Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
System Natychmiastowego Usprawniania w Otwocku
barbórka 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 62
Doczya: 31 Pa 2009
Posty: 77
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 09 Cze, 2011   

No to okazuje się, że nawet w tym samym szpitalu i pod okiem tego samego lekarza można być traktowanym inaczej. Pisałam o sobie wyżej, więc nie będę się powtarzać.
Jeśli chodzi o leki przeciwbólowe, to na wypisie miałam tak: "Przez 3 dni, niezależnie od bólu, następnie ewentualnie doraźnie w razie wystąpienia bólu: Paracetamol w tabl. po 500 mg 4x2 tabl., Pyralgina 1 tabl. co 12 godzin. W razie bólu, jeśli pozostałe leki przeciwbólowe nie działają, Ketonal 100 mg max. 2 x dz.
Jak moja internistka to zobaczyła, to się mocno zdziwiła, rehabilitantka również. Litości, dlaczego miałam brać środki przeciwbólowe niezależnie od bólu??? I to w takich ilościach! Żołądek chyba by mi się skręcił w supełek, a do tego jeszcze osłonowy antybiotyk, żelazo, wit. C itp.
Po pierwsze, gdyby mnie tak strasznie bolało, to nie pchałabym się na siłę do domu, tylko grzecznie leżała w szpitalu.
Po drugie, tak naprawdę nic mnie nie bolało, ale brałam Paracetamol ze względu na utrzymujące się stany podgorączkowe, ale tylko 2-3 x 1 tabl. To w zupełności wystarczało.
Zupełnie nie rozumiem takich zaleceń pooperacyjnych, może ktoś się na tym zna i wyjaśni? Jaki sens ma branie leków przeciwbólowych przy braku bólu? Może jakiś jednak ma?
 
     
zozo 

Gigantus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 67
Doczya: 11 Lip 2009
Posty: 672
Wysany: Czw 09 Cze, 2011   

Barbórka, w Piekarach również jest ustalona profilaktyka przeciwbólowa przez pierwsze dni po operacji, po jakichś 3 dniach ustalonego schematu, podawane są środki przeciwbólowe już tylko na życzenie.
Powinnaś pamiętać, że dużo łatwiej jest prowadzić profilaktykę i nie doprowadzać do pojawienia się silnego bólu, niż walczyć z bólem, jak już się pojawi. Nie wiesz, jakby Cię bolało, gdyby środki nie były zastosowane. Najgorsze są pierwsze doby po operacji.
Natomiast profilaktyka antybiotykowa, to bezpieczeństwo dla nas, że się nie przyplącze jakieś paskudztwo - ja jestem za.
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Czw 09 Cze, 2011   

I zgadzam się z Zozo kochane nie zależnie od bólu to pojęcie względne my leki dostajemy żeby nie dopuścić do bólu a nie tłumić go gdy zaczyna boleć ponieważ wtedy trudno go opanować. To wyjaśniła mi pielęgniarka w Otwocku ja w przeciwieństwie do was dostawałam bardzo silne leki przeciw bólowe dwa tygodnie po zabiegu jeszcze ponieważ nie wiem czy bym zniosła ten okres jedna kroplówka zeszła dostawałam następną nie żależnie od tego że mnie nie bolało.

Co do antybiotyku to również w trakcie zabiegu i dwa dni po również go dostawałam profilaktycznie.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
barbórka 

Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 62
Doczya: 31 Pa 2009
Posty: 77
Skd: Warszawa
Wysany: Czw 09 Cze, 2011   

Nie do końca mnie zrozumiałyście.
Co do antybiotyków, to absolutnie jestem za ich stosowaniem, zwłaszcza w sytuacji, kiedy mamy w pierwszych dobach cewnik. Pisałam o nich tylko w kontekście dręczenia naszych żołądków lekami: że oprócz przeciwbólowych jeszcze antybiotyk, to wszystko bardzo je obciąża. To po pierwsze.
Po drugie, doskonale wiem, że nie należy dopuszczać do silnego bólu, bo potem długo się czeka na jego ustąpienie, a poza tym nie można ćwiczyć itp. Ale jeśli nie boli??? To nie było tak, że brałam jedną tabletkę, nie bolało, czekałam 12 godzin aż zaczęło boleć i wtedy brałam drugą. Naprawdę gdyby nie gorączka, to nie musiałabym brać żadnego paracetamolu! Tak było przy pierwszej endo i tak samo przy drugiej. Noga operowana nie bolała mnie wcale, czasem dokuczał kręgosłup od leżenia na plecach, ale też nie do tego stopnia, żeby coś łykać. To na pewno jest bardzo indywidualne, może jestem nietypowa - na szczęście.
Życzę wszystkim bezbólowych dni:)
 
     
kulka 
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 43
Doczya: 13 Mar 2010
Posty: 41
Skd: Radom
Wysany: Pon 20 Cze, 2011   

Hej, u mnie o godz. 19.20 w dniu 06.06.2011 (poniedziałek) zaczęła się operacja lewego bioderka (Ganz), potem sala pooperacyjna do godz. 7 rano, a o godz. ok. 13 (dn. 07.06.2011) pionizacja:) Wychodzi na to, że zrobiłam 8 kroczków o kulach po 16 godz. od zabiegu (znieczulenie podpajęczynówkowe). Ani głowa, ani noga mnie nie bolały. Gdybym nie wymiotowała kilkakrotnie po operacji (już na oddziale) to dałabym radę wstać dużo, dużo wcześniej. Dla mnie tak szybkie pionizowanie to świetna metoda usprawniania. Do domu wypisano mnie w czwartek (09.06.2011) mimo, że dzień wcześniej dopełniano mnie 2 jednostkami krwi. W zeszłym roku pionizowano mnie dużo później (na 3 dobę) i dochodzenie do formy było dużo, dużo, dużo gorsze niż obecnie. Jeśli chodzi o szybkie pionizowanie to tutaj też obowiązuje zasada indywidualnego podejścia do pacjenta. Utrata krwi podczas zabiegu, stopień zaawansowania zmian w operowanym stawie, komplkacje podczas operacji, ból, siła fizyczna, siła psychiczna to niektóre kryteria warunkujące jak szybko będziemy w stanie podnieść się z łóżka.
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie". A. Einstein
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Wto 21 Cze, 2011   

Witaj Kulko -Aniu!
O programie RAPID stosowanym w Otwocku pisała nieco wyżej Krystyna, ponieważ jak czytam wobec niej go zastosowano w Otwocku. O nim mówiła nam jedna z pielęgniarek, podkreślając, że w tym systemie ostrzykuje się również ranę, aby zminimalizować ból.
Ja też wyszłam ze szpitala w trzecim dniu po operacji, jednak pionizowano mnie na drugi dzień. Nie miałam transfuzji, nie bolało mnie, dostałam paracetamol w kroplówce tuż po zabiegu i na drugi dzień rano i na noc. Potem już nie chciałam niczego przeciwbólowego. To wszystko jest bardzo indywidualne.
Aniu, pozdrawiam Cię i do usłyszenia moja sąsiadeczko ze szpitalnego łóżka!
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Wto 21 Cze, 2011   

Nuta napisa/a:
Aniu, pozdrawiam Cię i do usłyszenia moja sąsiadeczko ze szpitalnego łóżka!

Przepraszam, że tak nie koniecznie w odpowiednim miejscu, ale muszę zapytać.
Nutko, czy to Ania leżała na łóżku koło dwrzi, gdy przyszłam Cię odwiedzić?
Nuta napisa/a:
O programie RAPID stosowanym w Otwocku pisała nieco wyżej Krystyna, ponieważ jak czytam wobec niej go zastosowano w Otwocku.


Na "moim" oddziale chyba nie jest realizowany, bo nikt nic o nim nie wspominał.
Aż jestem ciekawa, ile w łóżku poleżę tym razem. :roll: We wrześniu były to 3 dni licząc z dniem operacji.
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
Nuta 

Bioderkus!!!




Status: Endo x 2
Wiek: 68
Doczya: 14 Lis 2010
Posty: 262
Skd: Śląsk
Wysany: Sro 22 Cze, 2011   

Alu, tak, po prawej stronie od wejścia leżała Ania, dzielna i przemiła dziewczyna.
Ten program był chyba tylko u Profesora.
Alu, masz trudną operacje, więc lepiej leżeć, ile trzeba. Ja też muszę uważać na siebie.
_________________
Jeszcze w zielone gramy!
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Sro 22 Cze, 2011   

Nuta napisa/a:
Alu, tak, po prawej stronie od wejścia leżała Ania, dzielna i przemiła dziewczyna

Ale gapa ze mnie :oops: Czytałam na forum, że będzie w szpitalu. Jak weszłam na salę, miałam taką myśl - to pewnie Kulka. Ale nie zapytałam. :-(

Nuta napisa/a:
Alu, masz trudną operacje, więc lepiej leżeć, ile trzeba.

Jasne, będę leżeć, ile każą. Ale Duskę chyba krótko w łóżku trzymali, a też miała trudną operację.
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Sro 22 Cze, 2011   

Ala, nie będą Cię trzymali długo, chyba że trafisz na operację w piątek :) Ja mialam operację o 11.00 do 14.00, i jak następnego dnia kole 9-10 zjechałam z oddziału pooperacyjnego na salę normalną, to już się spionizowałam i przeszłam parę kroków. A w szóstej dobie wyszłam do domu. Prof. miał zamiar wywalić mnie nawet w czwartej, ale to był piątek i nie miałam transportu, bo nikt z moich nie spodziewał się takiego ekspresu. Jak tylko uda się sprzęt porzadnie zamocować, to nie ma powodu klienta trzymać w szpitalu. Biznes musi sie kręcić :) Oddział dr Cabana nie podlega jeszcze pod ten system natychmiastowego usprawniania (chyba), ale ja też nie podchodziłam pod żaden system, tylko pod jurysdykcję p. prof. ;)
_________________
- Kapitanie! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie. To znaczy, że możemy atakować we wszystkich kierunkach! ;)
 
 
     
Alicja 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 56
Doczya: 01 Wrz 2009
Posty: 605
Skd: łódzkie
Wysany: Sro 22 Cze, 2011   

Cytat:
Ala, nie będą Cię trzymali długo, chyba że trafisz na operację w piątek

Mam taką nadzieję, chociaż pionizację z drenem nie bardzo sobie mogę wyobrazić. :shock:
To by pewnie było kilka kroków o balkoniku i z zawieszonym owym ustrojstwem albo trzymanym przez rehabilitanta. :roll:
duska, ale najlepszy numer to była Twoja samopionizacja na oddziale u naszego "ulubionego" doktora. :mrgreen:
_________________
Twoja siła będzie na miarę twoich pragnień.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.