Forum Bioderko Strona Gwna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastpny temat
Autor Wiadomo
Przesunity przez: kinga
Pon 29 Mar, 2010
Choroby współistniejące przy chorych stawach biodrowych
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
  Wysany: Wto 21 Lip, 2009   Choroby współistniejące przy chorych stawach biodrowych

Długotrwałe, nieleczone zwyrodnienie ma swoje następstwa. Mnie strasznie ostatnio boli kolano. Myślę, że to są skutki stawiania stopy na siłę na zewnątrz Czy ktoś ma identyczne bóle? Również zanim zaczęłam chodzić o kulach, strasznie bolał mnie kręgosłup w odcinku krzyżowym Na szczęście chodzenie o kulach odciążyło mi kręgosłup i po bólu Wiec, może i na kolano, ktoś ma zloty środek :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez AgaW Pi 26 Lut, 2010, w caoci zmieniany 3 razy  
 
     
KALINA 
;-);-)
Popularus Bioderkus



Status: Endo x 2
Wiek: 43
Doczya: 17 Cze 2009
Posty: 48
Skd: Sławno
Wysany: Wto 21 Lip, 2009   

Ból kolana może być spowodowany tym że masz chore biodro i to wszystko promieniuje. Ja tak mam. Ale nastąpiła duża zmiana w biodrze operowanym :-) ból minął jak ręką odjął. Ale za to drugie kolano to powiem że boli i czasami daje nie żle popalić. Na operację czekam z utęsknieniem.
 
 
     
justa 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 31
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 20
Wysany: Wto 21 Lip, 2009   

mnie bolą kolana nie dość że przez dysplastyczne biodra to jeszcze mam wykrzywione nogi na całej długości (szpotawe) doktory teoretyzują ze to przez to ze do 3,5byłam w gipsie a potem odrazu obciążałam nogi............. więc mam 11 cm miedzy kolanami przy złczonych nogach ale mam też inne dolegliwości w odcinku lędzwiowym i krzyżowym
Ostatnio zmieniony przez Katja Wto 21 Lip, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 21 Lip, 2009   

Choroby bioder często wywołują bóle kolan i kręgosłupa. Jest to wina postępującego zwyrodnienia .
Ograniczenie ruchu biodra z powodu coraz większego bólu powoduje słabsze ukrwienie stawu biodrowego i przykurcze mięśni. Biodro staje się coraz słabsze, ograniczenie używania mięśni powoduje powolny ich zanik, z czasem chora kończyna ulega skróceniu.
Często w niedługim czasie zaczynają się bóle w dolnej części kręgosłupa spowodowane stopniową deformacją stawu biodrowego. Utykanie staje się coraz bardziej widoczne a chodzenie prosto wręcz niemożliwe.
Skrócenie kończyny powoduje krzywienie się, deformację dolnego odcinka kręgosłupa, pojawiają się zwyrodnienia tej okolicy prowadzące do jeszcze większego bólu.
Chory kulejąc coraz bardziej zaczyna deformować swój chód i stąd pojawiają się bóle kolan, czasem prominiujące do stopy.
Szerzej o temacie bólu i sposobach złagodzenia dolegliwości znajdziecie w temacie: http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=162.
Jedno jest pewne - bez leczenia operacyjnego w wielu przypadkach nie można od bólu trwale się uwolnić :cry:

Po operacji pod wpływem rehabilitacji i wracania do prawidłowego chodzenia pojawiają się bóle kolan i kregoslupa. Wywołane są powrotem stawów i mięśni do właściwej pracy, często kości miednicy prstują się przy złączeniu z kręgosłupem. Te dolegliwości powinny ustąpić w ciągu pół roku od operacji.
Gdy są bardzo uciążliwe trzeba powiadomić o nich lekarza prowadzącego, aby wykluczyć inne powody bólu.
Osobna sprawa to ból spowodowany wkłuciem do kręgosłupa podaczas operacji.
Ostatnio zmieniony przez kinga Sro 15 Sie, 2012, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Wto 21 Lip, 2009   

Najlepiej wszystko zrzucić albo na biodra, albo na nadwagę i że to od tego bolą kolana i inne stawy....wr denerwuje mnie takie gadanie w szczególności lekarzy...Owszem kolana mogą boleć od bioder i od złego automatyzmu chodu tak samo jak kręgosłup.....szczerze mówiąc kiedy mówię swoim kręgosłupie to mnie skręca, bo jak zaczęłam chodzić o kulach myślałam że kręgosłup wyjdzie z bólu z mojego ciała i stanie obok....masakra.....a kolana hym moja opinia nie będzie obiektywna dyz też mam zniszczoną chrząstkę w kolanie operowanej nogi więc ból kolana to dla mnie norma....ale pewnie wszystko ma niestety powiązanie od biodra a może i odwrotnie trudno stwierdzić....
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
Ostatnio zmieniony przez Jowi Sro 05 Sie, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 21 Lip, 2009   

Mi chrupie w kolanie, a ból promieniujący jest inny. :-/
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Nie 26 Lip, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
AgaW 

Galaktikus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 47
Doczya: 07 Cze 2009
Posty: 3883
Skd: Lubelskie
Wysany: Wto 21 Lip, 2009   

Pasifloro - nie jestem lekarzem ,ale myślę, że u Ciebie to ból spowodowany postępującą chorobą. Jest męczący i uperdliwy . i na takie bóle pomagały zabiegi rehabilitacyjne, co prawda na krótko ,ale zawsze mogłam odpocząć miesiąc - dwa od bólu choć trochę. Może Tobie też by pomogły?
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Wto 21 Lip, 2009   

pasiflora napisa/a:
Mi chrupie w kolanie a bol promieniujacy jest inny


No właśnie chrupie w biodrach...no w tym po artroskopii mniej więc jest postęp....chrupie w kolanach i chrupie w buzi jak wcinam chrupki:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
pasiflora 

Galaktikus Bioderkus




Status: Endo + Kapo
Doczya: 27 Cze 2009
Posty: 3276
Skd: Polska
Wysany: Wto 21 Lip, 2009   

Zrobimy Ci artroskopie jamy ustnej hihi :lol:
Ostatnio zmieniony przez pasiflora Nie 26 Lip, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
Jowi 
Pielęgniarka

Gigantus Bioderkus




Status: Artroskopia x 1
Wiek: 37
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 848
Skd: Poznań
Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

Obejdzie się korzystam z szyny NTI:)
_________________
.... Żaden Anioł nie szybuje samotnie......
....Twoja dłoń w mojej dłoni....bezpiecznie:)
 
 
     
KasiaM 
KasiaM
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 22 Cze 2009
Posty: 47
Skd: centrum Polski
Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

Mnie też często oprócz biodra boli kolano i dolna część kręgosłupa. Pytałam lekarza czy to może być spowodowane chorym biodrem, powiedział, że tak i to jest dopiero problem jak lekarz chce operować kolano a przyczyną bólu jest chore biodro.
 
     
marcysia 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 35
Doczya: 21 Lip 2009
Posty: 20
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

KasiaM napisa/a:
i to jest dopiero problem jak lekarz chce operować kolano a przyczyną bólu jest chore biodro.


Ja tak właśnie miałam!!!! Jakiś zapatrzony w siebie i swoje umiejętności "lekarz" skupiał się tylko na moim bolącym kolanie! Nie raczył nawet pomyśleć, że ten ból może mieć przyczynę wyżej- w biodrze!! Nie zrobił mi rentgena biodra tylko morderczo i kurczowo trzymał się swojej wizji chorych kolan. Kierował mnie na operację kolan (szczególnie lewego, które bolało bardziej). A kolana mam w 100% zdrowe - to biodra okazały się dysplastyczne! Przecież to można się pochlastać! Gdybym mniej myślała i mu zaufała zgodziłabym się na rozprucie mojego kolana!! I co by się okazało? Że jestem zdrowa.. a pan doktor (aż strach go tak nazywać) po prostu się pomylił!! Także popieram zdanie tych, którzy zanim zdecydują się pokroić badają się u kilku lekarzy szukając prawdziwej przyczyny swoich kłopotów.
Ostatnio zmieniony przez Jowi Sro 05 Sie, 2009, w caoci zmieniany 1 raz  
 
     
KasiaM 
KasiaM
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 22 Cze 2009
Posty: 47
Skd: centrum Polski
Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

Mnie najpierw zaczęło boleć biodro i poszłam ze skierowaniem do ortopedy a on wysłał mnie na RTG bioder i od razu wiedziałam co mi jest, boje się co by było gdyby najpierw zaczęło boleć kolano. Znam osobę którą bolało kolano i chcieli już jej robić operację na kolano, ale wizyta u dobrego lekarza uratowała kolano bo przyczyną bólu było biodro. Samemu trzeba szukać informacji w internecie, są strony z opiniami o lekarzach, które też w jakiś sposób mogą pomóc. Odkąd zaczęły się moje problemy z biodrem bardzo dużo czytam w internecie i chcę wiedzieć jak najwięcej.
 
     
marcysia 
Mikrus Bioderkus



Status: Przed
Wiek: 35
Doczya: 21 Lip 2009
Posty: 20
Skd: Warszawa
Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

Tak, tak! Chry musi wiedzieć jak najwięcej! Wiesz co by się z nami działo gdybyśmy bezgranicznie ufali lekarzom i o nic nie pytali? Dobrze że możemy dzielić się doświadczeniem.
 
     
KasiaM 
KasiaM
Popularus Bioderkus




Status: Osteo. Ganza x 1
Wiek: 37
Doczya: 22 Cze 2009
Posty: 47
Skd: centrum Polski
Wysany: Sro 22 Lip, 2009   

Dobrze jest pogadać z ludźmi którzy mają podobne problemy. Chociaż nie jest się samym , bo tak to zgłupieć by można.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.