Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Renta socjalna
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 30 Lip, 2010   

Jowi napisa/a:
do socjalu można dorobić brutto 955 zl brutto
Tak - renty socjalne "kierują się" innymi zasadami niż "zwykłe". Byłam dzisiaj w Zusie i przy okazji się dopytałam. W przypadku rent socjalnych dochody rozlicza się miesięcznie, a nie tak jak przy zwykłych - rocznie. Pobierając zwykłą rentę można dorobić średnio miesięcznie prawie 2300, a przy socjalnej tylko 995. Zatem jak dostaniez wynagrodzenie w sierpniu ponad 995 zł to już zawieś rentę, bo będziesz musiała potem zwracać.
_________________

 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Pi 30 Lip, 2010   

dokładnie tak jak mówisz Grazyna1950, :-D
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pi 30 Lip, 2010   

mam pytanie trochę z innej beczki-z tego co pisała Grażyna1950 to przy zwykłej rencie można trochę więcej dorobić? tak się zastanawiałam,czy jak się nie "wyrobię" z czasem a konkretnie ze świadczeniem rehabilitacyjnym (kończy mi się na początku czerwca przyszłego roku ) i będę musiała przejść na rentę tymczasową to będę musiała zwolnić się z pracy? oczywiście dochodu 2300 nie przekroczę. sorki,że tu pytam,ale zastanowiła mnie odpowiedź Grażynki. ewentualnie proszę odp. na priv, jeśli miałby być problem.
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
Grazyna1950 





Status: Endo + Inne operacje
Wiek: 73
Doczya: 12 Sty 2010
Posty: 873
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pi 30 Lip, 2010   

aga.t. napisa/a:
będę musiała przejść na rentę tymczasową to będę musiała zwolnić się z pracy?
Różnie to bywa mnie np. zwolnił zakład pracy. Dowiedz się najlepiej sama.
_________________

 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 17 Sty, 2011   

http://www.petycje.pl/pet...?petycjeid=6020

Petycja ws/ nowelizacji renty socjalnej
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Pon 17 Sty, 2011   

Nie otwiera mi sie stronka z petycja ...cos pisze ze serwer ...po angielsku...AGA T. ty jestes po operacji? jaka to jest renta tymczasowa czy chodzi ci o socjalna czy mozesz miec ta zwykla w ltorej licza lata pracy --mi brakuje ok 2 lat ...dlatego ciagle walzce o socjalna ,ew o znaczny stopien ..al eani tego ani tego nie chca mi dac...ost lek powiedzial ze nalezy sie mi umiarkowany tylko ...ja mowie a po operacji? a on ze moga mi zabrac i dac nizszy bo ju zpo chorobie ,zostanie uleczona operacyjnie ...to moim zdaniem po co jest znaczny dl aumarlych czy co....to bez sensu ..dziwi mnie to prawo ..ludzie chorzy nie moga otrzymac swiadczenia ani pracowac z kolei inni pracuja [czyli sa zdolni do pracy moim zdaniem] i jeszcze maja renty..to jakies chore ..skoro niezdolny do pracy i otrzymal rente to niezdolny..a tu nie moge pracowac bo zdrowie ni epozwala i jednoczesnie jestem zdrowa i nie otrzymam zadnego swiadzcenia ani grupy .... :-/
 
 
     
kinga 
19III2008 11VII2012




Status: Endo x 2
Doczya: 03 Gru 2009
Posty: 2626
Skd: z Polski
Wysany: Pon 17 Sty, 2011   

U mnie otwiera się normalnie.
 
     
aga.t. 

Gigantus Bioderkus




Status: Kapo x 1
Wiek: 46
Doczya: 02 Cze 2010
Posty: 1170
Skd: Czeladź
Wysany: Pon 17 Sty, 2011   

IRENA napisa/a:
AGA T. ty jestes po operacji? jaka to jest renta tymczasowa czy chodzi ci o socjalna czy mozesz miec ta zwykla

Irenko ja jestem ''przed'' i jestem na ''zwykłej'' rencie na czas określony na dwa lata. U mnie po prostu skończył się czas L-4, potem trzy miesiące świadczenia rehabilitacyjnego ale potem lekarz orzecznik mi go nie przedłużył tylko kazał składać papiery o rentę. Nie wiem czy to Ci coś pomoże, na rencie socjalnej się nic a nic nie znam...
_________________
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie...
 
     
IRENA 
IRENA
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 1
Wiek: 46
Doczya: 28 Gru 2009
Posty: 98
Skd: gdzies tam
Wysany: Pon 17 Sty, 2011   

a no widzis z...tu trzeba miec 5 lat pracy,,,ja walzce o socjal i ...tylko walzce ..nic wiecej ...ech przepisy..
 
 
     
ela_74 
Mikrus Bioderkus



Doczya: 07 Lis 2011
Posty: 1
Skd: kraków
Wysany: Pon 07 Lis, 2011   

Witam! MAm rente socjalną, na orzeczeniu pisze ze mam calkowita niezdolnosc do pracy.
Jednakze dorabiam sobie w Spółdzielni Inwalidów Naprzód w Krakowie.
Pracuje juz tam 1,5 roku.
Dzisiaj kierowniczka przyszla i dała mi skierowanie do szpitala na zrobienie badan do zdolnosci do pracy. (cos jak badania okresowe) Nigdy wczesniej nic takiego nie miała. A Pracuje juz 3 lata. ogółem.
I teraz sama nie wiem co mam robic.... boje ie ze jak pojde na te badania do strace rente.... a jak nie pojde to prace.. Kierowniczka twierdzi ze to nie ma nic wspolnego z Zusem. Ze to niby tylko dla nich.... ale sami wiecie jak jest z zusem.... jak myslicie? isc na te badania? mial ktos taka sytuacje?
Pozdraiwam!
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 07 Lis, 2011   

ela_74 napisa/a:
Kierowniczka twierdzi ze to nie ma nic wspolnego z Zusem.
To są badania robione na potrzeby zakładu i nikt nie może mieć wglądu do nich poza zakładem pracy.

Ja pracowałam w zakładzie pracy chronionej i miałam co rusz takie badania. Przede wszystkim raz na rok a dodatkowo gdy moje chorobowe przekroczyło 31 dni :)
 
     
Bonia 

Gigantus Bioderkus




Status: Osteo. + Osteo. Ganza
Doczya: 30 Cze 2009
Posty: 1257
Skd: Wielkopolska
Wysany: Pon 07 Lis, 2011   

Pasiflora ma rację takie badania to standard pracuje również w zakładzie pracy chronionej i takie badania jako pracownik mam raz w roku. To z żUS em nie ma nic wspólnego zwykłe badania okresowe.
_________________
Żyj tak by jak najwięcej dać z siebie innym
 
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Wto 08 Lis, 2011   

ja tez mam, albo raczej miałam rentę socjalną (aktualnie na pisemną moją prośbę ja zawiesiłam) - w momencie, kiedy zaczęłam pracę, nie chcąc przekroczyć tzw limitu rentę zawiesiłam, a badania okresowe musiałam zrobić, taki jest wymóg każdego zakładu pracy i to z Zusem nie ma nic na rzeczy - to są wewnętrzne przepisy zakładu pracy. Fakt faktem w Zusie widnieję jako osoba z renta socjalną (przypisują odpowiedni kod). i osoba, która korzysta ze wszystkich praw jakie daję owa renta, tyle, ze bez jej wkładu finansowego. Więc owych badań się nie obawiaj, ja ostatnio miałam okresowe badania bo zazwyczaj sa raz w roku i to byłam czysta formalność :!:
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 15 Lis, 2011   

W dniu 5 października 2011 r. prezydent RP podpisał ustawę z dnia 30 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o rencie socjalnej, która wprowadza zmiany dotyczące możliwości uzyskania dodatkowego przychodu bez konieczności zawieszania świadczenia.

Od 1 stycznia 2012 r. osoby pobierające rentę socjalną będą mogły dorobić do renty 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał ostatnio ogłoszony przez Prezesa GUS do celów emerytalnych. Dotychczas renciści mogli uzyskać przychód nie większy niż 30 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, jeśli nie chcieli, aby ZUS zawiesił im rentę.

Dzięki nowelizacji renciści socjalni będą mogli osiągnąć zarobki i inne wskazane w ustawie o rencie socjalnej dochody w kwocie o wiele wyższej niż do tej pory; bez zawieszania renty przez ZUS.

Dla porównania, obecnie limit przychodu dla rencistów socjalnych wynosi 1009,90 zł, a po nowelizacji kwota ta wzrośnie do 2.356,30 zł.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pi 10 Lut, 2012   

Czy to prawda :?:
Cytat:
..., że od 1 stycznia 2012 roku do 28 lutego 2012 do renty socjalnej będzie można dorobić 2391,20 zł brutto. Przekroczenie wyżej wskazanego przychodu choćby o 1 grosz spowoduje, że rentę trzeba zawiesić

Jak to wygląda dokładnie? Czy można miesięczny dochód maksymalny obliczyć?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.