Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: aga.t.
Pi 17 Mar, 2017
12 lat bólu bioderka
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Czw 29 Wrz, 2011   

Ja wszystko rozumiem:) ale nie można tak z góry zakładać, że mam złą reha:) Mój doktor jest zadowolony i uważa, że dalsza rehabilitacja i ćwiczeni to podstawa sukcesu. Ja już miałam kilku rehabilitantów i też zdaję sobie sprawę troszeczkę na czym ma to polegać. Niestety u mnie to wszystko będzie się ciągnęło bo aby chrząstka się odbudowała nie mogę obciążać nogi, dlatego muszę się z kulami przemęczyć. Ja może nie piszę o wszystkim. Mam zlecane ćwiczenia, które robię w domu, więc ćwiczę codziennie oprócz tej rehabilitacji. Zobaczymy co będzie. Ja mam nadzieję na sukces:))) pozdrowionka
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 29 Wrz, 2011   

Jagi84, no to mnie mile zaskoczyłaś :) Cwiczenia w domu też ważna sprawa Tak trzymaj :*
 
     
Zulka 
śmigam :)
Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczya: 26 Kwi 2010
Posty: 95
Skd: warszawa
Wysany: Czw 29 Wrz, 2011   

Dziewczyny przecież ja nie mówię, że te dwie sprawy są niezależne od siebie, bo tak nie jest i to wiemy na pewno, ale skoro już wypowiadacie się na tematy czysto fizjoterapeutyczne zdobyte na swoim doświadczeniu (nie mówię, że małym) to trzeba w takim razie pisać czysto i wyraźnie, bo nie wszyscy wiedzą, że nauka chodu to powolna pionizacja. Dla laików nauka chodu to krok za krokiem i tyle.

Poza tym nie wiem dlaczego bardzo szybko potraficie ocenić, że ktoś z rehabilitantów jest beznadziejny i się nie nadaje (przede wszystkim nie widząc jego pracy a opierając się tylko na tym co pisze dana osoba z forum, która i tak wszystkich szczegółów reha nie będzie pisać, bo tego jest za dużo). Nie możecie patrzeć tylko swoimi kryteriami i doświadczeniami, które zdobyłyście na własnej drodze, bo to jest tylko malutka część świata medycyny i stając ze swoim problemem wśród wielu terapeutów każdy z nich będzie miał co innego do powiedzenia i nie powiedziane, że tylko jeden będzie miał racje. To nie jest prawo, w którym każdy paragraf mówi o czymś i koniec kropka. Niestety tak to już jest, że tak jak ewabe ma 3 diagnozy, tak mogą być 3 inne pomysły na rehabilitację i niekoniecznie muszą być całkowicie złe. Dlatego skoro jesteście moderatorkami tego forum, to nie wysyłajcie ludzi od razu do innego rehabilitanta, ale pozostańcie przy swoich doświadczeniach i na ich bazie się wypowiadajcie nie robiąc z siebie wielkich znawczyń z zakresu fizjoterapii, bo czasem wygląda to troszkę inaczej i jednak wiedza czysto teoretyczna i praktyczna bardzo się przydaje. No albo jedźcie i zobaczcie co rehabilitant robi z pacjentem i potem to komentujcie.

pasiflora napisa/a:
A Jagi nie ma nawet tego liźniętego


A widziałaś dokładnie co Jagi robi na ćwiczeniach?

Pozdrawiam i życzę Wam, żeby ludzie chcieli tu wracać a nie uciekać.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 29 Wrz, 2011   

Zulka napisa/a:
Dlatego skoro jesteście moderatorkami tego forum, to nie wysyłajcie ludzi od razu do innego rehabilitanta
Czy ja Jagi lub komukolwiek kazałam zmienić rehabilitanta?
Czy ja dając znak zapytania koło tekstu, to Twoim zdaniem stwierdzam?
Zulka napisa/a:
dlaczego bardzo szybko potraficie ocenić, że ktoś z rehabilitantów jest beznadziejny i się nie nadaje
Czy ja napisałam, że od Jagi rehabilitant jest beznadziejny? Daj mi jeden przykład a przeproszę
Zulka napisa/a:
życzę Wam, żeby ludzie chcieli tu wracać a nie uciekać.
Inteligentni forumowicze, którzy będą chcieli wymieniać się doświadczeniem na pewno wrócą.
Zresztą nawet pochwaliłam Jagi za pracę w domu :) No ale tego już nie wspomniałaś. Bo my tylko "krytykujemy" :-|

Jagi wiem, że wyciągniesz z każdej rady złoty środek.

EwaBe ma trzy diagnozy i też musi wybrać. Kogo wybierze? Jej sprawa
Ja też stanęłam przed takim wyborem Proponowali mi endo na 4 lata cementową z długim trzpieniem, endo z krótkim trzpieniem, endo jakieś inne i dostałam BMHRa oraz nanosa. Czy kiedykolwiek pożałuję swojego uporu przy BMHRze nie wiem ale wiem że to był mój wybór.
Forumowiczom życzę zdrowych wyborów bo przecież to oni i tak poniosą konsekwencję. Ja mogę dać wskazówkę i nawet nie koniecznie muszą ją wybrać, a ja będę szczęśliwa że dokonali "trzeźwego" wyboru. Ja nie każe ja tylko daję wybór. Mi też kiedyś ktoś dał wybór (Radions) i jestem mu wdzięczna. Dlatego pomagam :!: :-D
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 29 Wrz, 2011   

Zulka - nie atakuj Pasiflory i AgiW. Czytam od kilku dni tą wymianę zdań i zauwazyłam, że wszystko Ci się nie podoba, jakby tylko Twoja historia była najważniejsza i Twoje opinie o rehabilitacji miarodajne. Prawda jest taka, że każdy ma inny organizm i inaczej dochodzi do zdrowia, ale prawdą jest także to, że tylko funkcjonalna rehabilitacja pomaga nam wypracować dobre wzorce w postawie i chodzie. Lekarze ortopedzi zwracają uwagę na zakres ruchu w stawach, a nie interesuje ich zupełnie jak chodzimy. Rehabilitanci też róznie podchodzą do usprawniania chorych. Wiem z własnego doświadczenia, że zapisana przez lekarza rehabilitacja o mało nie posadziła mnie na wózku inwalidzkim. Tylko doświaczenie fizjoterapeuty i odwaga, by zakwestionować polecenie lekarza uchroniło mnie od kalectwa. Nie mając do czynienia z funkcjonalną rehabilitacją nie wiemy jak to powinno wygladać. Nikt Ci nie narzuca rehabilitacji u konkretnej osoby, tylko wskazuje jak powinno być, aby było dobrze.
_________________

 
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Czw 29 Wrz, 2011   

Zulka napisa/a:
Niestety tak to już jest, że tak jak ewabe ma 3 diagnozy, tak mogą być 3 inne pomysły na rehabilitację i niekoniecznie muszą być całkowicie złe.


Nie ma się co kłócić, dziewczyny.. Jakość terapeuty mierzy się postępami jego pacjentów, a niekoniecznie zadowoleniem lekarza. Poza tym, by prawidłowo poprowadzić pacjenta nie wystarcząją skończone studia i ze dwa kursy. Potrzeba wielu lat pracy z pacjentami, ciężkiej nauki, pokory plus intuicji, jako daru od Boga. Faktycznie, nieważne jaką drogę obierze terapeuta - ważne czy jego pacjent zacznie prawidłowo chodzić. Mylisz się, Zulka, jeśli myślisz, że dla nas, laików, nauka chodzenia to "krok za krokiem". My doskonale znamy każdy mięsień biorący udział w chodzeniu, każdą fazę chodu, czujemy ją w całym ciele, w mózgu i duszy.. Osobiście przeszłam przez wielu terapeutów zanim trafiłam na kogoś z sensem. Dobry terapeuta to taki, który swoje działania opiera na feedbacku od pacjenta, a takich jest, wierz mi, naprawdę niewielu.
Misją tego forum jest oszczędzić naszym forumowiczom pieniędzy, czasu i rozczarowań, w sytuacji, gdy po roku ciężkiej pracy okazuje się, że dalej niewiele posunęli się do przodu. A do tego trzeba często zakwestionować aktualną drogę terapeutyczną i zmienić terapeutę na lepszego.
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Zulka 
śmigam :)
Popularus Bioderkus




Status: Artroskopia x 2
Wiek: 39
Doczya: 26 Kwi 2010
Posty: 95
Skd: warszawa
Wysany: Czw 29 Wrz, 2011   

Ja pisząc "laik" miałam na myśli osoby, które wchodzą tu i to czytają będąc na początku swej drogi i przeprawy z bioderkami...

Dziewczyny nie ma sensu się spierać, bo i tak nie ma końca taka rozmowa. Słowa nie oddadzą rozmowy i często są źle rozumiane, a właśnie od tego problemu zaczęła się ta dyskusja - niezrozumienie Jagi, która chciała podzielić się z Wami swoimi nowościami.

Dobrej nocki.
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 30 Wrz, 2011   

Pisząc swoja historie nigdy nie spodziewałam się, że stanie się ona przyczyną jakiś głupich kłótni! Ja nie piszę tego po to żebyście wy na zmianę próbowały udowodnić, która jest mądrzejsza! każdy ma inne doświadczenia, inne przejścia i chyba można się wypowiadać a decyzja pozostaje i tak do osoby z konkretną dolegliwością. Ja Zulke bardzo lubię, miała coś na pewno w mniejszym stopniu ale trochę podobnego do mnie i na pewno bardzo chciałabym żeby mogła się wypowiadać i nie była krytykowana:) z reszta tak jak każdy inny. Ja biorę pod uwagę wszystkie komentarze ale kieruje sie przede wszystkim własnym bólem i własnymi postępami bo nawet nie mogę się do nikogo porównać. Każdy ma swój tryb dochodzenia do pełnej sprawności bo nawet jak operacje są takie same to nasze organizmy zdecydowanie się różnią. Więc to, że piszę wam co i jak u mnie nie ma być powodem kłótni!!! i bardzo bym chciała was prosić żeby to się nie powtórzyło. Ja się cieszę, że to forum jest i że możemy się nawzajem wspierać i pocieszać w razie czego:) buziaki i miłego wieczorku!!:))))
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 30 Wrz, 2011   

Jagi84 napisa/a:
chciałabym żeby mogła się wypowiadać i nie była krytykowana:)
Pokaż mi proszę w wypowiedziach moich bądź innych użytkowników, by Zulka była krytykowana. Owszem nie zgodziłam się z nią, ale Zulkę za inne zdanie nie skrytykowałam, tylko przedstawiłam swój punkt widzenia do którego mamy wszyscy prawo :) Zulka w odpowiedzi też napisała swój punkt widzenia i także ma do tego prawo :)

Zapraszam Poznaniaków i nie tylko na warsztaty w Poznaniu Ciebie Jagi również Może zobaczysz różnicę między powszechnie stosowaną rehabilitacją, a funkcjonalną rehabilitacją do której właśnie zachęcamy.
Warsztaty będą ze znakomitym na całą Polskę osteopatą panem Marszałkiem i naprawdę warto. To ja tak nazywam "rehabilitacją" z górnej półki :)

Przepraszam za zamieszanie w Twojej historii ale nie taki miałam zamiar
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Pi 30 Wrz, 2011   

o proszę:) a kiedy te warsztaty??? bo może jakoś udałoby mi się dotrzeć do Poznania:)
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pi 30 Wrz, 2011   

o proszę :) wystarczy czytać forum i wszystko się znajdzie :)
zapraszam do czytania TUTAJ

:)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 30 Wrz, 2011   

http://forumbioderko.pl/v...p?p=32896#32896

Jagi 84 link do informacji o warsztatach w Poznaniu
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 01 Pa, 2011   

Jagi, widzisz są różni ludzie i są czasem "gorące" wymiany zdań, nie mające na intencji kłótni.
Chyba wszyscy po prostu, po swojemu życzą Ci jak najlepiej i tak to czasem wychodzi.
Byłoby fajnie, gdybyś mogła dotrzeć na warsztaty, zresztą każdy kto się tam wybierze napewno coś się nauczy i coś skorzysta dla zdrowia :) No i takie spotkania dodatkowo motywują i dodają sił do ćwiczeń, a to przydaje się każdemu. A o szczególach doczytasz z Forum, możesz zaprosić jeśli chcesz swojego terapeutę :)
No i będę trzymać kciuki że niedługo napiszesz nam o jakiś postępach w swojej reh, których gorąco Ci życzę :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Jagi84 
baletnica
Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia + Endo
Wiek: 39
Doczya: 01 Cze 2011
Posty: 100
Skd: Szczecin
Wysany: Wto 24 Sty, 2012   

Witajcie ponownie!
ponieważ znalazłam przez przypadek prośbę o opis mojej grudniowej wizyty. więc w kilku zdaniach opiszę. Ogólnie na rezonansie widać odbudowywanie się chrząstki. Jest ono bardzo niewielkie ale większe niż na poprzednim rezonansie. Dr jest zadowolony z rezultatu. Proces jest bardzo powolny ale jednak coś się tam dzieje, a ponieważ jestem króliczkiem doświadczalnym to zawsze małe zmiany powodują uśmiech:) Chodzę o jednej kuli, czasem jak mocno zaboli to wracam do dwóch. Staram się chodzić prosto i chodziłam już bez kul. Rehabilitant zadowolony bo się nie krzywię a powiedział, że po tak długim chodzeniu o kulach a potem o jednej biodro może uciekać. Mi ucieka ale bardzo mało i nie potrzebuję dodatkowych ćwiczeń. W maju mam kolejną wizytę i kolejny rezonans, który już powinien się znacznie różnić. Na rehabilitację chodzę 2 razy w tygodniu i intensywnie tam ćwiczę tak że wychodzę mokra. W domu się opuściłam bo odkąd chodzę z jedną kulą to dużo mogę sama zrobić i czasu za mało ale mam rowerek i od czasu do czasu pedałuje plus ćwiczenia nowe, które wprowadza rehabiltant. To chyba najważniejsze rzeczy. Ogólnie jak spojrzę w tył to jest o niebo lepiej, chociaż ciężko porównać bo jeszcze staram się unikać 100% obciążenia. Chrząstka potrzebuje czasu, dlatego wszystko jest robione bardzo ostrożnie i jak tylko mnie coś boli to od razu reaguję i albo odpoczywam albo zmieniam ćwiczenia albo po prostu chodzę z dwiema kulami. Dużo jest w tym mojego wyczucia i zdrowego rozsądku. Byłam we włoszech teraz i spędziłam 18 godzin w samochodzie i było o niebo lepiej niż przed operacją. Zero leków branych podczas podróży. Za miesiąc czeka mnie podróż samolotem, która będzie trwała około 26 godzin razem więc też zobaczę jak to przetrwam:)Trzymajcie kciuki!! pozdrawiam
 
     
Krzysztof34 
Krzysztof34

Popularus Bioderkus



Status: Artroskopia x 2
Wiek: 49
Doczy: 15 Wrz 2009
Posty: 91
Skd: Sosnowiec
Wysany: Wto 24 Gru, 2013   

Witam! Dziewczyny jesteście cudowne, fajne..... takie jakie powinnyście być.. Jest w Was tyle miłości,życzliwości,cierpliwości tej... Wielkodusznej niespotykanej empatii ....podziwiam Was za tą wytrwałość,walkę z tą cholerną chorobą z którą ja tak do końca nie mogę się pogodzić,zaakceptować, poradzić!Pozdrawiam
Krzysztof :-)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.