Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Farmakologiczne metody leczenia stawów
feig 
feig
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 8
Skd: Katowice
Wysany: Czw 09 Wrz, 2010   Farmakologiczne metody leczenia stawów

Czy ktoś z Was miał robione zastrzyki z kawasem hialuronowym do stawu biodrowego? Czy to pomaga we wczesnych stadiach zwyrodnienia?
 
 
     
Karamazow
[Usunity]


Wysany: Czw 09 Wrz, 2010   

Mi pomógł, a raczej odwlekł nieuchronną operację.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Czw 09 Wrz, 2010   

W Piekarach poznałam osobę której taki zastrzyk pomógł 1 dzień Z tego co słyszałam od wielu osób to sprawa bardzo indywidualna, ale faktycznie Karamazow ma rację to odwlekanie nieuniknionego :-|
 
     
feig 
feig
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Doczya: 29 Sie 2010
Posty: 8
Skd: Katowice
Wysany: Pi 10 Wrz, 2010   

Dzięki za odpowiedzi:)
Zdaje sobie sprawę, że to odsuwanie operacji w czasie - ale w sumie o to mi chodzi- żeby taka konieczność sie pojawiła jak najpózniej. Jestem po zatorze płucnym - boje się powikłań okołooperacyjnych. Dlatego staram się łapać wszystkich sposobów na odwlekanie. Ten kawas hialuronowy wydaje mi się niezły, ale mam kilka wątpliwości. Np czy przy wstrzykiwaniu nie uszkodzi mi się chrząstka. Moje zwyrodnienie to na razie tylko sklerotyzacje (z obu) i niewielkie zmiany z lewej strony. Nie mam zwezenia szpary stawowej wiec chrząstka jest na razie ok. Pytałam mojego ortopede o ewentualne problemy z takimi zastrzykami - ale on w ogole nie wie, że cos takiego się robi przy stawach biodrowych.
 
 
     
duska 

Gigantus Bioderkus




Status: Endo x 1
Wiek: 52
Doczya: 01 Lip 2009
Posty: 677
Skd: Kraków
Wysany: Pi 17 Wrz, 2010   

Najbardziej pomaga na podniesienie biustu albo usuwaniu zmarszczek :mrgreen:
A serio, z tego co wiem, iniekcje dostawowe z tym kwasem mają sens jednynie w bardzo wczesnym stadium choroby zwyrodnieniowej. Jest to naturalny składnik naszego organizmu i jego działanie polega na przywróceniu właściwej masy cząsteczkowej kwasu hialuronowego w płynie stawowym oraz łagodzeniu procesów zapalnych (cos tam robi z leukocytami). Tak wiec, jesli zwyrodnienie jest już spore to taki zabieg jest bezskuteczny. No i ponoc lepiej sie sprawdza w stawach kolanowych.
 
 
     
Edith 
edith

Mikrus Bioderkus



Wiek: 48
Doczya: 13 Lis 2009
Posty: 5
Skd: podkarpackie
Wysany: Pi 17 Wrz, 2010   

Ja miałam podpowiedź od ortopedy, w sprawie zastrzyków z tym kwasem ale na kolano przy II stopniu chondro rzepki i lateralizacji, ale jak mi powiedział lekarz jak są wady i "ten model tak ma" to zastrzyki też nie pomogą :-( , po rehabilitacji kolano przestało boleć, strzela :evil: ale dysfunkcja w prawym biodrze i stawie krzyżowo-biodrowym dalej się utzrymuje, miednica rotuje w prawo, więc wierzę mocno w rehabilitację :-D .,
 
     
basia19 
basia19
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 65
Doczya: 15 Sty 2010
Posty: 84
Skd: wielkopolska
Wysany: Pon 07 Lut, 2011   LEKI POPRAWIAJĄCE SPRAWNOŚĆ STAWÓW

Prosiłabym o opinie na temat bardzo reklamowanego 4 FLEX, który podobno czyni cuda.
_________________
barbara
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 11 Lut, 2011   

basia19, to może i pomaga ale gdy jest choroba w najmniejszym stadium. Niestety takie leki to raczej pożeracze naszych kieszeni :-x
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Sob 12 Lut, 2011   

pasiflora napisa/a:
Niestety takie leki to raczej pożeracze naszych kieszeni

Też tak uważam. Lekarz kiedyś, dawno, dawno temu polecał mi preparat z glukozaminą - nazwy juz nie pamietam. Skutecznie zadziałał jedynie na moją kieszeń znacznie uszczuplając jej zasoby. Nie czułam żadnej poprawy a stosowałam chyba przez rok. ;)
_________________

 
 
     
basia19 
basia19
Popularus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Wiek: 65
Doczya: 15 Sty 2010
Posty: 84
Skd: wielkopolska
Wysany: Sob 12 Lut, 2011   

Kupiłam ten 4 flekx za 72 zł 30 saszetek i teraz czekam na efekty
_________________
barbara
 
 
     
Alpha 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Doczy: 09 Mar 2011
Posty: 20
Skd: Drab
Wysany: Nie 27 Mar, 2011   

Mi ostatnio ortopeda polecił takie coś jak "Flexus". Z tego co wyczytałem to w głównej mierze kolagen. Czyli to co bardzo potrzebne naszym stawom. Ponoć skutecznie spowalnia/hamuje zmiany zwyrodnieniowe. 1 op. kosztuje ok. 50zł i starcza na 15 dni. Fleksus bierze się przez 2 miesiące a potem 10 miesięcy przerwy, czyli roczny koszt 200zł.

Oprócz tego stosuję wapno z herbalifu od dłuższego czasu. Nie widzę znacznej poprawy, ale brać na wszelki wypadek nie zaszkodzi, więc próbuję.

Od niedawna piję także olej budwigowy. Ponoć jest bardzo zdrowy, pomaga na wiele rzeczy np. problemy żołądkowe, między innymi ma pomagać też na stawy. Zależy jakie bierzemy dawki, ale moja miesięczna kuracja nim kosztje ok. 90zł.

:-)
 
     
retman
[Usunity]


Wysany: Pon 28 Mar, 2011   

...kochani,szkoda pieniążków na proponowane przez lekarzy leki :mrgreen: ,częste przypadki pokazują,jak lekarze promują i polecają pewne leki,to są układy między nimi a przedstawicielami firm farmaceutycznych...nakręcanie im kasy :lol: taka jest prawda.To co moge Wam polecić z czystym sumieniem,to lek Piascedline(kapsułki),sam stosowałem z dobrym skutkiem w łagodzeniu obiawów zwyrodnieniowych.Żadne leki niepomogą,gdy staw jest uszkodzony mechanicznie,są już wtórne zmiany zwyrodnieniowe,zniekształcenia,itp.co najwyżej można złagodzić objawy.Stosowałem ten lek,faktycznie przyniósł ulgę,jedynie co możemy zrobić,to zabieg wszczepienia endo,kapo,itp...
link do leku http://www.tanie-leczenie...CFY0hfAodphr3bQ
...żebym niebył gołosłowny,to już ten lek polecałem,niewiem czy na tym forum,czy iponie,zresztą już kilka osób potwierdziło jego skuteczność...
 
     
Alpha 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Doczy: 09 Mar 2011
Posty: 20
Skd: Drab
Wysany: Pon 28 Mar, 2011   

Masz racje, często lekarze mają jakieś układy. Jednak wolę wziąć to na wszelki wypadek i wiedzieć, że zrobiłem wszystko co mogłem. Po za tym tylko jeden lek który podałem polecił lekarz. Resztę sam znalazłem. Nie cofnął moich zmian zwyrodnieniowych, ale może przynajmniej spowolnią.zahamują dalsze postępowanie. ;)
 
     
wglad 
Mikrus Bioderkus



Status: Kapo x 1
Doczy: 20 Lis 2010
Posty: 13
Skd: Padół
Wysany: Wto 29 Mar, 2011   

Mnie swojego czasu bardzo pomógł apo naproxen. Zapisany bodajże na przeziębienie i przypadłość dróg oddechowych przyniósł skutek uboczny w postaci dużej ulgi na biodro. Niestety po poru latach gdy zwyrodnienie postąpiło i przypomniałem sobie o leku, jego zażycie nie przyniosło już żadnego efektu. Podobnie było z ćwiczeniami na podwieszkach. Przed operacją wręcz zaszkodziły, ale kiedyś pomogły. Ćwiczenia wykonywałem po mrożeniu w komorze kriogenicznej. W tym samym czasie odstawiłem kawę. Po jednej z tych operacji (lub po wszystkich razem) również poczułem znaczną ulgę.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 29 Mar, 2011   

wglad, Naproksen to organiczny związek chemiczny, pochodna kwasu naftalenooctowego o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, zaliczana do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa na zasadzie "wyłączania" (blokowania) hormonów odpowiedzialnych za ból i stany zapalne. Stosowany jest przy uśmierzaniu bólu, a także przy leczeniu stanów zapalnych takich jak: zapalenia tkanek miękkich, zapalenia mięśni, bóle menstruacyjne, reumatyzm, osteoporoza, artretyzm. Działa długofalowo. Stosowany w formie tabletek bądź maści do użytku zewnętrznego.

Jak widzisz nic dziwnego, że Ci pomógł bo "my" wszyscy bierzemy z tej grupy (NLPZ) leki Tego jest tak wiele że nie chce mi się wymieniać.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.