Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Zakrzepica po operacjach stawu biodrowego
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 10 Wrz, 2009   Zakrzepica po operacjach stawu biodrowego

Jak wiadomo, zakrzepica należy do poważnych i niebezpiecznych powikłań po zabiegach operacyjnych przeprowadzanych na stawach biodrowych.

Temat fragmentarycznie został już poruszony w wątku:

http://forumbioderko.pl/v...zepica&start=30

Bliższe poznanie problemu zakrzepicy może pomóc lekarzom podjąć konkretne działania i zapobiegać jej występowaniu u pacjentów po zabiegach. Do tej pory nie skupiano się na ilości pacjentów dotkniętych problemem zakrzepicy. Jednak ostatnio problem (chociażby na przykładzie użytkowników naszego forum) stał się bardziej namacalny.
Na prośbę profesora Jarosława Czubaka z otwockiego Szpitala im. A. Grucy chciałabym rozwinąć temat i uzyskać od Was informacje na temat tego ilu z Was, operowanych danymi metodami czy technikami miało styczność z zakrzepicą. W tym temacie proszę o odpowiedź w ankiecie, a także szersze informacje na temat swojego przypadku (tych którzy mają na to ochotę) poniżej w wątku.

Wasze odpowiedzi pomogą lekarzom w doborze odpowiedniego leku i dopracowaniu profilaktyki przeciwzakrzepowiej.
Dziękuję w imieniu lekarzy.
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Czw 10 Wrz, 2009   

Doskonały pomysł z tą ankietą!!!
To że naszymi odpowiedziami są zainteresowani lekarze na czele z Prof.Czubakiem to oznacza, że nasze forum spełnia swoje zadanie, że jest bardzo potrzebne, że lekarze widzą tu duży potencjał i wiele możliwości :-)
To pierwszy krok do polepszenia współpracy lekarz-pacjent. Bardzo się z tego cieszę i mam nadzieję, że pomożemy wspólnie zmniejszyć problem zakrzepicy pooperacyjnej :-)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 10 Wrz, 2009   

Jak na razie, nie oddam głosu w ankiecie, gdyż główne operacje przedemną Jednak miałam już operacji kilka w dzieciństwie głównie (w wieku 15 lat osteotomie) i na szczęście nie dotknął mnie ten poważny problem :-P
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 10 Wrz, 2009   

pasiflora, i oby tak pozostało :-) Życzę Ci tego z całego serducha!
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 10 Wrz, 2009   

A może jakaś ankieta z ogólnymi problemami pooperacyjnymi też by ukazał się jakiś obraz tego, na co trzeba zwrócić uwagę po zabiegu albo, czego nie należy się bać i panikować, bo to objaw normalny???
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 10 Wrz, 2009   

A jakie problemy to normalny objaw Jowi Wypunktuj dla przykładu Proszę
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 10 Wrz, 2009   

pasiflora napisa/a:
A jakie problemy to normalny objaw Jowi Wypunktuj dla przykładu Proszę


Można podzielić na wczesne objawy i późne objawy czy problemy pooperacyjne. Normą z tych wczesnych objawów poperacyjnych może być ból pooperacyjny operowanego stawu lub samej rany.
W sumie to chyba źle się wyżej wyraziłam, bardziej interesująca mogła by być ankieta odnośnie DOLEGLIWOŚCI jakie nam towarzyszyły po zabiegu. Co powinno budzić nasza niepokój, a co generalnie jest tzw. "normą" i występuje u większości. Normą mogą być np. bóle kręgosłupa, a czymś co zdarza się rzadko, ale się zdarza zespół popunkcyjny:/ czy właśnie zakrzepica. Myślę, że tworząc takową ankietę z dolegliwościami czy z objawami jakie nam towarzyszyły, mógłby powstać całkiem ciekawy projekt badawczy;p
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Czw 10 Wrz, 2009   

Jowi napisa/a:
Można podzielić na wczesne objawy i późne objawy czy problemy pooperacyjne. Normą z tych wczesnych objawów poperacyjnych może być ból pooperacyjny operowanego stawu lub samej rany.
W sumie to chyba źle się wyżej wyraziłam, bardziej interesująca mogła by być ankieta odnośnie DOLEGLIWOŚCI jakie nam towarzyszyły po zabiegu. Co powinno budzić nasza niepokój, a co generalnie jest tzw. "normą" i występuje u większości. Normą mogą być np. bóle kręgosłupa, a czymś co zdarza się rzadko, ale się zdarza zespół popunkcyjny:/ czy właśnie zakrzepica. Myślę, że tworząc takową ankietę z dolegliwościami czy z objawami jakie nam towarzyszyły, mógłby powstać całkiem ciekawy projekt badawczy;p


Jowi, masz zielone światło. Tak, to na pewno będzie istotną informacją dla lekarzy i nie tylko. Przemyśl, zaplanuj ankietę i do dzieła. Proponuje - Tematy Ogólne.
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Czw 10 Wrz, 2009   

Katja napisa/a:
Jowi, masz zielone światło. Tak, to na pewno będzie istotną informacją dla lekarzy i nie tylko. Przemyśl, zaplanuj ankietę i do dzieła. Proponuje - Tematy Ogólne.


BIODERKOWICZE NIE KRAŚĆ MI TYLKO POMYSŁU ;P Pomyślę i jakąś ankietkę na pewno wrzucę:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
Marek S
[Usunity]


Wysany: Pi 18 Wrz, 2009   

Cieszę się,że w końcu służba zdrowia zainteresowała się chorymi.Czas ku temu najwyższy.Pozdrawiam wszystkich bioderkowiczów! ;-)
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 19 Wrz, 2009   

Dziękuję tym, którzy pomocnie wypełniają naszą ankietę. Przypominam, że nasze odpowiedzi pomogą lekarzom z otwockiego szpitala im. A. Grucy lepiej opracować postępowanie przeciwzakrzepowe u swoich pacjentów po operacjach stawów biodrowych. Ostatnio w szpitalu zdarzyło się kilka sytuacji występującej zakrzepicy...
 
     
Marek S
[Usunity]


Wysany: Sob 19 Wrz, 2009   

Uważam,że takich ankiet na tematy związane z naszymi bioderkami powinno być nieco więcej.Daje to pełniejszy obraz naszych odczuć i dolegliwości związanych z operacją i powikłań pooperacyjnych.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 20 Wrz, 2009   

I będą się pojawiały Marku, min. po to własnie mamy forum. Obecnie Jowi przygotowuje naprawdę spota ankietę. Jednak problemem jak widzę jest frekwencja oddanych głosów przez naszych użytkowników... Tak jak widzisz, mamy 160 użytkowników forum, a ankietę o zakrzepicy wypełniło zaledwie 44 Forumowiczów. Mam nadzieję, ze to się zmieni na lepsze :-)
 
     
Jagoda 
45 lat
Mikrus Bioderkus



Status: Endo x 1
Doczya: 26 Lip 2009
Posty: 9
Wysany: Nie 20 Wrz, 2009   

Właściwie to nie mogę podzielić się swoimi doświadczeniami pooperacyjnymi, ponieważ operowana byłam jako dziecko i nic z tego okresu nie pamiętam. Natomiast moja mama miała wstawianą endoprotezę biodra osiem lat temu i na szczęście obyło się bez żadnych powikłań.
 
     
Magdzioshka 
Popularus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 36
Doczya: 08 Sie 2009
Posty: 66
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: Pon 21 Wrz, 2009   

Z tymi ankietami to jest naprawdę świetny pomysł ... widać, że nasze forum robi się coraz bardziej popularne a to cieszy :mrgreen: . Lekarze pomagają nam a my możemy im się odwdzięczyć w taki sposób jak rozwijanie forum i tworzenie ankiet, dzięki którym będzie można pomóc innym chorym :-D
Ja oczywiście wypełniłam ankietę i zapraszam innych do jej wypełnienia, to nie zajmuje dużo czasu... wasze jedno kliknięcie może pomóc innych ... im więcej ludzi wypełni tym lepiej ... bo wyniki będą bardziej wiarygodne :!: :)
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.