Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Od Perthesa po bezcementową SILENT, czyli nowy początek ;)
Małe Zło 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 13 Sie 2010
Posty: 4
Skd: Brzeg
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   Od Perthesa po bezcementową SILENT, czyli nowy początek ;)

Może komuś przydarzyło się coś podobnego i moja historia się przyda ;)

Gdy miałam 10 lat, na wakacje zaczęła mnie boleć noga. Na początku nie zwracaliśmy na to uwagi, bo to były pierwsze wakacje nad morzem. Jednak kiedy miesiąc po powrocie nie poprawiało się (a byłam dzieciakiem uwielbiającym wspinać się na drzewa i być wszędzie), zaczęliśmy szukać odpowiedzi u lekarzy. Po niefortunnej diagnozie jednej z lekarek (to pewnie nerki!), wreszcie trafiłam w Brzegu do doktora K., który zdiagnozował Perthesa (jałowa martwica głowy kości udowej) - chorobę, która nie dość, że jest bardzo rzadka, to jeszcze 80% zachorowań to chłopcy... zwłaszcza w wieku 4-6 lat. Do 15 roku życia testowałam kule i aparat Thomasa, miałam też 1-2 lata poprawy, kiedy pozwolono mi chodzić samodzielnie. Kiedy zaczęłam jednak uczyć się w liceum w Opolu, ból nagle wrócił silniej, niż wcześniej - wtedy też zaczęłam chodzić tam na wizyty do doktora Czernera, który cotygodniowymi zastrzykami postawił mnie na nogi, i o ile pogoda nie była straszna (lub nie przesadzałam z wysiłkiem) mogłam żyć w miarę normalnie. Było to jednak oczywiście rozwiązanie tylko chwilowe, które pozwoliło mi w oczekiwaniu na operację (możliwą dopiero od 21 roku życia) kontynuować edukację, a nawet pójść na świetną uczelnię i zgarnąć po drodze trochę stypendiów ;)
Ponieważ termin wypadał mi na połowę roku, w szpitalu w Korfantowie pozwolono mi przenieść ją na te wakacje...
I tak oto jestem już równo 3 tygodnie po operacji, tydzień po zdjęciu szwów (zszywek). Zamontowano mi bezcementowego SILENTa (ze względu na młody wiek, całą resztę kości mam zdrową) i pozwolono mi chodzić z pełnym obciążeniem (co prawda o kulach dla równowagi na dłuższe trasy, ale ponieważ przed operacją dojeżdżałam, pewniej czuję się chodząc samodzielnie).
Z miejsca chciałabym wszystkim polecić operacje w Korfantowie - przez część operacji byłam przytomna, ale wszystko odbyło się spokojnie i miło, musiałam się tylko powstrzymywać przed tym, żeby nie pointować za lekarza dowcipu, który opowiadał krojąc mnie :D Później było trochę gorzej, bo mój organizm, odzwyczajony od środków przeciwbólowych kiepsko sobie radził, ale byłam pod troskliwą opieką pielęgniarek, które są tam po prostu fantastyczne - uśmiechnięte, miłe, zawsze gotowe pomóc nawet bez cienia irytacji albo okazywania zmęczenia, wszelkiego typu zastrzyki, zmiany opatrunku i tak dalej - praktycznie bezbolesne i profesjonalne. Kosmiczna różnica między nimi, a przekraczającym wszelkie granice kultury lekarzem w rodzinnej miejscowości, gdzie mi ściągano szwy.
Teraz, 3 tygodnie po jest dalej w porządku, choć pobolewa mnie czasem kolano (co mnie wcale nie dziwi, skoro wydłużono mi nogę o 2 centymetry, a dodatkowo muszę ją obciążać, czego nie robiłam od 10 lat), a także powoli zrasta mi się nacięcie (aż 20-25 cm, bo po pierwsze musieli się upewnić, czy resztę kości mam zdrową, + jeszcze coś, co mi tłumaczył lekarz, a czego nie zrozumiałam w okresie tuż pooperacyjnym), ale nie boli, nie ma żadnej infekcji i widać, że po zrośnięciu się będzie prawie niewidoczne... No i musiałabym pewnie choć godzinę usiedzieć w jednym miejscu, zamiast ciągłego ruszania się ^^" A ponieważ jestem typem, który najchętniej sam by sobie zrobił operację, to cieszy mnie fakt, że kombinując umiem zrobić prawie wszystko to, co przed operacją.
Teraz więc czekam na zrośnięcie się rany i rehabilitację... a potem jeszcze kilka lat, żeby wreszcie móc pozwolić sobie z moim chłopakiem (jesteśmy razem prawie 5 lat) na dziecko, o czym wcześniej mogłam tylko marzyć ^^
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

Małe Zło, ale masz odlotowy nick.;)
Intryguje mnie nazwa miejscowości, w której miałaś robioną operację. Jakie to województwo?
Fajnie, że załapałaś się na endo świetnej jakości. I że dobrze się czujesz.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę spełnienia marzeń. :)
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

Dbaj o siebie, odpoczywaj.Życzę Ci owocnej rehabilitacji i dobrych wieści z wizyt kontrolnych :ok:
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Małe Zło 
Mikrus Bioderkus




Status: Endo x 1
Doczya: 13 Sie 2010
Posty: 4
Skd: Brzeg
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

Alicja -> Dziękuję :) Korfantów znajduje się w województwie opolskim. I rzeczywiście miałam szczęście z tym endo, bo ponoć dali mi najlepsze, co mogli, więc będę mogła się w przyszłości spełniać jako Matka Polka ;)

AgaW -> Dzięki ;) wizytę mam na koniec sierpnia, a rehabilitację (3 tygodnie) ponoć dopiero w październiku... Co nieco kłóci się z obietnicą lekarzy, że na następny semestr wrócę na uczelnię. Dlatego też dzielnie ćwiczę (ale nie na tyle, żeby zagrozić mojemu wzbogaconemu o nowe pierwiastki życiu wewnętrznemu ;] ), żeby mi przyśpieszyli rehabilitację.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 02 Sie, 2011   

Jeśli będziesz mieć motywację i będziesz pilnie ćwiczyć to dasz radę wrócić w niezłej formie na uczelnię. Nie powinnaś czekać na rehabilitację, już mogłabyś ćwiczyć pod kierunkiem fizjoterapeuty. Więcej o rehabilitacji znajdziesz w dziale o rehabilitacji-napewno dowiesz się różnych ważnych rzeczy, a nasze opinie i doświadczenia pomogą Ci w wielu sprawach :)

p.s. zmień sobie status w swoim profilu na "po operacji" bo teraz masz "przed" ;)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.