Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Nasze terminy operacji
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 17 Mar, 2011   

visitka Teraz sprawdzają po numerze pesel czy ktoś jest zapisany w jednym szpitalu czy w kilku, więc różnie z tym bywa. Na pewno tak jak pisała Aga gdy już będziesz w szpitalu to trzeba odwołać poprzedni termin w innym szpitalu. Może też tak być,że ten szpital w którym już będziesz mieć skierowanie sam Cię ''odnajdzie'' i każe Ci się wypisać z innej kolejki.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 17 Mar, 2011   

visitka, u nas na Śląsku poprzez weryfikację numeru pesel dochodzą kto robi sztuczne kolejki i każą wybierać
 
     
Długi 
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 41
Doczy: 18 Maj 2011
Posty: 12
Skd: S-ka
Wysany: Czw 19 Maj, 2011   

Ja mam termin na 19. 01. 2012r. Tak więc mam 8 miesięcy na przygotowania. Operacja w Sokólskim szpitalu (okolice Białegostoku)
_________________

 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 19 Maj, 2011   

Długi, zainwestuj w tym czasie w najlepszą rehabilitację tak by szybko po operacji wrócić do zdrowia :)
 
     
MONIKAIMPRESJA 
nowe życie :)
Bioderkus!!!




Status: Kapo x 1
Wiek: 45
Doczya: 16 Wrz 2009
Posty: 234
Skd: Łódź
Wysany: Pi 08 Lip, 2011   

Kochani powiedzcie mi, jak sądzę, po wypowiedziach w tym temacie, to rzadko chyba się zdarza
zeby być przyjętym do szpitala o terminie jaki sami wcześniej podają ?
_________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód"

Monika
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 09 Lip, 2011   

MONIKAIMPRESJA napisa/a:
Kochani powiedzcie mi, jak sądzę, po wypowiedziach w tym temacie, to rzadko chyba się zdarza
zeby być przyjętym do szpitala o terminie jaki sami wcześniej podają ?


Wiele zależy od szpitala i oddziału na który jest się przyjmowanym. Jeśli to szpital urazowy (jak w Piekarach), albo oddział min. traumatologii (jak oddział VII w otwockim szpitalu) - to często sa tam przesunięcia i opóźnienia nierzadko właśnie wynikające z nieplanowanych "wskakujących" w międzyczasie w grafik operacji. Na oddziałach gdzie z reguły z dużym wyprzedzeniem są planowane operacje (np. oddział IB w Otwocku), w większości zabiegi pokrywają się w terminach, ewentualnie przesuwają o kilka dni czyli niewiele.
 
     
Enigmatyczny27 
Zreperowany :)
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczy: 14 Sty 2011
Posty: 37
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 05 Sie, 2011   

Orientujecie sie czy wczesniej wyznaczone terminy operacji na odziale Ib w Otwocku zgrywaja sie w realu czy sa jakies duze przesuniecia,?Zabieg mam wyznaczony na za dwa miesiace ,troszke sie niepokoje ze moze cos pokrzyzowac plany...


....oczywiscie juz czekam jakie 9 mc
_________________
Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę.
Ostatnio zmieniony przez kinga Pi 05 Sie, 2011, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Pi 05 Sie, 2011   

Przesunięcia się zdarzają niestety, ale powiadamiają o tym z różnym wyprzedzeniem zależnie od sytuacji. Jeśli chcesz znać aktualne realia to zadzwoń na szpital - kontakt tutaj, poproś osobę zorientowaną w grafiku przyjęć-kiedyś była to P.Marzena,zapytaj jak wyglądają opóżnienia, kiedy się dowiedzieć następny raz. Jak zadzwonisz będziesz pewny co się dzieje. Trzymam kciuki, że dasz radę doczekać do zabiegu i nie będzie opóźnień.
Daj znać co Ci powiedzą, jak z opóźnieniami, może dla kogoś na Forum będzie to ważna informacja :)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Czw 01 Wrz, 2011   

Przyszła pora abym i ja coś tutaj skrobnęła ;) mianowicie doczekałam się wreszcie...dziś potwierdzona informacja - jutro stawiam się w Piekarach :)
P.S. Grace jutro masz wizytę kontrolną - może się spotkamy ;)
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Milano 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 61
Doczya: 19 Sty 2011
Posty: 74
Skd: Mysiadło
Wysany: Pon 12 Wrz, 2011   

Dzień dobry wszystkim
Ja też wszystko ustawiłam pod ustaloną datę operacji - miał to być 15 września. I...guzik. Zadzwonili ze szpitala, ze nieaktualne. Nic nie mogę zrobić - tylko czekać - ale nie jest to łatwe
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 13 Wrz, 2011   

Enigmatyczny27, szpitale rozliczają się z NFZtem 2 razy w roku (z tego co mi wiadomo) w styczniu i w lipcu Dodatkowo np. w Piekarach jest wewnętrzne rozliczanie comiesięczne i jeżeli limity są zbytnio przeholowane to pod koniec miesiąca łóżka stoją puste i czekają na pacjenta w przyszłym tygodniu. Dodatkowo np. szpital w Piekarach jest urazowy więc pierwszeństwo mają osoby "z ulicy" a nie z kolejki. Ci "z ulicy" są mniej punktowanie, więc ich mogą zrobić więcej. I takim sposobem osoby z kolejki mogą sobie pooooczekać :-/ Kolejnym problemem jest blok operacyjny. Gdy coś zaburzy jego pracę to ciężko się wbić z jakąś "odroczoną" operacją.
Myślę że powinniśmy wykazać wiele zrozumienia i cierpliwości bo nasze polskie realia są kiepskie, a dodatkowo jesteśmy coraz bardziej chorującym społeczeństwem któremu życie dzięki postępowi znacznie się wydłużyło.
Ale na każdego przyjdzie czas :-D
 
     
Enigmatyczny27 
Zreperowany :)
Popularus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 39
Doczy: 14 Sty 2011
Posty: 37
Skd: Wrocław
Wysany: Wto 13 Wrz, 2011   

rozumiem Cie doskonale ,ale z tego co wiem to odddzial Ib nie jest traumatologiczny i planowane zabiegi sa z duzym wyprzedzeniem...wiec problem moze gdzie indziej lezy..
_________________
Poczucie zdrowia zdobywamy tylko przez chorobę.
 
 
     
mgorecka 
mgorecka
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 46
Doczya: 07 Mar 2011
Posty: 24
Skd: Góra Kalwaria
Wysany: Sro 14 Wrz, 2011   

Witajcie, ja miałam termin na 1 wrzesnia, dzisiaj jest 14 i ani widu ani słychu. Czekam na telefon, ale juz zwatpiłam,że to nastąpi. 30 sierpnia byłam na wizycie u profesora na Zolibozu, myślałam,ze może tam prywatnie mnie zoperuje, ale nic z tego. Profesor mi powiedział,ze beda mieli dodatkowe fundusze w 2 połowie września i na pewno bedę miała operacje we wrzesniu. Tylko zastanawiam sie na ile dni przed oni dzwonią. Cała polska słuzba zdrowia to jakis koszmar. Ja byłam na zwolnieniu pół roku, teraz mam zasiłek reh, który za chwile mi się kończy, a na operację ciągle czekam. Chory system, czy nie taniej by było dla Państwa gdyby mnie zoperwali od razu po diagnozie, ja bym juz była w pracy, a rok wypłat z ZUSu to spory wydatek. Mogłam w tym czasie normalnie pracować. I pewnie skończy sie to tak,ze o powrocie do mojej pracy po tak długiej nieobecnosci mnie wywalą. Nie mam słow na ten system.
 
     
jaagna 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 53
Doczya: 25 Sie 2009
Posty: 53
Skd: Wrocław
Wysany: Pi 23 Wrz, 2011   Termin operacji drugiego biodra!

Wciąż nie mogę uwierzyć! We wtorek dostałam telefon od mojego ortopedy, że wyznaczono termin operacji na... 10 października! Mamy pozwolenie dyrekcji szpitala na zakup niestandardowej panewki (Exceed ABT firmy Biomet), więc - miejmy nadzieję - nie powtórzy się sytuacja sprzed 2 lat (podczas operacji okazało się, że przygotowany dla mnie sprzęt nie pasuje i lekarz wstawił mi cementowo panewkę z polietylenu, bym tylko mogła chodzić i nie została z wiszącym biodrem).

Powtarza się inna sytuacja sprzed 2 lat :lol: - zaklinajcie ze mną miesiączkę - mam ją dostać właśnie 10 października. Poprzednim razem się udało i okres przyszedł wcześniej!
Zaklinajcie, proszę... :-P

Operacja ma się odbyć we Wrocławiu w szpitalu na ul. Poświęckiej.
_________________
9.09.2009 - endoproteza prawego stawu biodrowego
13.10.2011 - endoproteza lewego stawu biodrowego
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pi 23 Wrz, 2011   

Jaagna, no to trzymamy kciuki i zaklinamy :)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.