Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Artroskopia biodra
Kurzki 
Mikrus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 43
Doczy: 19 Pa 2011
Posty: 7
Skd: Poznań
Wysany: Sro 19 Pa, 2011   Artroskopia biodra

Witam
Czy ktoś z was miał konflikt panewkowo-udowy typ Cam i Pincar ?
Pozdrawiam
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 20 Pa, 2011   

Miała go np. Jowi, zresztą dział z historiami po artroskopii zawiera informacje w tym temacie tutaj.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sob 22 Pa, 2011   

Kurzki, konflikt panewkowo - udowy.... rzeczywiście miałam go tak jak pisze AgaW, ale niestety z nim jest jak z bumerangiem POWRACA :!: mój wsiadł do pociągu expres i wysiadła na stacji Jowi lewe bioderko w 3 miesiące po artroskopii i prawe - ukradli szyny i nie odjechał....- ale to wszystko osobnicza sprawa.
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Kurzki 
Mikrus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 43
Doczy: 19 Pa 2011
Posty: 7
Skd: Poznań
Wysany: Nie 23 Pa, 2011   

Ja jestem teraz 7 tygodni lewej strony, zabieg przebiegł sprawnie i milo, jak mówi lekarz. Usunieto przeszkadzający obrąbek oraz narośla.
Na chwilę obecną walczę z bólem i lekkim ograniczeniem ruchu nogi przy rotacji zewnętrznej oraz gdy kolano jest zgięte i kieruje się ku klatce piersiowej, czuje opór jakbym coś ściskał wywopłując ból.
Jak to nie ustąpi to mam być ostrzykiwany, cokolwiek to znaczy.
Dodatkowo pojawiły się bóle w kolanie oraz na plecach nad posiladkiem.
W rezonansie przed artro wyszło, że wieksze zmiany są w prwaym biodrze, natomiast ja umierałem na lewe i tym się zajeli.
Kolano lewe mi dokucza, a w rezonansie wyszlo, że to w prawym mam torbiel.
Co to znaczy, że powraca ?
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 23 Pa, 2011   

Kurzki, a może byś dołączył do nas na warsztaty w Poznaniu? Przeczytaj sobie http://forumbioderko.pl/v...der=asc&start=0 co będzie ich głównym tematem. Na pewno skorzystasz na tym :)
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pon 24 Pa, 2011   

pasiflora napisa/a:
Kurzki, a może byś dołączył do nas na warsztaty w Poznaniu? Przeczytaj sobie http://forumbioderko.pl/v...der=asc&start=0 co będzie ich głównym tematem. Na pewno skorzystasz na tym :)


o tak dr Marszałek pewnie wszystko skrupulatnie wyjaśni, co z czym i dlaczego i w ogóle skąd się wzięło. Coś wiem na ten temat....dlatego w lepszym momencie nie możesz się pojawić na Warsztatach:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Kurzki 
Mikrus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 43
Doczy: 19 Pa 2011
Posty: 7
Skd: Poznań
Wysany: Pon 24 Pa, 2011   

Hmm , chyba się wybiorę, jeśli są wolne miejsca.
 
 
     
Aleksandra29 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 27 Lip 2012
Posty: 6
Skd: Kędzierzyn-Koźle
Wysany: Czw 15 Lis, 2012   

Mam pytanie o artroskopię, którą będę miała w Poznaniu pod koniec listopada, kiedy można zacząć powoli obciążać operowaną kończynę i czy po artroskopi można wracać do domu normalnie samochodem bo czeka mnie 5-godzinna podróż? Dzięki za odpowiedź
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 15 Lis, 2012   

O obciążaniu kończyny decyduje lekarz na podstawie rezultatów kontroli. Jeśli będziesz pod opieką fizjoterapeuty to on też będzie wiedział ( powinien ) kiedy Twoje ciało jest już gotowe na obciążanie.
Podroż nawet wielogodzinna będzie bezpieczna jeśli zadbasz o właściwe wsiadanie ( bez nadmiernych zgięć ), wygodne ułożysz ciało, będziesz robić postoje dla odpoczynku, zmiany pozycji.
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Aleksandra29 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 27 Lip 2012
Posty: 6
Skd: Kędzierzyn-Koźle
Wysany: Pi 16 Lis, 2012   

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam wielki strach w oczach, ale niedługo zszyty obrąbek :-)
 
     
calypsoopole 
calypsoopole
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 43
Doczy: 18 Wrz 2012
Posty: 3
Skd: OPOLE
Wysany: Wto 04 Gru, 2012   

Witam,

Tu Witek z Opola, jestem p artroskopii biodra (20-11-2012), wynikłej z konfliktu panewkowego i bardzo chętnie wymienił bym się z kimś informacjami o samopoczuciu po zabiegu. Mam na myśli te następstwa neurologiczne utrzymujące się do 6 tygodni po artroskopii. Jest to dla mnie zbiór bardzo dziwnych mrowień, kłuć i pulsujących bóli w stopie, udzie i pachwinach. Jakie są Wasze odczucia, jestem tego ciekaw?
_________________
Pozdrawiam
calypsoopole@wp.pl
 
     
Aleksandra29 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 27 Lip 2012
Posty: 6
Skd: Kędzierzyn-Koźle
Wysany: Wto 04 Gru, 2012   

Witaj
Ja miałam artroskopię 26.11.2012, ale naprawiałam obrąbek stawowy oraz zrobiono mi od razu tendotomię ścięgna mięśnia biodrowo-lędźwiowego. Obecnie narzekam na ból uda, ale nie jest już tak silny jak po zabiegu, a ból w pachwinie pojawia się tylko gdy jakoś niewłaściwie ułożę nogę. Na kontrolę jadę 12.12.2012 i mam nadzieję, że trochę więcej się dowiem o tym co i jak mogę robić, bo po artroskopii w tych nerwach człowiek niewiele zapamiętał.
Pozdrawiam
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Wto 04 Gru, 2012   

calypsoopole napisa/a:
Jakie są Wasze odczucia, jestem tego ciekaw?

Możesz poczytać historie osób po artroskopii TUTAJ
:)
 
     
calypsoopole 
calypsoopole
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Wiek: 43
Doczy: 18 Wrz 2012
Posty: 3
Skd: OPOLE
Wysany: Sro 05 Gru, 2012   

Witaj Aleksandra,

To znaczy, że po artroskopii już normalnie chodzisz i siedzisz? Napisz proszę jaką masz obecnie rehabilitację, czy masz kogoś w Kędzierzynie kto się na tym zna?
_________________
Pozdrawiam
calypsoopole@wp.pl
 
     
Aleksandra29 
Mikrus Bioderkus



Status: Artroskopia x 1
Doczya: 27 Lip 2012
Posty: 6
Skd: Kędzierzyn-Koźle
Wysany: Wto 25 Gru, 2012   

Witaj
Przepraszam, ze dopiero teraz pisze, ale sprawy prywatne nie dawaly usiasc do komputera. Moge posiedziec, ale do tej pory bardzo puchnie mi cala noga. Pozatym boli oslabione udo, szczegolnie jak. Posiedze z 2 godzinki ciagiem. Przeszedl miszybko bol uda pochodzacy z podraznienia nerwu udowego, bol posladka pojawia sie rzadko. Rehabilitacje mam w Kedzierzynie u bardzo dobrej rehabilitantki. Ale jestem jej pierwszym pacjentem po artroskopii. Troche wskazowek dostalam z Poznania, gdzie mialam zabieg. Powoli obciazam noge, ale sa dni gorsze kiedy boli bardziej i lepsze. A jak u Ciebie teraz, jak samopoczucie? Pozdrawiam i teraz juz jestem pod laptopem ;)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.