Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
[PYTANIE] powrót narośli po Ganzie
pakapa 
pakapa
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza + Artroskopia
Wiek: 49
Doczy: 08 Lut 2012
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sro 08 Lut, 2012   [PYTANIE] powrót narośli po Ganzie

Witam. Miałem 2 lata temu robioną rekonstrukcję wg. Ganza. Niestety przed wycięgnięciem śrub okazało się, ze narośl powróciła. Po wykonaniu artroskopii jest ten sam efekt. Jestem załamany. MIał ktoś taki przypadek i wie dlaczego tak się stało ?
_________________
pakapa
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 09 Lut, 2012   Re: powrót narośli po Ganzie

pakapa napisa/a:
Witam. Miałem 2 lata temu robioną rekonstrukcję wg. Ganza. Niestety przed wycięgnięciem śrub okazało się, ze narośl powróciła. Po wykonaniu artroskopii jest ten sam efekt. Jestem załamany. MIał ktoś taki przypadek i wie dlaczego tak się stało ?


Witaj pakapa. Przyznam szczerze, że czytałam Twój post 3 razy i nie rozumiem co chcesz powiedzieć. Osteotomia Ganza nie jest operacją mająca na celu rekonstrukcję stawu. A redyrekcję fragmentu panewkowego co prowadzi do zmiany wzajemnej konfiguracji głowy kości udowej w odniesieniu do panewki stawu. Piszesz o narośli. Nie informujesz czy miałes ową narośl juz przez operacją, czy mówisz o osteofitach powstałych po operacji w obrębie śrub Schanza, którymi odłamy kostne sa stabilizowane. Osteofity to częsta przypadłość. Jeśli masz je na myśli to owszem, często przy wyjmowaniu zespolenia (śrub) są one wyłamywane przez lekarza. Ja równiez je miałam w jednym biodrze i podczas zabiegu usuwania śrub zostały wycięte i szczęśliwie nie powróciły. Opisz prosze dokładniej swoją sytuację a mam nadzieję, że będziemy mogli się łatwiej do tego odnieśc i ewentualnie służyć jakąś mądrą radą.
Na pewno powienieneś omówić to równiez ze swoim operatorem (rozumiem, ze z prof. J. Czubakiem.)
 
     
pakapa 
pakapa
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza + Artroskopia
Wiek: 49
Doczy: 08 Lut 2012
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Czw 09 Lut, 2012   

Witam.
Masz rację może zbyt ogólnikowo napisałem. Postaram się spokojnie opisać temat. Podczas badań kontrolnych wyszło, że mam w biodrze konflikt szyjkowo-panewkowy (zmiany zwyrodnieniowe), którego przyczyną są osteofity. Poddałem się operacji w szpitalu Degi w Poznaniu i podczas osteotomi Ganza zostały one wyciete. Poprawił się zakres ruchu. Jednak z biegiem czasu zmiany te nawróciły. Jestem jednym z niewielu, którego nie udało wyleczyć się Ganzem z powodu nawrotu zmian zwyrodnieniowych (osteofitów). Do dra Czubaka wybieram się na koniec miesiąca, może on coś poradzi

zapomialem napisać, ze Ganza w poznaniu robią poprzez przecięcie krętarza i oczyszczenie biodra , a nastepnie zespalają kretarz 2 śrubkami.
_________________
pakapa
 
 
     
Fizkom 
Fizkom
Gigantus Bioderkus




Status: Fizjoterapeuta
Wiek: 59
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 850
Skd: Poland
Wysany: Pi 17 Lut, 2012   

Pakapa,
Starłem się wczytać w Twoje posty ale wybacz chyba oczy nie te ........
Prześlij na mój e-mail (otrzymasz w Fundacji) kartę wypisową ze szpitala po ostatnim zabiegu.

Fizkom
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 17 Lut, 2012   

Pakapa, jestem tego samego zdania co Fizkom. Moglibyśmy lepiej pomóc mając możliwość wczytania się w kartę szpitalną. Może się mylę.. ale osteotomia Ganza nie ma na celu "oczyszczenia" stawu..
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 17 Lut, 2012   

W Poznaniu Ganza chyba nie robią?
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 17 Lut, 2012   

pasiflora i mnie to zaskoczyło bo z tego co wiem to nie
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
pakapa 
pakapa
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza + Artroskopia
Wiek: 49
Doczy: 08 Lut 2012
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Sob 18 Lut, 2012   

Witam. Robią w Poznaniu Ganza w szpitalu Degi. Ja miałem robionego 2 lata temu.
_________________
pakapa
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 18 Lut, 2012   

Było by miło, gdybyś opisał szerzej zabieg, podał nazwisko lekarza który wyspecjalizował sie w owej osteotomii. Jak dotąd panuje powszechne przekonanie, że Ganza wykonują (w ściślej wykonuje tylko 1 lekarz) w Otwocku. Gdybys podzielił się wiedzą szersze grono pacjentów mogłoby wziąc pod rozwage leczenie ta metoda w Poznaniu (o ile to osteotomia okołopanewkowa sposobem Ganza o której myślę). Takze liczę, że szczerzej wypowiesz sie w temacie. A co do Twojej sytuacji z naroślami - jak pisał wyżej Fizkom i ja - karta szpitalna pomoże uściślić co Ci doskwiera i ewentualnie wziąc pod rozwagę jak sobie z tym poradzić.
Skan karty możesz wyslac na fundacyjnego maila: kontakt@fundacjabioderko.pl
Pozdrowienia :)
 
     
grazynamackowiak 

Popularus Bioderkus



Status: Osteo. + Endo
Doczya: 05 Lis 2009
Posty: 102
Wysany: Czw 23 Lut, 2012   Osteotomia metoda Degi.

Witam jestem pacjętką Kliniki Ortopedi A.M. Poznań oddział 1 B,prof .A Puchera .Poznań nie operuje osteotomią wg Ganza . informacja z oddziału .Klinika operuje metoda osteotomi Dega repozycja z rekonstrukcją tzw podkrętarzowa ,żrodło forum ;osteotomia Saltera Chiari Waltera Degi podkrętarzowa -prof Jaroslaw Czubak odpowiada .
Źródło -historia opisowa metody operacyjnej w posiadaniu .
Obecnie jestem przed operacją będe w Klinice i zapytam się czy coś sie zmieniło i poinformuje na forum
 
     
pakapa 
pakapa
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza + Artroskopia
Wiek: 49
Doczy: 08 Lut 2012
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pi 24 Lut, 2012   

Tak jak pisałem wczesniej Poznań operuje wg. Ganza. Wypis szpitalny wysłałem administratorowi (Katja). Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
_________________
pakapa
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 24 Lut, 2012   

pakapa, nie, nie chcemy nikogo wprowadzać w błąd, ale jesteś pierwszym przypadkiem z poza Otwocka dlatego sprawdzamy czy się nie pomyliłeś.
Świetnie by było gdyby więcej ośrodków operowało tą metodą. :mrgreen:
Wkrótce Katja na pewno się wypowie ;-)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pi 24 Lut, 2012   

pakapa,
Rozmawiałam wczoraj na twój temat z profesorem Jarosławem Czubakiem. Odnośnie pomocy w leczeniu - chciałby Cie zobaczyć, przede wszystkim RTG z poszczególnych okresów aby móc przyjrzeć sie naroslom. Po rozmowie i zbadaniu Cię będzie mógł powiedzieć co jest w stanie zaproponować w leczeniu. Takze nie zwlekaj tylko udaj sie na wizyte jak najszybciej.

Co do Twojej operacji Ganza. Owszem przeszedłeś osteotomię wg profesora Ganza ale nie była to osteotomia okołopanewkowa wg Ganza. Pan Ganz - ten wspaniały lekarz (nota bene, będziemy mieli go okazję poznać juz w październiku na konferencji naukowej "III Sympozjum Wierzejewskiego o Stawie Biodrowym", w Warszawie) jest autorem kilu metod operacyjnych. Między innymi metody, którą Ty byłes operowany. To zabieg poprzez krętarz. Ma inne zastosowanie niż osteotomia okołopanewkowa, którą znają pacjentki naszego forum :)
Także, wzbudziłeś niemałe zainteresowanie na Bioderku pakapa, i troszkę nadziei sie pojawiło, że osteotomię okołopanewkową można będzie wykonać nie tylko w Otwocku ;) Ale tymczasem wszystko zostaje po staremu :)

Życzę Ci powodzenia i pędz na spotkanie z prof. Czubakiem. Daj znać koniecznie później co ustaliliście i jak można Ci pomóc. Problem narośli jest dośc powszechny, także temat jest dla nas jak najbardziej na czasie. Pozdrawiam Cię ciepło.
Katja.
 
     
pakapa 
pakapa
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza + Artroskopia
Wiek: 49
Doczy: 08 Lut 2012
Posty: 8
Skd: dolnośląskie
Wysany: Pi 24 Lut, 2012   

Dziękuję Katia za zainteresowanie tematem i za to, że nakreśliłaś temat profesorowi. Już we wtorek jadę do Warszawy na wizytę. Mam nadzieję, że przywiozę dobre wiadomości.
Przepraszam za zamiesznie z tym Gaznem , ale jak widać jest kilka metod tego słynnego człowieka. Pozdrawiam
_________________
pakapa
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.