Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Margola- moja kapa BMHR
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Sro 09 Mar, 2011   

Gratuluję Ci świetnej formy :brawo: Pewnie dasz radę wrócić do pracy, ale dobrze by było gdybyś po powrocie jeszcze ćwiczyła przez jakiś czas, aby utrwalić wszystko co wyrehabilitowałaś. Ale pewnie o tym już rozmawiałaś z osobą prowadzącą Twoją rehabilitację :) Powodzenia w pracy :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Nie 13 Mar, 2011   

AgaW.Witaj. Cały czas myslę o tym żeby pogodzić pracę z rehabilitacją i mam nadzieje, że mi się uda. Całe szczęście, że istnieją weekendy :lol: . Poza tym mój rehabilitant jest ' pamiętliwy" i jak nie dzwonię to mnie " ściga" telefonami :mrgreen: Pozdrawiam
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 17 Mar, 2011   

Ooo, to super że Twój reh pilnuje Cię. A pracę z reh.i ćwiczeniami domowymi dasz radę pogodzić, choć to męczące. Najważniejsze jest, żebyś wróciła do sprawności :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Nie 27 Mar, 2011   

Minęły 3 miesiące od mojej operacji w piekarskim szpitalu i w zeszłym tygodniu wróciłam do pracy na pełnych obrotach bez żadnej taryfy ulgowej :lol: . Dużo siedzę ale też często wstaję i nie odczuwam żadnych dolegliwości czasem tylko przy gwałtownym i chyba w związku z tym nieprawidłowym ruchem zaboli -może to tylko mięsień? Szczęscie byłoby pełne gdyby nie druga noga, która przypomina o problemie i nieuchronnej kolei zdarzeń :cry: . Ale co tam. Poza tym robie co mogę aby utrzymać sie w jako takiej kondycji - reha 1 x w tgodniu i 1 x w tygodniu basen na więcej nie mam czasu, ale może wystarczy?
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pon 28 Mar, 2011   

Margola, super ,że już szalejesz na pełnych obrotach ,a ten ból przy gwaltownym wstawaniu to chyba normalne ;-) ja też mam takie odczucia ,czasami też jeszcze ciągnie mnie w pachwinie jak wykonam za dużo czynności w domku ,a potem jakieś zakupy itd...to nóżka wieczorem się troche buntuje ;-) no ale przecież dopiero 16 .04 bedzie 4miesiące od operacji ...ja mam 8.04 kontrolną wizytę zobaczę co powie dr MM o mojej drugiej nóżce :)
_________________
Edi
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 28 Mar, 2011   

Margola, świetnie że wróciłaś do pracy bo dzieciaczki "czekały" Na pewno sobie świetnie poradzisz, ale musisz uważać na siebie i pamiętać o poprawnym siedzeniu, wstawaniu oraz chodzeniu Wszytko to musi być łańcuszek w którym jedno ogniwo bez drugiego nie tworzą łańcuszka.
Ponad to świetnie że się znów spotkamy :D
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3884
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 31 Mar, 2011   

Margola napisa/a:
reha 1 x w tgodniu i 1 x w tygodniu basen na więcej nie mam czasu

Obserwuj się, jeśli poczujesz dyskomfort szczególnie w kręgosłupie to pomyśl nad ćwiczeniami dodatkowymi w domu. To jeszcze krótki czas i nie wszystko mogło zdążyć dobrze się utrwalić :) Dobrze, że będziesz w kontakcie z terapeutą :) Raz na tydzień jak się zobaczycie, porozmawiacie to będzie wiadome czy to Ci wystarczy. Jeśli nawet nie - nie martw się, większość osób potrzebuje trochę więcej czasu :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 30 Pa, 2011   

Margola, co tam u Ciebie :?: Nic się nie odzywasz :(
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Wto 01 Lis, 2011   

Pasiflora he, he czuję się wywołana do tablicy :lol: . Jak to w życiu bywa brak wieści to dobre wieści. Mięło już 10 miesięcy od mojego zabiegu i jest bardzo dobrze.Jedynie druga noga przypomina, że zegar czasu tyka. Nadal regularnie się rehabilituję- 1x w tygodniu z rehabilitantem ale i sama w domu z doskoku jak czas i chęci pozwalają. Widzę postępy ruchowe w codziennych czynnościach np. przy ubieraniu rajstop, ale co tam ostatnio nawet zaczęłam zastanawiać nad wyjazdem na narty. Poczekamy zobaczymy jak się uda z pewnością doniosę :-) .
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Nie 13 Lis, 2011   

Mam pytanie- czy ktoś z Was słyszał kiedykolwiek jakieś odgłosy z pracującej protezy przy ruchach nogą ? Otóż ja od kilku dni słyszę delikatny szum czy szelest, takie jakby dyskretne tarcie, oczywiście musi być bardzo cicho wokół. Poza tym nic się nie zmieniło- nie boli,ruchomość ta sama. Ciekawe co? Pozdrawiam
 
     
Edi 
Edi

Maximus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 51
Doczya: 20 Sty 2010
Posty: 369
Skd: Wojkowice Kościelne
Wysany: Pon 14 Lis, 2011   

Margola, w zeszlym miesiącu też tak miałam ,nawet miałam się umawiać na wizytę ale po ok. tygodniu ustało i do tej pory cisza . ;-)może i u Ciebie samo przejdzie ;-) pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i oczywiście życzę dni bez myślenia o bmhr-ku :)
_________________
Edi
 
     
Grace 
Grace
Popularus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 61
Doczya: 09 Lut 2010
Posty: 75
Skd: Śląsk
Wysany: Pon 14 Lis, 2011   

Margola-w zeszłym roku we wrześniu również dr M.M. wstawił mi BMHR.

Takie leciutkie odglosy pierwszy raz usłyszałam w czasie ćwiczeń na basenie podczas pobytu na Oddziale Rehabilitacyjnym w Piekarach czyli 4 miesiące po operacji.
Jednakże po tygodniu zanikły i do dnia dzisiejszego czyli 14 miesięcy po operacji, więcej się nie pojawiły.

Jednakże może samoistnie ustąpią tak jak w moim przypadku czy w przypadku Edi.A gdy nie ustąpią-to warto jednak zasięgnąć opinii naszego operatora.

Pozdrawiam Cię
_________________
Grace
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 14 Lis, 2011   

Hm, ja nie słyszę protezy BMHR ale ją czuję przy "dziwnych" ruchach np gdy chciałam zakręcić tyłkiem jak Shakira to niestety się zdziwiłam że poczułam ją.
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Nie 20 Lis, 2011   

Dziękuję za słowa otuchy, zadzwoniłam nawet do dr MM- nakazał więcej ćwiczyć co też staram się czynić. Póki co codziennie rozmawiam z moją protezką żeby była grzeczna i siedziała sobie cicho :-D . Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
 
     
Margola 



Status: Endo + Kapo
Wiek: 68
Doczya: 15 Sty 2011
Posty: 45
Skd: Górny Sląsk
Wysany: Sro 17 Lip, 2013   

Po dłuuugiej przerwie odzywam się. Nie bez powodu oczywiście. Otóż 09 lipca miałam w Piekarach założoną na drugą nogę protezę BMHR. Mam nadzieję, że wszystko poszło dobrze, ale to okaże się w przyszłości. Póki co od 2 dni jestem już w domu, noga boli, jest gorąco ale jestem zadowolona, że mam to już za sobą. Pozdrawiam wszystkich, którzy są przed, w trakcie lub trochę po. :-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.