Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Proteza Birmingham Mid Head Resection (BMHR)
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 25 Lip, 2009   

Drogi gościu! Już tyle razy pisałam o różnicach, że wystarczy posty przeczytać, aby dowiedzieć się chociaż w minimalnym stopniu Później zarzuca mi się faworyzowanie metod a wręcz ich narzucanie.
O metodach przeczytaj tutaj :
http://forumbioderko.pl/v...der=asc&start=0
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=79
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=80
Mam nadzieję, że po ich przeczytaniu wszystko będzie jasne.
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 15 Sie, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Sob 25 Lip, 2009   

Myślę, że Pasiflora nie miała jakiś złych intencji polecając te metody leczenia. Każdy z nas dzieli się swoimi wnioskami z innymi najlepiej jak potrafi. Jeśli jakąś metodę uważamy za nowoczesną i wartą uwagi to często o niej wspominamy. ;-)
_________________
*...Mamy możliwość wyboru jak wykorzystać swój czas...*...MOJA HISTORIA...*
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Sob 25 Lip, 2009   

Kochani, jak widać temat wrze :-) Jestem pewna, że podobnie jak pisze AgaW - nikt nie miał tu złych intencji. Pasiflora niesie tutaj kaganek oświaty informując o BMHR (fakt, że dużo o tym na forum) - jeśli to informowanie a nie "nagabywanie" nie ma w tym nic złego a już na pewno nie złych zamiarów. Natomiast Reha pisząc swój post zapewne też nie chciała nikogo obrażać czy wszczynać wojny, czy "napadać" na nikogo a zwrócić uwagę na to, iż faktycznie o metodzie BMHR jest napomknięte wszędzie na forum. Z tym akurat się zgadzam, bo po owych burzliwych postach obu Pań przejrzałam pod tym kątem forum. Ale fakt - post Reha na pewno nie należał do najmilszych. Mam nadzieję, że kolejne będą wywoływały równie wiele emocji aczkolwiek w cieplejszym tego słowa znaczeniu.

Pasifloro, być może masz rację, osoby po osteotomii Ganza w tym owszem i ja jesteśmy zadowolone, że ją przeszłyśmy i dała nam nadzieję, na życie bez bólu w dodatku na własnych stawach biodrowych, ale nie zgodzę się, z Twoim zdaniem:
pasiflora napisa/a:
bezkrytycznie zachwalaną metodą leczenia, na tym forum, jest osteo Ganza...
-Nie wydaje mi się, żebyśmy w każdym miejscu na forum bezkrytycznie faworyzowały tą metodę i namawiały do niej (przejrzałam forum pod tym kątem - przykładowo w dziale endo nikt po ganzu zwracając się do osoby zapisanej na zabieg endo zadaje się nie mówił: "Nie zapominaj o metodzie osteo Ganza! W ogóle nie bierzesz tego pod uwagę")
Komentując drugą część tego samego zdania
pasiflora napisa/a:
...i również jak na razie brak miarodajnych informacji, jak zachowują się stawy po ganzu np. po 10 latach
- muszę powiedzieć, że się mylisz. Osteotomia Ganza wykonywana jest już na świecie od lat 80-tych. Doczekała się wielu badań klinicznych zarówno na świecie, w Europie jak i Polsce.

Jestem pewna, że powyższe żywe dyskusje nie zniechęciły nikogo do dalszych wypowiedzi a wręcz przeciwnie - są znakiem, że nasze wspólnie tworzone forum staje się coraz bardziej popularne, ba! staje się areną wypowiedzi i dysput ;-)
Jestem pewna, że wszystkim nam tutaj zależy na tym samym - wspólnym konwersowaniu na bliskie nam tematy związane z naszym zdrowiem.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 26 Lip, 2009   

Kapoplastyka, natomiast jest stosowana na świecie od ok. 14lat, a nadal sceptycznie niektórzy patrzą na te technikę :shock:
Przypuszczałam, że ktoś z Ganzowiczów wypowie się na temat mojego zdania: "Dziwi mnie w ogóle Twoja napaść na mnie i na treść moich postów, przecież do niedawna bezkrytycznie zachwalaną metodą leczenia, na tym forum, jest osteo Ganza i również jak na razie brak miarodajnych informacji, jak zachowują się stawy po ganzu np. po 10 latach Jednak tej metody nie skrytykowałaś oraz nie zaatakowałaś dziewczyn, że o tym piszą." Przepraszam Was, że nie doinformowałam się dokładnie na temat stosowania tej techniki na świecie. :-(
Na innym forum napisalam: "Zgadzam sie z ??? . Osteotomia metoda Ganza, to najmniej inwazyjna metoda remontu bioderek. W Polsce faktycznie operuje tą metoda jedynie Dr Czubak. Tu namiary na "niego" http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=12 Operuje na pewno tą metoda w Otwocku na Konarskiego, a Warszawie i Skórzewie - on tam ma tylko wizyty prywatne. . Czasem lata też po świecie i operuje na zaproszenie, tym sposobem operował właśnie 2 pacjentki we Wrocławiu" Nie jestem przeciwna osteotomii metodą Ganza! Również, nie jestem w stanie bardziej "rozreklamować" na tym forum tej metody, gdyż Wy jesteście bardziej w temacie i świetnie to robicie :mrgreen:
Wiem, że osteotomia Ganza, jest również super alternatywą na leczenie bioderek w pewnym stanie zwyrodnienia, a na pewno na opóźnienie postępującego zwyrodnienia. Naprawdę nie chciałam nikogo urazić. Katju, Madzi-czer, Ago W, Audrey oraz wszyscy, którzy byli operowani metodą Ganza, zrobiliscie ogromny krok w stronę "normalnego" życia na własnych stawach biodrowych Takiego rozwiązania życze wszystkim dysplastycznym bioderkom. :->
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 15 Sie, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
raddirons
Go


Wysany: Nie 26 Lip, 2009   

Witam ponownie .Jestem juz w domu po 2-tygodniowym pobycie w Piekarach.Co do pobytu w szpitalu to oceniam raczej pozytywnie-super fachowa opieka lekarska i pielegniarska atmosfera zyczliwosci i checi niesienia pomocy.Gorzej jest niestety z rehabilitacją, której nie ma w soboty i niedziele, a na co dzien rehabilitanci maja niewiele czasu na indywidualne cwiczenia z pacjentami.Operowany byłem w srode, w piatek stawialem pierwsze kroki, kolejny piątek wypis do domu.W domu cwiczenia izometryczne zalecone przez rehabilitanta, i zastanawiam sie jak dalej poprowadzic swoja rehabilitację (a mam dosyc mocno ograniczoną ruchomosc operowanej nogi, choc juz nieco lepszą niz przed zabiegiem).Prosilbym o Wasze doswiadczenia z rehabilitacją po zabiegu, ew. jakis zestaw cwiczen zaleconych przez waszych rehabilitantow.Pozdrawiam serdecznie.
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 26 Lip, 2009   

Witaj raddirons Cieszymy się, że szczęśliwie jesteś już "po". Koniecznie jak tylko zyskasz na siłach załóż proponuję osobny temat związany ze swoją chorobą i opisz szerzej Twoją przygodę z biodrami, diagnoze i to jak trafiłes do Piekar. Napisz nam więcej jak tam było. Wielu Forumowiczów poważnie myśli o podjęciu decyzji operacji w tym szpitalu. Twoje doświadczenie jest szalenie cenne.
raddirons napisa/a:
W domu cwiczenia izometryczne zalecone przez rehabilitanta, i zastanawiam sie jak dalej poprowadzic swoja rehabilitację (a mam dosyc mocno ograniczoną ruchomosc operowanej nogi, choc juz nieco lepszą niz przed zabiegiem).Prosilbym o Wasze doswiadczenia z rehabilitacją po zabiegu, ew. jakis zestaw cwiczen zaleconych przez waszych rehabilitantow.

Drogi raddirons muszę Cię zmartwić, bo nie ma czegoś takiego jak "jakis zestaw cwiczen zaleconych". W rehabilitacji nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich. Każdy z pacjentów - mimo, że nawet po tej samej operacji potrzebuje zindywidualizowanego podejścia w leczeniu. To co świetne dla niejednego pacjenta tak jak Ty po kapo - nie znaczy, że będzie lekiem na całe zło dla innego. Wręcz NIE MOŻNA ustalać jakiegoś standardu czy grupy ćwiczeń i zadań dla pacjentów po endo, kapo, osteotomii, artroskopii czy innych metodach operacji. Tego rodzaju działania przyniosły by tylko szkodę i krzywdę dla chorych. Nieodzownie każdy pacjent POWINIEN indywidualnie zasięgnąć szczegółowej konsultacji z doświadczonym fizjoterapeutą w celu opracowania INDYWIDUALNYCH ćwiczeń i aktywności fizycznych. Każdy z nas ma inne warunki, inne możliwości, inne problemy i stare złe nawyki spowodowane nierzadko długotrwałą chorobą. O większości z nich nie mamy nawet zielonego pojęcia. Nie widzimy ich ponieważ jedno to że traktujemy je jako coś normalnego (bo żywo wrosły w nasze codzienne życie), inną sprawą jest to iż nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie rehabilitacji dlatego nie dostrzegamy owych problemów. Nie zwlekaj, nie szukaj w internecie gotowców o tym jak ćwiczyć i co robić. Jeśli cenisz swoje zdrowie i szybko chcesz powrócić do pełnej prawności - postaw na indywidualny tok pracy z fizjoterapeutą. Jestem wielką zwolenniczką takiego myślenia i wiem z autopsji, iż nie istnieje coś takiego jak rehabilitacja danej jednostki chorobowej ale tylko i wyłącznie rehabilitacja danego przypadku - w odniesieniu do pacjenta. Mam nadzieję, że nie tylko Ty ale również reszta Forumowiczów rozumie już jak ważne jest abyśmy rehabilitowali nasz własny osobisty przypadek a nie naszą chorobę, która brzmi jak u tysiąca innych pacjentów. W nowoczesnej rehabilitacji nie istnieje już coś takiego jak leczenie według jakiegoś wzorca - typu: pacjentów po kapoplastyce rehabilituje się: tak, tak, tak i tak. To fatalne w skutkach myślenie.
Trzymam kciuki za Twój szybki kontakt ze specjalistą, który po dokładnym omówieniu Twojego przypadku ustali z Tobą tok ćwiczeń i zaleci odpowiednie zadania (również te do samodzielnego wykonywania w domu).
Ps. I pisz, pisz, pisz :-) Opowiedz nam więcej o swojej operacji.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Nie 26 Lip, 2009   

Raddirons, proszę o więcej informacji np:
-jakie cięcie i jak duże?
-jakie znieczulenie?
-ile trwała operacja?
-czy duża opuchlizna?
-czy bardzo boli?
Pisz w ogóle co Ci się przypomni, a co wniosło by do naszego tematu.
Wiesz, jesteś pierwszym i jedynym "po" BMHR-rze na naszym forum, więc na pewno będziesz "atakowany" pytaniami hehe Pozdrawiam
 
     
raddirons
Go


Wysany: Nie 26 Lip, 2009   

-jakie cięcie i jak duże?
na moje oko ok.20 cm , lekko z tylu prawie na posladku,szycie metalowymi klamrami
-jakie znieczulenie?
znieczulenie przy metodzie bmhr tylko ogólne (wolałem dolędzwiowe, ale podobno musi byc ogólne, dwóch kolegów operowanych przede mną takze pełna narkoza)
-ile trwała operacja?
nieco ponad 1,5 h, łacznie z przygotowaniami i wybudzeniem ok 3h
-czy duża opuchlizna?
przy pierwszych krokach po zabiegu noga puchnie, moze byc tez podwyzszona temperatura, na dzisiaj opuchlizna tylko w okolicach kostki, niezbyt duza.
-czy bardzo boli?
NAPRAWDE NIE BOLI, z wyjatkiem kilku minut po wybudzeniu zanim zaczna dzialac leki przeciwbólowe, ale to ból odczuwany jakby "po pijaku".nie warto słuchać opowieści jakie to bóle nas czekają (niektórzy lubią podgrzewać atmosferę kiedy są już po operacji), leki przeciwbólowe dostaje się na każde żądanie, naprawde są bardzo skuteczne, a ból nie jest uciążliwy, na pewno bardziej boli chore biodro przed operacją.dzis 11 dzien po operacji w zasadzie nie musze brac lekow przeciwbólowych,Największa dla mnie uciążliwośc to konieczność spania na plecach, marze by obrócić się na bok, ale idzie wytrzymac.Ogólnie operacja i pobyt to nic strasznego, od pionizacji juz z górki.Co do rehabilitacji to poszukam kogos odpowiedniego w mojej okolicy, musze sie rozejrzec.Z tego co zdążyłem sie zorientowac to wiekszosc rehabilitantów w przychodniach to młodzi ludzie po licencjacie w w prywatnych uczelniach, podejrzewam ze takze "lecą" wg schematu, jesli mozecie polecic kogos doswiadczonego w woj.lubelskim to prosiłbym o namiary.Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem, byłem operowany tą metodą jako 3 osoba w piekarach ( i chyba w polsce), lekarz który mnie operował to człowiek który kocha to co robi, jak twierdzi "lubi wyzwania",jest na bieżąco z wszelkimi nowosciami ze swiata,dużo rozmawia z pacjentami i bardzo dokladnie wszystko wyjasnia, profesjonalista w kazdym calu z ludzkim obliczem.pozdrawiam
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Nie 26 Lip, 2009   

raddirons jeśli masz zdjęcia RTG przed i po BMHR wstaw je proszę w Album (menu główna, prawa strona). Chyba każdy z nas jest bardzo ciekawy Twojego nowego biodra :-)
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Pon 27 Lip, 2009   

raddirons napisa/a:
... co do zdjecia rtg to niestety zostalo w piekarach w dokumentacji (mocno spieszylem sie do domku i zapomnialem o nim przy wypisie), ale w sierpniu mam wizyte kontrolna to zabiore, ...

W Piekarach nie wydają zdjęć do domu, tylko wyporzyczają. Przy czym trzeba napisać oświadczenie, że się je zwróci, ze wsazaniem terminu zwrotu.

Dziękuję Ci za wszystko Za wskazanie drogi, za poinformowanie o metodzie, za wszystkie odpowiedzi Tylko Tobie mogę być wdzięczna za... za wszystko co nie skazało mnie na 4 lata z endo Pozdrawiam cieplutko
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Czw 11 Mar, 2010, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Katja 




Status: Osteo. Ganza + Endo
Wiek: 44
Doczya: 12 Kwi 2009
Posty: 1244
Skd: Wawa/Silesia
Wysany: Pon 27 Lip, 2009   

raddirons napisa/a:
Bylem dzis u pani dr.spec rehabilitacji , ustaliła mi zestaw cwiczen (glownie podwieszki)ale zaskoczyla mnie nieco zaleceniem jazdy na rowerku stacjonarnym.Czy to aby nie za wczesnie na rower?Dr udzielil mi wskazowek bu uwazac na rehabilitantow i nie dac sie "namowic" na pewne ruchy, jednak o rowerku nie wspomnial.pozdrawiam.


Od powyższego postu raddirons dalsze dotyczące rehabilitacji posty przenoszę do odpowiedniego tematu w Kąciku Rehabilitacji - http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=89 Tam prosze o kontynuację wątku dotycz. rehabilitacji.
Dziękuję.
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Sob 15 Sie, 2009   

Carolina Medical Center jako pierwsza niepubliczna placówka w Polsce wprowadziła do swojej oferty protezę stawu biodrowego BMHR.



W dniu 6 sierpnia 2009r dr n. med. Jacek Laskowski przeprowadził w CMC pomyślnie operację wszczepienia u pacjenta nowego typu protezy. BMHR (Birmingham Hip Mid Head Resection) stanowi model pośredni pomiędzy jedną z najlepszych dostępnych na rynku protez stawu biodrowego, jaką niewątpliwie jest BHR a powszechnie stosowaną endoprotezą całkowitą stawu biodrowego. Placówka ma ogromne doświadczenie w protezoplastyce stawu biodrowego, operacje tego typu są tam wykonywane od ponad 5 lat.
 
     
ula73 
ula73
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 50
Doczya: 24 Wrz 2009
Posty: 1
Skd: Kraków
Wysany: Sro 30 Wrz, 2009   witaj

pasiflora napisa/a:
Drogi gościu! Już tyle razy pisałam o różnicach, że wystarczy posty przeczytać, aby dowiedzieć się chociaż w minimalnym stopniu Później zarzuca mi się faworyzowanie metod a wręcz ich narzucanie.
O metodach przeczytaj tutaj :
http://forumbioderko.pl/v...der=asc&start=0
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=79
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=80
Mam nadzieję, że po ich przeczytaniu wszystko będzie jasne.


mam takie pytanko czy nie orientujesz się jak długo trzeba czekać na operację BMHR :-) z góry dziękuję za odpowiedź :-)
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 15 Sie, 2012, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
     
jolza 
jolza
Mikrus Bioderkus



Status: Osteo. Ganza + Kapo
Doczya: 14 Lip 2009
Posty: 13
Skd: wybrzeże
Wysany: Sro 30 Wrz, 2009   

W Piekarach na BHR lub BMHR czeka się ok. 4 lat. W Carolinie pewnie kilka tygodni.
 
     
ula73 
ula73
Mikrus Bioderkus




Status: Przed
Wiek: 50
Doczya: 24 Wrz 2009
Posty: 1
Skd: Kraków
Wysany: Czw 01 Pa, 2009   

w Carolinie kilka tygodni? czyli mam rozumieć że tam nie robią tego na NFZ a nie wiesz z jakim jest to związane kosztem? Ja się umówiłam na konsultację z dr Mielnikiem w Piekarach ale jak piszesz że aż 4 lata trzeba czekać to ja już tyle nie nakuśtykam i nie wiem czy mam w taki razie po co tam jechać....a z kim się trzeba kontaktować na konsultacje w Carolinie.....bardzo dziękuję za poprzednią odpowiedź...pozdrawiam
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.