika ta przyczynia się do likwidacji obrzęków limfatycznych poprzez usprawnianie krążenia krwi i chłonki, zmniejszenie zastojów tkankowych i stanów zapalnych oraz otwarcie drenażu limfatycznego pod skórą. Jednak wiem że palster plastrowi nie jest równy. Ja kupowałam jedne z tańszych i żałuję, bo po pierwsze mniej wytrzymują, a po drugie mniej przepuszczają powietrze, przez co mam miejsca bardziej potliwe odparzone. Może i Ty nie kupiłaś plastrów oryginalnych i dlatego nie spełnia swojego zagania. :roll: A może problem jest "głębszy" i plastry żadne nie pomogą :roll:
 
     
Brydzia 
Bioderkus!!!



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 44
Doczya: 10 Mar 2010
Posty: 246
Skd: Polska
Wysany: Pon 04 Lip, 2011   

Dorka, co do plastrów to stosowałam je w sumie 6 miesiący non stop i bardzo mi pomogały. Dzięki nim mogłam spokojnie pracować i funkcjonować. Wszystko jednak zależy od tego co ci jest i jaka jest tego przyczyna.Podstawa też aby plastry były odpowiednie a i sposób obklejenia też jest bardzo ważny (tzn. musi być prawidłowy). Na moje to powinnaś poszukać przyczyny tego opuchnięcia a jeżeli masaż limfatyczny Ci pomaga to go stosuj.
 
     
narvana.m 
Mikrus Bioderkus



Status: Student
Doczya: 30 Sie 2011
Posty: 1
Skd: polska
Wysany: Wto 30 Sie, 2011   

Witam

Ja miałam styczność z tą metodą mi bardzo pomogła. Miałam skręconą kostkę spuchła mi okropnie i do tego zrobił mi się wielki siniak. Moja siostra -fizjoterapeutka nakleiła mi te plasterki. Dzięki nim bardzo szybko szedł mi obrzęk, zmniejszył się ból. I fajne wzorki powychodziły bo tam gdzie był siniak i były naklejone taśmy to po zdjęciu nie było śladu po siniaku. W miejscach gdzie nie były klejone taśmy siniak dalej się utrzymywał. Wiec bardzo polecam mogę dodać tylko że siostra kleiła mnie tejpami z 2 różnych firm. I z firmy ***trzymały się najdłużej 4 dni.
Ostatnio zmieniony przez kinga Wto 30 Sie, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 30 Sie, 2011   

Mi taśmy trzymały się nawet 2 tyg a chodziłam na basen :mrgreen:
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Wto 30 Sie, 2011   

Ja taśmy nosiłam około tygodnia, bo tak zaleciła mi fizjoterapeutka. Kąpałam się w wannie i nie odklejały się.
_________________

 
 
     
Beatka 1 
Mikrus Bioderkus



Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 53
Doczya: 07 Mar 2012
Posty: 1
Skd: Lublin
Wysany: Sro 07 Mar, 2012   

Witam, mam pytanie do osób, które odbyły kurs organizowany przez Kinezjotaping Polska w Warszawie – jaki jest poziom i efekt tego szkolenia oraz na ile wiarygodny jest Certyfikat - przez jaką organizację jest sygnowany i czy jest uznawany za granicą. Planuję podnieść swoje kwalifikacji – a kursy wiążą się ze sporym wydatkiem – byłabym wdzięczna za odpowiedź od kogoś kto odbył takie szkolenie. Organizator nie odpowiada na moje zapytania w tej kwestii..

:-(
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sro 07 Mar, 2012   

Beatka 1, to nie jest miejsce na wymianę tego typu informacji Jeżeli chcesz zapraszam do Hyde Parku
 
     
calaviolina 
Popularus Bioderkus



Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 65
Doczya: 17 Maj 2012
Posty: 57
Skd: pomorze
Wysany: Czw 14 Cze, 2012   

Koleżanka reha okleiła mnie tymi plastrami; podchodziłam trochę sceptycznie ale muszę stwierdzić że to działa !!!
Na pewno nie eliminuje zupełnie bólu, ale jest on jakis słabszy, delikatniejszy, mi sie trzymały 2 tygodnie (kazała mi nożyczkami przycinać miejsca które sie odklejają)
_________________
calaviolina
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Czw 19 Gru, 2013   

Aplikacja plastra u każdej osoby może przynieść zmienny efekt.
Wynika to z wielu przyczyn. Do najważniejszych mozna wliczyć:

1.najwłaściwszy wybór techniki aplikacji plastra w odniesieniu do postawionego rozpoznania
2.prawidłowe nałożenie plastra
3. stosowny instruktarz "użytkowania "
4.efekty uboczne


Ad.1 Terapeuta który stosuje daną aplikację:
posługuje się plastrami jako metodą bazową ( z wyboru) lub wspomagającą
aplikuje plastry w zakresie wiedzy jaką na chwilę obecnie posiada

Ad.2. Istnieje określona procedura klejenia plastra. Do czynników decydjących o skuteczności tej techniki będzie miało wpływ:
a)przygotowanie skóry do aplikacji (niepodrażniona i nieuszkodzona,pozbawiona nadmiernego owłosienia, odtłuszczona, czysta i sucha)
b)naklejenie bazy o określonym naciągu po uprzednim ustawieniu ciała (konczyny,tułowia)wprzestrzeni
c)przytrzymaniu bazy do zakonczenia procesu aplikacji!
d)zmianie ustawienia ciała do pozycji w której plaster ma byc nałożony
e)nałożeniu plastra i aktywacji kleju (uczucie ciepła) przez jego pocieranie
f)ocena efektywnosci (do 0.5 h w przypadku technik mięśniowych, i kilku godzin w przypadku limfatycznych)

Ad.3. Plaster można uzytkować przez okres wskazany przez terapeutę.Należy pamietać, że w okresie wzmożonego pocenia pod plastrem może gromadzić się chlor i sód zawarty w pocie, który po odparowaniu może drażnić skórę. Dlatego w okresie wzmożonej potliwości należy dobrze przepłukiwać plaster wodą.Kolejną rzeczą jest odklejanie się końcówek: plaster będzie się trzymał u każdego krócej bądź dłużej.W chwili zauważenia odklejającej sie końcówki należy odstający plaster odciąć. Plastra nie nalezy suszyć suszarką czy przez pocieranie a pozwolic mu wyschnąć przez łagodny docisk ręcznika bądź pozostawić do samoistnego wyschnięcia. Plaster-o ile wymaga tego sytuacja- należy też zdejmować w odpowiedni sposób .Zdzieranie "na hama" może wywołać wyraźne i długo utrzymujace się zmiany skórne!!Do zdejmowania plastra można go nawilżyć tłuszczem (krem,oliwka a nawet olej jadalny)lub specjalnym preparatem do tego celu.Następnie uchwycić koniec plastra (poprzez napięcie go) tak by podnieść fałd skóry będący na styku przylegania. Skórę należy odciągnąć od plastra (a nie plaster od skóry).

Ad.4. Plastry mogą w sporadycznych wypadkach wywołać efekt uboczny (swędzenie,pieczenie).Istotne jest też, by sprawdzić czy plaster dokładnie (bez zagięć) przylega do skóry - może to powodować pojawienie się pęcherzy surowiczych.
Obecnie pojawiły się na rynku plastry o obniżonym wskaźniku alergiczności.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Czw 17 Gru, 2015   

Witam Was kochani:) Jestem 7 miesięcy po wstawieniu endo i chciałam się z Wami podzielić wrażeniami dotyczącymi stosowania plastrów.Kuracja u mnie trwa już 5 tydzień.Co tydzień udaję się do rehabilitanta, który ocenia stan moich mięśni oraz sposób chodzenia oraz nakleja plastry w różnych miejscach.Działają rewelacyjnie i mam wrażenie ,że chodzę prościej , mięśnie się nie męczą, jestem bardziej stabilna podczas chodzenia.Do tego przy każdej wizycie stosuje również metodę fali uderzeniowej w miejsca obciążone. W kolejnym tygodniu dołoży mi ćwiczenia na stepperze .Generalnie rzecz ujmując plastry działają chyba jakoś magicznie bo zakres ruchu w nodze poprawił się widocznie.Jak będzie po zdjęciu plastrów tego nie wiem,ale z nimi to mogę nawet biegać.Pozdrawiam i polecam.Spróbujcie bo warto:)
_________________
Renia
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 17 Gru, 2015   

Reniaczek, Ja dużo dobrego słyszałam o tych plastrach ale u mnie mój fizjoterapeuta ich nie stosował. Chociaż rozmawialiśmy na ten temat ale nie u każdego pacjenta bioderkowiczego się je stosuje są pewne kryteria.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Reniaczek 
Renia
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 57
Doczya: 15 Lut 2014
Posty: 138
Skd: Pleszew
Wysany: Czw 17 Gru, 2015   

Bonia,,ja mam słabe mięśnie i skrzywioną lekko miednicę więc może to zasadne aby zastosować plastry.Mam nadzieję,że będzie to efekt długofalowy.Tymczasem dalej się sumiennie rehabilituję:)Pozdrawiam:)
_________________
Renia
 
     
Danielos 
Bioderkus!!!



Status: Fizjoterapeuta
Doczy: 31 Pa 2013
Posty: 224
Skd: Biłgoraj (lubelskie)
Wysany: Czw 17 Gru, 2015   

Reniaczek napisa/a:
Bonia,,ja mam słabe mięśnie i skrzywioną lekko miednicę więc może to zasadne aby zastosować plastry.Mam nadzieję,że będzie to efekt długofalowy.Tymczasem dalej się sumiennie rehabilituję:)Pozdrawiam:)


Wg mojego stanu wiedzy plaster w Twoim przypadku może mieć co najwyżej działanie drugorzędowe(wspomagające): to nie brak plastra jest przyczyną osłabienia mięśni, ograniczenia ruchu w stawie czy asymetrycznie ustawionej miednicy. Oszem, plastrowanie jest stosowane coraz częściej co wcale nie znaczy, że nie ma metod efektywniejszych (jeśli plaster powoduje zmniejszenie napięcia na powięzi powierzchownej mięśnia to jakże skuteczniejsza byłaby trójwymiarowa technika powięziowa wywołująca dużo głębsze i trwalsze zmiany?)
Napisałaś, że Twój fizjoterapeuta/ -tka ocenia również Twój chód. Jeśli możesz zapytaj, co wg niej/niego:

jest przyczyną tej asymetrii miednicy?
jest przyczyną braku stabilności podczas chodu? Na którym odcinku ciała?
ogranicza ruch w stawie ( którym stawie?)?
Jaka jest hipoteza problemu?

Jeśli badał(a) Ci chód to :

jaka jest najbardziej zaburzona faza cyklu chodu?
Która podfaza najbardziej?
Jak wygląda Twój plan terapii?
Na jakim etapie usprawniania jesteś:na którą fazę kontroli ruchu jest obecnie kładziony nacisk w Twoim planie terapii?

Na m in. te pytania powinnaś usłyszeć odpowiedź od terapeuty, by długotrwale cieszyć się postępem w odzyskiwaniu sprawności.
_________________
"Żaden człowiek nigdy nie będzie cieszył się nieustającym sukcesem, dopóki nie przyjrzy się prawdziwym przyczynom wszystkich swoich pomyłek."
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.